Technologiczna pomoc dla służby zdrowia w czasach kryzysu

Dodane 03/04/2020 by VMwarePOL

Jeśli kiedykolwiek ktoś na świecie zastanawiał się kiedy będzie odpowiedni moment na cyfryzację służby zdrowia – to właśnie teraz. To właśnie teraz, jak nigdy przedtem, potrzebujemy szybkich, sprawnych i responsywnych służb medycznych. Nie jest to jednak wpis dla tych, którzy szukają sensacyjnych wieści z branży technologicznej. Nie jest to odpowiedni czas na takie treści. Dzisiaj wszyscy musimy zacząć szukać najlepszych rozwiązań dla całego sektora opieki zdrowotnej, który musi mieć najlepsze możliwości do uporania się z obecnym kryzysem.

Branża IT ma ogromną rolę do odegrania w tam czasie i musi stać w pierwszej linii walki. Musi rozumieć problemy z jakimi boryka się służba zdrowia. To IT musi zapewnić bezpieczeństwo wrażliwym danym, które pracownikom szpitali i klinik są potrzebne do wykonywania obowiązków. Dzisiaj krytyczny dla funkcjonowania szpitali jest szybki obieg informacji np. gdzie w danej chwili są wolne łóżka, odpowiedni sprzęt i personel. Służba zdrowia musi mieć możliwość reagowania w każdych okolicznościach. Nawet tych najgorszych. Musi mieć możliwość sprawnego leczenia ludzi nawet z poziomu hal sportowych czy sal konferencyjnych przeznaczonych do tymczasowego leczenia ludzi, dla których nie było już miejsca w szpitalach. W takiej sytuacji ochrona zdrowia musi dysponować taką infrastrukturą sieciową, by urządzenia i systemy medyczne działały gdziekolwiek.

Tak jak lekarze czuwają nad zdrowiem pacjentów, tak my, specjaliści ds. IT musimy być dostępni dla personelu medycznego i musimy być gotowi, by wprowadzać potrzebne im zmiany tu i teraz. Tym, którzy pracują w obiektach medycznych odpowiednie dostępy muszą być udzielane bardzo szybko. Ci, którzy pracują np. administracyjnie z domu muszą z kolei mieć odpowiedni dostęp do narzędzi cyfrowego miejsca pracy.

Jesteśmy, by pomóc. Tu i teraz

Wszyscy musimy mieć swój wkład w walkę z obecnym kryzysem. Szpitalne zespoły IT potrzebują wsparcia, tak samo jak lekarze i opieka pielęgniarska.

Mamy rozwiązania, które są gotowe do działania. Nasi specjaliści ds. aplikacji mogą zapewnić narzędzia do szybkiego opracowywania i wdrażania potrzebnych aplikacji i systemów medycznych. Nasi eksperci ds. End User Computingu mogą pomóc we wdrażaniu systemów do pracy zdalnej. Nasi specjaliści ds. wirtualizacji data center mogą zapewnić dodatkowe moce obliczeniowe, a eksperci ds. bezpieczeństwa opracować odpowiednie mechanizmy chroniące dane. W końcu nasi specjaliści ds. sieci są w stanie doradzić placówkom medycznych jak zestawić bezpieczne połączenia sieciowe szybko i rozłożyć obciążenia w systemie, tak aby najbardziej krytyczne aplikacje miały najwyższy priorytet.

Odpowiednie dane muszą trafiać do odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie, ponieważ od tego zależą ludzkie życia. Każdego dnia wierzymy w to zdanie jeszcze bardziej, widząc jak nasze technologie wspierają Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Szybkość, którą im dajemy pozwala organizacji walczyć z kryzysami na całym świecie. I to co z naszej perspektywy do niedawna miało miejsca gdzieś daleko, z dala od naszej codzienności, dziś puka do naszych drzwi. Ba! Już tu jest i dlatego teraz sami musimy sobie pomóc.

Skontaktuj się z nami, przedstaw swoje problemy, a wspólnie znajdziemy sposób na wyjście z tego kryzysu:

Krzysztof Rozanka
VMware Enterprise Account Manager
krozanka@vmware.co

 

 

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 08/01/2020 przez VMwarePOL

Dlaczego chmura to przyszłość służby zdrowia?

Ochrona zdrowia to sektor, którego cyfryzacja jest jednym z najtrudniejszych rynkowych wyzwań. W szpitalach, klinikach czy przychodniach nadal działają dziesiątki tzw. systemów zastanych. Służba zdrowia przetwarza przy tym ogromne ilości wrażliwych danych, a to wszystko w środowisku w którym wykorzystanie technologii może bezpośrednio przełożyć się na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. I właśnie dlatego placówki […]

Dodane 11/02/2020 przez VMwarePOL

HCI wspiera cyfryzację szpitala miejskiego w Brunszwiku

Oferuje pomoc ponad 1,2 mln pacjentów, ma ponad 4,3 tys. pracowników, składa się z 21 niezależnych klinik, 7 instytutów badawczych i 10 oddziałów klinicznych, które rocznie generują ponad 350 mln euro dochodów. Tak właśnie w liczbach prezentuje się szpital miejski w Brunszwiku. Największy szpital miejski w Dolnej Saksonii jest przy tym liderem w dziedzinie cyfryzacji […]

Dodane 21/10/2019 przez VMwarePOL

Bezpieczniejsze cyberbezpieczeństwo to droga współpracy

Sylvain Cazard, wiceprezes SDDC EMEA, VMware Liczba i skala zaawansowania cyberzagrożeń rośnie dzisiaj bardzo szybko, a aktualnie stosowane strategie wyraźnie się nie sprawdzają. Słowem: cyberbezpieczeństwo nie działa. Aby odnieść sukces na tym polu, liderzy biznesu muszą dobrze poznać potrzeby zespołów IT i zespołów ds. zabezpieczeń, a zespoły te muszą zrozumieć cele i priorytety przedsiębiorstw. Nie […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy