Jak wykorzystać pełny potencjał aplikacji? Firmy dzieli tylko 6 kroków

Dodane 17/06/2020 by msalanski

Organizacje na całym świecie są w trakcie aplikacyjnej rewolucji.  Siłę każdej marki i jej konkurencyjność na rynku definiuje dzisiaj nie tyle końcowy produkt, co szybkość dostarczania nowoczesnych aplikacji, wyróżniających daną działalność przez wysoki komfort interakcji na linii firma-konsument. Szacuje się, że liczba aplikacji powstałych między 2018 a 2023 roku będzie większa niż liczba wszystkich innowacji wytworzonych w ciągu wcześniejszych 40 lat (!).

Aby poradzić sobie z tą rynkową rewolucją, przedsiębiorstwa poszukują nowych strategii działania, obejmujących wdrożenia technologii chmurowych, które wspierają aplikacje potrzebne do przekształcenia zdolności operacyjnych i realizacji celów strategicznych biznesu. Aby zbadać, jak to naprawdę wygląda, przeprowadziliśmy globalne badania dotyczące modernizacji aplikacji i trendów w chmurze. Oto nasze wyniki:

  • 60 proc. globalnych firm jest w trakcie migracji swoich środowisk aplikacyjnych do chmury publicznej, 45 proc. z nich zrealizowała ponad połowę swoich celów migracyjnych
  • Nadal dominują wdrożenia oparte o lokalną infrastrukturę IT, a w ciągu najbliższych trzech lat 49 proc. firmowych aplikacji będzie hostowanych w firmowych centrach danych i chmurach hybrydowych
  • Firmy nie chcą jeszcze jasno opowiedzieć się po stronie chmury prywatnej lub publicznej.

Aby poradzić sobie z obecnym tempem zmian – które wymagają nowych sposobów budowania, zarządzania, uruchamiania, łączenia i zabezpieczania całego ekosystemu aplikacji – aż dwie trzecie (67 proc.) organizacji już przeniosło niektóre aplikacje do środowisk kontenerowych, w celu zwiększenia wydajności programistów i dostępności samych aplikacji.

Nadal jednak firmy, które przyspieszają modernizację aplikacji, stają przed poważnymi wyzwaniami. Bezpieczeństwo, luki kompetencyjne, ryzyka produkcyjne i złożoność procesów zarządzania są czterema głównymi przeszkodami napotykanymi przy osiągnięciu celów migracyjnych.

Jak współczesny CIO może pokonać te przeszkody i wyprowadzić swoja organizację na czoło cyfryzacyjnej stawki? Poniżej prezentujemy 6 sposobów na to jak efektywnie tworzyć, uruchamiać, zarządzać i chronić wszystkie biznesowe aplikacje:

1. Wewnętrzne bezpieczeństwo – bez względu na to, gdzie i jak aplikacja jest wdrażana musi być sama z siebie, wewnętrznie bezpieczna i chroniona. Współczesne zabezpieczenia wymagają odejścia od inwestowania w rozwiązania, które reaktywnie zapobiegają naruszeniom. Dzisiaj musimy dążyć do wbudowania wewnętrznego bezpieczeństwa we wszystko – w aplikację, sieć, a właściwie wszystko, co łączy i przenosi dane. Jest to możliwe tylko za pomocą oprogramowania, w którym tak naprawdę nasza uwaga nie skupia się na aplikacjach, tylko na zasadach, które nimi rządzą. Każda część aplikacji, sieć i dane muszą być zgodne z zasadami; wystarczy jedna zmiana, aby upewnić się, czy wszystko jest zgodne, zaktualizowane i bezpieczne.

2. Konsekwentne zarządzanie aplikacjami niezależnie od miejsca ich wdrożenia. Zarządzanie musi być zwinne, wydajne i zautomatyzowane, aby zespoły IT mogły uruchamiać aplikacje i ich środowiska w spójny i efektywny sposób. Oznacza to pełną widoczność całego ekosystemu, spójność operacji, automatyzacji, bezpieczeństwa i zarządzania nawet w wielu środowiskach chmurowych. Tylko w ten sposób przedsiębiorstwa mogą rozpocząć migrację aplikacji zgodnie z wymaganiami biznesowymi, a nie na podstawie możliwości w danej chwili.

3. Zapewnienie, że aplikacje są przenośne od chmury do chmury bez konieczności refaktoryzacji całego środowiska IT. 25 proc. respondentów badania VMware wskazało to jako poważne wyzwanie dla osiągnięcia celów migracyjnych. Istnieje jednak wiele sposobów przenoszenia aplikacji między platformami programistów, bez kosztownego procesu refaktoryzacji – od tworzenia aplikacji natywnych w chmurze od zera lub wdrażania oprogramowania jako usługi.

4. Jeden zestaw narzędzi dla jednego kompleksowego zestawu środowisk aplikacyjnych – posiadanie jednego zestawu narzędzi administracyjno-developerskich na wspólnej platformie do budowania całego portfela aplikacji i zarządzania nim we wszystkich środowiskach eliminuje potrzebę tworzenia zespołów dedykowanych dostawcy lub chmurze, zmniejsza złożoność środowiska i zapewnia niezbędną widoczność ekosystemu.

5. Promowanie współpracy między programistami a administratorami IT – programiści potrzebują dostępu do narzędzi i środowisk, które pomogą im w wykonywaniu zadań. Zespoły administracyjne szukają z kolei prostego sposobu zarządzania firmowym IT. Ciągłe zmiany są koszmarem operacyjnym dla obu działów. Ryzyko polega na tym, że jeśli administratorzy i programiści nie będą mogli współpracować, ci ostatni zdobędą swoje zasoby poza strukturą informatyczną przedsiębiorstwa, co prowadzi do potencjalnego zagrożenia. To zawsze było problemem; jednak w przypadku aplikacji tak krytycznych dla sukcesu biznesowego, uzyskanie pełnej współpracy programistów i administratorów jest teraz absolutną koniecznością.

6. Pozwólmy programistom na tworzenie i wdrażanie aplikacji w dowolnej chmurze publicznej – programiści potrzebują wspólnej platformy, co oznacza, że mogą budować aplikacje w dowolnym miejscu, a następnie wdrażać je w dowolnym środowisku, przy czym jedyną kwestią jest to, w jaki sposób spełnia on cel końcowy. Kontenery to przyszłość tworzenia aplikacji, ponieważ zarówno poprawiają wydajność IT, jak i deweloperów oraz przyspieszają realizację potrzeb biznesowych. Kubernetes jest wyraźnie preferowaną platformą, zapewniającą działanie elastycznego środowiska dla aplikacji w chmurze. 81 proc. naszych respondentów chce dzisiaj, by działy IT zapewniały programistom dostęp do platform Kubernetes.

Kroki, które tutaj prezentujemy mają wspólny mianownik – to spójność. Spójność zarządzania, spójność operacji, spójność infrastruktury. Osiągnij to, a Twoje firma będzie mogła swobodnie korzystać z potrzebnych im aplikacji w środowiskach, które najlepiej spełniają ich wymagania. Oznacza to wdrożenie cyfrowego fundamentu chmurowego, która zapewni pełną współpracę środowisk prywatnych, publicznych i hybrydowych.

Pełny dostęp do naszego raportu znajdziecie pod tym linkiem:  https://www.vmware.com/content/microsites/learn/en/469199_REG.html


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 23/07/2019 przez msalanski

Wirtualizacja zapewnia Porsche Informatik najlepszą pozycję startową

Elektryczne napędy, samochody łączące się z siecią i autonomiczne samochody – wszystkie te technologie sprawiają, że przemysł samochodowy nie ma wyboru — musi zmienić dawno obrany kurs. Porsche Informatik, centrum sterowania oprogramowaniem firmy Porsche Holding, odgrywa zasadniczą rolę w realizacji tego zadania. Przełomowe rozwiązania tworzące przyszłość branży automotive mogą tworzyć jedynie ludzie, którzy dysponują narzędziami […]

Dodane 17/04/2019 przez msalanski

Innowacyjne zabezpieczenia sieciowe wspierają rozwój giganta ubezpieczeniowego

Przejęcie jest zwykle postrzegane jako czynnik wspierający rozwój firmy. Może ono jednak również stanowić inspirację do innych, fundamentalnych zmian. Co by się stało gdyby przejęcie potraktować jako szansę na całkowitą zmianę biznesowych priorytetów i kształt prowadzonej działalności? Helvetia to jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Szwajcarii. W 2014 r. przejęła konkurującą firmę Nationale Suisse, co pozwoliło […]

Dodane 09/12/2016 przez blogsadmin

Trendy w aplikacjach mobilnych w 2017 roku

Tomasz Lorek, EUC Sales Specialist, VMware Zbliża się koniec roku – czas więc na krótkie podsumowanie i kilka ciekawych statystyk. Z obserwacji wynika, że średnia ilość urządzeń z jakich korzystają użytkownicy wynosi na dziś 3.64, średnia częstotliwość z jaką sięgają po urządzenie mobilne to 150 razy w ciągu dnia, a korzystają z nich średnio przez 72 […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy