HCI wspiera cyfryzację szpitala miejskiego w Brunszwiku

Dodane 11/02/2020 by VMwarePOL

Oferuje pomoc ponad 1,2 mln pacjentów, ma ponad 4,3 tys. pracowników, składa się z 21 niezależnych klinik, 7 instytutów badawczych i 10 oddziałów klinicznych, które rocznie generują ponad 350 mln euro dochodów. Tak właśnie w liczbach prezentuje się szpital miejski w Brunszwiku. Największy szpital miejski w Dolnej Saksonii jest przy tym liderem w dziedzinie cyfryzacji służby zdrowia. Jego technologiczno-informatyczne serce bije m.in. w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania VMware vSAN.

Służba zdrowia w całej Europie boryka się z presją rosnących kosztów utrzymania placówek przy jednoczesnym spadku budżetów. By uporać się z tym wyzwaniem zarząd szpitala miejskiego w niemieckim Brunszwiku postanowił dokonać całkowitej rewolucji w działaniu szpitalnych technologii i postawił na modernizację infrastruktury IT.

Problemy szpitala były symptomatyczne dla całego sektora opieki zdrowotnej: ogrom operacji informatycznych, powolny przepływ danych, niedojrzałość aplikacji oraz zespoły IT cierpiące na ciągły brak czasu. Jeszcze jedną poważną diagnozą był brak mobilności w środowisku pracowników szpitala. Krytyczne informacje o pacjencie powinny być dostępne dla właściwej osoby we właściwym czasie i we właściwym miejscu, umożliwiając w ten sposób mobilną pracę w środowisku szpitalnym – tego jednak nie było. Ponadto kierownictwo szpitala musiało dokonać konsolidacji trzech różnych lokalizacji data center w jednym centralnym i nowoczesnym kampusie szpitalnym.

Wirtualizując pamięć masową i oddzielając sprzęt fizyczny od oprogramowania, menedżerowie IT mogli znacznie zwiększyć wydajność dotychczas posiadanej infrastruktury. Obecnie pacjenci korzystają dzięki temu z szybszych diagnoz, a personel z mobilnego środowiska pracy. Jednocześnie można zaoszczędzić wiele godzin pracy i zmniejszyć koszty, przy czym zespół IT skupia się na rozwoju innowacji zdrowotnych, opracowując nowoczesne aplikacje medyczne.

W szpitalach jutra, w których łączność i niezawodność sieci jest gwarantem sukcesu, IT jest kluczem do świadczenia usług opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Jeśli IT nie działa poprawnie, krytyczna infrastruktura szpitalna jest sparaliżowana. Dział IT musi działać nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu, co może zagwarantować tylko przemyślana technologia data center.

Nowe elastyczne i modułowe rozwiązania od VMware kształtują jednak sposób organizacji środowiska IT na nowo. Rozwiązanie dla szpitala w Brunszwiku obejmuje definiowaną programowo pamięć VMware vSAN i infrastrukturę hiperkonwergentną jako pierwszy krok w kierunku kompleksowej realizacji strategii definiowanego programowo centrum danych. System ten łączy środowiska, chroni dane, zwiększa swobodę działań zespołu IT, a przy tym obniża koszty.

Wdrożony w brunszwickim szpital vSAN to oprogramowanie do wirtualizacji pamięci masowej klasy korporacyjnej, które w połączeniu z VMware vSphere umożliwia zarządzanie pamięcią i mocami obliczeniowymi za pomocą jednej platformy technologicznej. Bezproblemowo łączy wszystkie urządzenia pamięci masowej w klastrze vSphere we współużytkowaną pulę danych, umożliwiając łatwe skalowanie wraz ze zmianą potrzeb. Wykorzystując komponenty serwerowe klasy x86, hiperkonwergentna infrastruktura zasilana vSAN znacznie obniża koszty pamięci masowej w porównaniu z tradycyjnymi architekturami serwerów i pamięci. Projekt został przeprowadzony przez VMware we współpracy z firmami SVA i Fujitsu.

Norman Lüttgerding, dyrektor ds. IT szpitala w Brunszwiku podkreśla, że obecne wdrożenie stawia jego placówkę wśród liderów zdrowotnej cyfryzacji i tłumaczy dlaczego jest to tak ważne: dział IT musi przyczynić się do poprawy codziennej pracy naszych specjalistów – pielęgniarek oraz lekarzy, aby podnieść jakość usług opieki zdrowotnej nad pacjentami.

Zgodnie z digitalizacyjną mapą drogową niemieckiego rządu w zakresie opieki zdrowotnej wkrótce w całym kraju zostaną wdrożone cyfrowe dokumentacje pacjentów. A dzięki nowemu rozwiązaniu VMware szpital miejski w Brunszwiku jest teraz dobrze przygotowany do tej transformacji.

 

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 17/06/2020 przez VMwarePOL

Jak wykorzystać pełny potencjał aplikacji? Firmy dzieli tylko 6 kroków

Organizacje na całym świecie są w trakcie aplikacyjnej rewolucji.  Siłę każdej marki i jej konkurencyjność na rynku definiuje dzisiaj nie tyle końcowy produkt, co szybkość dostarczania nowoczesnych aplikacji, wyróżniających daną działalność przez wysoki komfort interakcji na linii firma-konsument. Szacuje się, że liczba aplikacji powstałych między 2018 a 2023 roku będzie większa niż liczba wszystkich innowacji […]

Dodane 01/07/2020 przez VMwarePOL

Zadowolony klient zostawia więcej, ale jest jeden warunek

At a time when even taxes are no longer certain, companies must strive for customers by all means to survive. One of them is building positive experiences. Over 82 percent senior managers  emphasize that care for customer experience (CX) clearly increases financial results. Such conclusions are derived from the latest report from VMware, but there […]

Dodane 03/08/2020 przez VMwarePOL

Przepis na biznesowy sukces? Prezesi muszą mieć technologie w swoim DNA

Mawia się, że dzisiaj każda firma jest firmą technologiczną i coraz więcej ludzi zaczyna naprawdę zdawać sobie z tego sprawę. 7 na 10 biznesowych liderów uważa, że prezesami firm i członkami zarządów powinny być osoby z technologicznym doświadczeniem. Najbardziej pożądani? Programiści i twórcy innowacyjnych aplikacji. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu firmy VMware. Najnowsze badania […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy