Prosta droga do chmury hybrydowej

Dodane 22/08/2019

Organizacje, które zdecydują się pójść drogą cyfrowej transformacji mogą napotkać wiele wyzwań i przeciwności. Słyszymy od naszych klientów, że każdego dnia borykają się oni z koniecznością minimalizowania ryzyka awarii, zmniejszaniem kosztów czy podniesieniem efektywności operacyjnej. Rynek wymusza przy tym na firmach szybkie i sprawne wdrażanie innowacji. Środowiska IT muszą być na to przygotowane.

Cyfrowy sukces każdej firmy potrzebuje dzisiaj bezpiecznego i elastycznego technologicznie fundamentu, który umożliwi sprawną migrację tradycyjnych środowisk IT do chmury obliczeniowej. W tym tekście pokażemy wam jak modernizacja centrów danych oraz inwestycje w cyfrowe platformy wirtualizacyjne może pomóc we wdrażaniu innowacji, które przyniosą firmie oczekiwane zyski teraz i w przyszłości.

Wirtualna serwerownia

Pierwszym krokiem do osiągnięcia cyfrowego sukcesu w oparciu o chmurę jest całkowita transformacja firmowego IT w duchu software-defined data center. Najlepsze środowiska IT rosną wraz z rozwojem firmy i robią to na zawołanie. Nowoczesne centrum danym gwarantuje ponadto zgodność operacyjną i niskie koszty bez względu na to z ilu chmur korzysta organizacja.

Definiowane programowo centrum danych, wsparte odpowiednią platformą HCI:

  • Przyspiesza działanie aplikacji krytycznych dla działania biznesu
  • Upraszcza procesy organizacyjne
  • Optymalizuje koszty rozbudowy środowiska IT

Niezależnie od tego, czy firma planuje wdrożyć chmurę lokalnie w oparciu o infrastrukturę on-premise czy też skorzysta z niej w modelu SaaS infrastruktura hybrydowa zapewnia, że wszystkie środowiska są w pełni kompatybilne i spójne pod względem operacyjnym. Stanowi to kluczowy składnik cyfrowego fundamentu pod kolejne innowacyjne wdrożenia. Istnieją jeszcze trzy kluczowe czynniki zwiększające popyt na hybrydowe środowiska chmurowe:

Łatwa migracja: hybrydowe środowisko umożliwia przeniesienie firmowych aplikacji i całych środowisk centrodanowych do chmury od ręki, bez konieczności ustalania procedur bezpieczeństwa na nowo

Rozwój na zawołanie: hybrydowa chmura umożliwia zwiększanie i zmniejszanie zasobów na zawołanie, zgodnie z potrzebami biznesu tu i teraz. Elastyczność i swoboda operowania tymi zasobami pozwala także firmie lepiej zarządzać ciągłością działania firmy.

Wsparcie dla aplikacji nowej generacji: chmura hybrydowa to idealna baza do wdrażania skonteneryzowanych aplikacji oraz modernizacji tych już istniejących w oparciu o dodatkowe funkcje działające w chmurze, które gwarantują spójność operacji IT oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Chmura hybrydowa to rozwiązanie, które każdej firmie daje możliwość czerpania korzyści zarówno ze świata chmur publicznych, jak i środowisk prywatnych, lokalnych. Już wiele firm na świecie zaufało rozwiązaniom hybrydowym. Poniżej przedstawiamy kilka tych, które w cyfrowej wędrówce wspierają rozwiązania VMware:

  • Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS, Krajowe Centrum Badań Naukowych) jest największą państwową instytucją naukową w Europie. Ze względu na ograniczenia budżetowe zmodernizowali swoje środowisko IT w oparciu o chmurę prywatną. Korzystając z VMware Cloud Foundation, CNRS wdrożyło solidną i kompleksową bazę cyfrową. Wdrożenia systemów w laboratoriach, które wcześniej zajmowały tygodnie, teraz zajmują kilka minut.
  • Nol-Tech Systems to dostawca usług IT, która w ostatnim czasie borykał się z rosnącymi potrzebami swoich klientów. By przygotować się do nowych wyzwań biznesowych, sprawnej obsługi klientów na całym świecie i poprawy doświadczeń użytkowników końcowych, firma wdrożyła VMware Cloud Foundation. W rezultacie działania operacyjne Nol-tech stały się szybsze, a cykl wdrażania rozwiązań IT skrócił się z miesięcy do czterech dni.
  • OmegaFi udostępnia bractwom studenckim rozwiązania technologiczne do zarządzania finansami i kadrami. Ponieważ firma zaczęła bardzo szybko się rozwijać dzięki przejęciom mniejszych podmiotów, OmegaFi zaczęła potrzebować sprawniejszej i bezpieczniejszej infrastruktury do szybkiej integracji przejętych środowisk IT. VMware Cloud Foundation zapewnił zintegrowaną platformę infrastruktury chmurowej, umożliwiając firmie transformację w pełni cyfrowego dostawcę bezpiecznych i mobilnych rozwiązań w chmurze. Udostępnianie odpowiednich aplikacji zajmuje teraz minuty, a nie 24 dni.

 

Dowiedz się więcej:

 

 


Kategoria: SDDC, Virtualization

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 11/04/2017 przez blogsadmin

Wszystko, co musisz wiedzieć o vSAN 6.6

„Dzięki uczestnictwu w programie testów beta vSAN 6.6 mogliśmy u źródła poznawać nowe innowacyjne funkcje tego rozwiązania, takie jak wbudowane bezpieczeństwo i uproszczone zarządzanie” – Johan Marais, Virtualisation Manager, Discovery Limited. Nareszcie możemy podzielić się z Wami informacjami o najnowszej, szóstej generacji rozwiązania VMware vSAN, w wersji 6.6. Nowe wydanie umacnia naszą pozycję jako lidera […]

2 minuty czytania
Dodane 16/02/2017 przez blogsadmin

Jak rozwiązać problemy współczesnych środowisk IT? Słuchając ludzi

Bartłomiej Ślawski, Country Manager, VMware Polska Nikt nie przepada za wypełnianiem firmowych formularzy rozliczania wydatków. Przez całe lata przedsiębiorcom wmawiano jednak, że korzystanie z nich ułatwia wszystkim życie. Ale prawda leży gdzie indziej — formularze są wygodne tylko dla tych, którzy odpowiadają za rozliczanie wydatków innych pracowników. Ten prosty przykład pokazuje, że w wielu firmach […]

2 minuty czytania
Dodane 20/03/2019 przez msalanski

„Roboty” w służbie bezpieczeństwa cyfrowych miejsc pracy

Charles Barratt, główny architekt rozwiązań biznesowych w dziale End-User Computing, VMware EMEA Sztuczna inteligencja rozbudza naszą wyobraźnię od ponad pół wieku. Od kiedy Alan Turing w 1950 r. zaprezentował swój test na inteligencję maszyn, nie ma dnia, byśmy nie dyskutowali nad potencjałem jaki drzemie w inteligentnych maszynach. Dyskutujemy na uniwersytetach, rozmyślamy o liczeniu elektrycznych owiec, […]

5 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy