Chmura partnera VMware napędza innowacje u jednego z czołowych przedstawicieli branży technologii medycznych

Dodane 14/07/2020 by VMwarePOL

Rynek technologii medycznych jest jednym z najszybciej adaptujących się do zmian technologicznych na świecie. Żywotność produktu wynosi dzisiaj od 18 do 24 miesięcy zanim na rynku pojawi się jego nowa lub ulepszona wersja. Firma HTL-STREFA S.A. jest jednym z czołowych przedstawicieli tej branży. Codziennie wysyła blisko 10 milionów nakłuwaczy, lancetów oraz igieł insulinowych do szpitali, przychodni i laboratoriów na całym świecie. Produkty HTL każdego dnia podnoszą komfort pacjentów i bezpieczeństwo personelu medycznego. Firmowe fabryki wytwarzają produkty przez całą dobę, a nad całością procesów czuwają zespoły projektowo-logistyczne z biur w Polsce i USA.

By wesprzeć te działania, HTL potrzebowała elastycznego, bezpiecznego i niezawodnego środowiska IT, które mogłoby rosnąć wraz ze wzrostem biznesu, bez konieczności ponoszenia inwestycji w nowy sprzęt i personel.

O pomoc w modernizacji posiadanej infrastruktury organizacja zwróciła się do swojego wieloletniego partnera technologicznego – firmy Ergonet.pl. Organizacja w 2018 r. jako jedna z pierwszych firm na świecie otrzymała certyfikat VMware Cloud Verified i specjalizuje się m.in. w świadczeniu usług chmurowych na bazie VMware vCloud Director 10.

Cyfrową transformację środowiska IT w HTL-STREFA S.A. partner poprzedził serią dokładnych testów i oceną wydajności systemów. Inżynierowie Ergonet są informatycznymi detektywami i nic nie zostawili przypadkowi. Zanim doszło do wdrożenia technologii VMware dokładnie sprawdzili rzeczywiste obciążenia naszego IT, wskazali najważniejsze aplikacje, programy oraz dane, które trzeba przenieść do chmury Ergonet w celu zapewnienia ciągłości ich działania. Finalnie wdrożenie poprzedził dokładny plan migracji, który pozwolił nam wewnętrznie przygotować się do tego procesu – opowiada Piotr Wojtkiewicz z HTL-STREFA S.A.

Finałem tego procesu było przeniesienie części firmowych zasobów do chmury hybrydowej Ergonet.pl, bazującej na VMware vCloud Director 10 oraz najnowszych wersjach rozwiązań vSphere, vSAN, NSX Data Center i vRealize Management, wchodzących m.in. w skład platformy VMware Cloud Foundation. Około 20 proc. krytycznych firmowych systemów i aplikacji działa obecnie w środowisku chmurowym Ergonet, połączonym z lokalną serwerownią specjalnym tunelem IPsec. To m.in. serwer plików, który wspiera stabilność systemów produkcyjnych i aplikacji biznesowych firmy – tłumaczy Przemysław Skowroński z Ergonet.pl. Wdrożenie m.in. rozwiązań VMware vSAN zwiększyło przy tym możliwości przyszłego rozwoju firmowego IT. HTL może teraz uruchamiać nowe aplikacje biznesowe i systemy produkcyjne znacznie szybciej i to bez konieczności zakupu nowego sprzętu IT pod rozbudowę infrastruktury. W efekcie, przeniesienie choćby części zasobów do chmury przyspiesza procesy nie tylko w dziale IT, ale i w całej firmie.

Środowisko IT oparte m.in. na technologiach vSAN oraz NSX gwarantuje HTL-STREFA S.A. stabilne połączenie sieciowe oraz dostępność systemów na poziomie 99,99 proc. Bezpieczeństwo biznesowe i ciągłość działania HTL-STREFA S.A. podnosi również specjalny skonfigurowany na potrzeby klienta komponent typu „świadek” (vSAN witness).

Świadek to niewielki plik, który konfiguruje się m.in. w celu zapewnienia dostępności danych na wypadek awarii np. serwera, dysku lub całej sieci. Tworzymy go zdalnie, w centrali w postaci virtual appliance. Zawiera one wyłącznie metadane i pozwala zadecydować, która kopia danych jest aktualna. W razie gdy jakaś część firmowych zasobów zostaje odciętę od firmowej sieci, świadek pozwala kontynuować pracę w trybie awaryjnym – opowiada Przemysław Skowroński z Ergonet.pl.

Dzięki tego typu rozwiązaniom, pracownicy-HTL – STREFA S.A. nie muszą się martwić, że coś przestanie działać. W rezultacie ich praca jest wydajniejsza, ponieważ nie borykają się z problemami dostępowymi. Jak tłumaczy Piotr Wojtkiewicz z HTL-STREFA S.A., to co jest pod spodem biznesowych aplikacji i systemów pozwala naszym zespołom projektowym pracować bezproblemowo, wydajnie i komfortowo. W efekcie nasze produkty medyczne spełniają najwyższe standardy, co w szerszym ujęciu przyczynia się do podniesienia poziomu opieki nad pacjentami i komfortu pracy personelu medycznego.

 

O firmie Ergonet

Ergonet.pl to firma oferująca na polskim rynku zaawansowane rozwiązania wirtualizacji serwerów oraz systemów operacyjnych, wspierających istotne dla działalności biznesu aplikacje. Organizacja w 2018 r. jako jedna z pierwszych firm na świecie otrzymała certyfikat VMware Cloud Verified i oferuje m.in chmurę na bazie VMware vCloud Director 10. Firma współpracuje z podmiotami z sektora bankowego i konsultingu, z firmami budowlanymi, transportowymi, produkcyjnymi i usługowymi oraz biurami rachunkowymi i kancelariami prawnymi. Wśród klientów ma także instytucje samorządowe i organizacje pozarządowe


Kategoria: Aktualności, Wdrożenia

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 27/02/2019 przez VMwarePOL

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

Dodane 16/12/2019 przez VMwarePOL

Sztuka zrozumienia – czy klienci firm IT znają pełny potencjał chmury?

Herve Renault, Senior Director – Head of Cloud Providers EMEA Choć zarówno producenci rozwiązań IT oraz partnerzy technologiczni żywią się cyfrową energią, jaką niesie za sobą chmura, muszą jednocześnie pamiętać, że dla ich klientów nie jest ona trzonem biznesu. Rolę dzisiejszych dostawców technologii powinni więc działać jak doradcy, którzy demonstruję firmom, jak oferowane innowacje mogą […]

Dodane 11/02/2020 przez VMwarePOL

HCI wspiera cyfryzację szpitala miejskiego w Brunszwiku

Oferuje pomoc ponad 1,2 mln pacjentów, ma ponad 4,3 tys. pracowników, składa się z 21 niezależnych klinik, 7 instytutów badawczych i 10 oddziałów klinicznych, które rocznie generują ponad 350 mln euro dochodów. Tak właśnie w liczbach prezentuje się szpital miejski w Brunszwiku. Największy szpital miejski w Dolnej Saksonii jest przy tym liderem w dziedzinie cyfryzacji […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy