İş sürekliliği ve kaya gibi sağlam ağ güvenliği, İsviçreli sigorta devine uluslararası büyümeyi getiriyor

Yayınlanan 29/03/2019 by VMware Türkiye
DISCLAIMER: this article is older than one year and may not be up to date with recent events or newly available information.

Satın alma, yapısı itibariyle bir ticari büyüme aracı olarak kabul edilir. Ama aynı zamanda başka değişimlere de ilham kaynağı olabilir mi – mesela satın alım süreçleri  işletmeye dair tüm yaklaşımı yeniden değerlendirme fırsatı verse nasıl olur?

Helvetia, İsviçre’nin önde gelen sigorta şirketlerinden biri. 2014 yılında, rakipleri Nationale Suisse’yi satın alması bu kuruluşu daha da büyüttü ama aynı zamanda bir sorunu da beraberinde getirdi: Dört veri merkezini iki veri merkezinde nasıl birleştireceklerdi?

Bu soru, BT ekibinin yepyeni bir sayfa açmasını sağladı. Adım adım değişiklikler yapmaya alışagelmiş bir kuruluş için bu proje onlara tümüyle yeni bir yazılım tanımlı veri merkezi ortamına geçiş için cesur bir adım atmaları anlamına geliyordu. Bu, Helvetia’nın dijital dönüşümünü hızlandırarak müşteri hizmetlerini daha hızlı, daha kolay ve daha kişisel hale getirmesine imkan verecekti.

VMware çözümü VMware NSX® Data Center’ı temel alıyor. Bu, Helvetia için ağ iletişimini ve güvenliği, mevcut fiziksel altyapıdan soyutlanmış tümüyle yeni bir yazılımda sunan Yazılım Tanımlı Veri Merkezi’ni (SDDC) oluşturuyor. Bir hamlede Helvetia’yı daha verimli ve daha dinamik hale getiriyor.

Bunun yanı sıra, VMware vCloud Suite®, sektör lideri VMware vSphere Hypervisor ve VMware vRealize® Suite bulut yönetim platformunu bir araya getiren, kurumsal kullanıma hazır özel bulut yazılımı. vRealize Suite, geliştirici dostu altyapı (VM’leri ve konteynerleri destekleyen) ile hibrit ve çoklu buluta yönelik bir ortak yaklaşım sağlıyor.

Günümüzde Helvetia’nın her ikisi de aktif olmak üzere Zürih bölgesinde (Helvetia’nın kuruluş yeri olan Basel’e oranla deprem riski açısından ülkenin daha az riskli bir bölgesi) iki veri merkezi bulunuyor. Proje baştan sona 18 ayda tamamlandı.

Bu, iş sürekliliğini güçlendiriyor, daha verimli bir altyapı sunuyor ve Helvetia’nın yeni hizmetleri piyasaya daha hızlı sunabilmesi anlamına geliyor. BT fonksiyonu daha verimli; Helvetia ekibi aynı sayıda çalışanla daha fazla hizmeti idame ettiriyor. Ayrıca, yeni satın almaları entegre etmek veya işletmenin büyüme alanlarını desteklemek için altyapıyı büyütmek de daha kolay olacak.

Helvetia Baş Mühendisi Andreas Hagin’in sözleriyle BT Altyapısı: “Benim nazarımda VMware vRealize® Network Insight, bize tüm sanallaştırılmış altyapının görünürlüğünü sağlayan ve dijital dönüşümümüzü hızlandıran olmazsa olmaz bir çözüm. Pazar değişiyor ve pazara giriş zamanı hayati önem arz ediyor. Çok kanallı bir dünyada pazarlama yapmak için hızlı olmak zorundayız. Şimdi tüm bunları gerçekleştirmek için gereken bilgi işlem gücüne ve dinamizme sahibiz”.

Helvetia’nın dijital yolculuğu hakkında daha fazlasını Andreas Hagin’den dinlemek için, bu videoyu izleyin.


Category: Haberler ve Öne Çıkanlar

Tags: , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 03/05/2019 tarafından VMware Türkiye

Turkcell, artık VMware Cloud Verified iş ortağı!

VMware olarak, bulut sağlayıcılarımızın sunduğu Cloud Verified hizmetler aracılığıyla bulut bilişime özgün verimlilik, çeviklik ve güvenilirlik kazandırmak için çalışıyoruz. Sunduğumuz bu hizmetlerle buluta yolculuğunu VMware teknolojisiyle güçlendiren lider şirketlerden biri de Turkcell oldu. Türkiye’nin önde gelen iletişim ve teknoloji şirketlerinden Turkcell, VMware Cloud Verified iş ortaklarımız arasında yer almaya hak kazandı. Böylelikle, Turkcell, METNA bölgesinde […]

Yayınlanan 26/05/2020 tarafından VMware Türkiye

Beklenmedik Olaylarda İş Sürekliliği: Kuruluşunuz Hazır mı? 

Hepimiz hayatın belirsizliklerle dolu olduğunu biliyoruz. Doğal afetler, sert hava koşulları, hastalıklar ve seyahat kısıtlamaları gibi beklenmedik olaylar “işlerimizi her zaman olduğu gibi” devam ettirmemizi neredeyse imkânsız kılıyor. Kuruluşunuz geleneksel çalışma biçimlerinin uzun bir süre boyunca elverişli olmadığı bir senaryoya hazırlıklı mı? Güvenlik ve iş sürekliliği arasında seçim yapmanız gerekecek mi? Dijital çalışma ortamı kullanmayı düşünüyor ya da zaten […]

Yayınlanan 27/03/2020 tarafından VMware Türkiye

İstisnadan standarda: Çalışanlarınızın hızlı ve güvenli bir şekilde uzaktan çalışmasını nasıl sağlayabilirsiniz?

İşler artık “alışıldığı gibi” gitmiyor. COVID-19 küresel salgını tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılırken, bizler de sürekli değişen bu duruma uyum sağlamaya çalışıyoruz. Okulların ve iş yerlerinin kapanıp evden çalışmanın ve uzaktan eğitiminin tercih edilmesi ve hatta mecburi kılınmasıyla işleri devam ettirmek kolay değil, ancak küresel salgına karşı bir o kadar da gerekli… Kendimizi bugüne […]

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy