Gloucestershire NHS, yeni nesil hastalara bakım sağlamak için yeni elektronik hasta kaydı sistemini kullanıma sunuyor

Yayınlanan 21/12/2020 by VMware Türkiye

Gloucestershire Hospitals NHS Foundation Trust, elektronik hasta kaydı sistemi için altyapı oluşturma sürecinin ilk adımı olarak veri merkezi platformunu modernleştirmeye ihtiyaç duydu. Hastane vakfı, yardım için VMware iş ortağı olan LIMA Networks’e başvurdu. LIMA, VMware Cloud Foundation™ tarafından optimum bir çözüm sunulduğunu belirledi. VMware Cloud Foundation uzmanlığı vakfın, yeni platformu yalnızca dokuz ay içinde dağıtmasına olanak tanıdı.

Doktorlar ve hemşireler için hasta bilgilerine herhangi bir konumdan ve herhangi bir anda erişmek yalnızca bir ihtiyaç değil, kritik bir zorunluluk. Doktorların ve hemşirelerin daha akıllı bir şekilde çalışmak için binanın herhangi bir noktasında ve hatta evdeyken hastaları hakkında bilgi edinebilmeleri gerekiyor.

Bu da aynı anda, bir noktada yalnızca bir kişi tarafından erişilebilen, kağıt üzerindeki kayıtların terk edilmesi anlamına geliyor. Zaman zaman tıbbi hatalara yol açabilen okunaksız el yazısıyla yazılmış kayıtların ortadan kaldırılması da bunun beraberinde geliyor.

 

Olağanüstü hasta bakımına giden yol

Gloucester ve Cheltenham’daki iki ana konumuyla Gloucestershire NHS, tüm Gloucestershire nüfusuna yüksek kalitede sağlık hizmetleri sunuyor. Yaklaşık 8000 personelden oluşan NHS vakfı çok çeşitli uzman hastane hizmetleri de sağlıyor.

Vakıf, dijitalin sağlık hizmetlerinde oynadığı rolün giderek artan öneminin bilincinde olarak Olağanüstü Hasta Bakımına Giden Yol adlı beş yıllık stratejik planı, hasta bakımını teknoloji aracılığıyla dönüştürmeye yönelik bir programı temsil etmekte. Büyük dijital dönüşüm, yeni nesil hastalara bakım sunmayı da amaçlıyor.

Elektronik hasta kayıtlarını uygulamak, bu yoldaki ilk adım olacaktı. Ancak bulut için sağlam ve esnek bir rotanın belirlenmesi oldukça zordu. Üstelik, Gloucestershire NHS’teki BT mühendisleri vakfın BT sisteminin günlük yönetimiyle uğraşırken yeni bir çözüm bulup dağıtmak daha da zahmetli olacaktı.

 

Hızla yenilik yapma

Gloucestershire NHS, çözüm ortağı LIMA Networks’e yöneldi. Veri merkezi, bulut ve yönetilen hizmetlerden güvenlik ve performans izlemeye kadar çeşitlilik gösteren bir portföyle LIMA, 1997 yılından beri teknolojinin, kurumsal dönüşümde oynadığı rolün kavranmasında örnek teşkil ediyordu.

LIMA’nın özel uzmanlardan oluşan ekibi, müşterileri için optimum çözümü belirlemek için NHS vakfının gereksinimlerini dikkatlice dinledi ve ne yapmak istediklerine kulak verdi. LIMA, VMware Cloud Foundation’ın, Gloucestershire NHS tarafından dijital dönüşümünün bir parçası olarak sunulan ürün grubu için mükemmel desteği sunduğunu belirledi. Modern hibrit-bulut çözümü yönetim ve otomasyon için VMware vSAN depolama teknolojisi, VMware NSX® Data Center ağı ve VMware vRealize® Suite’i bir araya getiriyor:

  • vSAN, tam sistem hiper bütünleşik altyapı (HCI) çözümü olarak VMware Cloud Foundation’ı destekleyecek ideal depolama platformunu sunuyor.
  • NSX Data Center, kurumsal düzeyde güvenlik sunarak vakfın hasta verilerini eski platformlar gibi hedeflere yönelik siber saldırılara karşı koruyabilmesini sağlıyor.
  • Hibrit-bulut ortamı için otomasyon ve operasyon özelliklerini bir araya getiren vRealize Suite’in pano olanağı, platformda gerçekleşen etkinliklere ilişkin kapsamlı bir bakış sunuyor.

 

LIMA Networks’ün müşteri direktörü Mark Howie “VMware Cloud Foundation, dönüşüm yolculuğunun daha ilk aşamalarında Gloucestershire NHS’in beklentilerini karşıladı” diyor. “Mevcut uygulama platformunun geçişinde onlara yardım ettik ve destek sunduk. Eski altyapının bir kısmı kullanımdan kaldırıldıktan hemen sonra elektronik hasta kayıtlarının kullanıma sunulmasına hazırdılar.” Gerekli teknolojiyi ve vizyonu sağlayan VMware, mimari işlemlere başladı. LIMA, uygulama deneyimi ve uzmanlık sağladı. LIMA, Gloucestershire NHS ile çalışması için bir ağ uzmanını, bir sunucu altyapısı uzmanını ve bir VMware uzmanını görevlendirdi. Ekip, zamanının yüzde 100’ünü bu projeye ayırdı.

LIMA’nın uzmanlık düzeyi, NHS vakfının çözümü bilinçsiz bir şekilde dağıtmamasını sağladı; sıkı çalışması ise Gloucestershire NHS’in tempolu bir şekilde ilerlemesi açısından kritik önem taşıyordu. Sonuç olarak vakıf, yeni çözümleri dokuz ay içinde dağıttı.

Gloucestershire NHS’teki BT dönüşümü program lideri Tim Mullan “Bu projeyi LIMA gibi deneyimli ve çalışkan bir çözüm ortağı olmadan sunamazdık” diyor.

 

Tutkulu bir yolculuk için mükemmel iş ortağı

Bugün VMware Cloud Foundation, vakfın dijital dönüşümünü, detaya inmek gerekirse elektronik hasta kaydı sistemini desteklemek için güçlü ve esnek bir platform sunuyor. Ayrıca vakıf, COVID-19 salgınında uzaktan çalışmaya geçmek zorunda kaldığında da VMware Cloud Foundation, personele işlerini evlerinden yürütmeleri için uzaktan erişim olanağı sağlayacak temeli sundu.

Gloucestershire NHS, Olağanüstü Hasta Bakımına Giden Yol programını başlattığında bunun, en az üç, hatta beş yıl boyunca çözüm ortağıyla çalışmak anlamına geleceğini düşünüyordu. LIMA, yeni nesil hastalara bakım sunma programında NHS vakfını yönlendirip destekleyen mükemmel bir iş ortağı oldu.


Category: Başarı Hikayeleri, Haberler ve Öne Çıkanlar

Tags: , , , , , , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 29/03/2019 tarafından VMware Türkiye

Donanımınızı yazılım ile dönüştürün

Müşterilerimizden pek çoğunun hem Cisco hem de VMware ile stratejik ortaklık kurduğunu biliyoruz. Yıllardır bize her iki teknolojiyi birlikte de kullanmak istediklerini söylüyorlardı ve bunu yapabiliyorlar. Donanım ve yazılım birlikte çalıştığında, ağların daha iyi performans gösterdiği sır değildir. Donanımınızı elden çıkarmanız gerektiğini söylemeye çalışmıyoruz. Fiziksel altyapının hâlâ önemli olduğuna inanıyoruz, ancak verilerinizin ihtiyaç duyduğu proaktif […]

Yayınlanan 17/07/2019 tarafından VMware Türkiye

VMware Cloud Briefing 2019’u ve Ayrıcalıklı İçerikleri İstediğiniz Zaman İzleyin!

VMware Cloud Briefing 2019’u kaçırdınız mı? Üzülmeyin, sizi de düşündük. Eşi benzeri olmayan dijital bulut deneyimimize kısa bir süre için isteğe bağlı erişim olanağı sağlıyoruz. VMware CEO’su Pat Gelsinger, Kubernetes’in kurucuları Joe Beda ve Craig McLuckie ve diğer lider bulut uzmanlarının bulutun geleceğine yönelik ayrıcalıklı öngörülerine erişin. Ayrıcalıklı VMware Cloud Briefing İçerikleri Ayrıcalıklı içerikler, genişletilmiş […]

Yayınlanan 17/09/2020 tarafından VMware Türkiye

TEST: VMworld kişilik tipiniz hangisi?

VMworld hızla yaklaşıyor. 2004’te başlatılan yıllık etkinliğin bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilecek. Yanlış okumadınız! 16 yılda milyonlarca ziyaretçi, yüzlerce açılış konuşmasına kulak verip binlerce oturuma katıldı. Her katılımcının kendine özgü bir deneyim yaşaması ise bu etkinliğin en güzel tarafı… Biz de etkinliğe hem düzenli olarak katılanların hem de bu yıl ilk kez katılacak olanların ne tip […]

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy