Komputronik zyskuje przestrzeń dla innowacji z VMware i Dell Technologies

Dodane 01/06/2020 by VMwarePOL

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV i AGD w Polsce. Obecnie marka posiada ponad 140 placówek stacjonarnych w całym kraju, a od 22 lat, jako jedna z pierwszych polskich firm, prowadzi sklep internetowy. Aby utrzymać obecny poziom sprzedaży i obsługi klientów w obu kanałach firma potrzebowała niezawodnej platformy IT. Wybór padł na hiperkonwergentną technologię Dell EMC VxRail zasilaną oprogramowaniem VMware vSphere i vSAN.

Hiperkonwergencja pozwala zrezygnować z tradycyjnych podziałów w systemach IT i oparcie się w dużej mierze na warstwie oprogramowania. Dzięki temu ogranicza się koszty zarządzania i podnosi wydajność całego systemu – komentuje Sebastian Pawłowski, wiceprezes zarządu Komputronik Biznes.

Rozwój handlu przyszłości

Pierwotnie infrastruktura Komputronik bazowała na kolokacji własnych serwerów. Obsługująca do tej pory firmowe systemy infrastruktura IT nie była jednak w stanie rosnąć wraz z potrzebami i osiągnięciami firmy, stanowiąc hamulec dalszej digitalizacji. Dzięki technologiom hiperkonwergentnym Dell i VMware vSphere i vSAN firma może jednak teraz dedykować zasoby w sposób elastyczny do bieżących potrzeb i nie mam ograniczeń w zakresie wyposażenia.

Po wdrożeniu rozwiązania Dell EMC i VMware Komputronik od razu przeniósł część swoich środowisk produkcyjnych i przyznał zasoby jakie były realnie wykorzystywane. W efekcie otrzymał około 20-procentową rezerwę zasobów, z której może swobodnie korzystać przy innych, innowacyjnych rozwiązaniach. Dzięki technologii Dell EMC vxRail i oprogramowaniu VMware vSphere i vSAN Komputronik zyskuje większą przestrzeń dla innowacji i może szybciej uruchamiać nowe firmowe aplikacje, usługi dla klientów czy inne istotne elementy, pozwalające organizacji sprawniej działać i podnosić jej atrakcyjność na tle konkurencji – przyznaje Sebastian Pawłowski.

Cyfrowy fundament dla lepszych doświadczeń

Oferowane przez Dell EMC urządzenie VxRail oraz oprogramowanie vSphere i vSAN umożliwiało firmie Komputronik łatwą i szybką realizację w pełni zwirtualizowanego środowiska centrum przetwarzania danych definiowanego programowo SDDC – Software-Defined Data Center. Dzięki temu znaczna część dotychczasowych rozwiązań mogła zostać zoptymalizowana, co przyniosło nawet 40-procentowy wzrost wydajności w części systemów wykorzystywanych przez firmę Komputronik.

Nie bez znaczenia jest również wpływa jak technologie te maja na pracowników firmy i ich doświadczenia związane z wykonywaniem obowiązków służbowych. Jak przekonuje Sebastian Pawłowski – bieżące zadania w obszarze infrastruktury IT są uproszczone i angażują mniej zasobów, a specjaliści IT mogą skoncentrować się na bardziej strategicznych zadaniach. Wdrożona technologia, podnosząc wydajność całego systemu, przyspiesza również procesy raportowania czy skraca okna serwisowe i czas oczekiwania na nowe funkcjonalności.

Jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania VMware w środowisku IT jest również ograniczenie kosztów. Te oszczędności można z kolei skierować na dalszy rozwój usług informatycznych, które będą mogły się przełożyć na przewagę konkurencyjną i ostatecznie lepsze produkty firmy.

Więcej dowiesz się z naszego pełnego case study.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 11/09/2017 przez blogsadmin

Transformacja zabezpieczeń: teraz jest najlepszy moment

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Gospodarka cyfrowa wciąż ewoluuje, a zespoły informatyków z trudem nadążają za zmieniającymi się wymaganiami. Trudno jest zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące szybkości, dokładności, elastyczności i wydajności, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. Ewolucja centrów przetwarzania danych wiąże się między innymi z następującymi wyzwaniami: Zmieniający się charakter aplikacji, infrastruktury i ataków. […]

Dodane 29/08/2019 przez VMwarePOL

Porażki cyfryzacji miejsca pracy da się uniknąć. Wystarczy pamiętać o trzech zasadach

Trójka to dla naszej kultury cyfra szczególna. Zasada trójki działa wszędzie – w kinie, literaturze, w codziennym życiu. Wystarczy spojrzeć na słynne cytaty czy hasła reklamowe, które wykorzystują moc cyfry trzy – Veni, vidi, vici, Wolność, równość, braterstwo czy Just Do It. A co jeśli ten sam koncept zaadaptować do cyfrowej transformacji. IDC wspólnie z […]

Dodane 09/12/2016 przez blogsadmin

Trendy w aplikacjach mobilnych w 2017 roku

Tomasz Lorek, EUC Sales Specialist, VMware Zbliża się koniec roku – czas więc na krótkie podsumowanie i kilka ciekawych statystyk. Z obserwacji wynika, że średnia ilość urządzeń z jakich korzystają użytkownicy wynosi na dziś 3.64, średnia częstotliwość z jaką sięgają po urządzenie mobilne to 150 razy w ciągu dnia, a korzystają z nich średnio przez 72 […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy