Deutsche Telekom IT Solutions RUS skraca czas wprowadzania rozwiązań na rynek – dzięki VMware Cloud Foundation

Dodane 31/03/2021 by VMwarePOL

Deutsche Telekom IT Solutions RUS jest strategicznym oddziałem IT wiodącej europejskiej firmy telekomunikacyjnej, Deutsche Telekom. Przedsiębiorstwo działa na rynku rosyjskim od 1995 roku. W tym czasie firma Deutsche Telekom IT Solutions RUS zajęła pozycję wiodącego dostawcy usług IT w branży telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej, logistycznej, opieki zdrowotnej i wielu innych. Deutsche Telekom IT Solutions działa w Rosji w trzech głównych obszarach — projektowania oprogramowania, telekomunikacji i usług chmurowych.

Firma koncentruje się obecnie na opracowywaniu innowacyjnych technologii w takich obszarach, jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, blockchain czy Internet rzeczy. Ich stały rozwój powoduje wzrost ilości danych wymagających przetworzenia. To z kolei prowadzi do zwiększenia wymagań dotyczących jakości i szybkości przetwarzania informacji. Z tego względu firma potrzebuje zwiększyć moc obliczeniową i wdrożyć innowacyjne narzędzia, które pozwolą jej przetwarzać duże ilości danych i przyspieszyć projektowanie nowych, innowacyjnych produktów.

99% usług realizowanych przez Deutsche Telekom IT Solutions RUS wiąże się z projektowaniem oprogramowania. Jego testowanie w fazie projektowej czy też sprawdzanie hipotetycznych rozwiązań oraz weryfikacja różnych wersji opracowywanych programów wymaga obsługi wielu środowisk i ogromnej mocy obliczeniowej.

Nie wszystkie środowiska i możliwości obliczeniowe mogą być wdrażane w chmurze publicznej, głównie ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem. W takiej sytuacji pojawia się potrzeba utworzenia chmury prywatnej. Aby zastąpić dotychczasowy system wirtualizacji i wdrożyć chmurę prywatną, do której będzie można przenieść całą moc obliczeniową, Deutsche Telekom IT Solutions RUS wybrał platformę VMware Cloud Foundation. Pozwoliło to przyspieszyć obsługę żądań dotyczących możliwości obliczeniowych i środowisk przez programistów i testerów. Obecnie mogą one być realizowane w ciągu 20–30 minut zamiast 1–2 dni. Wdrożone rozwiązanie pomogło również zredukować obciążenia zespołu pomocy technicznej i otworzyło nowe możliwości w obszarze wirtualizacji, ułatwiając firmie tworzenie np. wirtualnych laboratoriów wykorzystywanych w celach szkoleniowych.

Wybór platformy VMware Cloud Foundation nie był przypadkowy. Po pierwsze, narzędzie pozwala wykonywać wiele zadań przy minimalnych dostosowaniach, co zapewnia sporą oszczędność czasu podczas wdrażania projektu. Po drugie, Deutsche Telekom IT Solutions RUS, jako globalna firma, przykłada dużą wagę do korzystania z zaawansowanych systemów zapewniających bezpieczeństwo informacji. Produkt VMware obejmuje rozwiązania do szczegółowej konfiguracji zabezpieczeń sieci, dzięki którym można dostosowywać reguły zabezpieczeń odpowiednio do każdego celu biznesowego.

Wstępne testy platformy VMware Cloud Foundation zajęły tylko trzy miesiące. Sukces wersji próbnej potwierdził użyteczność rozwiązania. Firma rozpoczęła przygotowania do skalowania wdrożenia VMware Cloud Foundation. 

W przyszłości Deutsche Telekom IT Solutions RUS planuje nadal zwiększać możliwości swojej chmury prywatnej. Po roku korzystania z VMware Cloud Foundation, klient przekonał się, że platforma to stabilne i niezawodne rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści informatycznych i biznesowych. Jednocześnie firma planuje nie tylko wdrożenie rozwiązania do obsługi klienta, lecz także migrację do chmury systemów utrzymania wewnętrznej infrastruktury. Firma tworzy bowiem rozwiązania związane z technologią blockchain, Internetem rzeczy i uczeniem maszynowym, które wymagają znacznych zasobów. Przedsiębiorstwo stara się więc dotrzymać kroku postępowi technologicznemu i wciąż rozwijać możliwości swoich produktów. 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 12/11/2020 przez VMwarePOL

VMware Global Impact Report, czyli odpowiedzialny biznes dla lepszej przyszłości

W najnowszym Global Impact Report VMware prezentuje osiągnięcia i zobowiązania związane z pracą na rzecz wspólnego dobra i lepszej przyszłości. W czasach ciągłych globalnych wyzwań VMware wspiera swoją firmę i pomaga klientom w pokonywaniu wszelkich trudności. Cel jest jeden – budowa bardziej odpornego, odpowiedzialnego świata dla przyszłych pokoleń.

Dodane 26/02/2021 przez VMwarePOL

Connected in the Clouds — chmura oczami naszych partnerów i klientów

Innowacje w technologii chmurowej przesunęły granice naszych możliwości. Wchodzimy w nową erę strategicznych wdrożeń chmury. Okres ten niesie ze sobą zupełnie nowe aplikacje, innowacje i doświadczenia o krytycznym znaczeniu dla działalności firm. Jednocześnie wiąże się z wieloma wyzwaniami i wysokim poziomem złożoności.

Dodane 15/04/2020 przez VMwarePOL

VMware umożliwia Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzenie studiów online

 Obecna sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że pracownicy akademiccy i studenci muszą pozostać w domach. Czy to oznacza, że większość uczelni musiała przerwać nauczenie? Nie w czasach gdy do komunikacji potrzebne jest tylko stabilne połączenie z Internetem. Na całym świecie uniwersytety przechodzą na nauczanie online. Wśród nich polskie uczelnie m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy