Avrupa’da AWS üzerindeki VMware CloudTM için 5 kilit güncelleme

Yayınlanan 13/06/2018
DISCLAIMER: this article is older than one year and may not be up to date with recent events or newly available information.

7 Mart’ta canlı yayınlanan VMware CloudTMbrifingini mi kaçırdınız? İstediğiniz zaman buradan izleyebilirsiniz.

7 Mart’ta AWS üzerindeki VMware Cloud’un AWS Londra Bölgesi’nde de bulunacağına dair heyecan verici duyuru yaptık.

İki dünyanın en iyi yönlerini, VMware’ın kurumsal yeteneklerini ve AWS genel bulutunun inanılmaz kabiliyetlerini bir araya getirmek için sabırsızlanıyoruz. VMware Bulut Platform Kurumsal Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Mark Lohmeyer, AWS üzerindeki VMware Cloud’u piyasaya sürdüğümüzden beri küresel müşteri hizmetlerimizden nasıl inanılmaz bir talep geldiğini ve duyurunun nasıl “dünyanın dört bir yanındaki bütün büyük pazarlara eşi benzeri olmayan hibrit bulut hizmetlerini ulaştırmak için küresel genişlememizin ana başlangıç noktalarından biri olarak damga vurduğunu” açıklıyor.

Daha fazlasını bilmek mi istiyorsunuz? AWS üzerindeki VMware Cloud’a ait bazı kilit güncellemelerin Avrupalı ve çok uluslu müşterilere tam olarak neler sunduğuna dair detaylı açıklamaları aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Misyon-Kritik Uygulama Korumaları:

Yeni yetenekler, uygulamaları veri merkezi ve kullanılabilir alanın devre dışı kalmasından kullanıcı ve VM seviyesinde iflaslara kadar birçok farklı türdeki hatalara karşı koruyor. AWS üzerindeki VMware Cloud, uzatılmış kümelerle birlikte AWS kullanılabilirlik bölgeleri (AZ) boyunca yer alan bütün uygulamalara yüksek düzeyde Zero RPO (sıfır kurtarma noktası) kullanılabilirliği sağlıyor. Bu benzersiz hizmet, uygulamanın içine kurulmayı gerektirmeksizin, kurumsal uygulamaların ulaşılabilirliğini önemli ölçüde artırırken VMware’nın güçlü altyapı yeteneklerinden faydalanıyor. Böylece geliştiriciler kurum değerleri eklemeye odaklanabiliyorlar.

  1. Veri Ağırlıklı Uygulama İyileştirmeleri:

Buluttaki büyük veri hacimlerinin hızla artmasıyla veri ağırlıklı iş yükleri, all-flash depolamanın performansından fayda sağlarken Toplam Sahip Olma Maliyetini (TCO) düşürmek için yerel VMware vSAN’ın sıkıştırma ve veri tekilleştirmesinden yararlanıyor. Müşterilerin, yalnızca ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılabilen esnek ve talep üzerine bilişim ile birlikte sıradan iş yüklerinin depolama maliyetlerini yerel vSAN veri tekilleştirmesi ve sıkıştırmayla yarı yarıya azaltabilecekleri tahmin ediliyor.

  1. İş Yükü Geçişi için VMware vMotion:

Kendi alanınız ile AWS yazılım tanımlı veri merkezi üzerindeki VMware Cloud’un yanı sıra AWS SDDC üzerinde VMware Cloud bünyesindeki kümelerde yer alan makineler arasında kullanılabilecek VMware vMotion da artık erişime açıldı. VMware aynı zamanda iki AWS kullanılabilirlik bölgesi boyunca yer alan uzatılmış kümelerdeki kullanıcıların arasına da vMotion’ı ekliyor.

  1. Masaüstü İş Yüklerine Destek:

AWS üzerindeki VMware Cloud, VMware Horizon 7’yi destekleyerek müşterilerinin kendi alanlarında bulunan masaüstü hizmetlerini ek donanım satın almadan, sanal masaüstlerini eş konumlamadan ve buluttaki hızlı hareket etmesi gereken uygulamaların yakınındaki yayımlanmış uygulamalara gerek duymadan genişletmelerini sağlıyor. Böylece müşteriler, kendi alanlarında hizmete alınmış Horizon 7’leri korumanın uygun maliyetli bir yolu veya geçici ihtiyaçları giderici görevinde kullanarak esnek kapasiteden faydalanabiliyor.

  1. Basitleştirilmiş Bulut Geçişi ve İşlemleri:

VMware, AWS üzerindeki VMware Cloud’daki yazılım tanımlı veri merkezi ortamlarının hızlı ve kolayca kurulmasını, yapılandırılmasını ve yönetilmesini sağlıyor. AWS CloudFormation ve Hashicorp Terraform ile olan entegrasyon, müşterilerin popüler ve alışılmış DevOps araçlarını kullanarak VMware’nın yazılım tanımlı veri merkezi seviyesindeki provizyonun otomatikleşmesini sağlıyor. VMware aynı zamanda geliştirici merkezini de tanıtıyor. AWS üzerindeki VMware Cloud hizmet konsoluyla entegre olan bu merkez, otomasyon uzmanları, DevOps mühendisleri ve geliştiricilere merkezi bir portal sunuyor. Bu portal aracılığıyla uygulama programlama arayüzü, Yazılım Geliştirme Kiti, kod örnekleri ve komut zinciri arayüzlerine erişim sağlanabilecek. Buna ek olarak müşteriler ilk ağ yapılandırmalarını hızlandırırken devam eden işlemlerini VMware NSX ile ulaştırılan ağ ve güvenlik yetenekleriyle geliştirebilecek. Bu yetenekler arasında Tünel Durum Monitörü, Bağlanırlık Denetçisi ve Güvenlik Duvarı Kuralı Hızlandırıcısı yer alıyor.

Daha fazla bilgi için canlı yayınlanmış VMware Cloud brifingini buradan tekrar izleyebilirsiniz.

 


Category: Haber

Tags:

İlgili Yazılar

İlgili yazı bulunamadı

Yorumlar

Yorum bulunamadı

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy