Sieci przyszłości to podstawa innowacyjnej firmy

Dodane 13/08/2019 by VMwarePOL
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Przez kilka ostatnich lat dominowało przeświadczenie, że rynek dzieli się na tradycyjne korporacje i start-upy, napędzające innowacyjność. Ci drudzy, motywowali tych pierwszych do zmiany technologicznych nawyków. Zdaniem analityków IDC ma się to niebawem zmienić.

IDC przekonuje, że nadchodzą czasy rdzennie cyfrowych organizacji. Za jakiś czas każda firma czy instytucja przejdzie digitalizację, innowacje będzie wprowadzać od ręki, a środowiska pracy zostaną zmienione tak, by pracownicy mogli podejmować zorientowane na potrzeby klienta decyzje szybko i sprawnie. Wszystkie będą wspierane nowymi technologiami informatycznymi takimi jak chmura publiczna, Internet Rzeczy czy analityka Big Data. Jest jednak jeden obszar cyfrowej  transformacji, który jest często pomijany – sieć.

 

Rożnorodność z rożnorodności

Sieci są niezbędnym elementem działania współczesnych aplikacji i mechanizmów firmowego bezpieczeństwa. Większość z nich została jednak tak zaprojektowana, by wspierać działanie tych systemów, które funkcjonują w oparciu o tradycyjne, fizyczne centra danych. A co się dzieje gdy dane opuszczają fizyczne serwery i trafiają do chmury – tak jak to robią rdzenie cyfrowe firmy? Aplikacje i dane, które znajdą się w wirtualnych środowiskach zwiększają złożoność firmowego IT, pojawić się mogą problemy z przepustowością i bezpieczeństwem, jeśli sieć nie zostanie zmodernizowana w celu dostosowania do nowych chmurowych warunków.

Według raportu IDC “European Enterprise Communications Survey 2018” bezpieczeństwo, elastyczność modyfikacji, przepustowość i koszty to najważniejsze kryteria wyboru sieci przez cyfrowe organizacje. Tradycyjne sieci już dzisiaj bezskutecznie walczą o zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Elastyczność ogranicza konieczność fizycznej ingerencji. Wraz z przyrostem urządzeń mobilnych i IoT zdolność do obsługi rosnącego ruchu sieciowego maleje. Wszystko to generuje koszty. Przedsiębiorstwa muszą więc zacząć zdawać sobie sprawę, że aby stać się przedsiębiorstwem cyfrowo rodzimym, konieczna jest im dzisiaj sieć rdzenie cyfrowa. Taka sieć stanowić będzie idealny pomost pomiędzy tradycyjnymi sieciami LAN, WAN, centrami danych a infrastrukturą opartą o rozwiązania chmurowe.

 

Wirtualne rozwiązanie

Rozwiązaniem jest dzisiaj wirtualizacja sieci. Może ona rdzenie cyfrowym firmom zapewnić poprawę wydajności i elastyczności ich sieci, uprościć procedury bezpieczeństwa poprzez wgląd w ruch sieciowy i jednocześnie umożliwia reakcję na niepożądany ruch sieciowy w ciągu kilku minunt, a nie dni.

Wirtualizacja sieci to krok w stronę przyszłości na miarę prawdziwie cyfrowego biznesu. Jeśli chce dowiedzieć się więcej o tym, jak nowoczesne sieci wspierają innowacyjny biznes pobierz raport.

O tym w jaki sposób VMware wspiera wirtualizację firmowych sieci dowiesz się już w listopadzie podczas VMworld 2019 w Barcelonie.

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 03/04/2020 przez VMwarePOL

Technologiczna pomoc dla służby zdrowia w czasach kryzysu

Jeśli kiedykolwiek ktoś na świecie zastanawiał się kiedy będzie odpowiedni moment na cyfryzację służby zdrowia – to właśnie teraz. To właśnie teraz, jak nigdy przedtem, potrzebujemy szybkich, sprawnych i responsywnych służb medycznych. Nie jest to jednak wpis dla tych, którzy szukają sensacyjnych wieści z branży technologicznej. Nie jest to odpowiedni czas na takie treści. Dzisiaj […]

Dodane 06/03/2020 przez VMwarePOL

Więcej niż zyski — nowe technologie w walce o lepsze jutro

Naruszenia prywatności. Manipulacje wyborcze. Incydenty rasistowskie. Cyfrowe wykluczenie. Sektor technologiczny popełnił w ostatnich latach szereg błędów, co w 2018 roku wywołało swoisty bunt wobec potężnych firm technologicznych, który tygodnik Financial Times określił jako tzw. Tech lash. Na pierwszy rzut oka nic się od tamtej pory nie zmieniło. Nie minęło jeszcze nawet pierwsze półrocze 2020 roku, a […]

Dodane 11/09/2017 przez blogsadmin

Transformacja zabezpieczeń: teraz jest najlepszy moment

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Gospodarka cyfrowa wciąż ewoluuje, a zespoły informatyków z trudem nadążają za zmieniającymi się wymaganiami. Trudno jest zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące szybkości, dokładności, elastyczności i wydajności, a jednocześnie utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. Ewolucja centrów przetwarzania danych wiąże się między innymi z następującymi wyzwaniami: Zmieniający się charakter aplikacji, infrastruktury i ataków. […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy