Orange Business Services, Depolama Sorunlarını VMware ile Daha Hızlı Tanımlıyor ve Gideriyor

Yayınlanan 07/12/2020 by VMware Türkiye

Orange Business Services (OBS), hizmet olarak bulut ve altyapı dahil olmak üzere çeşitli iletişim ürünlerini ve hizmetlerini dünya genelinde sunan bir entegratör firma. Merkezi Fransa’nın Paris şehrinde bulunan OBS, dünya genelinde birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Müşteri tabanının yüzde 70’i Fortune 500 finansal hizmet şirketlerinden oluşan şirket, 30.000’den fazla çalışan istihdam ediyor ve müşterilerine yüksek düzeyde BT hizmetleri sunmak için BT süreçlerini sürekli olarak gözden geçirip iyileştiriyor.

 

IaaS ile ilgili analiz zorlukları

Bulut ve hizmet olarak altyapı (IaaS) tekliflerini iyileştirmek için OBS’nin hem raporlama ve analiz araçlarını geliştirmesi hem depolama sorunlarını tespit etmeye harcanan zamanı azaltması gerekiyordu.

Şirketin BT sistemi, VMware sanallaştırması temelinde çalışan NetApp depolamasını içeriyor. Daha önce OBS, verileri NetApp ortamından verileri manuel olarak alıp oluşturuyordu. Zaman kaybına neden olan bu yöntem müşteriler için de sınırlı miktarda bilgi sağlıyordu. Ayrıca OBS’nin BT ekipleri, sanal makinelerde (VM) yaşanan yavaşlamaların temel nedenini bulmakta zorlanıyordu.

 

Platform uzantısı daha iyi anlayış sunuyor

OBS sistemleri VMware vRealize Suite üzerinde çalıştığından şirket, olası çözümler hakkında bilgi edinmek için VMware ile iletişime geçti. VMware OBS’ye, NetApp için vRealize True Visibility Yönetim Paketi’ni önerdi.

OBS ekibi, VMware vRealize Operations içinden erişebildikleri SANtricity benzeri veri derinliğinden çok etkilendi. Böylece OBS bir yandan müşterilerine daha iyi hizmet sunarken diğer yandan depolama ve sanallaştırma ekipleri arasındaki siloları ortadan kaldırarak şirketin BT ekibinin yükünü hafifletti.

 

VMware, ağ görünürlüğünü iyileştirerek kesinti süresini azaltır

NetApp için vRealize True Visibility Yönetim Paketi sayesinde OBS, kesinti süresine neden olan sorunları tespit etme süresini kısaltıyor. Orange Business Services’de teknik lider olarak çalışan Richard Esteve, NetApp için vRealize True Visibility Yönetim Paketi’nin, OBS’nin kesinti süresini ortadan kaldırmasına önemli ölçüde yardımcı olduğunu düşünüyor.

“NetApp için vRealize True Visibility Yönetim Paketi’nin sağladığı görünürlük sayesinde, kesinti süresine işaret eden belirtileri artık yüzde 70 ila 80 daha hızlı keşfedebiliyoruz. Kesinti süresinin en aza indirilmesi, hem OBS’nin hem müşterilerimizin başarısı açısından çok önemli. Bu nedenle, söz konusu süreyi azaltmak temel hedeflerimizden biridir. Kesinti tespit süresinde böyle bir azalma sağlamak harika.” diye ekliyor.

Otomatikleştirilmiş raporlarda daha fazla detay yer aldığından müşteri memnuniyeti de artıyor. Esteve bu konuya şöyle değindi: “Müşterilerimiz, BT ortamlarını etkin şekilde yönetebilmek için, bu ortamlarda neler olup bittiğini anlamaya ihtiyaç duyuyor. VMware’in kullanıma hazır panoları tam da bu ihtiyacı karşılıyor. Böylece genel müşteri deneyimimiz büyük ölçüde iyileşti. Anlaşılması kolay panolar sayesinde BT ekipleri, oluşturulan analiz ve trendlere göre hareket edebiliyor.”


Category: Başarı Hikayeleri, Haberler ve Öne Çıkanlar

Tags: , , , , , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 03/05/2019 tarafından VMware Türkiye

Telko bulut ile 5G fırtınasının ötesine geçmek

Bu yılki Mobil Dünya Kongresi (MWC) gündemindeki en önemli konu 5G’ydi. 5G destekleyen cihazlardan, önümüzdeki aylarda ABD’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleşebilecek ilk ağ devreye alımlarına kadar, yeni nesil ağ ile ilgili olmayan hiçbir an yok gibiydi. Önceki yılın etkinliğinde teori ağır basıyorken, bu yılkinde kesinlikle teknolojinin pratik uygulamalarının başlangıcı hissediliyordu. MWC gibi büyük bir etkinliğin heyecanın, […]

Yayınlanan 27/03/2020 tarafından VMware Türkiye

İstisnadan standarda: Çalışanlarınızın hızlı ve güvenli bir şekilde uzaktan çalışmasını nasıl sağlayabilirsiniz?

İşler artık “alışıldığı gibi” gitmiyor. COVID-19 küresel salgını tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılırken, bizler de sürekli değişen bu duruma uyum sağlamaya çalışıyoruz. Okulların ve iş yerlerinin kapanıp evden çalışmanın ve uzaktan eğitiminin tercih edilmesi ve hatta mecburi kılınmasıyla işleri devam ettirmek kolay değil, ancak küresel salgına karşı bir o kadar da gerekli… Kendimizi bugüne […]

Yayınlanan 08/11/2019 tarafından VMware Türkiye

Neden bulut sağlayıcıları yenilikçilik ile uygulama arasında kritik bir bağlantıdır?

VMware EMEA Bulut Sağlayıcıları Yöneticisi Kıdemli Yöneticisi Herve Renault Bugün yeteri kadar yenilikçi olmayan veya yenilikçi olmayı bırakmış başarısız şirketlere birçok örnek vermek mümkün. Nokia’yı ya da Kodak’ı düşünün. Bir zamanlar kendi pazarlarının liderleri olan bu şirketlerin bugün eski hallerinden eser kalmadı. Bu ve benzeri şirketlerin lider konumlarını kaybetmelerinin nedenleri elbette karmaşık ancak birçoğu, sorunlarının […]

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy