Neden bulut sağlayıcıları yenilikçilik ile uygulama arasında kritik bir bağlantıdır?

Yayınlanan 08/11/2019 by VMware Türkiye
DISCLAIMER: this article is older than one year and may not be up to date with recent events or newly available information.

VMware EMEA Bulut Sağlayıcıları Yöneticisi Kıdemli Yöneticisi Herve Renault

Bugün yeteri kadar yenilikçi olmayan veya yenilikçi olmayı bırakmış başarısız şirketlere birçok örnek vermek mümkün. Nokia’yı ya da Kodak’ı düşünün. Bir zamanlar kendi pazarlarının liderleri olan bu şirketlerin bugün eski hallerinden eser kalmadı. Bu ve benzeri şirketlerin lider konumlarını kaybetmelerinin nedenleri elbette karmaşık ancak birçoğu, sorunlarının nedeni olarak yeniliklerden uzak kaldıklarını belirtecektir.

Günümüz sektörlerinde yenilikçiliği her şeyin üstünde tutuyoruz ancak gerçekten de en önemli faktör o mu? VMware ve Cass Business School tarafından düzenlenen “Innovating the Exponential Economy” ortak raporu, fikirleri gerçek bir etkisi olan bir şeye dönüştürmenin fikirleri ortaya koymaktan daha önemli olduğunu gösteriyor.

Raporda buna yenilikçilik ile uygulama arasındaki kopuş adı veriliyor ve şirketlerin bu kopukluğu doğru kişiler, doğru süreçler ve doğru teknolojiyi kullanmaktan oluşan yenilikçilik prizmasıyla kapatabilecekleri ifade ediliyor. Bu üç unsurun birlikte çalışmasını sağlayan kurumlar harika fikirler üretebiliyor ve daha da önemlisi, bu fikirleri çok daha somut bir şeye dönüştürebiliyor.

Peki bu teknoloji nedir? Her işletmenin farklı BT gereksinimleri olmakla birlikte tüm güçlerini bulut bilişimden almaları, tüm yenilikçi şirketlerin ortak noktası olarak öne çıkıyor. Louise Ostrom, son gönderisinde “Neden bulut?” sorusuna yanıt veriyor. Özetlemek gerekirse, bu sorunun beş yanıtı var: basitlik, ölçeklenebilirlik, güçlendirme, esnek finansman ve kısa yol sunmak.

Bu nedenle yenilikçi olmak isteyen firmaların bulut bilişimi teknoloji portföylerine katması gerekiyor. Ancak bu konuda yardıma ihtiyaç duyuyorlar. Kurumlar daha uygulama odaklı hale geldikçe bulut uç noktaları yayılmaya başlıyor, çok daha karmaşık hale geliyor ve genellikle de silo haline getiriliyorlar.

Müşteriler aynı zamanda teknoloji seçimlerinde kısıtlamalarla karşılaşmak istemiyor, dönüşüm hedeflerine ulaşmak için tam olarak neye ihtiyaç duyuyorlarsa ona erişmek istiyorlar.

Tam bu noktada doğru iş ortakları ve çok daha önemlisi, doğru bulut sağlayıcıları devreye giriyor. Müşteriler, kendi kurumlarında sahip olamadıkları ya da olamayacakları uzmanlığa, anlayışa ve bilgiye sahip olmak istiyor. Bulut sağlayıcıları da bunu sunuyor.

Ancak bu, tek bir çözümün sunulmasıyla olacak şey değil. Diğer ortamlara ihtiyaç duyan bulut yerlisi uygulamalarla birlikte yeniden düzenlemeyi, konumlandırmayı veya tek başına bırakılmayı gerektiren misyon kritik uygulamaların kullanıldığı bir çoklu bulut dünyasında yaşıyoruz. Bulut sağlayıcıları, bu nedenle tüm bu farklı ortamlara hizmet verebilecek çoklu bulut uzmanları olmak gibi benzersiz bir fırsata sahip. Böylece seçimi sınırlandırmadan tek iletişim noktasına sahip olan müşteriler için bir anda her şey basitleşiyor.

VMware Bulut Sağlayıcı Programı’ndaki (VCPP) gibi gerçek bir ortak ve danışman olarak hareket eden bulut sağlayıcıları, kurumların gerektiği şekilde hareket edebilme esnekliğine erişirken, uygulamaların optimum düzeyde performans göstermelerini sağlamak için ihtiyaç duydukları dijital temeli sunuyor.

Bulut sağlayıcıları, bu sayede yenilik ve uygulama arasındaki kritik bağlantı olabiliyor ve müşterilerini, dönüşüm hedeflerine ulaşmaları için ihtiyaç duydukları ortamları dağıtarak destekleyebiliyor. Sonuç olarak kalabalık pazarlardaki rekabete liderlik edebilmek için ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri sunarak geleceklerini güvence altına almalarını sağlayabiliyor.


Category: Haberler ve Öne Çıkanlar

Tags: , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 27/03/2020 tarafından VMware Türkiye

İstisnadan standarda: Çalışanlarınızın hızlı ve güvenli bir şekilde uzaktan çalışmasını nasıl sağlayabilirsiniz?

İşler artık “alışıldığı gibi” gitmiyor. COVID-19 küresel salgını tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılırken, bizler de sürekli değişen bu duruma uyum sağlamaya çalışıyoruz. Okulların ve iş yerlerinin kapanıp evden çalışmanın ve uzaktan eğitiminin tercih edilmesi ve hatta mecburi kılınmasıyla işleri devam ettirmek kolay değil, ancak küresel salgına karşı bir o kadar da gerekli… Kendimizi bugüne […]

Yayınlanan 21/12/2020 tarafından VMware Türkiye

Gloucestershire NHS, yeni nesil hastalara bakım sağlamak için yeni elektronik hasta kaydı sistemini kullanıma sunuyor

Gloucestershire Hospitals NHS Foundation Trust, elektronik hasta kaydı sistemi için altyapı oluşturma sürecinin ilk adımı olarak veri merkezi platformunu modernleştirmeye ihtiyaç duydu. Hastane vakfı, yardım için VMware iş ortağı olan LIMA Networks’e başvurdu. LIMA, VMware Cloud Foundation™ tarafından optimum bir çözüm sunulduğunu belirledi. VMware Cloud Foundation uzmanlığı vakfın, yeni platformu yalnızca dokuz ay içinde dağıtmasına olanak […]

Yayınlanan 03/12/2020 tarafından VMware Türkiye

Çoklu bulut stratejisi buluta yolculuğunuzu nasıl kolaylaştırabilir?

Hervé Renault, EMEA Bulut Başkan Yardımcısı, VMware Bu yıl VMware’deki onuncu yılım. Hayatımda birçok şey değişti ancak bunların on yıl içinde teknolojide yaşanan değişikliklerle kıyaslaması bile yapılamaz. 2010 yılında işe ilk girdiğimde bulutla ilgili gündemde tek bir konu vardı: Genel mi, yoksa özel mi? Zaman içinde bu tartışma, işletmelerin şirket içi, genel veya özel bulut […]

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy