Donanımınızı yazılım ile dönüştürün

Yayınlanan 29/03/2019 by VMware Türkiye
DISCLAIMER: this article is older than one year and may not be up to date with recent events or newly available information.

Müşterilerimizden pek çoğunun hem Cisco hem de VMware ile stratejik ortaklık kurduğunu biliyoruz. Yıllardır bize her iki teknolojiyi birlikte de kullanmak istediklerini söylüyorlardı ve bunu yapabiliyorlar.

Donanım ve yazılım birlikte çalıştığında, ağların daha iyi performans gösterdiği sır değildir. Donanımınızı elden çıkarmanız gerektiğini söylemeye çalışmıyoruz. Fiziksel altyapının hâlâ önemli olduğuna inanıyoruz, ancak verilerinizin ihtiyaç duyduğu proaktif güvenlik yaklaşımını donanım tek başına sunamaz veya operasyonel mükemmelliği sağlayamaz. Aslına bakılırsa, ağ üzerinde, ikisinden de en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayan yazılım öncelikli bir yaklaşım benimseyerek mevcut donanımınızdan daha iyi yararlanabilirsiniz.

Bugünün ihtiyaçlarını dünün yaklaşımlarıyla karşılayamazsınız

Donanım merkezli geleneksel ağlar verimliliği düşürmeleri, çoğu zaman güncelliklerini yitirmiş olmaları ve bulutu daha karmaşık hale getirmeleri nedeniyle BT’yi geri kalma riskiyle karşı karşıya bırakmaktadır. Uç noktaların ve ortamların sayısı arttıkça, bunları yönetmek giderek daha fazla zaman alan bir iş haline gelir. Fiziksel ağlar sezgisel olmadığından, uygulamaların neye gereksinim duyduğunu ancak tahmin etmek zorunda kalırlar ve belki de en önemlisi, fiziksel ağ güvenliği tepkiseldir, proaktif değildir ve verilerinizi riske atar.

Yazılım öncelikli ağ

Zaman alan ve maliyetli donanım güncelleme döngüsünden, yazılım öncelikli entegre bir ağ ile kurtulabilirsiniz. Bir VMware NSX çözümü, uygulamalar ve veriler için uçtan uca güvenlik sağlar ve sürekli olarak değişen iş gereksinimlerine daha dinamik ve hızlı şekilde yanıt vermenize yardımcı olur. Verilerin miktarı ile kullanıcıların ve cihazların sayısı artmaya devam ettikçe, yazılım öncelikli yaklaşım; ek ekiplere gerek kalmadan ve bütçeyi zorlamadan bunları yönetmenize imkân verir. Dahası, NSX çözümleri süreçleri otomatikleştirerek, insan hatası riskini azaltarak ve iş tekrarı için gereken zamandan tasarruf ettirerek operasyonel mükemmellik sağlar.

Software-Defined WAN For Dummies” kılavuzumuz, daha az karmaşık, daha esnek ve yönetilmesi daha kolay bir dağıtık ağa nasıl geçiş yapılacağını açıklamaktadır. Mevcut donanımları elden çıkarmayın. Kılavuzu buradan indirin.


Category: Haberler ve Öne Çıkanlar

Tags: , , , , , ,

İlgili Yazılar

Yayınlanan 03/05/2019 tarafından VMware Türkiye

Telko bulut ile 5G fırtınasının ötesine geçmek

Bu yılki Mobil Dünya Kongresi (MWC) gündemindeki en önemli konu 5G’ydi. 5G destekleyen cihazlardan, önümüzdeki aylarda ABD’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleşebilecek ilk ağ devreye alımlarına kadar, yeni nesil ağ ile ilgili olmayan hiçbir an yok gibiydi. Önceki yılın etkinliğinde teori ağır basıyorken, bu yılkinde kesinlikle teknolojinin pratik uygulamalarının başlangıcı hissediliyordu. MWC gibi büyük bir etkinliğin heyecanın, […]

Yayınlanan 03/05/2019 tarafından VMware Türkiye

İnovasyon gücünüzü göstermek için ipuçları

Pek çok iş lideri, üzerlerinde baskı kuran çığır açıcı dijital dönüşümün ölçeğini ve hızını küçümsemektedir. İnovasyon, her kuruluşun gündeminde vardır. Pek çoğunun stratejiler oluşturmak veya yeni fikirler geliştirmekte sorunu olmasa da, bunları hayata geçirmekte, yeni iş modelleri uygulamakta veya fikirleri iş sonuçlarına dönüştürmekte çoğu kez başarısız olurlar. Şirketlerin yeni teknolojilere ayak uydurmaya devam edebilme ve […]

Yayınlanan 10/04/2017 tarafından blogsadmin

Rakuten Group: İnovasyon yapmak & BT’de kontrol

Dünyanın önde gelen internet servis şirketi Rakuten Group’un AB Altyapı & Operasyonlar Müdürü Nick Tramontin, BT’de kontrol ve yönetimi kaybetmeden nasıl inovasyon yaptıklarını anlatıyor. Rakuten Group, dünyanın önde gelen internet servis şirketlerinden birisi. 1997 yılında Japonya’da online pazar yeri olarak kurulan Rakuten Group, global büyümesini bir dizi şirket satın alımı yaparak gerçekleştirdi. Bu şirketler içerisinde […]

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy