Connected in the Clouds — chmura oczami naszych partnerów i klientów

Dodane 26/02/2021 by VMwarePOL

Hervé Renault, dyrektor ds. sprzedaży chmury, EMEA, VMware

Wchodzimy w nową erę strategicznych wdrożeń chmury. Okres zwiększonej współpracy i łączności, który niesie ze sobą zupełnie nowe aplikacje, innowacje i doświadczenia o krytycznym znaczeniu dla działalności firm. Ten ekscytujący czas wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami i wysokim poziomem złożoności.

W ubiegłym roku (2020) przypadła 10. rocznica mojej pracy w VMware. Działając w branży od tak dawna, czasami nie do końca zdajemy sobie sprawę z ogromnej liczby innowacyjnych rozwiązań i usług wprowadzanych na rynek każdego roku. Niekiedy zapominamy o tym, że warto się zatrzymać i uświadomić sobie, jak duży postęp zrobiliśmy i jak ogromny wpływ wywarła technologia na obecny kształt biznesu.

Innowacje w technologii chmurowej przesunęły granice naszych możliwości. Rozmawiam o tym z moimi gośćmi w cyklu podcastów: Connected in the Clouds (Połączeni w chmurach). Nasze rozmowy to spotkania technologicznego innowatora, jakim jest VMware, z partnerami i klientami. Są nimi dostawcy i integratorzy technologii oraz firmy, które faktycznie korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Poruszamy w ich trakcie temat wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć duże przedsiębiorstwa i organizacje IT. Jak wykorzystać środowiska wielochmurowe do wprowadzania zmian i zarządzania nimi? Jak radzić sobie ze złożonością — rzeczywistą lub pozorną — wdrażania strategii obejmującej wiele chmur?

W pierwszych dwóch odcinkach moim rozmówcami byli Michael Schoeberl, CIO OSRAM Continental – firmy, która kształtuje przyszłość oświetlenia samochodowego, oraz Sanjeev Kamboj, dyrektor ds. sprzedaży i przedsprzedaży w dziale aplikacji i usług mulit-cloud Fujitsu.

Michael opowiada nam z perspektywy klienta, przedsiębiorstwa poszukującego innowacji,  o kwestiach, dzięki którym wspólne przedsięwzięcie firm OSRAM i Continental odniosło sukces. Szeroko omawia sprawę zarządzania oczekiwaniami pracowników, którzy opuszczając środowisko jednej firmy, zabrali je ze sobą do drugiej, działającej w inny sposób. Mówi o tym, jak zastosowanie strategii wielochmurowej pozwala zapewnić użytkownikom stały, wysoki komfort doświadczeń w różnych aplikacjach i chmurach.

Jego zdaniem przedsięwzięcie początkowo wydawało się skomplikowane, ponieważ pracownicy oczekiwali dostępu do tych samych aplikacji i usług, z których korzystali wcześniej, a to było niemożliwe. Istniało również ryzyko, że personel, nie do końca przekonany do przejścia na nowe narzędzia, zacznie używać niezatwierdzonych zasobów IT. „Najtrudniejszym elementem tego procesu są ludzie, których trzeba przekonać do korzystania z nowego zestawu procesów i aplikacji, a przede wszystkim do wyjścia ze swojej strefy komfortu” — tłumaczy Michael.

Ten punkt widzenia doskonale obrazuje to, o czym jako specjaliści ds. technologii często zapominamy — że dostarczamy rozwiązania, które w dłuższej perspektywie mają podnieść jakość życia ich użytkowników. Nie jest ważne, czy chodzi tu o usprawnienie pracy zawodowej, czy o zwiększenie atrakcyjności doświadczeń osobistych. Musimy zawsze stawiać ludzi i ich zachowania w centrum wszelkich przekształceń, zwłaszcza w środowisku biznesowym.

Nasze działania powinny koncentrować się na wyeliminowaniu wewnętrznego oporu przed chmurą obliczeniową, informowaniu o potencjalnych korzyściach i przekonywaniu użytkowników do proponowanych rozwiązań przy zachowaniu realistycznych oczekiwań. Aby dowiedzieć się więcej na temat, posłuchaj naszej rozmowy, dostępnej tutaj.

Gościem drugiego odcinka był Sanjeev, który w firmie Fujitsu pomaga przedsiębiorstwom optymalnie wykorzystać zalety środowisk wielochmurowych. VMware zawsze skupia się na klientach, lecz partnerzy tacy jak Fujitsu napędzają naszą sprzedaż. Utrzymywanie dobrych, konstruktywnych i uczciwych relacji z nimi jest dla nas niezwykle ważne.

Jednym z cenniejszych aspektów tych relacji jest ogląd sytuacji z perspektywy partnerów. Pozostają oni w bliskim kontakcie z klientami i wspólnie z nimi realizują wzajemnie połączone, lecz różne projekty. Sanjeev mówi o możliwościach, jakie chmura oferuje różnego typu przedsiębiorstwom w głównych obszarach: przyspieszenie tempa zmian, wspólne tworzenie rozwiązań na skalę przemysłową oraz wprowadzanie nowych zestawów kompetencji czy też szybkie skalowanie. Jego zdaniem łączny wpływ chmury jest nawet większy niż oddziaływanie jej poszczególnych składników. „Nie chodzi tu o chmurę jako pewien niekreślony koncept” — mówi Sanjeev. „To kompletny ekosystem, który obejmuje całe środowisko firmy, od jej frontu po świadczenie usług. To przekłada się na szybsze tempo, wspólną realizację działań z partnerami i jakość skalowania. Sądzę, że te trzy rzeczy to świetne mechanizmy napędowe, które autentycznie zwiększają zapotrzebowanie na towary i usługi”.

Rozmawiamy również o zmianach, jakie w podejściu klientów do technologii i usług wprowadziła pandemia. Sanjeev mówi o tym, jak przedsiębiorstwa przechodzą „kryzys na żądanie” i jak musiały przyspieszyć realizację swoich planów z dwóch czy trzech lat do dwóch lub trzech miesięcy. W jego ocenie pandemia wymusiła na wielu firmach by w celu kontynuowania działalności zwróciły się w stronę infrastruktury IT. „Pandemia zmusiła wiele organizacji, na wiele różnych sposobów, do optymalizacji kosztów. Była ona warunkiem przetrwania” — twierdzi Sanjeev. Jeśli chcesz poznać opinię naszego partnera na temat tego, jak przedsiębiorstwa powinny wykorzystywać środowiska multi-cloud, aby przygotować się na przyszłe wyzwania, posłuchaj podcastu.

W kolejnych odcinkach cyklu zagłębimy się w świat hiperskalerów — firm, które same tworzą rozwiązania w chmurze. Naszymi rozmówcami będą m.in. Steffen Schlecht z firmy Microsoft. Opowie nam o „dwóch latach cyfryzacji”, które dokonały się w ciągu zaledwie kilku miesięcy ostatniego roku. Z kolei Sylvain Rouri z OVHcloud przybliży temat złożoności procesu migracji do chmury większości krytycznych dla firmy aplikacji. Zapraszamy również na pozostałe, niezwykle ciekawe rozmowy z naszymi gośćmi, którymi będą:

  • Aleksandar Francuz, dyrektor ds. infrastruktury chmury w regionie EMEA, IBM Public Cloud
  • Matt McNeill, dyrektor ds. rozwiązań i technologii, Google Cloud, EMEA
  • Steffen Schlecht, dyrektor generalny, Azure Application and Infrastructure, EMEA, Microsoft
  • Sylvain Rouri, dyrektor ds. sprzedaży, OVHcloud

Zapraszamy do subskrybowania cyklu w serwisach SpotifyPodcasty GooglePodcasty Apple.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 23/09/2020 przez VMwarePOL

Przekonaj się, jaki typ uczestnika VMworld reprezentujesz!

Niezależnie od tego czy jesteś naszym stałym gościem, czy też po raz pierwszy bierzesz udział w wydarzeniu, ułożyliśmy quiz dzięki któremu precyzyjnie określisz, który typ osobowości uczestnika VMworld prezentujesz. Jesteś fanem sesji tematycznych? Nie potrafisz oprzeć się pokusie nawiązywania nowych kontaktów? A może szalejesz na punkcie rywalizacji? Nadszedł czas, aby ujawnić swój styl.

Dodane 15/04/2020 przez VMwarePOL

VMware umożliwia Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzenie studiów online

 Obecna sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że pracownicy akademiccy i studenci muszą pozostać w domach. Czy to oznacza, że większość uczelni musiała przerwać nauczenie? Nie w czasach gdy do komunikacji potrzebne jest tylko stabilne połączenie z Internetem. Na całym świecie uniwersytety przechodzą na nauczanie online. Wśród nich polskie uczelnie m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, […]

Dodane 02/02/2021 przez VMwarePOL

Cykl analiz dotyczących cyfrowego miejsca pracy — debata „Praca niezależna od miejsca działania”

W 2020 roku sposób, w jaki wykonujemy pracę, zmienił się na zawsze. Tradycyjne biuro przestało być uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej branży. Czy w 2021 roku rozproszona siła robocza, niezależna od miejsca działania, stanie się przyszłością rynku pracy?

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy