Władze Południowych Moraw postawiły na pracę zdalną

Dodane 18/06/2020 by VMwarePOL

Morawy Południowe to malownicza kraina we wschodniej części Czech. Idealny region dla fotografów, rowerzystów i miłośników architektury. Władze samorządowe tego regiony dbają jednak nie tylko o komfort turystów i mieszkańców, ale i własnych pracowników wdrażających technologie cyfrowych stanowisk pracy, w oparciu o VMware Horizon.

Przejście z tradycyjnych fizycznych komputerów na nową technologię miało zakończyć się pod koniec tego roku, ale stan zagrożenia epidemicznego i wdrożone w marcu ograniczenia związane z pandemią COVID-19 przyspieszyły ten proces.

Konieczność przejścia dużej liczby pracowników urzędu na pracę zdalną poskutkowało wręcz natychmiastowym wdrożeniem wirtualnych pulpitów. Nowa technologia została uruchomiona w niecały dzień dla prawie 200 osób. Korzystając z VMware Horizon 7 większość z nich może pracować z domu, a wszystkie krytyczne usługi świadczone przez region – od opieki zdrowotnej przez usługi socjalne po transport – mogą być świadczone mieszkańcom regionu bez żadnych zakłóceń.

Ze względu na wybuch pandemii musieliśmy naprawdę szybko zareagować i przejść do pracy zdalnej. Zastosowanie wirtualnych pulpitów działających na platformach VMware Horizon okazało się kluczowe, umożliwiając nam udostępnienie wszystkich ważnych systemów, aplikacji i danych pracownikom zdalnym, którzy mają teraz pełny dostęp do tego, czego potrzebują i mogą dobrze wykonywać swoją pracę. Dzięki temu nasza organizacja nadal świadczy usługi mieszkańcom regionu – mówi Miroslav Vacula, Dyrektor Działu IT w biurze władz Regionu Południowych Moraw.

Celem całego procesu migracji do wirtualnych pulpitów VMware Horizon 7 jest zwiększenie bezpieczeństwa danych użytkowników, umożliwienie bezpiecznego dostępu do systemów wewnętrznych z lokalizacji zewnętrznych, uproszczenie administracji IT i uzyskanie oszczędności finansowych, poprzez ograniczenie cyklicznej wymiany biurowego sprzętu komputerowego. Ważnym aspektem jest również łatwiejsza możliwość przyszłego transferu systemów do infrastruktury chmurowej.

Urząd regionalny postanowił wdrożyć technologię wirtualnych komputerów stacjonarnych w odniesieniu do stanu swoich finansów i stacji roboczych pracowników. Proces przejścia trwał od 2018 r., kiedy prędkość połączeń internetowego została zwiększona do 1 Gb / s i kiedy rozpoczęła się wymiana infrastruktury serwerowej.

Proces kontynuowano w 2019 roku poprzez rozpoczęcie prac nad wdrożeniem technologii VMware Horizon 7. Nad przebiegiem wdrożenia czuwali dwaj partnerzy VMware – firmy Com-Sys TRADE oraz Arrow ECS.

Jesli chcecie dowiedzieć się jak VMware pomogło polskim firmom i organizacjom przeczytajcie nasz wpis o technologii VDI w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 09/12/2016 przez blogsadmin

Trendy w aplikacjach mobilnych w 2017 roku

Tomasz Lorek, EUC Sales Specialist, VMware Zbliża się koniec roku – czas więc na krótkie podsumowanie i kilka ciekawych statystyk. Z obserwacji wynika, że średnia ilość urządzeń z jakich korzystają użytkownicy wynosi na dziś 3.64, średnia częstotliwość z jaką sięgają po urządzenie mobilne to 150 razy w ciągu dnia, a korzystają z nich średnio przez 72 […]

Dodane 14/02/2019 przez VMwarePOL

Nauka to potęgi klucz, czyli czemu konsumenci są kluczem do udanej cyfryzacji

Połowa Europejczyków nie wie jak działają nowe technologi – wynika z badania VMware. Większość z nas chce jednak zdobyć wiedzę, jak innowacje mogę odmienić naszą codzienność. Kto może pomóc? Konsumencie nie mają złudzeń. Państwo i biznes.

Dodane 17/06/2020 przez VMwarePOL

Jak wykorzystać pełny potencjał aplikacji? Firmy dzieli tylko 6 kroków

Organizacje na całym świecie są w trakcie aplikacyjnej rewolucji.  Siłę każdej marki i jej konkurencyjność na rynku definiuje dzisiaj nie tyle końcowy produkt, co szybkość dostarczania nowoczesnych aplikacji, wyróżniających daną działalność przez wysoki komfort interakcji na linii firma-konsument. Szacuje się, że liczba aplikacji powstałych między 2018 a 2023 roku będzie większa niż liczba wszystkich innowacji […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy