Sieci przyszłości to podstawa innowacyjnej firmy

Dodane 13/08/2019

Przez kilka ostatnich lat dominowało przeświadczenie, że rynek dzieli się na tradycyjne korporacje i start-upy, napędzające innowacyjność. Ci drudzy, motywowali tych pierwszych do zmiany technologicznych nawyków. Zdaniem analityków IDC ma się to niebawem zmienić.

IDC przekonuje, że nadchodzą czasy rdzennie cyfrowych organizacji. Za jakiś czas każda firma czy instytucja przejdzie digitalizację, innowacje będzie wprowadzać od ręki, a środowiska pracy zostaną zmienione tak, by pracownicy mogli podejmować zorientowane na potrzeby klienta decyzje szybko i sprawnie. Wszystkie będą wspierane nowymi technologiami informatycznymi takimi jak chmura publiczna, Internet Rzeczy czy analityka Big Data. Jest jednak jeden obszar cyfrowej  transformacji, który jest często pomijany – sieć.

 

Rożnorodność z rożnorodności

Sieci są niezbędnym elementem działania współczesnych aplikacji i mechanizmów firmowego bezpieczeństwa. Większość z nich została jednak tak zaprojektowana, by wspierać działanie tych systemów, które funkcjonują w oparciu o tradycyjne, fizyczne centra danych. A co się dzieje gdy dane opuszczają fizyczne serwery i trafiają do chmury – tak jak to robią rdzenie cyfrowe firmy? Aplikacje i dane, które znajdą się w wirtualnych środowiskach zwiększają złożoność firmowego IT, pojawić się mogą problemy z przepustowością i bezpieczeństwem, jeśli sieć nie zostanie zmodernizowana w celu dostosowania do nowych chmurowych warunków.

Według raportu IDC “European Enterprise Communications Survey 2018” bezpieczeństwo, elastyczność modyfikacji, przepustowość i koszty to najważniejsze kryteria wyboru sieci przez cyfrowe organizacje. Tradycyjne sieci już dzisiaj bezskutecznie walczą o zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Elastyczność ogranicza konieczność fizycznej ingerencji. Wraz z przyrostem urządzeń mobilnych i IoT zdolność do obsługi rosnącego ruchu sieciowego maleje. Wszystko to generuje koszty. Przedsiębiorstwa muszą więc zacząć zdawać sobie sprawę, że aby stać się przedsiębiorstwem cyfrowo rodzimym, konieczna jest im dzisiaj sieć rdzenie cyfrowa. Taka sieć stanowić będzie idealny pomost pomiędzy tradycyjnymi sieciami LAN, WAN, centrami danych a infrastrukturą opartą o rozwiązania chmurowe.

 

Wirtualne rozwiązanie

Rozwiązaniem jest dzisiaj wirtualizacja sieci. Może ona rdzenie cyfrowym firmom zapewnić poprawę wydajności i elastyczności ich sieci, uprościć procedury bezpieczeństwa poprzez wgląd w ruch sieciowy i jednocześnie umożliwia reakcję na niepożądany ruch sieciowy w ciągu kilku minunt, a nie dni.

Wirtualizacja sieci to krok w stronę przyszłości na miarę prawdziwie cyfrowego biznesu. Jeśli chce dowiedzieć się więcej o tym, jak nowoczesne sieci wspierają innowacyjny biznes pobierz raport.

O tym w jaki sposób VMware wspiera wirtualizację firmowych sieci dowiesz się już w listopadzie podczas VMworld 2019 w Barcelonie.

 


Kategoria: Business

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 25/04/2019 przez msalanski

Biznes pręży muskuły, czyli 4 porady jak wycisnąć soki z innowacji

 Prof. Feng Li, Dyrektor Katedry Zarządzania Innowacjami i Technologiami w Cass Business School  Wielu menedżerów nadal nie docenia znaczenia, skali i tempa cyfrowych zmian, jakie zachodzą w ich rynkowym otoczeniu. Wszyscy zgadzają się, że innowacje to dzisiaj konieczność, ale praktyka boleśnie pokazuje, że od pomysłu do spieniężenia wiedzie długa i kręta droga. Firmy nie mają […]

3 minuty czytania
Dodane 12/09/2019 przez msalanski

VMware wspiera Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża

Na całym świecie toczą się obecnie 32 konflikty zbrojne, a ich skutki odczuwają miliony ludzi. Każdego dnia, z pomocą docierają do nich pracownicy i wolontariusze Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Ich praca często wymaga szybkiej, bezproblemowej łączności i wymiany danych. Inaczej ludzkiej życia mogą być zagrożone. Organizacja zdecydowała się wesprzeć swoje codzienne działania wirtualną siecią opartą na […]

3 minuty czytania
Dodane 27/05/2019 przez msalanski

5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze obliczeniowej

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami oraz innowacjami, których oczekują klienci. Chmura […]

4 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy