İş sürekliliği ve kaya gibi sağlam ağ güvenliği, İsviçreli sigorta devine uluslararası büyümeyi getiriyor

Yayınlanan 29/03/2019

Satın alma, yapısı itibariyle bir ticari büyüme aracı olarak kabul edilir. Ama aynı zamanda başka değişimlere de ilham kaynağı olabilir mi – mesela satın alım süreçleri  işletmeye dair tüm yaklaşımı yeniden değerlendirme fırsatı verse nasıl olur?

Helvetia, İsviçre’nin önde gelen sigorta şirketlerinden biri. 2014 yılında, rakipleri Nationale Suisse’yi satın alması bu kuruluşu daha da büyüttü ama aynı zamanda bir sorunu da beraberinde getirdi: Dört veri merkezini iki veri merkezinde nasıl birleştireceklerdi?

Bu soru, BT ekibinin yepyeni bir sayfa açmasını sağladı. Adım adım değişiklikler yapmaya alışagelmiş bir kuruluş için bu proje onlara tümüyle yeni bir yazılım tanımlı veri merkezi ortamına geçiş için cesur bir adım atmaları anlamına geliyordu. Bu, Helvetia’nın dijital dönüşümünü hızlandırarak müşteri hizmetlerini daha hızlı, daha kolay ve daha kişisel hale getirmesine imkan verecekti.

VMware çözümü VMware NSX® Data Center’ı temel alıyor. Bu, Helvetia için ağ iletişimini ve güvenliği, mevcut fiziksel altyapıdan soyutlanmış tümüyle yeni bir yazılımda sunan Yazılım Tanımlı Veri Merkezi’ni (SDDC) oluşturuyor. Bir hamlede Helvetia’yı daha verimli ve daha dinamik hale getiriyor.

Bunun yanı sıra, VMware vCloud Suite®, sektör lideri VMware vSphere Hypervisor ve VMware vRealize® Suite bulut yönetim platformunu bir araya getiren, kurumsal kullanıma hazır özel bulut yazılımı. vRealize Suite, geliştirici dostu altyapı (VM’leri ve konteynerleri destekleyen) ile hibrit ve çoklu buluta yönelik bir ortak yaklaşım sağlıyor.

Günümüzde Helvetia’nın her ikisi de aktif olmak üzere Zürih bölgesinde (Helvetia’nın kuruluş yeri olan Basel’e oranla deprem riski açısından ülkenin daha az riskli bir bölgesi) iki veri merkezi bulunuyor. Proje baştan sona 18 ayda tamamlandı.

Bu, iş sürekliliğini güçlendiriyor, daha verimli bir altyapı sunuyor ve Helvetia’nın yeni hizmetleri piyasaya daha hızlı sunabilmesi anlamına geliyor. BT fonksiyonu daha verimli; Helvetia ekibi aynı sayıda çalışanla daha fazla hizmeti idame ettiriyor. Ayrıca, yeni satın almaları entegre etmek veya işletmenin büyüme alanlarını desteklemek için altyapıyı büyütmek de daha kolay olacak.

Helvetia Baş Mühendisi Andreas Hagin’in sözleriyle BT Altyapısı: “Benim nazarımda VMware vRealize® Network Insight, bize tüm sanallaştırılmış altyapının görünürlüğünü sağlayan ve dijital dönüşümümüzü hızlandıran olmazsa olmaz bir çözüm. Pazar değişiyor ve pazara giriş zamanı hayati önem arz ediyor. Çok kanallı bir dünyada pazarlama yapmak için hızlı olmak zorundayız. Şimdi tüm bunları gerçekleştirmek için gereken bilgi işlem gücüne ve dinamizme sahibiz”.

Helvetia’nın dijital yolculuğu hakkında daha fazlasını Andreas Hagin’den dinlemek için, bu videoyu izleyin.


Category: Haber

Tags: , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 29/03/2019 tarafından ozgee

Donanımınızı yazılım ile dönüştürün

Müşterilerimizden pek çoğunun hem Cisco hem de VMware ile stratejik ortaklık kurduğunu biliyoruz. Yıllardır bize her iki teknolojiyi birlikte de kullanmak istediklerini söylüyorlardı ve bunu yapabiliyorlar. Donanım ve yazılım birlikte çalıştığında, ağların daha iyi performans gösterdiği sır değildir. Donanımınızı elden çıkarmanız gerektiğini söylemeye çalışmıyoruz. Fiziksel altyapının hâlâ önemli olduğuna inanıyoruz, ancak verilerinizin ihtiyaç duyduğu proaktif […]

2 dakika okuma süresi
Yayınlanan 16/01/2018 tarafından blogsadmin

Swisscom: Bulut üzerinden inovasyonlara hız sağlamak

Swisscom, yerel ve global firmalara bulut, internet, televizyon ve mobil hizmetler sağlayan İsviçre’nin öncü telekom ve BT şirketi. Dijital dünyadaki işletmeler için güvenilir bir çözüm ortağı olarak saygı kazanan Swisscom, geçtiğimiz günlerde başlattığı Enterprise Service Cloud ile bulut ürün ve hizmetlerini zenginleştiriyor. Bulut Platformu Geliştirme Başkanı Marco Hochstrasser konuyla ilgili “Bu bulut platformu Swisscom’un sunduğu […]

2 dakika okuma süresi
Yayınlanan 17/07/2019 tarafından ozgee

VMware Cloud Briefing 2019’u ve Ayrıcalıklı İçerikleri İstediğiniz Zaman İzleyin!

VMware Cloud Briefing 2019’u kaçırdınız mı? Üzülmeyin, sizi de düşündük. Eşi benzeri olmayan dijital bulut deneyimimize kısa bir süre için isteğe bağlı erişim olanağı sağlıyoruz. VMware CEO’su Pat Gelsinger, Kubernetes’in kurucuları Joe Beda ve Craig McLuckie ve diğer lider bulut uzmanlarının bulutun geleceğine yönelik ayrıcalıklı öngörülerine erişin. Ayrıcalıklı VMware Cloud Briefing İçerikleri Ayrıcalıklı içerikler, genişletilmiş […]

1 dakika okuma süresi

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy