Neden bulut sağlayıcıları yenilikçilik ile uygulama arasında kritik bir bağlantıdır?

Yayınlanan 08/11/2019

VMware EMEA Bulut Sağlayıcıları Yöneticisi Kıdemli Yöneticisi Herve Renault

Bugün yeteri kadar yenilikçi olmayan veya yenilikçi olmayı bırakmış başarısız şirketlere birçok örnek vermek mümkün. Nokia’yı ya da Kodak’ı düşünün. Bir zamanlar kendi pazarlarının liderleri olan bu şirketlerin bugün eski hallerinden eser kalmadı. Bu ve benzeri şirketlerin lider konumlarını kaybetmelerinin nedenleri elbette karmaşık ancak birçoğu, sorunlarının nedeni olarak yeniliklerden uzak kaldıklarını belirtecektir.

Günümüz sektörlerinde yenilikçiliği her şeyin üstünde tutuyoruz ancak gerçekten de en önemli faktör o mu? VMware ve Cass Business School tarafından düzenlenen “Innovating the Exponential Economy” ortak raporu, fikirleri gerçek bir etkisi olan bir şeye dönüştürmenin fikirleri ortaya koymaktan daha önemli olduğunu gösteriyor.

Raporda buna yenilikçilik ile uygulama arasındaki kopuş adı veriliyor ve şirketlerin bu kopukluğu doğru kişiler, doğru süreçler ve doğru teknolojiyi kullanmaktan oluşan yenilikçilik prizmasıyla kapatabilecekleri ifade ediliyor. Bu üç unsurun birlikte çalışmasını sağlayan kurumlar harika fikirler üretebiliyor ve daha da önemlisi, bu fikirleri çok daha somut bir şeye dönüştürebiliyor.

Peki bu teknoloji nedir? Her işletmenin farklı BT gereksinimleri olmakla birlikte tüm güçlerini bulut bilişimden almaları, tüm yenilikçi şirketlerin ortak noktası olarak öne çıkıyor. Louise Ostrom, son gönderisinde “Neden bulut?” sorusuna yanıt veriyor. Özetlemek gerekirse, bu sorunun beş yanıtı var: basitlik, ölçeklenebilirlik, güçlendirme, esnek finansman ve kısa yol sunmak.

Bu nedenle yenilikçi olmak isteyen firmaların bulut bilişimi teknoloji portföylerine katması gerekiyor. Ancak bu konuda yardıma ihtiyaç duyuyorlar. Kurumlar daha uygulama odaklı hale geldikçe bulut uç noktaları yayılmaya başlıyor, çok daha karmaşık hale geliyor ve genellikle de silo haline getiriliyorlar.

Müşteriler aynı zamanda teknoloji seçimlerinde kısıtlamalarla karşılaşmak istemiyor, dönüşüm hedeflerine ulaşmak için tam olarak neye ihtiyaç duyuyorlarsa ona erişmek istiyorlar.

Tam bu noktada doğru iş ortakları ve çok daha önemlisi, doğru bulut sağlayıcıları devreye giriyor. Müşteriler, kendi kurumlarında sahip olamadıkları ya da olamayacakları uzmanlığa, anlayışa ve bilgiye sahip olmak istiyor. Bulut sağlayıcıları da bunu sunuyor.

Ancak bu, tek bir çözümün sunulmasıyla olacak şey değil. Diğer ortamlara ihtiyaç duyan bulut yerlisi uygulamalarla birlikte yeniden düzenlemeyi, konumlandırmayı veya tek başına bırakılmayı gerektiren misyon kritik uygulamaların kullanıldığı bir çoklu bulut dünyasında yaşıyoruz. Bulut sağlayıcıları, bu nedenle tüm bu farklı ortamlara hizmet verebilecek çoklu bulut uzmanları olmak gibi benzersiz bir fırsata sahip. Böylece seçimi sınırlandırmadan tek iletişim noktasına sahip olan müşteriler için bir anda her şey basitleşiyor.

VMware Bulut Sağlayıcı Programı’ndaki (VCPP) gibi gerçek bir ortak ve danışman olarak hareket eden bulut sağlayıcıları, kurumların gerektiği şekilde hareket edebilme esnekliğine erişirken, uygulamaların optimum düzeyde performans göstermelerini sağlamak için ihtiyaç duydukları dijital temeli sunuyor.

Bulut sağlayıcıları, bu sayede yenilik ve uygulama arasındaki kritik bağlantı olabiliyor ve müşterilerini, dönüşüm hedeflerine ulaşmaları için ihtiyaç duydukları ortamları dağıtarak destekleyebiliyor. Sonuç olarak kalabalık pazarlardaki rekabete liderlik edebilmek için ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri sunarak geleceklerini güvence altına almalarını sağlayabiliyor.


Category: Business

Tags: , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 04/03/2019 tarafından ozgee

Teknolojiyi iyiliğin itici gücü olarak kullanmak

VMware dünya çapında insanlığın en büyük sorunlarının bazılarının çözümünde kurumlara nasıl yardımcı oluyor? Dünya öyle bir noktaya geldi ki şu an harekete geçmemizin ve geçmememizin gelecek nesiller üzerinde büyük etkisi olacak. Herkesin hem günümüzde hem de gelecekte refah içinde olmasını sağlamak, 7,6 milyarlık nüfusu olan dünyamızdaki her bireyin yüzleşmeye mecbur olduğu muazzam ölçekte bir sorun. Hızla […]

3 dakika okuma süresi
Yayınlanan 17/09/2019 tarafından ozgee

Çökmüş BT güvenliği sektörünü onarma yolu

Sektörde BT güvenliğine artık daha fazla odaklanılsa da Forbes Insights ile yaptığımız son çalışmada, EMEA bölgesindeki iş liderlerinin yalnızca dörtte birinin mevcut siber güvenlik sistemlerine güvendiği ve yarısından azının (yüzde 18), çalışanlarının ve becerilerinin güvenlik endişelerine yönelik olduğundan emin olduğu görüldü. Bunun nedeni kesinlikle yatırım eksikliği değil: İşletmelerin yüzde 83’ü önümüzdeki üç yıl boyunca yeni […]

4 dakika okuma süresi
Yayınlanan 19/06/2019 tarafından ozgee

Güçlenen ortaklığın bir sonraki adımı – VMware Google Cloud Next 2019’da

Google Cloud Next 2019 bulut geliştirme alanında dünyanın önde gelen etkinliklerinden biridir. Bu bakımdan, son kullanıcı bilişiminden genel buluta uzanan Google ile iş ortaklığımızın önemli gelişmelerini duyurmak için de önemli bir fırsat. Google ile Chrome Book’lar için güvenlik ve yönetim alanında birlikte çalışmaya dayanan uzun süreli bir iş ortaklığımız var. O günden bugüne ilişkimiz gelişti […]

3 dakika okuma süresi

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy