IT, które dopasowuje się do potrzeb firmy i jej pracowników

Dodane 14/10/2019 by VMwarePOL
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Jeśli chodzi o nowe technologie, pracownicy oczekują dziś takiej samej wygody, swobody oraz elastyczności, z jakiej korzystają w życiu prywatnym. Bardzo często jednak te oczekiwania pozostają niespełnione. Firmy zamiast adaptować infrastrukturę IT do potrzeb pracowników firmy, sprawiają, że ci muszą iść na kompromis i dostosować się do ograniczeń technologicznych.

Działy IT, które są gotowe spełniać rosnące wymagania użytkowników, muszą jednak także realizować potrzeby w zakresie zwiększania zabezpieczeń i skalowalności oraz ograniczania kosztów. Osiągnięcie tych z pozoru wykluczających się celów może być wyzwaniem, dlatego firma Deutsche Telekom Individual Solutions & Products uruchomiła usługę Flexible Enterprise Workplace, która ułatwia firmom organizację cyfrowych miejsc pracy.

Oparta na chmurze modułowa usługa, dostępna w Niemczech i rozszerzająca swój zasięg na inne kraje europejskie, pozwala firmom korzystać z nowego, zyskującego na popularności, modelu pracy. Organizacje mogą zapewniać swoim pracownikom bezpieczny zdalny dostęp do firmowych zasobów z dowolnego urządzenia, podnosząc poziom ich zawodowej satysfakcji oraz produktywność. Jednocześnie wysoki stopień automatyzacji i mechanizmy kontroli, oparte na zbiorach predefiniowanych reguł, zmniejszają obciążenie działu IT, związane z zarządzaniem. Zapewniają przy tym niezawodne działanie i zabezpieczenia niezbędne w przypadku krytycznych dla firmy aplikacji i poufnych danych.

Usługa Flexible Enterprise Workplace jest oparta na kompleksowym stosie rozwiązań firmy VMware. Na przykład, platforma VMware Workspace ONE redukuje złożoność zarządzania urządzeniami końcowymi, niezależnie od tego, czy są to urządzenia wykorzystywanie w modelu BYOD, czy też firmowe. Dzięki niej dział IT może zarządzać wszystkimi aplikacjami i urządzeniami działającymi na wszystkich systemach operacyjnych m.in. Android, iOS, macOS, Chrome OS i Windows 10. Pozwala to odciążyć zespół IT, który nie musi już wykonywać manualnych zadań takich jak np. instalowanie poprawek oprogramowania.

Główną funkcją usługi Flexible Enterprise Workplace jest wygodny w użyciu samoobsługowy panel administracyjny, skrojony specjalnie dla pracowników. Aby uzyskać dostęp do dowolnej aplikacji lub usługi IT, wystarczy zalogować się jeden raz (rejestracja jednokrotna) przy użyciu dowolnego urządzenia. Rozwiązania Workspace ONE i App Volumes upraszczają obsługę dostępu do aplikacji, usuwają problemy związane z wieloma hasłami i kodami PIN, a jednocześnie wzmacniają zabezpieczenia za pomocą uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Wszystkie usługi Flexible Enterprise Workplace są realizowane w bezpiecznym środowisku data center Deutsche Telekom Individual Solutions & Products, które jest oparte na wirtualnym modelu centrum danych sterowanego programowo i wykorzystuje oprogramowanie VMware vSphere, VMware vSAN, VMware NSX Data Center i VMware vRealize Suite. VMware i Deutsche Telekom Individual Solutions & Products współpracują ze sobą od 2005 roku, a usługa Flexible Enterprise Workplace to kolejny doskonały przykład zaawansowanego rozwiązania w chmurze, będącego wynikiem tej współpracy.

Jeśli ta historia to za mało by Cię przekonać albo chcesz stworzyć cyfrowe miejsce pracy, ale nie wiesz od czego zacząć, mamy rozwiązanie. Poznaj historie innych naszych klientów i dowiedz się, jak stawili czoła napotkanym wyzwaniom. Wszystko znajdziesz w naszym bezpłatnym ebooku “How 4 companies are benefitting from putting employees first


Kategoria: Aktualności

Tagi: ,

Podobne artykuły

Dodane 12/06/2019 przez VMwarePOL

Programista-humanista: nowoczesne IT to nie tylko wciskanie przycisków

Co wspólnego ma krzemienny nóż i silnik spalinowy ze smartfonem i sztuczną inteligencją? Wszystko to są innowacje. Każda z tych technologii w odpowiednim momencie naszej historii zmieniła (lub zmieni) sposób w jaki żyjemy i pracujemy. Choć różne jest ich działanie i zaawansowanie mają jeden wspólny mianownik. Człowiek. Tylko od nas zależy czy dana innowacja posłuży […]

Dodane 23/09/2020 przez VMwarePOL

Przekonaj się, jaki typ uczestnika VMworld reprezentujesz!

Niezależnie od tego czy jesteś naszym stałym gościem, czy też po raz pierwszy bierzesz udział w wydarzeniu, ułożyliśmy quiz dzięki któremu precyzyjnie określisz, który typ osobowości uczestnika VMworld prezentujesz. Jesteś fanem sesji tematycznych? Nie potrafisz oprzeć się pokusie nawiązywania nowych kontaktów? A może szalejesz na punkcie rywalizacji? Nadszedł czas, aby ujawnić swój styl.

Dodane 08/01/2020 przez VMwarePOL

Dlaczego chmura to przyszłość służby zdrowia?

Ochrona zdrowia to sektor, którego cyfryzacja jest jednym z najtrudniejszych rynkowych wyzwań. W szpitalach, klinikach czy przychodniach nadal działają dziesiątki tzw. systemów zastanych. Służba zdrowia przetwarza przy tym ogromne ilości wrażliwych danych, a to wszystko w środowisku w którym wykorzystanie technologii może bezpośrednio przełożyć się na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. I właśnie dlatego placówki […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy