Sieci przyszłości to podstawa innowacyjnej firmy

Dodane 13/08/2019

Przez kilka ostatnich lat dominowało przeświadczenie, że rynek dzieli się na tradycyjne korporacje i start-upy, napędzające innowacyjność. Ci drudzy, motywowali tych pierwszych do zmiany technologicznych nawyków. Zdaniem analityków IDC ma się to niebawem zmienić.

IDC przekonuje, że nadchodzą czasy rdzennie cyfrowych organizacji. Za jakiś czas każda firma czy instytucja przejdzie digitalizację, innowacje będzie wprowadzać od ręki, a środowiska pracy zostaną zmienione tak, by pracownicy mogli podejmować zorientowane na potrzeby klienta decyzje szybko i sprawnie. Wszystkie będą wspierane nowymi technologiami informatycznymi takimi jak chmura publiczna, Internet Rzeczy czy analityka Big Data. Jest jednak jeden obszar cyfrowej  transformacji, który jest często pomijany – sieć.

 

Rożnorodność z rożnorodności

Sieci są niezbędnym elementem działania współczesnych aplikacji i mechanizmów firmowego bezpieczeństwa. Większość z nich została jednak tak zaprojektowana, by wspierać działanie tych systemów, które funkcjonują w oparciu o tradycyjne, fizyczne centra danych. A co się dzieje gdy dane opuszczają fizyczne serwery i trafiają do chmury – tak jak to robią rdzenie cyfrowe firmy? Aplikacje i dane, które znajdą się w wirtualnych środowiskach zwiększają złożoność firmowego IT, pojawić się mogą problemy z przepustowością i bezpieczeństwem, jeśli sieć nie zostanie zmodernizowana w celu dostosowania do nowych chmurowych warunków.

Według raportu IDC “European Enterprise Communications Survey 2018” bezpieczeństwo, elastyczność modyfikacji, przepustowość i koszty to najważniejsze kryteria wyboru sieci przez cyfrowe organizacje. Tradycyjne sieci już dzisiaj bezskutecznie walczą o zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Elastyczność ogranicza konieczność fizycznej ingerencji. Wraz z przyrostem urządzeń mobilnych i IoT zdolność do obsługi rosnącego ruchu sieciowego maleje. Wszystko to generuje koszty. Przedsiębiorstwa muszą więc zacząć zdawać sobie sprawę, że aby stać się przedsiębiorstwem cyfrowo rodzimym, konieczna jest im dzisiaj sieć rdzenie cyfrowa. Taka sieć stanowić będzie idealny pomost pomiędzy tradycyjnymi sieciami LAN, WAN, centrami danych a infrastrukturą opartą o rozwiązania chmurowe.

 

Wirtualne rozwiązanie

Rozwiązaniem jest dzisiaj wirtualizacja sieci. Może ona rdzenie cyfrowym firmom zapewnić poprawę wydajności i elastyczności ich sieci, uprościć procedury bezpieczeństwa poprzez wgląd w ruch sieciowy i jednocześnie umożliwia reakcję na niepożądany ruch sieciowy w ciągu kilku minunt, a nie dni.

Wirtualizacja sieci to krok w stronę przyszłości na miarę prawdziwie cyfrowego biznesu. Jeśli chce dowiedzieć się więcej o tym, jak nowoczesne sieci wspierają innowacyjny biznes pobierz raport.

O tym w jaki sposób VMware wspiera wirtualizację firmowych sieci dowiesz się już w listopadzie podczas VMworld 2019 w Barcelonie.

 


Kategoria: Business

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 02/04/2019 przez msalanski

Dzięki cyfrowej transformacji CaixaBank lepiej komunikuje się z klientami

Cyfrowa transformacja biznesu odgrywa coraz większą rolę we wszystkich branżach, również w bankowości. Kluczowe znaczenie w tej branży ma ciągłe wprowadzanie innowacji, dzięki którym bank może rozwijać i wykorzystywać nowe metody interakcji z klientami, podnosząc wartość oferowanych przez siebie usług dostosowanych do potrzeb i preferencji użytkowników. CaixaBank jest wiodącym bankiem detalicznym w Hiszpanii, który obsługuje ponad […]

2 minuty czytania
Dodane 03/08/2017 przez blogsadmin

Wyciek danych klientów – największy koszmar polskich CIO

Praca dyrektora IT jest ciężka i pełna wyzwań. Zarządza on wewnętrzną strukturą IT, ocenia istniejące i przyszłe wymagania firmy. Deleguje i zarządza pracownikami w dziale IT. Nadzoruje pracę osób odpowiedzialnych za infrastrukturę, rozwój aplikacji, zarządzanie projektami czy wsparcie techniczne. Dyrektor IT nadzoruje i kontroluje proces przygotowywania budżetu, współpracuje z szefami poszczególnych działów firmy w zakresie […]

2 minuty czytania
Dodane 09/12/2016 przez blogsadmin

Trendy w aplikacjach mobilnych w 2017 roku

Tomasz Lorek, EUC Sales Specialist, VMware Zbliża się koniec roku – czas więc na krótkie podsumowanie i kilka ciekawych statystyk. Z obserwacji wynika, że średnia ilość urządzeń z jakich korzystają użytkownicy wynosi na dziś 3.64, średnia częstotliwość z jaką sięgają po urządzenie mobilne to 150 razy w ciągu dnia, a korzystają z nich średnio przez 72 […]

2 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy