Gotowość do produkcji: kontenery, Kubernetes i VMware Tanzu z perspektywy Partnerów

Dodane 04/05/2021 by VMwarePOL

Jean Philippe Barleaza, wiceprezes ds. partnerów, relacji partnerskich i działalności gospodarczej, VMware EMEA

W dzisiejszym świecie liczy się szybkość — kto jako pierwszy wejdzie na rynek, wprowadzi nowe rozwiązania, wykorzysta otwierające się możliwości. Przewaga konkurencyjna opiera się na dynamice zmian.

Odgrywa ona istotną rolę nie tylko w biznesie. Tempo wprowadzania nowych technologii również nieustannie wzrasta. Przykładem może być stale rosnąca szybkość wdrażania kontenerów, co jest szczególnie widoczne w przypadku środowiska Kubernetes. Według agencji Gartner do 2025 roku ponad 80% dostawców oprogramowania będzie oferować aplikacje w formacie kontenera. Obecnie takie rozwiązania proponuje niecałe 10% dostawców.

Przyszłość konteneryzacji

To już nie tylko prognozy analityków, lecz trend, który znajduje odzwierciedlenie w działaniach naszych partnerów.

Zdaniem Ruurda Keizera, wiceprezesa ds. natywnych rozwiązań chmurowych w firmie ITQ, która jest czołowym partnerem VMware: „kontenery i środowisko Kubernetes rozwijają się tak szybko, że nawet dostawcy, którzy korzystają z nich od początku, cały czas znajdują nowe sposoby wykorzystania ich możliwości, aby zwiększać wydajność i skracać czas wprowadzania produktów na rynek”.

Platforma Open Source, która oferuje 86% aplikacji w kontenerach w środowisku Kubernetes, otwiera przed firmami szerokie możliwości przekształcania aplikacji i infrastruktury w sposób odpowiadający ich potrzebom.

Jednak nawet te przedsiębiorstwa, które jako pierwsze wdrożyły to rozwiązanie, cały czas pracują nad jego optymalnym wykorzystaniem. Jak zauważa Ruurd: „sukces nigdy nie jest wynikiem samego wprowadzenia nowej technologii. Takie podejście z góry skazuje przedsięwzięcie na porażkę. Ta zasada sprawdza się szczególnie w przypadku środowiska Kubernetes”.

Co więc powinny wziąć pod uwagę firmy tworzące społeczność naszych partnerów, które chcą realizować dostępne możliwości?

Trudności związane z czynnikiem ludzkim

„Istotne jest, co chcemy osiągnąć i komu ma to służyć” — mówi Ruurd. „Rzeczywiste pytania i problemy wiążą się z interfejsem łączącym ludzi i technologię. Czego naprawdę potrzebują klienci w firmie? Jak zapewnić im maksymalną swobodę przy wysokim poziomie zabezpieczeń? Jak nauczyć wszystkich pracowników obsługi nowej technologii? W jaki sposób możemy kontrolować koszty? Jak wygląda proces przygotowania aplikacji do produkcji na nowej platformie?”

Koncentracja na użytkownikach leży u podstaw koncepcji opracowanej przez Sivaguru Sankaranarayanana, CTO w firmie HUCO. Jego zdaniem głównymi problemami są: „opór przed zmianami oraz trudności związane z podnoszeniem kwalifikacji, czyli wyposażeniem obecnych zespołów operacyjnych w wymagane kompetencje w zakresie obsługi nowoczesnych aplikacji”.

Pokonanie trudności związanych z czynnikiem ludzkim jest tematem niedawno opublikowanego artykułu na blogu, w którym mówimy o tym, jak partnerzy mogą wspierać przedsiębiorstwa w efektywnym wykorzystaniu możliwości środowiska Kubernetes przy użyciu platformy VMware Tanzu. Zwracamy w nim uwagę na istotne znaczenie współpracy różnych interesariuszy (w szczególności programistów i zespołów operacyjnych).

Dlaczego? Środowisko Kubernetes otwiera nowe perspektywy dzięki prostocie i łatwości stosowania w przedsiębiorstwie. Oferuje gotowe do użycia funkcje programistyczne, które ułatwiają jego wdrażanie i skalowanie w organizacji odpowiednio do bieżących potrzeb. 

Łatwość użycia w przedsiębiorstwie i gotowość do produkcji

Ten aspekt jest w opinii Ruurda ogromnie ważny, ponieważ: „sama instalacja środowiska jest prosta, jednak przekształcenie go w platformę gotową do użycia w przedsiębiorstwie już nie, ponieważ wymaga osadzenia i rozszerzenia Kubernetes oraz zintegrowania go z dotychczasową infrastrukturą”. W sytuacji, gdy priorytetem organizacji jest szybkość, może to stanowić poważny problem.  

Oferta firmy VMware i jej partnerów może znacząco ułatwić przedsiębiorstwom wykorzystanie możliwości środowiska Kubernetes. Dzięki naszej strategii opartej na rozwiązaniach Tanzu wdrożyliśmy Kubernetes w ponad 70 milionach obciążeń realizowanych na platformie vSphere. To najszybszy sposób konfiguracji firmowej infrastruktury Kubernetes.

Jak zauważa Sivaguru, zaufani partnerzy odgrywają kluczową rolę w realizacji tego procesu. „Partnerzy mogą zapewnić firmom praktyczną pomoc. Zalecamy utworzenie specjalnego, wykwalifikowanego zespołu, który pomoże firmie osiągnąć pierwsze korzyści ze wdrożenia Kubernetes. Pozwoli to wyznaczyć „ambasadorów” środowiska Kubernetes w organizacji, którzy będą aktywnie wspierać szybsze wprowadzanie rozwiązań w przedsiębiorstwie, co przełoży się na korzyści biznesowe”.

Usprawni to również współpracę zespołów programistycznych i operacyjnych, przyspieszając przekazywanie nowych rozwiązań do produkcji. Firmy będą mogły szybciej i bez przerw wprowadzać do produkcji lepsze oprogramowanie, aby uzyskać przewagę konkurencyjną i zabezpieczyć przyszłość firmy w erze nowoczesnych aplikacji i innowacji.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 06/05/2021 przez VMwarePOL

Prawdziwy wyścig o cyfryzację w handlu detalicznym

Jarek Matschey, dyrektor ds. handlu detalicznego, VMware EMEA Jeszcze przed wybuchem pandemii handel detaliczny przechodził głębokie i długotrwałe przemiany. Różnego rodzaju firmy handlowe — od elastycznych startupów internetowych po tradycyjne sieci — od lat musiały dostosowywać się do zmieniających się zwyczajów zakupowych, oczekiwań klientów, rozwoju sprzedaży w wielu kanałach oraz zmian technologicznych i socjoekonomicznych. W […]

Dodane 29/11/2017 przez blogsadmin

Google Hangout: Digital Transformation and cloud adoption

In our first ever Unthink community hangout, Alex Matthews, EMEA Technical Solution Architect Manager, Strategic Alliances at VMware hosted an insightful discussion on digital transformation and cloud adoption. Joining him was Ashish Saxena, Leader and Head of Digital Transformation/Analytics at Cognizant Technology Solutions; Guy Ratcliffe, Head of Offerings Fujitsu EMEIA and Paul McSharry, Independent VMware […]

Dodane 16/07/2019 przez vmwareemeasmt

The network advantage – how a new approach to networks holds the key to the future of the enterprise

Introduction We have digital native start-ups; we have enterprises. In the last few years, the narrative has been one of the former disrupting the latter. According to a new report from IDC, that’s all about to change. The next disruptor is not going to be another start-up, but what the analyst calls the digital-native enterprise. […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy