Jak zapewnić pracownikom prawdziwe cyfrowe doświadczenia?

Dodane 24/10/2019 by VMwarePOL

Kristine Dahl Steidel, wiceprezes ds. rozwiązań dla użytkowników końcowych w regionie EMEA, VMware

Pracodawcy muszą coraz zacieklej walczyć o uzdolnionych pracowników. Pozyskanie ich staje się coraz większym wyzwaniem. Według raportu Deloitte 2019 Global Human Capital Trends, 70 proc. respondentów wskazało rekrutację jako istotny problem, a 16 proc. z nich uznało ją za jedną z trzech największych trudności, z którymi ich organizacje będą musiały się zmierzyć w 2019 r. Rynek pracownika sprawia, że firmy muszą dobrze przemyśleć swoją ofertę skierowaną do przyszłych i dotychczasowych zatrudnionych, tak by przyciągać i utrzymywać pracowników, gwarantujących rozwój biznesu w erze cyfrowej.

Jak pomagasz pracownikom?

Oczekiwania dotyczące sposobów wykonywania pracy stale się zmieniają. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeprowadziliśmy ankietę wśród pracowników z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Nasz raport wykazał, że pracownicy chcą swobodnie wybierać technologie i narzędzia jakie wykorzystują w pracy oraz współpracować przy wprowadzaniu innowacji. Pragną korzystać z technologii, które ułatwiają im osiągnięcie celów osobistych i firmowych. Innymi słowy, organizacje, które nie potrafią bądź nie chcą spełnić tych oczekiwań, czyli zapewnić pracownikom cyfrowego środowiska pracy, będą mieć trudności z przyciąganiem, a nawet zatrzymaniem wykwalifikowanej kadry. Utrzymanie dotychczasowego stanu zatrudnienia będzie zatem dla nich dużym wyzwaniem — 70 proc. naszych ankietowanych uważa, że ich obecni pracodawcy powinni przykładać większą wagę do tego zagadnienia.

Aby osiągnąć ten cel, pracodawcy muszą określić, kto jest odpowiedzialny za tworzenie pozytywnych doświadczeń pracowników. Nie jest to proste — ponad 20 proc. respondentów przyznało, że nie wiedzą, do kogo się zwrócić w tej sprawie.

Pokonywanie barier

Podstawą pozytywnych cyfrowych doświadczeń pracowników jest współpraca między nimi a działami kadr oraz IT. Dział kadr od dawna zajmuje się obsługą spraw pracowniczych, jednak słowo „cyfrowe” w większości firm automatycznie kojarzy się z działem IT. Połączenie kompetencji obu działów może powodować zamieszanie związane z podziałem kompetencji i odpowiedzialności. W efekcie 49 proc. pracowników nie wie, do kogo się zwrócić ze swoimi problemami dotyczącymi doświadczeń cyfrowych. Jak na ironię, to właśnie brak pracy zespołowej łączącej różne obszary organizacji stanowi barierę utrudniającą współpracę i poprawę efektywności — zaledwie 21 proc. pracowników twierdzi, że działy kadr i IT w ich firmach stale ze sobą współpracują.

Ta współpraca jest jednak koniecznością. Badania potwierdzają, że istnieje związek między zapewnianiem pracownikom pozytywnych doświadczeń cyfrowych, a lepszymi wynikami organizacji. Pracownicy, którzy mogą swobodnie korzystać w pracy z własnych urządzeń, od początku mają dostęp do aplikacji zwiększających produktywność. Możliwość używania ich na dowolnym urządzeniu lepiej sprawdza się w szybko rozwijających się firmach.

Oferowanie autentycznie cyfrowych doświadczeń, obejmujących dostęp do niezbędnych urządzeń i aplikacji, wymaga fundamentu technologicznego, który umożliwia zarządzanie dostępem i zgodnością oraz zapewnia elastyczność. To zadanie działu IT. Aby mieć pewność, że technologia spełnia swoje zadanie, konieczne jest określenie potrzeb pracowników oraz dogłębne zrozumienie sposobów ich funkcjonowania poza miejscem pracy. Trzeba też zastanowić się, jak wykorzystać te informacje do usprawnienia realizacji zadań. Te zagadnienia — związane z czynnikiem ludzkim — stanowią obszar odpowiedzialności działu kadr.

Sprawne funkcjonowanie tych dwóch obszarów to klucz do szybszego rozwoju i skutecznego przyciągania talentów dzięki postępowej kulturze firmy i wysokiej pozycji w rankingu najlepszych pracodawców.

Lepsze wyniki dzięki lepszym doświadczeniom

Dbałość o cyfrowe doświadczenia pracownika w sposób oczywisty przekłada się na lepsze wyniki biznesowe. Zaangażowany pracownik, to lepszy pracownik. Niezbędnym elementem tego procesu jest współpraca między działami kadr i IT, która łączy zrozumienie oczekiwań pracowników z odpowiednią platformą technologiczną, dostarczającą we właściwy sposób niezbędne aplikacje, urządzenia i narzędzia.

Aby dowiedzieć się, jak organizacja może wdrożyć taką infrastrukturę technologiczną, należy zapoznać się z rozwiązaniem VMware Workspace One lub skontaktować się bezpośrednio z naszymi ekspertami.

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 12/06/2019 przez VMwarePOL

Programista-humanista: nowoczesne IT to nie tylko wciskanie przycisków

Co wspólnego ma krzemienny nóż i silnik spalinowy ze smartfonem i sztuczną inteligencją? Wszystko to są innowacje. Każda z tych technologii w odpowiednim momencie naszej historii zmieniła (lub zmieni) sposób w jaki żyjemy i pracujemy. Choć różne jest ich działanie i zaawansowanie mają jeden wspólny mianownik. Człowiek. Tylko od nas zależy czy dana innowacja posłuży […]

Dodane 24/01/2020 przez VMwarePOL

Kubernetes: fundament nowoczesnych aplikacji

Jean-Pierre Brulard, wiceprezes VMware, EMEA Współczesne firmy coraz bardziej polegają na aplikacjach, których rozwój i wdrożenia są szybsze niż kiedykolwiek w przeszłości. Zresztą biznes musi mieć takie możliwości, by sprostać rynkowym wymaganiom i dynamicznym zmianom. Wymaga to jednak posiadania infrastruktury zdolnej do zarządzania tą szybkością i swobodą, skalowalnej i obsługującej obciążenia, zarówno te tradycyjne, jak […]

Dodane 10/04/2019 przez VMwarePOL

Jak środowiska multicloud pomagają okiełznać aplikacje?

Myślisz: technologie biznesowe. Widzisz: komputery, serwery, chmury obliczeniowe, urządzenia sieciowe. Ich wartość i efektywność mierzysz przez pryzmat optymalizacji kosztów, bezpieczeństwa, kontroli i wpływu na twoją sytuacje rynkową. Pomijasz tym samym jedną z najważniejszych rzeczy, która ma wpływ na działanie współczesnego biznesu. Aplikacje. Zarówno te konsumenckie, jak i biznesowe. A przed nimi nie ma już ucieczki. […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy