Władze Południowych Moraw postawiły na pracę zdalną

Dodane 18/06/2020 by msalanski

Morawy Południowe to malownicza kraina we wschodniej części Czech. Idealny region dla fotografów, rowerzystów i miłośników architektury. Władze samorządowe tego regiony dbają jednak nie tylko o komfort turystów i mieszkańców, ale i własnych pracowników wdrażających technologie cyfrowych stanowisk pracy, w oparciu o VMware Horizon.

Przejście z tradycyjnych fizycznych komputerów na nową technologię miało zakończyć się pod koniec tego roku, ale stan zagrożenia epidemicznego i wdrożone w marcu ograniczenia związane z pandemią COVID-19 przyspieszyły ten proces.

Konieczność przejścia dużej liczby pracowników urzędu na pracę zdalną poskutkowało wręcz natychmiastowym wdrożeniem wirtualnych pulpitów. Nowa technologia została uruchomiona w niecały dzień dla prawie 200 osób. Korzystając z VMware Horizon 7 większość z nich może pracować z domu, a wszystkie krytyczne usługi świadczone przez region – od opieki zdrowotnej przez usługi socjalne po transport – mogą być świadczone mieszkańcom regionu bez żadnych zakłóceń.

Ze względu na wybuch pandemii musieliśmy naprawdę szybko zareagować i przejść do pracy zdalnej. Zastosowanie wirtualnych pulpitów działających na platformach VMware Horizon okazało się kluczowe, umożliwiając nam udostępnienie wszystkich ważnych systemów, aplikacji i danych pracownikom zdalnym, którzy mają teraz pełny dostęp do tego, czego potrzebują i mogą dobrze wykonywać swoją pracę. Dzięki temu nasza organizacja nadal świadczy usługi mieszkańcom regionu – mówi Miroslav Vacula, Dyrektor Działu IT w biurze władz Regionu Południowych Moraw.

Celem całego procesu migracji do wirtualnych pulpitów VMware Horizon 7 jest zwiększenie bezpieczeństwa danych użytkowników, umożliwienie bezpiecznego dostępu do systemów wewnętrznych z lokalizacji zewnętrznych, uproszczenie administracji IT i uzyskanie oszczędności finansowych, poprzez ograniczenie cyklicznej wymiany biurowego sprzętu komputerowego. Ważnym aspektem jest również łatwiejsza możliwość przyszłego transferu systemów do infrastruktury chmurowej.

Urząd regionalny postanowił wdrożyć technologię wirtualnych komputerów stacjonarnych w odniesieniu do stanu swoich finansów i stacji roboczych pracowników. Proces przejścia trwał od 2018 r., kiedy prędkość połączeń internetowego została zwiększona do 1 Gb / s i kiedy rozpoczęła się wymiana infrastruktury serwerowej.

Proces kontynuowano w 2019 roku poprzez rozpoczęcie prac nad wdrożeniem technologii VMware Horizon 7. Nad przebiegiem wdrożenia czuwali dwaj partnerzy VMware – firmy Com-Sys TRADE oraz Arrow ECS.

Jesli chcecie dowiedzieć się jak VMware pomogło polskim firmom i organizacjom przeczytajcie nasz wpis o technologii VDI w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 14/02/2019 przez msalanski

Nauka to potęgi klucz, czyli czemu konsumenci są kluczem do udanej cyfryzacji

Połowa Europejczyków nie wie jak działają nowe technologi – wynika z badania VMware. Większość z nas chce jednak zdobyć wiedzę, jak innowacje mogę odmienić naszą codzienność. Kto może pomóc? Konsumencie nie mają złudzeń. Państwo i biznes.

Dodane 23/07/2019 przez msalanski

Wirtualizacja zapewnia Porsche Informatik najlepszą pozycję startową

Elektryczne napędy, samochody łączące się z siecią i autonomiczne samochody – wszystkie te technologie sprawiają, że przemysł samochodowy nie ma wyboru — musi zmienić dawno obrany kurs. Porsche Informatik, centrum sterowania oprogramowaniem firmy Porsche Holding, odgrywa zasadniczą rolę w realizacji tego zadania. Przełomowe rozwiązania tworzące przyszłość branży automotive mogą tworzyć jedynie ludzie, którzy dysponują narzędziami […]

Dodane 06/03/2020 przez msalanski

Więcej niż zyski — nowe technologie w walce o lepsze jutro

Naruszenia prywatności. Manipulacje wyborcze. Incydenty rasistowskie. Cyfrowe wykluczenie. Sektor technologiczny popełnił w ostatnich latach szereg błędów, co w 2018 roku wywołało swoisty bunt wobec potężnych firm technologicznych, który tygodnik Financial Times określił jako tzw. Tech lash. Na pierwszy rzut oka nic się od tamtej pory nie zmieniło. Nie minęło jeszcze nawet pierwsze półrocze 2020 roku, a […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy