Genghis Capital wdraża zdalne miejsca pracy, napędzając wzrost w okresie pandemii

Dodane 30/03/2021 by VMwarePOL

Genghis Capital zmodernizował swoją infrastrukturę technologiczną w 2017 roku. Organizacja chciała świadczyć światowej klasy usługi inwestycyjne dla klientów, tworząc jednocześnie atrakcyjne i satysfakcjonujące środowisko pracy dla swoich pracowników. Dzięki VMware Workspace ONE™ firma zyskała cyfrowe miejsce pracy do realizacji wewnętrznych operacji biznesowych oraz platformę technologiczną do obsługi klientów. W efekcie przeprowadzonej modernizacji bank osiąga bardzo dobre wyniki mimo trwającej pandemii.

Pandemia COVID-19 okazała się być katastrofą dla wielu firm, których pracownicy musieli pozostać w swoich domach, tracąc dostęp do ważnych systemów i możliwości obsługi klientów. W przypadku kenijskiego banku inwestycyjnego, Genghis Capital, historia wygląda zupełnie inaczej. Pracownicy kontynuują wykonywanie swoich zadań, klienci są przez cały czas obsługiwani, a firma nieustannie się rozwija.

Wszystko to jest możliwe dzięki przekształceniom technologicznym, które organizacja ta przeszła w 2017 roku. W wyniku transformacji stała się pierwszym bankiem inwestycyjnym w Kenii w 100 procentach opartym o chmurę obliczeniową. Projekt obejmował przejście banku z dobrze funkcjonującego środowiska lokalnego VMware do usług VMware w chmurze na bazie platformy VMware Workspace ONE.

Koniec pracy w biurze

Założony w 2008 roku bank Genghis Capital oferuje innowacyjne i skoncentrowane na odbiorcach rozwiązania inwestycyjne dla klientów na całym świecie. Jego oferta obejmuje usługi maklerskie, usługi finansowe dla przedsiębiorstw, analizy inwestycyjne i zarządzanie aktywami.

Bank inwestycyjny doskonale wie, jak ważne jest oferowanie klientom usług inwestycyjnych na światowym poziomie, a także zapewnienie pracownikom komfortowego środowiska pracy. W ramach przekształceń dokonanych w 2017 roku wdrożono platformę VMware Workspace ONE, a zespół przeniósł się z rozwiązania Regular Desktops Infrastructure (RDI) do infrastruktury Virtual Desktops Infrastructure (VDI) na komputerach Google Chromebook. Dzięki wirtualizacji aplikacji pracownicy mogli pracować zdalnie spoza biura, korzystając z funkcji autoryzacji za pomocą pojedynczego logowania dzięki VMware Horizon® Client.

W 2019 roku wdrożono aplikację mobilną opartą na technologii Workspace ONE. Pozwoliła ona klientom łączyć się z bankiem Genghis Capital przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych, bez konieczności składania wizyty w biurze czy rozmowy telefonicznej z pracownikiem.

Płynne przejście

Z nadejściem pandemii bank Genghis Capital natychmiast dostrzegł korzyści płynące z inwestycji w Workspace ONE. Pracownicy firmy byli już zaznajomieni z pracą zdalną, więc podczas izolacji szybko mogli przestawić się na pracę z domu. Nie wpłynęło to negatywnie na ich produktywność. Rozwiązanie VDI na platformie Workspace ONE umożliwia im zdalne logowanie oraz bezpieczny dostęp do środowiska, obsługę klientów, współpracę z innymi powiązanymi działami, a także wprowadzanie nowych klientów. Spotkania odbywają się z użyciem cyfrowych narzędzi współpracy, a personel może zawierać transakcje i udzielać klientom informacji niezbędnych do finalizacji procesu.

Zarządzalna infrastruktura VDI ogranicza również ewentualne przestoje. Pomoc techniczna może reagować na problemy w ciągu kilku minut, nie wymagając od pracowników przynoszenia komputerów do biura. Co więcej, może również udostępniać nowe usługi i aplikacje w zaledwie kilka sekund — wszystko to na platformie VMware.

Klienci również czerpią korzyści z technologii VMware. Uwielbiają aplikację mobilną. Mogą dzięki niej cyfrowo korzystać z usług, przenosić fundusze, zawierać transakcje oraz uzyskiwać porady lub wyjaśnienia, nie ruszając się ze swoich domów. Genghis Capital odnotował ogromny wzrost przychodów z aplikacji mobilnej, który zbiegł się w czasie z początkiem pandemii i zwiększoną liczbą rejestracji w aplikacji.

W tym nietypowym okresie, gdy konkurencja zmagała się z obsługą klientów, bank Genghis Capital był w stanie utrzymać wysoki poziom świadczonych usług, co pozwoliło mu rozszerzyć bazę odbiorców. Klienci przenoszący się z banków inwestycyjnych, które nie potrafiły zaspokoić ich potrzeb, przeszli do firmy, która zadbała o zapewnienie odpowiednich możliwości zarówno pracownikom, jak i konsumentom.

Transformacja bankowości inwestycyjnej

Genghis Capital idzie dalej. Mając pracowników przygotowanych na nadchodzące wyzwania, którzy mogą obsługiwać klientów w każdej sytuacji, chce wykorzystać inwestycje dokonane w technologię VMware, aby zadbać o zrównoważoną przyszłość. Bank interesuje się możliwością przeprowadzania, poprzez platformę Workspace ONE, wirtualnych walnych zgromadzeń dla swoich klientów oraz spotkań zarządu dla kadry kierowniczej. Technologia VMware może również wkrótce obsługiwać platformę do wirtualnego zawierania umów bez użycia dokumentów drukowanych – w trosce o przyszłość środowiska naturalnego.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 02/02/2021 przez VMwarePOL

Cykl analiz dotyczących cyfrowego miejsca pracy — debata „Praca niezależna od miejsca działania”

W 2020 roku sposób, w jaki wykonujemy pracę, zmienił się na zawsze. Tradycyjne biuro przestało być uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej branży. Czy w 2021 roku rozproszona siła robocza, niezależna od miejsca działania, stanie się przyszłością rynku pracy?

Dodane 23/09/2020 przez VMwarePOL

Przekonaj się, jaki typ uczestnika VMworld reprezentujesz!

Niezależnie od tego czy jesteś naszym stałym gościem, czy też po raz pierwszy bierzesz udział w wydarzeniu, ułożyliśmy quiz dzięki któremu precyzyjnie określisz, który typ osobowości uczestnika VMworld prezentujesz. Jesteś fanem sesji tematycznych? Nie potrafisz oprzeć się pokusie nawiązywania nowych kontaktów? A może szalejesz na punkcie rywalizacji? Nadszedł czas, aby ujawnić swój styl.

Dodane 14/04/2020 przez VMwarePOL

Workspace ONE, czyli firmowa komunikacja zawsze i wszędzie

Gdy wydarzy się coś, co wymaga od pracowników całkowitego przestawienia się na nowe sposoby pracy kluczową rolę dla utrzymania ciągłości biznesowej odgrywa pozostawanie w kontakcie ze współpracownikami oraz możliwość efektywnego przekazywania informacji setkom, a nawet tysiącom osób. Zawsze musimy w pierwszej kolejności zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz ich rodzin. Do tego niezbędna jest […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy