Komputronik zyskuje przestrzeń dla innowacji z VMware i Dell Technologies

Dodane 01/06/2020 by VMwarePOL

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV i AGD w Polsce. Obecnie marka posiada ponad 140 placówek stacjonarnych w całym kraju, a od 22 lat, jako jedna z pierwszych polskich firm, prowadzi sklep internetowy. Aby utrzymać obecny poziom sprzedaży i obsługi klientów w obu kanałach firma potrzebowała niezawodnej platformy IT. Wybór padł na hiperkonwergentną technologię Dell EMC VxRail zasilaną oprogramowaniem VMware vSphere i vSAN.

Hiperkonwergencja pozwala zrezygnować z tradycyjnych podziałów w systemach IT i oparcie się w dużej mierze na warstwie oprogramowania. Dzięki temu ogranicza się koszty zarządzania i podnosi wydajność całego systemu – komentuje Sebastian Pawłowski, wiceprezes zarządu Komputronik Biznes.

Rozwój handlu przyszłości

Pierwotnie infrastruktura Komputronik bazowała na kolokacji własnych serwerów. Obsługująca do tej pory firmowe systemy infrastruktura IT nie była jednak w stanie rosnąć wraz z potrzebami i osiągnięciami firmy, stanowiąc hamulec dalszej digitalizacji. Dzięki technologiom hiperkonwergentnym Dell i VMware vSphere i vSAN firma może jednak teraz dedykować zasoby w sposób elastyczny do bieżących potrzeb i nie mam ograniczeń w zakresie wyposażenia.

Po wdrożeniu rozwiązania Dell EMC i VMware Komputronik od razu przeniósł część swoich środowisk produkcyjnych i przyznał zasoby jakie były realnie wykorzystywane. W efekcie otrzymał około 20-procentową rezerwę zasobów, z której może swobodnie korzystać przy innych, innowacyjnych rozwiązaniach. Dzięki technologii Dell EMC vxRail i oprogramowaniu VMware vSphere i vSAN Komputronik zyskuje większą przestrzeń dla innowacji i może szybciej uruchamiać nowe firmowe aplikacje, usługi dla klientów czy inne istotne elementy, pozwalające organizacji sprawniej działać i podnosić jej atrakcyjność na tle konkurencji – przyznaje Sebastian Pawłowski.

Cyfrowy fundament dla lepszych doświadczeń

Oferowane przez Dell EMC urządzenie VxRail oraz oprogramowanie vSphere i vSAN umożliwiało firmie Komputronik łatwą i szybką realizację w pełni zwirtualizowanego środowiska centrum przetwarzania danych definiowanego programowo SDDC – Software-Defined Data Center. Dzięki temu znaczna część dotychczasowych rozwiązań mogła zostać zoptymalizowana, co przyniosło nawet 40-procentowy wzrost wydajności w części systemów wykorzystywanych przez firmę Komputronik.

Nie bez znaczenia jest również wpływa jak technologie te maja na pracowników firmy i ich doświadczenia związane z wykonywaniem obowiązków służbowych. Jak przekonuje Sebastian Pawłowski – bieżące zadania w obszarze infrastruktury IT są uproszczone i angażują mniej zasobów, a specjaliści IT mogą skoncentrować się na bardziej strategicznych zadaniach. Wdrożona technologia, podnosząc wydajność całego systemu, przyspiesza również procesy raportowania czy skraca okna serwisowe i czas oczekiwania na nowe funkcjonalności.

Jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania VMware w środowisku IT jest również ograniczenie kosztów. Te oszczędności można z kolei skierować na dalszy rozwój usług informatycznych, które będą mogły się przełożyć na przewagę konkurencyjną i ostatecznie lepsze produkty firmy.

Więcej dowiesz się z naszego pełnego case study.


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 24/01/2020 przez VMwarePOL

Kubernetes: fundament nowoczesnych aplikacji

Jean-Pierre Brulard, wiceprezes VMware, EMEA Współczesne firmy coraz bardziej polegają na aplikacjach, których rozwój i wdrożenia są szybsze niż kiedykolwiek w przeszłości. Zresztą biznes musi mieć takie możliwości, by sprostać rynkowym wymaganiom i dynamicznym zmianom. Wymaga to jednak posiadania infrastruktury zdolnej do zarządzania tą szybkością i swobodą, skalowalnej i obsługującej obciążenia, zarówno te tradycyjne, jak […]

Dodane 18/06/2020 przez VMwarePOL

Zakupy w chmurach – jak cloud zmienia branżę retail

Jarek Matschey, Dyrektor ds. branży retail, VMware EMEA Branża handlowa przechodzi dzisiaj prawdziwą rewolucją i nie chodzi o to jak wyglądają same sklepy. Mam na myśli to jak, co oraz czym kupujemy. Zmienia się również sposób w jaki działają łańcuchy dostaw. Nowoczesne technologie na nowo definiują doświadczenia konsumentów oraz sposób w jaki działają współcześni sprzedawcy detaliczni. Kluczem […]

Dodane 16/02/2017 przez blogsadmin

Jak rozwiązać problemy współczesnych środowisk IT? Słuchając ludzi

Bartłomiej Ślawski, Country Manager, VMware Polska Nikt nie przepada za wypełnianiem firmowych formularzy rozliczania wydatków. Przez całe lata przedsiębiorcom wmawiano jednak, że korzystanie z nich ułatwia wszystkim życie. Ale prawda leży gdzie indziej — formularze są wygodne tylko dla tych, którzy odpowiadają za rozliczanie wydatków innych pracowników. Ten prosty przykład pokazuje, że w wielu firmach […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy