Jak wykorzystać pełny potencjał aplikacji? Firmy dzieli tylko 6 kroków

Dodane 17/06/2020 by VMwarePOL

Organizacje na całym świecie są w trakcie aplikacyjnej rewolucji.  Siłę każdej marki i jej konkurencyjność na rynku definiuje dzisiaj nie tyle końcowy produkt, co szybkość dostarczania nowoczesnych aplikacji, wyróżniających daną działalność przez wysoki komfort interakcji na linii firma-konsument. Szacuje się, że liczba aplikacji powstałych między 2018 a 2023 roku będzie większa niż liczba wszystkich innowacji wytworzonych w ciągu wcześniejszych 40 lat (!).

Aby poradzić sobie z tą rynkową rewolucją, przedsiębiorstwa poszukują nowych strategii działania, obejmujących wdrożenia technologii chmurowych, które wspierają aplikacje potrzebne do przekształcenia zdolności operacyjnych i realizacji celów strategicznych biznesu. Aby zbadać, jak to naprawdę wygląda, przeprowadziliśmy globalne badania dotyczące modernizacji aplikacji i trendów w chmurze. Oto nasze wyniki:

  • 60 proc. globalnych firm jest w trakcie migracji swoich środowisk aplikacyjnych do chmury publicznej, 45 proc. z nich zrealizowała ponad połowę swoich celów migracyjnych
  • Nadal dominują wdrożenia oparte o lokalną infrastrukturę IT, a w ciągu najbliższych trzech lat 49 proc. firmowych aplikacji będzie hostowanych w firmowych centrach danych i chmurach hybrydowych
  • Firmy nie chcą jeszcze jasno opowiedzieć się po stronie chmury prywatnej lub publicznej.

Aby poradzić sobie z obecnym tempem zmian – które wymagają nowych sposobów budowania, zarządzania, uruchamiania, łączenia i zabezpieczania całego ekosystemu aplikacji – aż dwie trzecie (67 proc.) organizacji już przeniosło niektóre aplikacje do środowisk kontenerowych, w celu zwiększenia wydajności programistów i dostępności samych aplikacji.

Nadal jednak firmy, które przyspieszają modernizację aplikacji, stają przed poważnymi wyzwaniami. Bezpieczeństwo, luki kompetencyjne, ryzyka produkcyjne i złożoność procesów zarządzania są czterema głównymi przeszkodami napotykanymi przy osiągnięciu celów migracyjnych.

Jak współczesny CIO może pokonać te przeszkody i wyprowadzić swoja organizację na czoło cyfryzacyjnej stawki? Poniżej prezentujemy 6 sposobów na to jak efektywnie tworzyć, uruchamiać, zarządzać i chronić wszystkie biznesowe aplikacje:

1. Wewnętrzne bezpieczeństwo – bez względu na to, gdzie i jak aplikacja jest wdrażana musi być sama z siebie, wewnętrznie bezpieczna i chroniona. Współczesne zabezpieczenia wymagają odejścia od inwestowania w rozwiązania, które reaktywnie zapobiegają naruszeniom. Dzisiaj musimy dążyć do wbudowania wewnętrznego bezpieczeństwa we wszystko – w aplikację, sieć, a właściwie wszystko, co łączy i przenosi dane. Jest to możliwe tylko za pomocą oprogramowania, w którym tak naprawdę nasza uwaga nie skupia się na aplikacjach, tylko na zasadach, które nimi rządzą. Każda część aplikacji, sieć i dane muszą być zgodne z zasadami; wystarczy jedna zmiana, aby upewnić się, czy wszystko jest zgodne, zaktualizowane i bezpieczne.

2. Konsekwentne zarządzanie aplikacjami niezależnie od miejsca ich wdrożenia. Zarządzanie musi być zwinne, wydajne i zautomatyzowane, aby zespoły IT mogły uruchamiać aplikacje i ich środowiska w spójny i efektywny sposób. Oznacza to pełną widoczność całego ekosystemu, spójność operacji, automatyzacji, bezpieczeństwa i zarządzania nawet w wielu środowiskach chmurowych. Tylko w ten sposób przedsiębiorstwa mogą rozpocząć migrację aplikacji zgodnie z wymaganiami biznesowymi, a nie na podstawie możliwości w danej chwili.

3. Zapewnienie, że aplikacje są przenośne od chmury do chmury bez konieczności refaktoryzacji całego środowiska IT. 25 proc. respondentów badania VMware wskazało to jako poważne wyzwanie dla osiągnięcia celów migracyjnych. Istnieje jednak wiele sposobów przenoszenia aplikacji między platformami programistów, bez kosztownego procesu refaktoryzacji – od tworzenia aplikacji natywnych w chmurze od zera lub wdrażania oprogramowania jako usługi.

4. Jeden zestaw narzędzi dla jednego kompleksowego zestawu środowisk aplikacyjnych – posiadanie jednego zestawu narzędzi administracyjno-developerskich na wspólnej platformie do budowania całego portfela aplikacji i zarządzania nim we wszystkich środowiskach eliminuje potrzebę tworzenia zespołów dedykowanych dostawcy lub chmurze, zmniejsza złożoność środowiska i zapewnia niezbędną widoczność ekosystemu.

5. Promowanie współpracy między programistami a administratorami IT – programiści potrzebują dostępu do narzędzi i środowisk, które pomogą im w wykonywaniu zadań. Zespoły administracyjne szukają z kolei prostego sposobu zarządzania firmowym IT. Ciągłe zmiany są koszmarem operacyjnym dla obu działów. Ryzyko polega na tym, że jeśli administratorzy i programiści nie będą mogli współpracować, ci ostatni zdobędą swoje zasoby poza strukturą informatyczną przedsiębiorstwa, co prowadzi do potencjalnego zagrożenia. To zawsze było problemem; jednak w przypadku aplikacji tak krytycznych dla sukcesu biznesowego, uzyskanie pełnej współpracy programistów i administratorów jest teraz absolutną koniecznością.

6. Pozwólmy programistom na tworzenie i wdrażanie aplikacji w dowolnej chmurze publicznej – programiści potrzebują wspólnej platformy, co oznacza, że mogą budować aplikacje w dowolnym miejscu, a następnie wdrażać je w dowolnym środowisku, przy czym jedyną kwestią jest to, w jaki sposób spełnia on cel końcowy. Kontenery to przyszłość tworzenia aplikacji, ponieważ zarówno poprawiają wydajność IT, jak i deweloperów oraz przyspieszają realizację potrzeb biznesowych. Kubernetes jest wyraźnie preferowaną platformą, zapewniającą działanie elastycznego środowiska dla aplikacji w chmurze. 81 proc. naszych respondentów chce dzisiaj, by działy IT zapewniały programistom dostęp do platform Kubernetes.

Kroki, które tutaj prezentujemy mają wspólny mianownik – to spójność. Spójność zarządzania, spójność operacji, spójność infrastruktury. Osiągnij to, a Twoje firma będzie mogła swobodnie korzystać z potrzebnych im aplikacji w środowiskach, które najlepiej spełniają ich wymagania. Oznacza to wdrożenie cyfrowego fundamentu chmurowego, która zapewni pełną współpracę środowisk prywatnych, publicznych i hybrydowych.

Pełny dostęp do naszego raportu znajdziecie pod tym linkiem:  https://www.vmware.com/content/microsites/learn/en/469199_REG.html


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 13/03/2020 przez VMwarePOL

VMware rozwija usługi do tworzenia innowacyjnych aplikacji

Nowa infrastruktura i nowe produkty. Oto nowy rozdział dla VMware. W tym tygodniu wprowadziliśmy zestaw zupełnie nowych produktów i usług, dzięki którym nasi klienci będą mogli łatwiej modernizować swoje aplikacje oraz stworzyć bezpieczniejszą i wydajniejszą infrastrukturę. Oferta ta otwiera nowy rozdział w kategorii modernizacji aplikacji — zarówno dla VMware, jak i dla naszych klientów. Kliknij tutaj, by obejrzeć powtórkę naszych ogłoszeń. […]

Dodane 14/02/2019 przez VMwarePOL

Nauka to potęgi klucz, czyli czemu konsumenci są kluczem do udanej cyfryzacji

Połowa Europejczyków nie wie jak działają nowe technologi – wynika z badania VMware. Większość z nas chce jednak zdobyć wiedzę, jak innowacje mogę odmienić naszą codzienność. Kto może pomóc? Konsumencie nie mają złudzeń. Państwo i biznes.

Dodane 08/02/2019 przez VMwarePOL

Technologiczne prognozy 2019 według Chrisa Wolfa

Chris Wolf, CTO, Global Field and Industry w VMware Żyjemy w czasach gdy kontakt z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami mamy prawie nieograniczony. Sięgnijmy pamięcią wstecz i zobaczymy wtedy, że za tą rewolucją nie stoją tylko niezwykłe urządzenia. Za wszystko odpowiada oprogramowanie. Nie zrozumcie mnie źle. Producenci sprzętu nieustannie udoskonalają technologie i szeroko rozumiany hardware. Wspieranie […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy