Wirtualizacja zapewnia Porsche Informatik najlepszą pozycję startową

Dodane 23/07/2019 by VMwarePOL
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Elektryczne napędy, samochody łączące się z siecią i autonomiczne samochody – wszystkie te technologie sprawiają, że przemysł samochodowy nie ma wyboru — musi zmienić dawno obrany kurs. Porsche Informatik, centrum sterowania oprogramowaniem firmy Porsche Holding, odgrywa zasadniczą rolę w realizacji tego zadania. Przełomowe rozwiązania tworzące przyszłość branży automotive mogą tworzyć jedynie ludzie, którzy dysponują narzędziami niezbędnymi do ich wdrożenia. W 2018 roku Porsche Informatik postanowiło więc zmodernizować swoją infrastrukturę IT z pomocą VMware.

Jak więc sytuacja wygląda dzisiaj? Cel misji został osiągnięty — zbudowane przez VMware centrum danych sterowane programowo (SDDC) i działające w nim oprogramowanie zapewniają infrastrukturze IT klienta najlepszą pozycję startową do realizacji kolejnych cyfrowych wyzwań.

Scenariusz katastrofy — potencjalni nabywcy nie mogą konfigurować samochodów

Porsche Informatik GmbH z siedzibą w austriackim mieście Salzburg już od lat 60. odgrywa ważną rolę w branży samochodowej. Jako część Grupy Volkswagen zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dla różnorodnych technologicznych problemów.

Każda innowacja w przemyśle motoryzacyjnym powstaje przy coraz większym udziale specjalistów z dziedziny rozwiązań cyfrowych, co zwiększa presję na wyniki firmy tworzącej oprogramowanie, jaką jest Porsche Informatik” — tak opisuje sytuację na rynku Peter Friedwagner, dyrektor ds. infrastruktury i platform IT w Porsche Informatik.

Procesy wewnętrzne wymagały weryfikacji, ponieważ czas wprowadzania nowego oprogramowania na rynek był zbyt długi. Dostępność zasobów IT dla projektantów oprogramowania w jednostkach biznesowych także wymagała poprawy. Konieczne było skrócenie czasu oczekiwania, które umożliwiło zapewnienie bardziej efektywnej pomocy technicznej dla rozwiązań aktywnie wdrażanych w 29 krajach. Kolejnym priorytetem na liście zespołu Petera Friedwagnera były zabezpieczenia IT i dostępność. Infrastruktura Porsche Informatik musiała spełniać w tym zakresie najwyższe możliwe standardy. Każda awaria centrum przetwarzania danych mogła mieć poważne konsekwencje. Potencjalni nabywcy nie mogliby konfigurować samochodów, a dostawy części zamiennych zostałyby wstrzymane.

Sytuacja, gdy klient przyprowadza samochód do serwisu, a my nie jesteśmy w stanie wykonać usługi, ponieważ system nie działa, to oczywista katastrofa — zauważa Friedwagner, wyjaśniając możliwe konsekwencje przestojów.

Niezrównana integracja dzięki rozwiązaniom VMware

Do realizacji nowych zadań Porsche Informatik wybrało rozwiązania wirtualizacji czyli centrum danych sterowane programowo (SDDC). Naszym głównym celem długofalowym jest obniżenie poziomu złożoności. Pod tym względem nic nie przebije przejrzystej integracji rozwiązań VMware — mówi Friedwagner, uzasadniając wieloletnią współpracę obu firm. Żadna inna firma nie jest w stanie zaoferować nam tak nowoczesnej technologii — dodaje. Rezultat? Nowa platforma oferuje w pełni zwirtualizowane środowisko obliczeniowe, pamięć masową, sieć i automatyzację chmury ijest gotowa do użycia i obsługi różnych produktów po zaledwie czterech miesiącach od wdrożenia.

Innowacyjna koncepcja zapory ogniowej dla ochrony przed cyberatakami

Rozwiązania SDDC firmy VMware zapewniają Porsche Informatik również właściwą ochronę w przypadku cyberataków. Co roku kosztują one firmy na całym świecie miliardy dolarów i trend ten stale wzrasta. Jako grupa międzynarodowa jesteśmy na celowniku cyberprzestępców — mówi Lisa Siegensleitner, specjalista ds. zabezpieczeń w Porsche Informatik. Dlatego tak ważne było dla nas wdrożenie innowacyjnej koncepcji zapory w ramach projektu realizowanego z VMware — dodaje.

Firma VMware opracowała specjalne rozwiązanie zapobiegające poziomemu rozprzestrzenianiu się zagrożeń związanych ze złośliwym oprogramowaniem i przenikaniu ich do innych systemów. Każda maszyna wirtualna ma własną zaporę, dla której można zdefiniować indywidualne reguły. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania Porsche Informatik pomaga Porsche Holding utrzymać pozycję najlepszej firmy w branży motoryzacyjnej w Europie. Projekt realizowany we współpracy z VMware stworzył szerokie i szybkie w działaniu podstawy dla kontenerów jako usługi, sztucznej inteligencji, danych Big Data i rzeczywistości wirtualnej. Peter Friedwagner jest usatysfakcjonowany wynikami projektu zrealizowanego z VMware — rozwiązania VMware są bijącym sercem naszej infrastruktury.

Dowiedz się więcej, oglądając film tutaj.

Pomóż kształtować przyszłość cyfrowego biznesu  Dowiedz się więcej o VMworld 2019 Europe i zaznacz swoją obecność w przyszłości Twojej firmy!


Kategoria: Aktualności

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 27/02/2019 przez VMwarePOL

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

Dodane 23/03/2020 przez VMwarePOL

#zostańwdomu – VMware pomaga firmom przejść na pracę zdalną

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 zaskoczyła cały świat biznesu. Szczególnie, gdy z dnia na dzień 70-80 proc. a nawet 90 proc. pracowników pracuje zdalnie. Konieczność izolacji sprawia, że praca zdalna staje się bowiem koniecznością. To co kiedyś było przywilejem, innowacją dziś jest “nową normalnością”. Dla nas wszystkich obecna sytuacja to ogromne wyzwanie, ale dla […]

Dodane 12/12/2016 przez blogsadmin

Mit bezpieczeństwa w środowisku wirtualnym

Piotr Jabłoński, Senior Systems Engineer, VMware Podczas spotkań z osobami zarządzającymi infrastrukturą Data Center często omawiamy wpływ wirtualizacji na bezpieczeństwo. Spotykam się wówczas z argumentem, że fizyczny firewall, który chroni ruch między VLAN-ami oraz na zewnątrz jest wystarczający do ochrony środowiska Data Center. Potrzebna jest w zasadzie tylko odpowiednia segmentacja przy użyciu VLAN-ów tak, aby […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy