HCI wspiera cyfryzację szpitala miejskiego w Brunszwiku

Dodane 11/02/2020

Oferuje pomoc ponad 1,2 mln pacjentów, ma ponad 4,3 tys. pracowników, składa się z 21 niezależnych klinik, 7 instytutów badawczych i 10 oddziałów klinicznych, które rocznie generują ponad 350 mln euro dochodów. Tak właśnie w liczbach prezentuje się szpital miejski w Brunszwiku. Największy szpital miejski w Dolnej Saksonii jest przy tym liderem w dziedzinie cyfryzacji służby zdrowia. Jego technologiczno-informatyczne serce bije m.in. w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania VMware vSAN.

Służba zdrowia w całej Europie boryka się z presją rosnących kosztów utrzymania placówek przy jednoczesnym spadku budżetów. By uporać się z tym wyzwaniem zarząd szpitala miejskiego w niemieckim Brunszwiku postanowił dokonać całkowitej rewolucji w działaniu szpitalnych technologii i postawił na modernizację infrastruktury IT.

Problemy szpitala były symptomatyczne dla całego sektora opieki zdrowotnej: ogrom operacji informatycznych, powolny przepływ danych, niedojrzałość aplikacji oraz zespoły IT cierpiące na ciągły brak czasu. Jeszcze jedną poważną diagnozą był brak mobilności w środowisku pracowników szpitala. Krytyczne informacje o pacjencie powinny być dostępne dla właściwej osoby we właściwym czasie i we właściwym miejscu, umożliwiając w ten sposób mobilną pracę w środowisku szpitalnym – tego jednak nie było. Ponadto kierownictwo szpitala musiało dokonać konsolidacji trzech różnych lokalizacji data center w jednym centralnym i nowoczesnym kampusie szpitalnym.

Wirtualizując pamięć masową i oddzielając sprzęt fizyczny od oprogramowania, menedżerowie IT mogli znacznie zwiększyć wydajność dotychczas posiadanej infrastruktury. Obecnie pacjenci korzystają dzięki temu z szybszych diagnoz, a personel z mobilnego środowiska pracy. Jednocześnie można zaoszczędzić wiele godzin pracy i zmniejszyć koszty, przy czym zespół IT skupia się na rozwoju innowacji zdrowotnych, opracowując nowoczesne aplikacje medyczne.

W szpitalach jutra, w których łączność i niezawodność sieci jest gwarantem sukcesu, IT jest kluczem do świadczenia usług opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Jeśli IT nie działa poprawnie, krytyczna infrastruktura szpitalna jest sparaliżowana. Dział IT musi działać nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu, co może zagwarantować tylko przemyślana technologia data center.

Nowe elastyczne i modułowe rozwiązania od VMware kształtują jednak sposób organizacji środowiska IT na nowo. Rozwiązanie dla szpitala w Brunszwiku obejmuje definiowaną programowo pamięć VMware vSAN i infrastrukturę hiperkonwergentną jako pierwszy krok w kierunku kompleksowej realizacji strategii definiowanego programowo centrum danych. System ten łączy środowiska, chroni dane, zwiększa swobodę działań zespołu IT, a przy tym obniża koszty.

Wdrożony w brunszwickim szpital vSAN to oprogramowanie do wirtualizacji pamięci masowej klasy korporacyjnej, które w połączeniu z VMware vSphere umożliwia zarządzanie pamięcią i mocami obliczeniowymi za pomocą jednej platformy technologicznej. Bezproblemowo łączy wszystkie urządzenia pamięci masowej w klastrze vSphere we współużytkowaną pulę danych, umożliwiając łatwe skalowanie wraz ze zmianą potrzeb. Wykorzystując komponenty serwerowe klasy x86, hiperkonwergentna infrastruktura zasilana vSAN znacznie obniża koszty pamięci masowej w porównaniu z tradycyjnymi architekturami serwerów i pamięci. Projekt został przeprowadzony przez VMware we współpracy z firmami SVA i Fujitsu.

Norman Lüttgerding, dyrektor ds. IT szpitala w Brunszwiku podkreśla, że obecne wdrożenie stawia jego placówkę wśród liderów zdrowotnej cyfryzacji i tłumaczy dlaczego jest to tak ważne: dział IT musi przyczynić się do poprawy codziennej pracy naszych specjalistów – pielęgniarek oraz lekarzy, aby podnieść jakość usług opieki zdrowotnej nad pacjentami.

Zgodnie z digitalizacyjną mapą drogową niemieckiego rządu w zakresie opieki zdrowotnej wkrótce w całym kraju zostaną wdrożone cyfrowe dokumentacje pacjentów. A dzięki nowemu rozwiązaniu VMware szpital miejski w Brunszwiku jest teraz dobrze przygotowany do tej transformacji.

 

 


Kategoria: SDDC, Virtualization

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 24/01/2020 przez msalanski

Kubernetes: fundament nowoczesnych aplikacji

Jean-Pierre Brulard, wiceprezes VMware, EMEA Współczesne firmy coraz bardziej polegają na aplikacjach, których rozwój i wdrożenia są szybsze niż kiedykolwiek w przeszłości. Zresztą biznes musi mieć takie możliwości, by sprostać rynkowym wymaganiom i dynamicznym zmianom. Wymaga to jednak posiadania infrastruktury zdolnej do zarządzania tą szybkością i swobodą, skalowalnej i obsługującej obciążenia, zarówno te tradycyjne, jak […]

3 minuty czytania
Dodane 14/10/2019 przez msalanski

IT, które dopasowuje się do potrzeb firmy i jej pracowników

Jeśli chodzi o nowe technologie, pracownicy oczekują dziś takiej samej wygody, swobody oraz elastyczności, z jakiej korzystają w życiu prywatnym. Bardzo często jednak te oczekiwania pozostają niespełnione. Firmy zamiast adaptować infrastrukturę IT do potrzeb pracowników firmy, sprawiają, że ci muszą iść na kompromis i dostosować się do ograniczeń technologicznych. Działy IT, które są gotowe spełniać […]

2 minuty czytania
Dodane 06/08/2019 przez msalanski

10 powodów, dla których VMworld 2019 NIE jest miejscem dla Ciebie

 Najgorętszy technologiczny event tej jesieni zbliża się wielkimi krokami. Będzie to już 11. europejska edycja VMworld i obiecujemy Wam, że będzie to jednocześnie największe wydarzenie w historii naszej sztandarowej konferencji. Już w listopadzie do Barcelony zjedzie się ponad 30 tys. pasjonatów nowych technologii, przedstawicieli wielkich firm, ekspertów IT i dziennikarzy. Brzmi strasznie? Na sama myśl […]

3 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy