Zarabiaj więcej dzięki VMware Cloud Foundation

Dodane 28/05/2020 by VMwarePOL

Nick Cross, wiceprezes SDDC EMEA

Popyt na lepsze, szybsze i bardziej zaawansowane usługi sprzyja rozwojowi aplikacji. Liczba aplikacji w 2023 roku przewyższy liczbę aplikacji, które powstały przez cztery ostatnie dekady. Coraz częściej widzimy, jak organizacje błyskawicznie wdrażają nowe usługi, by reagować na zmieniające się potrzeby biznesowe.

Wymaga to kompleksowej, ale i elastycznej infrastruktury IT, ponieważ organizacje cały czas podlegają transformacji.

Same aplikacje wymagają wielu różnych środowisk: od lokalnego, niezbędnego dla starszych usług o znaczeniu krytycznym, po chmurę prywatną i publiczną w przypadku aplikacji i obciążeń rozproszonych działających na obrzeżach sieci. To z kolei niesie ze sobą szereg problemów — od wymagań i złożoności wielu chmur i platform lokalnych, przez problemy z zabezpieczeniami, brakiem kompetencji personelu, potencjalnym wzrostem kosztów i przeszkodami (takimi jak tradycyjne silosy dzielące deweloperów i operacje), które utrudniają opracowywanie i instalowanie aplikacji.

To, co chcemy osiągnąć, to zwiększenie wydajności deweloperów przy zachowaniu kontroli nad mechanizmami bezpieczeństwa i środowiskiem IT. Firmy zyskają niezbędną uproszczoną infrastrukturę oraz spójny sposób obsługi i opracowywania nowoczesnych aplikacji i zarządzania nimi w dowolnie wybranej chmurze.

Co powinna oferować taka platforma?

  • Możliwość szybszego projektowania i wdrażania aplikacji oraz infrastruktury — organizacje dążą do zapewnienia wysokiej jakości doświadczeń użytkownika (CX – customer experience), więc potrzebują możliwości szybkiego wdrażania aplikacji. Minęły już czasy, gdy tworzenie aplikacji zajmowało pół roku — dzisiaj przedsiębiorstwa muszą być wstanie błyskawicznie wprowadzić usługi na rynek, korzystając z dowolnej platformy, która zapewnia najwyższą wydajność. W tym celu trzeba dać deweloperom swobodę uruchamiania aplikacji w dowolnej chmurze i wspierać ich w korzystaniu z technologii, takich jak kontenery i środowiska Kubernetes, które skracają proces produkcji i uruchamiania nowych rozwiązań.

 

  • Połączenie środowiska deweloperskiego ze środowiskiem IT w celu wyeliminowania silosów operacyjnych — cele działań deweloperów i działu IT często stają się przyczyną konfliktów, jednak w erze chmury silosy zagrażają inwestycjom w nowych środowiskach technologicznych. Efekt? Ograniczając ich potencjalne wykorzystanie. Przedsiębiorstwa potrzebują możliwości wdrożenia rozwiązania, które jednocześnie spełnia wymogi deweloperów zmagających się z presją na tworzenie natywnych aplikacji chmurowych oraz działu IT, nadzorującego zarządzanie kosztami, zasobami i zabezpieczeniami.

 

  • Obniżenie całkowitego kosztu eksploatacji — gdy wprowadzono przetwarzanie w chmurze, model niskich wydatków kapitałowych był postrzegany jako ważna zaleta, która umożliwiała firmom wdrażanie nowych aplikacji bez wcześniejszego inwestowania środków np. w fizyczne IT. Pozwalało to przejść na model wydatków operacyjnych. Wiele firm szybko się przekonało, że te wydatki operacyjne potrafią błyskawicznie eskalować, a zwiększone koszty chmury przewyższają początkowe oszczędności kapitałowe, co powoduje drastyczny wzrost całkowitego kosztu eksploatacji. Dlatego ważne jest, by wdrożone rozwiązanie zapewniało niski całkowity koszt, zapewniając równowagę pomiędzy chmurami prywatnymi i publicznymi i utrzymując łączne wydatki na możliwie niskim poziomie.

 

  • Model działania w chmurze, który wykorzystuje spójną infrastrukturę – chmura musi być oparta na sterowanym programowo środowisku data center z wirtualizacją sieci i zasobów dyskowych, by zapewnić maksymalną sprawność i elastyczność, spełniając dynamiczne wymagania aplikacji. Spójna infrastruktura zapewnia spójny model operacyjny, który stanowi podstawę automatyzacji procesów i upraszczania operacji IT. Właśnie dlatego możliwość spójnego zarządzania wszystkimi tymi elementami ma podstawowe znaczenie dla zapewnienia stabilnej podstawy wdrażania aplikacji tradycyjnych i nowoczesnych.

VMware Cloud Foundation to podstawa chmury hybrydowej

VMware Cloud Foundation zapewnia przedstawione powyżej efekty biznesowe organizacjom na całym świecie. Na przykład firma ITQ, niezależny partner VMware, chciała wspierać swoich klientów w szybkim wprowadzaniu usług na rynek. W tym celu zaoferowała im łatwą do wdrożenia i zarządzania platformę technologiczną, która obsługuje m.in technologię deep learningu.

„Integracja platformy vSphere z Kubernetes i VMware Cloud Foundation zapewniła nam liczne korzyści” — mówi Johan Van Amersfoort, inżynier ds. rozwiązań dla użytkowników końcowych i sztucznej inteligencji w ITQ.

Oprogramowanie VMware Cloud Foundation, dostępne jako skonsolidowana platforma chmury hybrydowej, to zintegrowane rozwiązanie o wysokim stopniu automatyzacji i orkiestracji obciążeń na maszynach wirtualnych i w kontenerach, które pozwala organizacjom realizować zróżnicowane potrzeby, chroniąc jednocześnie dotychczasowe inwestycje.

W skrócie: VMware Cloud Foundation może obejmować środowiska prywatne i publiczne, zapewniając swobodę działania aplikacji w dowolnym miejscu bez kosztów, złożoności i ryzyka związanych z refaktoryzacją aplikacji.

Utrzymanie ciągłości biznesowej ma dzisiaj kluczowe znaczenie dla działania firmy.  Rozwiązanie VMware Cloud Foundation daje klientom możliwość korzystania z odpowiedniej infrastruktury, która zapewnia płynną realizację operacji. To solidna platforma chmury hybrydowej, która pozwala działom IT tworzyć silniejsze i bardziej efektywne relacje z całą firmą. Umożliwia przedsiębiorstwom konkurowanie między sobą dzięki zróżnicowanej ofercie usług, które realizują działalność biznesową oraz zwiększają efektywność operacji i obsługi klienta.

Zapoznaj się z materiałami poniżej, by zdobyć więcej informacji:


Kategoria: Aktualności

Tagi:

Podobne artykuły

Dodane 27/02/2019 przez VMwarePOL

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

Dodane 01/06/2020 przez VMwarePOL

Komputronik zyskuje przestrzeń dla innowacji z VMware i Dell Technologies

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV i AGD w Polsce. Obecnie marka posiada ponad 140 placówek stacjonarnych w całym kraju, a od 22 lat, jako jedna z pierwszych polskich firm, prowadzi sklep internetowy. Aby utrzymać obecny poziom sprzedaży i obsługi klientów w obu kanałach firma […]

Dodane 11/09/2017 przez blogsadmin

Transformacja zabezpieczeń: teraz jest najlepszy moment

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Gospodarka cyfrowa wciąż ewoluuje, a zespoły informatyków z trudem nadążają za zmieniającymi się wymaganiami. Trudno jest zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące szybkości, dokładności, elastyczności i wydajności, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. Ewolucja centrów przetwarzania danych wiąże się między innymi z następującymi wyzwaniami: Zmieniający się charakter aplikacji, infrastruktury i ataków. […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy