HCI wspiera cyfryzację szpitala miejskiego w Brunszwiku

Dodane 11/02/2020 by VMwarePOL

Oferuje pomoc ponad 1,2 mln pacjentów, ma ponad 4,3 tys. pracowników, składa się z 21 niezależnych klinik, 7 instytutów badawczych i 10 oddziałów klinicznych, które rocznie generują ponad 350 mln euro dochodów. Tak właśnie w liczbach prezentuje się szpital miejski w Brunszwiku. Największy szpital miejski w Dolnej Saksonii jest przy tym liderem w dziedzinie cyfryzacji służby zdrowia. Jego technologiczno-informatyczne serce bije m.in. w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania VMware vSAN.

Służba zdrowia w całej Europie boryka się z presją rosnących kosztów utrzymania placówek przy jednoczesnym spadku budżetów. By uporać się z tym wyzwaniem zarząd szpitala miejskiego w niemieckim Brunszwiku postanowił dokonać całkowitej rewolucji w działaniu szpitalnych technologii i postawił na modernizację infrastruktury IT.

Problemy szpitala były symptomatyczne dla całego sektora opieki zdrowotnej: ogrom operacji informatycznych, powolny przepływ danych, niedojrzałość aplikacji oraz zespoły IT cierpiące na ciągły brak czasu. Jeszcze jedną poważną diagnozą był brak mobilności w środowisku pracowników szpitala. Krytyczne informacje o pacjencie powinny być dostępne dla właściwej osoby we właściwym czasie i we właściwym miejscu, umożliwiając w ten sposób mobilną pracę w środowisku szpitalnym – tego jednak nie było. Ponadto kierownictwo szpitala musiało dokonać konsolidacji trzech różnych lokalizacji data center w jednym centralnym i nowoczesnym kampusie szpitalnym.

Wirtualizując pamięć masową i oddzielając sprzęt fizyczny od oprogramowania, menedżerowie IT mogli znacznie zwiększyć wydajność dotychczas posiadanej infrastruktury. Obecnie pacjenci korzystają dzięki temu z szybszych diagnoz, a personel z mobilnego środowiska pracy. Jednocześnie można zaoszczędzić wiele godzin pracy i zmniejszyć koszty, przy czym zespół IT skupia się na rozwoju innowacji zdrowotnych, opracowując nowoczesne aplikacje medyczne.

W szpitalach jutra, w których łączność i niezawodność sieci jest gwarantem sukcesu, IT jest kluczem do świadczenia usług opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Jeśli IT nie działa poprawnie, krytyczna infrastruktura szpitalna jest sparaliżowana. Dział IT musi działać nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu, co może zagwarantować tylko przemyślana technologia data center.

Nowe elastyczne i modułowe rozwiązania od VMware kształtują jednak sposób organizacji środowiska IT na nowo. Rozwiązanie dla szpitala w Brunszwiku obejmuje definiowaną programowo pamięć VMware vSAN i infrastrukturę hiperkonwergentną jako pierwszy krok w kierunku kompleksowej realizacji strategii definiowanego programowo centrum danych. System ten łączy środowiska, chroni dane, zwiększa swobodę działań zespołu IT, a przy tym obniża koszty.

Wdrożony w brunszwickim szpital vSAN to oprogramowanie do wirtualizacji pamięci masowej klasy korporacyjnej, które w połączeniu z VMware vSphere umożliwia zarządzanie pamięcią i mocami obliczeniowymi za pomocą jednej platformy technologicznej. Bezproblemowo łączy wszystkie urządzenia pamięci masowej w klastrze vSphere we współużytkowaną pulę danych, umożliwiając łatwe skalowanie wraz ze zmianą potrzeb. Wykorzystując komponenty serwerowe klasy x86, hiperkonwergentna infrastruktura zasilana vSAN znacznie obniża koszty pamięci masowej w porównaniu z tradycyjnymi architekturami serwerów i pamięci. Projekt został przeprowadzony przez VMware we współpracy z firmami SVA i Fujitsu.

Norman Lüttgerding, dyrektor ds. IT szpitala w Brunszwiku podkreśla, że obecne wdrożenie stawia jego placówkę wśród liderów zdrowotnej cyfryzacji i tłumaczy dlaczego jest to tak ważne: dział IT musi przyczynić się do poprawy codziennej pracy naszych specjalistów – pielęgniarek oraz lekarzy, aby podnieść jakość usług opieki zdrowotnej nad pacjentami.

Zgodnie z digitalizacyjną mapą drogową niemieckiego rządu w zakresie opieki zdrowotnej wkrótce w całym kraju zostaną wdrożone cyfrowe dokumentacje pacjentów. A dzięki nowemu rozwiązaniu VMware szpital miejski w Brunszwiku jest teraz dobrze przygotowany do tej transformacji.

 

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 29/08/2019 przez VMwarePOL

Porażki cyfryzacji miejsca pracy da się uniknąć. Wystarczy pamiętać o trzech zasadach

Trójka to dla naszej kultury cyfra szczególna. Zasada trójki działa wszędzie – w kinie, literaturze, w codziennym życiu. Wystarczy spojrzeć na słynne cytaty czy hasła reklamowe, które wykorzystują moc cyfry trzy – Veni, vidi, vici, Wolność, równość, braterstwo czy Just Do It. A co jeśli ten sam koncept zaadaptować do cyfrowej transformacji. IDC wspólnie z […]

Dodane 16/03/2020 przez VMwarePOL

Bezpieczny szpital – jak mikrosegmentacja chroni dane pacjentów

Szpital Uniwersytecki Tallaght w Dublinie był jedną z największych inwestycji w irlandzkiej służbie zdrowia, jaką rząd podjął w ciągu ostatnich 20 lat. Dzięki współpracy z VMware także pod względem cyfryzacji placówka stanowi wzór do naśladowania. Wdrożone mechanizmy bezpieczeństwa chronią dane pacjentów i organizacyjną reputację. Dzięki wyposażeniu obiektów w inteligentne czujniki i stałemu połączenie internetowemu Internet […]

Dodane 09/01/2017 przez blogsadmin

Czym VMware vSAN 6.5 zaskoczył nas w 2016 roku?

Przemysław Tomaszewski, Systems Engineer, VMware Na tegorocznej konferencji VMworld Europe 2016 miała miejce zapowiedź najnowszego VMware vSAN. Nowy vSAN to wersja 6.5, a skoro nowa wersja to i nowe jej funkcjonalności. Dzisiaj skupimy się właśnie na tychże nowościach, które według mnie po raz kolejny poszerzają możliwości zastosowania vSAN w produkcyjnych warunkach i powodują, że vSAN […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy