Chmura partnera VMware napędza innowacje u jednego z czołowych przedstawicieli branży technologii medycznych

Dodane 14/07/2020 by VMwarePOL

Rynek technologii medycznych jest jednym z najszybciej adaptujących się do zmian technologicznych na świecie. Żywotność produktu wynosi dzisiaj od 18 do 24 miesięcy zanim na rynku pojawi się jego nowa lub ulepszona wersja. Firma HTL-STREFA S.A. jest jednym z czołowych przedstawicieli tej branży. Codziennie wysyła blisko 10 milionów nakłuwaczy, lancetów oraz igieł insulinowych do szpitali, przychodni i laboratoriów na całym świecie. Produkty HTL każdego dnia podnoszą komfort pacjentów i bezpieczeństwo personelu medycznego. Firmowe fabryki wytwarzają produkty przez całą dobę, a nad całością procesów czuwają zespoły projektowo-logistyczne z biur w Polsce i USA.

By wesprzeć te działania, HTL potrzebowała elastycznego, bezpiecznego i niezawodnego środowiska IT, które mogłoby rosnąć wraz ze wzrostem biznesu, bez konieczności ponoszenia inwestycji w nowy sprzęt i personel.

O pomoc w modernizacji posiadanej infrastruktury organizacja zwróciła się do swojego wieloletniego partnera technologicznego – firmy Ergonet.pl. Organizacja w 2018 r. jako jedna z pierwszych firm na świecie otrzymała certyfikat VMware Cloud Verified i specjalizuje się m.in. w świadczeniu usług chmurowych na bazie VMware vCloud Director 10.

Cyfrową transformację środowiska IT w HTL-STREFA S.A. partner poprzedził serią dokładnych testów i oceną wydajności systemów. Inżynierowie Ergonet są informatycznymi detektywami i nic nie zostawili przypadkowi. Zanim doszło do wdrożenia technologii VMware dokładnie sprawdzili rzeczywiste obciążenia naszego IT, wskazali najważniejsze aplikacje, programy oraz dane, które trzeba przenieść do chmury Ergonet w celu zapewnienia ciągłości ich działania. Finalnie wdrożenie poprzedził dokładny plan migracji, który pozwolił nam wewnętrznie przygotować się do tego procesu – opowiada Piotr Wojtkiewicz z HTL-STREFA S.A.

Finałem tego procesu było przeniesienie części firmowych zasobów do chmury hybrydowej Ergonet.pl, bazującej na VMware vCloud Director 10 oraz najnowszych wersjach rozwiązań vSphere, vSAN, NSX Data Center i vRealize Management, wchodzących m.in. w skład platformy VMware Cloud Foundation. Około 20 proc. krytycznych firmowych systemów i aplikacji działa obecnie w środowisku chmurowym Ergonet, połączonym z lokalną serwerownią specjalnym tunelem IPsec. To m.in. serwer plików, który wspiera stabilność systemów produkcyjnych i aplikacji biznesowych firmy – tłumaczy Przemysław Skowroński z Ergonet.pl. Wdrożenie m.in. rozwiązań VMware vSAN zwiększyło przy tym możliwości przyszłego rozwoju firmowego IT. HTL może teraz uruchamiać nowe aplikacje biznesowe i systemy produkcyjne znacznie szybciej i to bez konieczności zakupu nowego sprzętu IT pod rozbudowę infrastruktury. W efekcie, przeniesienie choćby części zasobów do chmury przyspiesza procesy nie tylko w dziale IT, ale i w całej firmie.

Środowisko IT oparte m.in. na technologiach vSAN oraz NSX gwarantuje HTL-STREFA S.A. stabilne połączenie sieciowe oraz dostępność systemów na poziomie 99,99 proc. Bezpieczeństwo biznesowe i ciągłość działania HTL-STREFA S.A. podnosi również specjalny skonfigurowany na potrzeby klienta komponent typu „świadek” (vSAN witness).

Świadek to niewielki plik, który konfiguruje się m.in. w celu zapewnienia dostępności danych na wypadek awarii np. serwera, dysku lub całej sieci. Tworzymy go zdalnie, w centrali w postaci virtual appliance. Zawiera one wyłącznie metadane i pozwala zadecydować, która kopia danych jest aktualna. W razie gdy jakaś część firmowych zasobów zostaje odciętę od firmowej sieci, świadek pozwala kontynuować pracę w trybie awaryjnym – opowiada Przemysław Skowroński z Ergonet.pl.

Dzięki tego typu rozwiązaniom, pracownicy-HTL – STREFA S.A. nie muszą się martwić, że coś przestanie działać. W rezultacie ich praca jest wydajniejsza, ponieważ nie borykają się z problemami dostępowymi. Jak tłumaczy Piotr Wojtkiewicz z HTL-STREFA S.A., to co jest pod spodem biznesowych aplikacji i systemów pozwala naszym zespołom projektowym pracować bezproblemowo, wydajnie i komfortowo. W efekcie nasze produkty medyczne spełniają najwyższe standardy, co w szerszym ujęciu przyczynia się do podniesienia poziomu opieki nad pacjentami i komfortu pracy personelu medycznego.

 

O firmie Ergonet

Ergonet.pl to firma oferująca na polskim rynku zaawansowane rozwiązania wirtualizacji serwerów oraz systemów operacyjnych, wspierających istotne dla działalności biznesu aplikacje. Organizacja w 2018 r. jako jedna z pierwszych firm na świecie otrzymała certyfikat VMware Cloud Verified i oferuje m.in chmurę na bazie VMware vCloud Director 10. Firma współpracuje z podmiotami z sektora bankowego i konsultingu, z firmami budowlanymi, transportowymi, produkcyjnymi i usługowymi oraz biurami rachunkowymi i kancelariami prawnymi. Wśród klientów ma także instytucje samorządowe i organizacje pozarządowe


Kategoria: Aktualności, Wdrożenia

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 10/04/2019 przez VMwarePOL

Jak środowiska multicloud pomagają okiełznać aplikacje?

Myślisz: technologie biznesowe. Widzisz: komputery, serwery, chmury obliczeniowe, urządzenia sieciowe. Ich wartość i efektywność mierzysz przez pryzmat optymalizacji kosztów, bezpieczeństwa, kontroli i wpływu na twoją sytuacje rynkową. Pomijasz tym samym jedną z najważniejszych rzeczy, która ma wpływ na działanie współczesnego biznesu. Aplikacje. Zarówno te konsumenckie, jak i biznesowe. A przed nimi nie ma już ucieczki. […]

Dodane 12/06/2019 przez VMwarePOL

Programista-humanista: nowoczesne IT to nie tylko wciskanie przycisków

Co wspólnego ma krzemienny nóż i silnik spalinowy ze smartfonem i sztuczną inteligencją? Wszystko to są innowacje. Każda z tych technologii w odpowiednim momencie naszej historii zmieniła (lub zmieni) sposób w jaki żyjemy i pracujemy. Choć różne jest ich działanie i zaawansowanie mają jeden wspólny mianownik. Człowiek. Tylko od nas zależy czy dana innowacja posłuży […]

Dodane 01/06/2020 przez VMwarePOL

Komputronik zyskuje przestrzeń dla innowacji z VMware i Dell Technologies

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV i AGD w Polsce. Obecnie marka posiada ponad 140 placówek stacjonarnych w całym kraju, a od 22 lat, jako jedna z pierwszych polskich firm, prowadzi sklep internetowy. Aby utrzymać obecny poziom sprzedaży i obsługi klientów w obu kanałach firma […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy