Villeroy & Boch: firma z tradycjami staje się globalnym graczem e-commerce

Dodane 25/03/2021 by VMwarePOL

Villeroy & Boch to nazwa, którą prawdopodobnie każdy z nas słyszał co najmniej raz w życiu. Nie bez przyczyny – przez ostatnich 270 lat ten producent ceramiki stworzył cenioną markę, która łączy wysoką jakość produktów z doskonałym wzornictwem. Firma założona w 1748 roku w Mettlach w Saarze jest dziś jednym z czołowych brandów w branży ceramiki na świecie.

Globalną obecność firmy potwierdzają liczby: 14 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce oraz 7500 pracowników w 125 krajach. Firma kultywuje tradycje, działając jednocześnie w duchu innowacji. Realizując hasło „cyfryzacja”, Villeroy & Boch udowadnia, że klasa i wyrafinowanie mogą świetnie współgrać z najnowszą technologią.

Od tradycyjnego handlu po e-commerce

Zachowania zakupowe zmieniają się. W przeszłości robiliśmy zakupy głównie w sklepach stacjonarnych. Obecnie rzeczywistość wygląda inaczej, gdyż nasze codzienne życie coraz bardziej się digitalizuje, a klienci wolą kupować online. Takie zakupy są wygodniejsze, szybsze i mniej skomplikowane. Firmy stają jednak przed problemem zapewnienia płynnego procesu zakupowego. Krótkie okresy oczekiwania, odpowiednia struktura witryny i wysokie pozycje w wyszukiwarkach są kluczowe dla sukcesu sklepu internetowego. Z tego względu Villeroy & Boch łączy tradycyjne rzemiosło i kulturę korporacyjną z duchem postępu. Stale pracuje też nad osiągnięciem celów, jakimi są rozwój działalności internetowej, dalsze wdrażanie strategii cyfryzacji i realizacja ogólnych założeń firmy.

„Naszą ambicją jest szybkie zapewnienie kanałów sprzedaży oferujących wysokiej jakości zawartość w możliwie najbardziej standardowy i efektywny sposób” — Erik Heinen, Team Lead Enterprise Content Management, Villeroy & Boch

Villeroy & Boch podjął decyzję o dalszym rozszerzaniu infrastruktury cyfrowej. W 2014 roku firma nawiązała współpracę z OVHcloud, aby wspólnie zrealizować zaplanowaną cyfrową transformację. W 2020 roku firma wykonała kolejny milowy krok na tej drodze i przeniosła swoją infrastrukturę (środowisko) IT do hybrydowego, opartego na chmurze centrum danych, bazującego na VMware vSAN. Przyczyną był stały wzrost wymagań dotyczących platformy zarządzania obsługą produktów firmy, która obejmuje system informacji produkcyjnych (PIM) oraz system zarządzania zasobami multimedialnymi (MAM). Rozwój handlu internetowego wymaga zarówno wysokiej wydajności, jak i bezbłędnej realizacji. Firma Villeroy & Boch zaczęła od zaledwie 20 maszyn wirtualnych, jednak aby zrealizować obecne zapotrzebowanie na pojemność, potrzebuje ich co najmniej 90.  

„Z tego względu w naszych systemach PIM i MAM wykorzystujemy najnowszą technologię pamięci masowej. Modernizacja pozwoliła nam uzyskać znaczący wzrost wydajności”. — Erik Heinen, Team Lead Enterprise Content Management, Villeroy & Boch

Długotrwała współpraca z OVHcloud zaowocowała wieloma korzyściami. Dzięki obsłudze technicznej przedsiębiorstw, Villeroy & Boch może testować nowe rozwiązania w działającym środowisku i podejmować oparte na ich wynikach decyzje inwestycyjne. Pozwala to uniknąć późniejszych przykrych niespodzianek. Nowa, generująca zyski aplikacja została najpierw wdrożona w środowisku klonowania, a dopiero później w nowym systemie.

Mniejszy nakład pracy, lepsza wydajność i 70%-owy wzrost

Dzięki rozwiązaniom OVHcloud i VMware firma Villeroy & Boch istotnie zwiększyła wydajność, a w rezultacie skróciła czas wprowadzania produktów na rynek. Decyzja o realizacji strategii modernizacji centrum przetwarzania danych na bazie rozwiązania vSAN zapewniła wzrost wydajności kluczowych aplikacji do zarządzania obsługą produktów o 70 procent.

„Korzyści z migracji odczuwamy wszyscy. Otrzymujemy mniej zgłoszeń pomocy technicznej z działów biznesowych, co pozwoliło uwolnić zasoby i znacznie zredukować obciążenia administracyjne”. — Erik Heinen, Team Lead Enterprise Content Management, Villeroy & Boch

W efekcie modernizacji systemów zarządzania zawartością korporacyjną, w tym systemu PIM zapewniającego dostępność wszystkich produktów we wszystkich kanałach, grupa uzyskuje obecnie oszczędności finansowe i szybciej wprowadza na rynek nowe produkty. Villeroy & Boch z powodzeniem stawia czoła konkurencji, doskonale łącząc tradycje z innowacjami technicznymi, których końca nie widać. W przyszłości firma planuje opracowanie nowych aplikacji oraz wdrożenie pełnego stosu platformy chmurowej VMware w centrum przetwarzania danych OVHcloud.

„Dzięki wsparciu OVHcloud i VMware udało nam się pomyślnie dostosować model biznesowy do niezbędnych innowacji technologicznych i warunków rynkowych” — Erik Heinen, Team Lead Enterprise Content Management, Villeroy & Boch


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 08/01/2020 przez VMwarePOL

Dlaczego chmura to przyszłość służby zdrowia?

Ochrona zdrowia to sektor, którego cyfryzacja jest jednym z najtrudniejszych rynkowych wyzwań. W szpitalach, klinikach czy przychodniach nadal działają dziesiątki tzw. systemów zastanych. Służba zdrowia przetwarza przy tym ogromne ilości wrażliwych danych, a to wszystko w środowisku w którym wykorzystanie technologii może bezpośrednio przełożyć się na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. I właśnie dlatego placówki […]

Dodane 26/02/2021 przez VMwarePOL

Connected in the Clouds — chmura oczami naszych partnerów i klientów

Innowacje w technologii chmurowej przesunęły granice naszych możliwości. Wchodzimy w nową erę strategicznych wdrożeń chmury. Okres ten niesie ze sobą zupełnie nowe aplikacje, innowacje i doświadczenia o krytycznym znaczeniu dla działalności firm. Jednocześnie wiąże się z wieloma wyzwaniami i wysokim poziomem złożoności.

Dodane 31/03/2021 przez VMwarePOL

Deutsche Telekom IT Solutions RUS skraca czas wprowadzania rozwiązań na rynek – dzięki VMware Cloud Foundation

Aby zastąpić dotychczasowy system wirtualizacji i wdrożyć chmurę prywatną, do której będzie można przenieść całą moc obliczeniową, Deutsche Telekom IT Solutions wybrał platformę VMware Cloud Foundation. Pozwoliło to przyspieszyć obsługę żądań dotyczących możliwości obliczeniowych i środowisk przez programistów i testerów.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy