IT, które dopasowuje się do potrzeb firmy i jej pracowników

Dodane 14/10/2019

Jeśli chodzi o nowe technologie, pracownicy oczekują dziś takiej samej wygody, swobody oraz elastyczności, z jakiej korzystają w życiu prywatnym. Bardzo często jednak te oczekiwania pozostają niespełnione. Firmy zamiast adaptować infrastrukturę IT do potrzeb pracowników firmy, sprawiają, że ci muszą iść na kompromis i dostosować się do ograniczeń technologicznych.

Działy IT, które są gotowe spełniać rosnące wymagania użytkowników, muszą jednak także realizować potrzeby w zakresie zwiększania zabezpieczeń i skalowalności oraz ograniczania kosztów. Osiągnięcie tych z pozoru wykluczających się celów może być wyzwaniem, dlatego firma Deutsche Telekom Individual Solutions & Products uruchomiła usługę Flexible Enterprise Workplace, która ułatwia firmom organizację cyfrowych miejsc pracy.

Oparta na chmurze modułowa usługa, dostępna w Niemczech i rozszerzająca swój zasięg na inne kraje europejskie, pozwala firmom korzystać z nowego, zyskującego na popularności, modelu pracy. Organizacje mogą zapewniać swoim pracownikom bezpieczny zdalny dostęp do firmowych zasobów z dowolnego urządzenia, podnosząc poziom ich zawodowej satysfakcji oraz produktywność. Jednocześnie wysoki stopień automatyzacji i mechanizmy kontroli, oparte na zbiorach predefiniowanych reguł, zmniejszają obciążenie działu IT, związane z zarządzaniem. Zapewniają przy tym niezawodne działanie i zabezpieczenia niezbędne w przypadku krytycznych dla firmy aplikacji i poufnych danych.

Usługa Flexible Enterprise Workplace jest oparta na kompleksowym stosie rozwiązań firmy VMware. Na przykład, platforma VMware Workspace ONE redukuje złożoność zarządzania urządzeniami końcowymi, niezależnie od tego, czy są to urządzenia wykorzystywanie w modelu BYOD, czy też firmowe. Dzięki niej dział IT może zarządzać wszystkimi aplikacjami i urządzeniami działającymi na wszystkich systemach operacyjnych m.in. Android, iOS, macOS, Chrome OS i Windows 10. Pozwala to odciążyć zespół IT, który nie musi już wykonywać manualnych zadań takich jak np. instalowanie poprawek oprogramowania.

Główną funkcją usługi Flexible Enterprise Workplace jest wygodny w użyciu samoobsługowy panel administracyjny, skrojony specjalnie dla pracowników. Aby uzyskać dostęp do dowolnej aplikacji lub usługi IT, wystarczy zalogować się jeden raz (rejestracja jednokrotna) przy użyciu dowolnego urządzenia. Rozwiązania Workspace ONE i App Volumes upraszczają obsługę dostępu do aplikacji, usuwają problemy związane z wieloma hasłami i kodami PIN, a jednocześnie wzmacniają zabezpieczenia za pomocą uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Wszystkie usługi Flexible Enterprise Workplace są realizowane w bezpiecznym środowisku data center Deutsche Telekom Individual Solutions & Products, które jest oparte na wirtualnym modelu centrum danych sterowanego programowo i wykorzystuje oprogramowanie VMware vSphere, VMware vSAN, VMware NSX Data Center i VMware vRealize Suite. VMware i Deutsche Telekom Individual Solutions & Products współpracują ze sobą od 2005 roku, a usługa Flexible Enterprise Workplace to kolejny doskonały przykład zaawansowanego rozwiązania w chmurze, będącego wynikiem tej współpracy.


Kategoria: Mobility

Tagi: ,

Podobne artykuły

Dodane 19/05/2017 przez blogsadmin

Cyfrowe miejsce pracy w bankach nowej generacji

Bartłomiej Ślawski, Country Manager, VMware Polska Firmy z sektora usług finansowych od zawsze musiały być otwarte na cyfrowe technologie i szybko wdrażać nowe rozwiązania, po to, aby zachowywać konkurencyjność. Jednak my, jako klienci końcowi, nie zwracamy szczególnej uwagi na to, jakie technologie wykorzystywane są w ramach back office danego banku. Zdolność gromadzenia danych i wykorzystywania […]

3 minuty czytania
Dodane 27/02/2019 przez msalanski

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

4 minuty czytania
Dodane 27/05/2019 przez msalanski

5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze obliczeniowej

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami oraz innowacjami, których oczekują klienci. Chmura […]

4 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy