Deutsche Telekom IT Solutions RUS Pazara Sunma Süresini VMware Cloud Foundation ile Kısaltıyor

Yayınlanan 22/02/2021 by VMware Türkiye

Deutsche Telekom IT Solutions RUS, Avrupa’nın bir numaralı şirketi Deutsche Telekom’un stratejik BT bölümü. Şirket, 1995 yılından beri Rus pazarında faaliyet gösteriyor. Deutsche Telekom IT Solutions RUS, bu süre zarfında telekomünikasyon, otomotiv, lojistik, sağlık ve daha birçok sektörde önde gelen BT hizmeti sağlayıcılarından biri haline geldi. Deutsche Telekom IT Solutions,Rusya’daki çalışmalarını yazılım geliştirme, telekomünikasyon ve bulut hizmetleri olmak üzere üç alanda yürütüyor.

Şirket günümüzde ağırlıklı olarak yapay zeka, siber güvenlik, blok zinciri ve nesnelerin interneti gibi alanlarda yenilikçi teknolojiler geliştirmeye odaklanıyor. Sürekli geliştirme faaliyetleri nedeniyle işlenmesi gereken veri miktarı artıyor. Bu da işlem kalitesi ve hızıyla ilgili gereksinimleri artırıyor. Bu nedenle, şirketin yenilikçi çalışmalarına devam edebilmek için bilgi işlem gücünü artırması, yüksek miktarda veriyi işleyebilecek ve yeni ürün geliştirme çalışmalarını hızlandıracak yenilikçi yazılım araçlarını uygulamaya geçirmesi gerekiyor.

Deutsche Telekom IT Solutions RUS tarafından sunulan hizmetlerin yüzde 99’u yazılım geliştirmeyle ilgili. Bu da geliştirme aşamasındaki yazılımların ve hipotezlerin test edilebilmesi ve yazılımın farklı sürümlerinin doğrulanabilmesi için çok sayıda ortam ve yüksek miktarda bilgi işlem gücü olmasını gerektiriyor.

Ancak, tüm ortamların ve bilgi işlem gücünün genel bulutta dağıtılması güvenlik nedeniyle mümkün değildi ve bu nedenle bir özel bulut kullanılması gerekliydi. Şirket de bu amaç doğrultusunda eski sanallaştırma sistemini değiştirmek ve Deutsche Telekom IT Solutions RUS sistemlerinde tüm bilgi işlem gücünün aktarılacağı bir özel bulut dağıtmak için VMware Cloud Foundation’ı tercih etti. Şirket bu sayede geliştiricilerden ve test edicilerden gelen bilgi işlem ve ortam isteklerini daha hızlı işleyebiliyor. Bu istekler artık 1-2 gün yerine 20-30 dakikada karşılanıyor. Araç ayrıca teknik destek personelinin iş yükünü azaltıyor ve eğitim kursları için sanal laboratuvarlar oluşturulması gibi yeni sanallaştırma fırsatları sunuyor.

VMware Cloud Foundation’ın seçilmesinin çeşitli nedenleri vardı. Birincisi, araç çok az özelleştirmeyle birçok işlemi gerçekleştirebiliyor. Şirket bu sayede projeyi uygularken zamandan tasarruf ediyor. İkinci neden ise global bir şirket olarak Deutsche Telekom IT Solutions RUS firmasının bilgi güvenliği sağlayan gelişmiş sistemlere büyük ilgi duymasıydı. VMware ürünü, şirketin her bir iş hedefine uygun özel güvenlik rolleri belirlemesine olanak sağlayan ayrıntılı ağ güvenliği yapılandırması için çözümler içeriyor.

VMware Cloud Foundation’ın ön testleri sadece 3 ay sürdü. Bu denemenin başarısı çözümün işe yarayacağını doğruladı ve şirket VMware Cloud Foundation uygulamasını ölçeklendirme hazırlıklarına başladı. 

Deutsche Telekom IT Solutions RUS gelecekte özel bulutunun gücünü daha da artırmayı planlıyor. Bir yıllık kullanım sonucunda şirket VMware Cloud Foundation’ın BT ve iş açısından birçok avantaj sağlayan stabil ve güvenilir bir çözüm olduğunu belirledi. T-Systems aynı zamanda çözümü yalnızca müşteri hizmetleri için dağıtmakla kalmayıp dahili altyapısı için kullandığı sistemleri de buluta yüklemeyi planlıyor. Örneğin, şirket blok zinciri, IoT ve makine öğrenimi ile ilgili sistemler oluşturuyor ve bu sistemler için ciddi miktarda kaynak gerekli oluyor. Şirket bu nedenle teknolojideki gelişmelere ayak uydurmaya ve ürünlerinin yapabileceklerini daha da geliştirmeye gayret ediyor. 


Category: Haberler ve Öne Çıkanlar

Tags: , , , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 13/03/2020 tarafından VMware Türkiye

NRF 2020 Notları: VMware, akıllı mağazalarda perakendecilerin marka deneyiminin dijital dönüşümüne yardımcı oluyor

New York’ta gerçekleşen ve perakendeyle ilgili teknolojilerin detaylıca yer aldığı NRF 2020, perakende odaklı etkinlikler arasında yine en büyüğü, en kalabalığı ve en ilgi çekicisi olmayı başardı. Etkinlikteki stantların pek çoğunda VMware teknolojisinin BT altyapılarının yapay zekası olarak konumlandığı gözlemlendi. Fuar kapsamında gerçekleştirilen ve New York şehrindeki çeşitli mağazalara yapılan bir tur olan “Retail Safari” […]

Yayınlanan 10/04/2017 tarafından blogsadmin

Rakuten Group: İnovasyon yapmak & BT’de kontrol

Dünyanın önde gelen internet servis şirketi Rakuten Group’un AB Altyapı & Operasyonlar Müdürü Nick Tramontin, BT’de kontrol ve yönetimi kaybetmeden nasıl inovasyon yaptıklarını anlatıyor. Rakuten Group, dünyanın önde gelen internet servis şirketlerinden birisi. 1997 yılında Japonya’da online pazar yeri olarak kurulan Rakuten Group, global büyümesini bir dizi şirket satın alımı yaparak gerçekleştirdi. Bu şirketler içerisinde […]

Yayınlanan 26/05/2020 tarafından VMware Türkiye

İş Sürekliliği ve Olağanüstü Durum Kurtarma Arasındaki Farklar: VMware Horizon İki Durumda da Nasıl Yardımcı Olabilir?

Yaşanan son olaylar dikkate alındığında, çoğu kuruluş hayatın öngörülemezliğinin etkilerini hissediyor. Çoğu kuruluşun yüz yüze gerçekleştirilen etkinlikleri ve toplantıları iptal ettiği ve geçici evden çalışma ilkelerini uyguladığı bu günlerde şirketler, beklenmedik olaylar sonucunda bu tarz durumlara ne kadar hazırlıklı olduklarını hızlıca fark ediyor. Bu yazımızda olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği arasındaki farklar ile kuruluşunuzun belirsizliklerle […]

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy