NRF 2020 Notları: VMware, akıllı mağazalarda perakendecilerin marka deneyiminin dijital dönüşümüne yardımcı oluyor

Yayınlanan 13/03/2020 by VMware Türkiye
DISCLAIMER: this article is older than one year and may not be up to date with recent events or newly available information.

New York’ta gerçekleşen ve perakendeyle ilgili teknolojilerin detaylıca yer aldığı NRF 2020, perakende odaklı etkinlikler arasında yine en büyüğü, en kalabalığı ve en ilgi çekicisi olmayı başardı. Etkinlikteki stantların pek çoğunda VMware teknolojisinin BT altyapılarının yapay zekası olarak konumlandığı gözlemlendi. Fuar kapsamında gerçekleştirilen ve New York şehrindeki çeşitli mağazalara yapılan bir tur olan “Retail Safari” gezisi, gidilen mağazalardaki inovatif teknolojileri ve yeni iş modellerini tanıtırken, aralarında Migros’un da bulunduğu pek çok örnek eşliğinde VMware’in perakende çözümlerini katılımcılarla buluşturdu.

 

Türkiye’nin 81 ilinde de şubeleri olan en büyük süpermarket zincirlerinden biri Migros ve VMware işbirliği

 

Migros, yaşam tarzlarına bağlı olarak farklı kanallardan müşterilerine ulaşarak ihtiyaçlarını hızlıca karşılamayı ve onlara benzersiz bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyor. Migros çalışanlarının bu hedef doğrultusunda güvenli bir şekilde her zaman ve her yerde ürün ve stok verilerine ulaşabilmesi gerekiyor.

 

Bu yüzden Migros, el terminalleri, tabletler gibi mağaza çalışanlarının kullandığı ve çalışanların sahip olduğu mobil cihazları yöneten ve daha iyi koruyan VMware Workspace ONE’ı uygulayabilmek için VMware ile çalıştı. Migros bu sayede cihazın çalışana veya şirkete ait olmasından bağımsız, tüm uygulama ve cihazları yöneten tek bir platformdan fayda sağlamaya başladı ve tüm platformlardaki uç nokta cihaz yönetimiyle ilgili karmaşıklıkların büyük bir çoğunluğunu ortadan kaldırdı. Çalışanlara tercih ve esneklik sunmanın yanında yazılım ve uygulama teslimatı ve yönetimi konularında da verimlilik artışı elde etti.

 

Migros Sistem ve Bulut Altyapı Yönetim Müdürü Murat Zobu, konu hakkında şöyle konuşuyor: “Workspace ONE sayesinde haftalar süren yazılım güncelleme süreci, artık saatler içinde sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Bu da BT ekiplerine gelen destek aramalarında büyük bir azalma sağlarken iç müşteri memnuniyetini gözle görülür derecede artırdı”

 

Rekabetin çok olduğu dinamik perakende sektöründe teknoloji, mağaza, depo, tedarik zinciri ve arka ofis gibi perakende deneyiminin neredeyse her aşamasına güç veriyor. VMware Perakende Çözümleri, geleneksel perakende altyapısını müşteri memnuniyetini ve çalışanların verimliliğini gözle görülür derecede artıran mobil iş akışlarına sahip modern dijital temellere dönüştürüyor. VMware ile perakendeciler BT ekiplerinin verimliliğini, çevikliğini ve performansını artırırken müşterileriyle olan etkileşimini özelleştirebiliyor. VMware çözümleriyle perakendeciler satılan ürünleri ve envanter uygulamalarını, pazarlama kampanyalarını ve müşteri hizmet araçlarını herhangi bir işletim sistemine sahip tüm cihazlara hızlıca ve kusursuz bir şekilde ulaştırırken bilgiye daha güvenli ve uzaktan erişim sağlıyor. Çevik hizmet teslimatıyla alışveriş deneyimini her noktada dönüştüren VMware, marka bağlılığının gelişmesine yardımcı oluyor.

 
Modern perakende deneyimi yaşatmak için VMware’le işbirliği kuran diğer global markalar arasında Chemist Warehouse, Chow Sang Sang ve OFS de bulunuyor.

 

VMware yazılım tanımlı veri merkezi (SDDC) çözümleri, dijital ve mağaza içi hizmetleri daha hızlı ulaştırarak ve karmaşıklığı azaltarak ödeme aşamasından tedarik zinciri yönetimine kadar perakendeciler için her süreci iyileştiriyor. VMware’ın sunduğu esnek, daha güvenli ve bulut kullanımına hazır dijital altyapı, daha hızlı inovasyonu mümkün kılarken operasyon modelleriyle gelir artıran kusursuz perakende ortamları da yaratmaya yardımcı oluyor.

 

Tıbbi ilaçlar, sağlık ve bakım ürünleri sağlayıcısı Chemist Warehouse, Avustralya ve Yeni Zelanda’da 500’den fazla konumuyla Avustralya’nın en büyük perakendecilerinden birisi. Büyümekte olan birçok perakendeci gibi Chemist Warehouse’un da işlerin hızına ve ölçeğine yetişebilmek için BT altyapısını modernleştirmesi gerekiyordu ve VMware ile çalışarak bilişimini, depolamayı ve ağ altyapısını SDDC çözümleriyle sanallaştırdı.

 

Büyün Çin bölgesinde faaliyet gösteren premium mücevher perakendecisi Chow Sang Sang’ın bölgedeki 600’den fazla mağazası arasında bir perakende ağı bulunuyor. Chow Sang Sang, sektörde ilk sıralarda yer almak için online mağazası chowsangsang.com gibi birçok kanal üzerinden dinamik bir e-ticaret stratejisi yönetiyor. Şirketin online işleri gözle görülür derecede büyük bir gelir akışı yarattı ancak aynı zamanda geleneksel BT altyapısının destekleyemeyeceği bir taleple karşı karşıya kaldı. Chow Sang Sang’ın altyapıdan donanım, depolama ve yazılıma birçok alanda büyük bir dönüşüm geçirmesi gerekiyordu. Dell EMC VxRail üzerinde çalışan VMware SDDC ve VMware Enterprise PKS çözümleri, şirketin BT dönüşüm ve geliştirme gerekliliklerine karşılık verdi.

 

Merkezi Huntingburg, Indiana’da olan mobilya üreticisi aile şirketi OFS, Amerika’daki sekiz şehirde perakende showroom’ları işletiyor. BT ekipleri yanlış pozitif alarmlara çok fazla zaman harcayıp gerçek tehditleri saptamak ve ortadan kaldırmak için gerekli vakti bulamadıklarını fark edince şirket de yeni bir güvenlik çözümüne geçmeye karar verdi. OFS, VMware Carbon Black sayesinde ürün ve hizmetleri çok daha hızlı ulaştırmalarını sağlayan güvenliğe odaklı arka uç teknolojisiyle dönüştü ve iyileşti.

 

Tüm bu örneklerden anlaşıldığı gibi, perakende sektörü teknolojinin yanı sıra etkileşim, eğitim ve müşterilerle ortak üretme üzerine inovatif düşüncelerle birleştiğinde, ortaya muhteşem bir sektör çıkıyor!

 


Category: Haberler ve Öne Çıkanlar

Tags: , , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 14/11/2019 tarafından VMware Türkiye

Müşterilerinizin ne kadarı potansiyelinizi tam olarak anlıyor?

VMware EMEA Bulut Sağlayıcıları Kıdemli Yöneticisi Herve Renault  Önceki yazımda bulut sağlayıcılarının müşterilerinin fikirlerini somut bir etki yaratacak uygulamalara dönüştürmelerine yardımcı olmanın yanında yenilik ve uygulama arasındaki köprü olma görevini ele almıştım. Bulut satmaktan dönüşümü desteklemeye geçiş, bazı sağlayıcılar için önemli bir adım olarak görülebiliyor. Doğru bulut ortamları, işletmelerin dönüşüm yolculuklarını desteklemek ve dönüşüme uğrayan […]

Yayınlanan 30/07/2019 tarafından VMware Türkiye

Yeni yazılım tanımlı veri merkezi Porsche Informatik’i avantajlı konuma getiriyor

Elektrikli tahrik sistemleri, paylaşım ekonomisi, bağlantılı otomobiller ve otonom sürüş: Bu trendler karşısında otomotiv sektörünün, rotasını değiştirmekten başka seçeneği yok. Porsche Holding’in yazılım kontrol merkezi Porsche Informatik, bu dinamik gelişmeler açısından son derece önemli bir merkez. Mobilitenin geleceğine yönelik çığır açan çözümler, yalnızca birinci sınıf çözümler geliştirebilecek araçlara sahip olan kişilerceoluşturulabilir. Porsche Informatik 2018 yılında, […]

Yayınlanan 26/05/2020 tarafından VMware Türkiye

Workspace ONE Beklenmedik Olaylar Sırasında Kritik İletişimi Destekliyor

Yaşanan son olaylar dikkate alındığında, çoğu kuruluş hayatın öngörülemezliğinin etkilerini hissediyor. Çoğu kuruluşun yüz yüze gerçekleştirilen etkinlikleri ve toplantıları iptal ettiği ve geçici evden çalışma ilkelerini uyguladığı bu günlerde şirketler, beklenmedik olaylar sonucunda bu tarz durumlara ne kadar hazırlıklı olduklarını hızlıca fark ediyor.iş sürekliliği serimiz‘in ikinci web günlüğü yazısında olağanüstü durum kurtarma ve iş sürekliliği arasındaki farkları tanımladık. […]

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy