Orange Business Services szybciej identyfikuje i rozwiązuje problemy z pamięcią masową – dzięki rozwiązaniom VMware

Dodane 19/01/2021 by VMwarePOL

Orange Business Services (OBS) to globalny integrator produktów i usług komunikacyjnych, w tym chmury i infrastruktury jako usługi. Firma z siedzibą w Paryżu we Francji prowadzi działalność w wielu krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 30 000 osób. 70 procent bazy jej klientów tworzą spółki z sektora usług finansowych z listy Fortune 500. OBS stale weryfikuje i udoskonala swoje procesy IT, dążąc do utrzymania wysokiego poziomu usług IT świadczonych dla klientów.

Wyzwania z analizą IaaS

Aby ulepszyć swoją ofertę usług w chmurze i infrastruktury jako usługi, firma OBS potrzebowała lepszych narzędzi do raportowania i analizy oraz możliwości szybszego wykrywania problemów związanych z pamięcią masową.

System IT firmy obejmuje storage NetApp, oparty na rozwiązaniach do wirtualizacji VMware. Wcześniej OBS pozyskiwał dane ze środowiska NetApp manualnie. Było to nie tylko czasochłonne, lecz także zapewniało klientom ograniczony dostęp do informacji. Dodatkowo zespoły IT firmy starały się znaleźć przyczyny spowolnionego działania maszyn wirtualnych.

Rozszerzenie platformy zapewnia lepszy wgląd w dane

Ponieważ systemy OBS korzystały z oprogramowania VMware vRealize Suite, firma zwróciła się z prośbą o pomoc do VMware. Producent zarekomendował wykorzystanie pakietu vRealize True Visibility Management Pack for NetApp.

Zespół OBS był pod wrażeniem poziomu szczegółowości danych dostępnych dzięki VMware vRealize Operations, który odpowiada możliwościom SANtricity. Dzięki temu, firma podniosła jakość usług dla klientów oraz odciążyła swój zespół IT, eliminując silosy pomiędzy zespołami ds. pamięci masowej i wirtualizacji.

Rozwiązania VMware poprawiają widoczność sieci i redukują przestoje

Pakiet vRealize True Visibility Management Pack for NetApp pozwolił OBS skrócić czas wykrywania ewentualnych problemów powodujących przestoje. Zdaniem Richarda Esteve, kierownika technicznego w Orange Business Services, pakiet vRealize True Visibility Management Pack for NetApp odgrywa kluczową rolę w eliminowaniu przerw w pracy.

„Dzięki wglądowi w dane, jaki zapewnia nam vRealize True Visibility Management Pack for NetApp możemy wykrywać symptomy przestojów nawet o 70 – 80 procent szybciej. Ich minimalizacja ma kluczowe znaczenie dla sukcesu OBS i naszych klientów. Dlatego skrócenie przestojów należy do naszych głównych celów. To fantastyczne, że udało nam się przyspieszyć wykrywanie potencjalnych problemów” — uważa Esteve.

Zwiększona szczegółowość automatycznych raportów pozwoliła też podnieść poziom zadowolenia klientów. Jak mówi Esteve: „Aby efektywnie zarządzać swoimi środowiskami IT, nasi klienci muszą wiedzieć, co się w nich dzieje. Gotowe do użytku pulpity nawigacyjne VMware zapewniają przejrzysty wgląd w bieżącą sytuację, co znacznie podnosi komfort obsługi. Łatwe w obsłudze pulpity pozwalają zespołom IT podejmować działania na podstawie generowanych analiz i danych o trendach”.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 05/12/2019 przez VMwarePOL

5 technologicznych wyzwań dla europejskiej służby zdrowia

Jens Koegler, dyrektor ds. służby zdrowia w VMware Europejska służba zdrowia rozwija się bardzo dynamicznie i dokonała nie lada postępu w wielu dziedzinach. Według ostatniego raportu Deloitte, urodzeni obecnie obywatele UE mogą żyć nawet 30 lat dłużej niż ich rodzice i dziadkowie. Wiele wskazuje na to, że ten trend nie tylko się utrzyma, ale będzie […]

Dodane 27/05/2019 przez VMwarePOL

5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze obliczeniowej

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami oraz innowacjami, których oczekują klienci. Chmura […]

Dodane 05/02/2018 przez blogsadmin

VMware i AWS zwiększają funkcjonalność i dostępność usługi VMware Cloud on AWS

Mikołaj Wiśniak, Manager Systems Engineering VMware Na konferencji AWS re:Invent 2017 VMware i należąca do Amazon.com firma Amazon Web Services (AWS) poinformowały o udostępnieniu usługi VMware Cloud™ on AWS w regionie U.S. East (Wirginia Północna), obejmującej kolejne funkcjonalności VMware i wsparcie większej liczby usług AWS. Dzięki temu klienci mogą teraz jeszcze łatwiej przenosić i na dużą […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy