Prosta droga do chmury hybrydowej

Dodane 22/08/2019

Organizacje, które zdecydują się pójść drogą cyfrowej transformacji mogą napotkać wiele wyzwań i przeciwności. Słyszymy od naszych klientów, że każdego dnia borykają się oni z koniecznością minimalizowania ryzyka awarii, zmniejszaniem kosztów czy podniesieniem efektywności operacyjnej. Rynek wymusza przy tym na firmach szybkie i sprawne wdrażanie innowacji. Środowiska IT muszą być na to przygotowane.

Cyfrowy sukces każdej firmy potrzebuje dzisiaj bezpiecznego i elastycznego technologicznie fundamentu, który umożliwi sprawną migrację tradycyjnych środowisk IT do chmury obliczeniowej. W tym tekście pokażemy wam jak modernizacja centrów danych oraz inwestycje w cyfrowe platformy wirtualizacyjne może pomóc we wdrażaniu innowacji, które przyniosą firmie oczekiwane zyski teraz i w przyszłości.

Wirtualna serwerownia

Pierwszym krokiem do osiągnięcia cyfrowego sukcesu w oparciu o chmurę jest całkowita transformacja firmowego IT w duchu software-defined data center. Najlepsze środowiska IT rosną wraz z rozwojem firmy i robią to na zawołanie. Nowoczesne centrum danym gwarantuje ponadto zgodność operacyjną i niskie koszty bez względu na to z ilu chmur korzysta organizacja.

Definiowane programowo centrum danych, wsparte odpowiednią platformą HCI:

  • Przyspiesza działanie aplikacji krytycznych dla działania biznesu
  • Upraszcza procesy organizacyjne
  • Optymalizuje koszty rozbudowy środowiska IT

Niezależnie od tego, czy firma planuje wdrożyć chmurę lokalnie w oparciu o infrastrukturę on-premise czy też skorzysta z niej w modelu SaaS infrastruktura hybrydowa zapewnia, że wszystkie środowiska są w pełni kompatybilne i spójne pod względem operacyjnym. Stanowi to kluczowy składnik cyfrowego fundamentu pod kolejne innowacyjne wdrożenia. Istnieją jeszcze trzy kluczowe czynniki zwiększające popyt na hybrydowe środowiska chmurowe:

Łatwa migracja: hybrydowe środowisko umożliwia przeniesienie firmowych aplikacji i całych środowisk centrodanowych do chmury od ręki, bez konieczności ustalania procedur bezpieczeństwa na nowo

Rozwój na zawołanie: hybrydowa chmura umożliwia zwiększanie i zmniejszanie zasobów na zawołanie, zgodnie z potrzebami biznesu tu i teraz. Elastyczność i swoboda operowania tymi zasobami pozwala także firmie lepiej zarządzać ciągłością działania firmy.

Wsparcie dla aplikacji nowej generacji: chmura hybrydowa to idealna baza do wdrażania skonteneryzowanych aplikacji oraz modernizacji tych już istniejących w oparciu o dodatkowe funkcje działające w chmurze, które gwarantują spójność operacji IT oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Chmura hybrydowa to rozwiązanie, które każdej firmie daje możliwość czerpania korzyści zarówno ze świata chmur publicznych, jak i środowisk prywatnych, lokalnych. Już wiele firm na świecie zaufało rozwiązaniom hybrydowym. Poniżej przedstawiamy kilka tych, które w cyfrowej wędrówce wspierają rozwiązania VMware:

  • Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS, Krajowe Centrum Badań Naukowych) jest największą państwową instytucją naukową w Europie. Ze względu na ograniczenia budżetowe zmodernizowali swoje środowisko IT w oparciu o chmurę prywatną. Korzystając z VMware Cloud Foundation, CNRS wdrożyło solidną i kompleksową bazę cyfrową. Wdrożenia systemów w laboratoriach, które wcześniej zajmowały tygodnie, teraz zajmują kilka minut.
  • Nol-Tech Systems to dostawca usług IT, która w ostatnim czasie borykał się z rosnącymi potrzebami swoich klientów. By przygotować się do nowych wyzwań biznesowych, sprawnej obsługi klientów na całym świecie i poprawy doświadczeń użytkowników końcowych, firma wdrożyła VMware Cloud Foundation. W rezultacie działania operacyjne Nol-tech stały się szybsze, a cykl wdrażania rozwiązań IT skrócił się z miesięcy do czterech dni.
  • OmegaFi udostępnia bractwom studenckim rozwiązania technologiczne do zarządzania finansami i kadrami. Ponieważ firma zaczęła bardzo szybko się rozwijać dzięki przejęciom mniejszych podmiotów, OmegaFi zaczęła potrzebować sprawniejszej i bezpieczniejszej infrastruktury do szybkiej integracji przejętych środowisk IT. VMware Cloud Foundation zapewnił zintegrowaną platformę infrastruktury chmurowej, umożliwiając firmie transformację w pełni cyfrowego dostawcę bezpiecznych i mobilnych rozwiązań w chmurze. Udostępnianie odpowiednich aplikacji zajmuje teraz minuty, a nie 24 dni.

 

Dowiedz się więcej:

 

 


Kategoria: SDDC, Virtualization

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 06/08/2019 przez msalanski

10 powodów, dla których VMworld 2019 NIE jest miejscem dla Ciebie

 Najgorętszy technologiczny event tej jesieni zbliża się wielkimi krokami. Będzie to już 11. europejska edycja VMworld i obiecujemy Wam, że będzie to jednocześnie największe wydarzenie w historii naszej sztandarowej konferencji. Już w listopadzie do Barcelony zjedzie się ponad 30 tys. pasjonatów nowych technologii, przedstawicieli wielkich firm, ekspertów IT i dziennikarzy. Brzmi strasznie? Na sama myśl […]

3 minuty czytania
Dodane 02/04/2019 przez msalanski

Dzięki cyfrowej transformacji CaixaBank lepiej komunikuje się z klientami

Cyfrowa transformacja biznesu odgrywa coraz większą rolę we wszystkich branżach, również w bankowości. Kluczowe znaczenie w tej branży ma ciągłe wprowadzanie innowacji, dzięki którym bank może rozwijać i wykorzystywać nowe metody interakcji z klientami, podnosząc wartość oferowanych przez siebie usług dostosowanych do potrzeb i preferencji użytkowników. CaixaBank jest wiodącym bankiem detalicznym w Hiszpanii, który obsługuje ponad […]

2 minuty czytania
Dodane 10/04/2019 przez msalanski

Jak środowiska multicloud pomagają okiełznać aplikacje?

Myślisz: technologie biznesowe. Widzisz: komputery, serwery, chmury obliczeniowe, urządzenia sieciowe. Ich wartość i efektywność mierzysz przez pryzmat optymalizacji kosztów, bezpieczeństwa, kontroli i wpływu na twoją sytuacje rynkową. Pomijasz tym samym jedną z najważniejszych rzeczy, która ma wpływ na działanie współczesnego biznesu. Aplikacje. Zarówno te konsumenckie, jak i biznesowe. A przed nimi nie ma już ucieczki. […]

4 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy