Wirtualizacja zapewnia Porsche Informatik najlepszą pozycję startową

Dodane 23/07/2019

Elektryczne napędy, samochody łączące się z siecią i autonomiczne samochody – wszystkie te technologie sprawiają, że przemysł samochodowy nie ma wyboru — musi zmienić dawno obrany kurs. Porsche Informatik, centrum sterowania oprogramowaniem firmy Porsche Holding, odgrywa zasadniczą rolę w realizacji tego zadania. Przełomowe rozwiązania tworzące przyszłość branży automotive mogą tworzyć jedynie ludzie, którzy dysponują narzędziami niezbędnymi do ich wdrożenia. W 2018 roku Porsche Informatik postanowiło więc zmodernizować swoją infrastrukturę IT z pomocą VMware.

Jak więc sytuacja wygląda dzisiaj? Cel misji został osiągnięty — zbudowane przez VMware centrum danych sterowane programowo (SDDC) i działające w nim oprogramowanie zapewniają infrastrukturze IT klienta najlepszą pozycję startową do realizacji kolejnych cyfrowych wyzwań.

Scenariusz katastrofy — potencjalni nabywcy nie mogą konfigurować samochodów

Porsche Informatik GmbH z siedzibą w austriackim mieście Salzburg już od lat 60. odgrywa ważną rolę w branży samochodowej. Jako część Grupy Volkswagen zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dla różnorodnych technologicznych problemów.

Każda innowacja w przemyśle motoryzacyjnym powstaje przy coraz większym udziale specjalistów z dziedziny rozwiązań cyfrowych, co zwiększa presję na wyniki firmy tworzącej oprogramowanie, jaką jest Porsche Informatik” — tak opisuje sytuację na rynku Peter Friedwagner, dyrektor ds. infrastruktury i platform IT w Porsche Informatik.

Procesy wewnętrzne wymagały weryfikacji, ponieważ czas wprowadzania nowego oprogramowania na rynek był zbyt długi. Dostępność zasobów IT dla projektantów oprogramowania w jednostkach biznesowych także wymagała poprawy. Konieczne było skrócenie czasu oczekiwania, które umożliwiło zapewnienie bardziej efektywnej pomocy technicznej dla rozwiązań aktywnie wdrażanych w 29 krajach. Kolejnym priorytetem na liście zespołu Petera Friedwagnera były zabezpieczenia IT i dostępność. Infrastruktura Porsche Informatik musiała spełniać w tym zakresie najwyższe możliwe standardy. Każda awaria centrum przetwarzania danych mogła mieć poważne konsekwencje. Potencjalni nabywcy nie mogliby konfigurować samochodów, a dostawy części zamiennych zostałyby wstrzymane.

Sytuacja, gdy klient przyprowadza samochód do serwisu, a my nie jesteśmy w stanie wykonać usługi, ponieważ system nie działa, to oczywista katastrofa — zauważa Friedwagner, wyjaśniając możliwe konsekwencje przestojów.

Niezrównana integracja dzięki rozwiązaniom VMware

Do realizacji nowych zadań Porsche Informatik wybrało rozwiązania wirtualizacji czyli centrum danych sterowane programowo (SDDC). Naszym głównym celem długofalowym jest obniżenie poziomu złożoności. Pod tym względem nic nie przebije przejrzystej integracji rozwiązań VMware — mówi Friedwagner, uzasadniając wieloletnią współpracę obu firm. Żadna inna firma nie jest w stanie zaoferować nam tak nowoczesnej technologii — dodaje. Rezultat? Nowa platforma oferuje w pełni zwirtualizowane środowisko obliczeniowe, pamięć masową, sieć i automatyzację chmury ijest gotowa do użycia i obsługi różnych produktów po zaledwie czterech miesiącach od wdrożenia.

Innowacyjna koncepcja zapory ogniowej dla ochrony przed cyberatakami

Rozwiązania SDDC firmy VMware zapewniają Porsche Informatik również właściwą ochronę w przypadku cyberataków. Co roku kosztują one firmy na całym świecie miliardy dolarów i trend ten stale wzrasta. Jako grupa międzynarodowa jesteśmy na celowniku cyberprzestępców — mówi Lisa Siegensleitner, specjalista ds. zabezpieczeń w Porsche Informatik. Dlatego tak ważne było dla nas wdrożenie innowacyjnej koncepcji zapory w ramach projektu realizowanego z VMware — dodaje.

Firma VMware opracowała specjalne rozwiązanie zapobiegające poziomemu rozprzestrzenianiu się zagrożeń związanych ze złośliwym oprogramowaniem i przenikaniu ich do innych systemów. Każda maszyna wirtualna ma własną zaporę, dla której można zdefiniować indywidualne reguły. Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania Porsche Informatik pomaga Porsche Holding utrzymać pozycję najlepszej firmy w branży motoryzacyjnej w Europie. Projekt realizowany we współpracy z VMware stworzył szerokie i szybkie w działaniu podstawy dla kontenerów jako usługi, sztucznej inteligencji, danych Big Data i rzeczywistości wirtualnej. Peter Friedwagner jest usatysfakcjonowany wynikami projektu zrealizowanego z VMware — rozwiązania VMware są bijącym sercem naszej infrastruktury.

Dowiedz się więcej, oglądając film tutaj.

Pomóż kształtować przyszłość cyfrowego biznesu  Dowiedz się więcej o VMworld 2019 Europe i zaznacz swoją obecność w przyszłości Twojej firmy!


Kategoria: Aktualności

Tagi: , ,

Podobne artykuły

Dodane 09/01/2017 przez blogsadmin

Czym VMware vSAN 6.5 zaskoczył nas w 2016 roku?

Przemysław Tomaszewski, Systems Engineer, VMware Na tegorocznej konferencji VMworld Europe 2016 miała miejce zapowiedź najnowszego VMware vSAN. Nowy vSAN to wersja 6.5, a skoro nowa wersja to i nowe jej funkcjonalności. Dzisiaj skupimy się właśnie na tychże nowościach, które według mnie po raz kolejny poszerzają możliwości zastosowania vSAN w produkcyjnych warunkach i powodują, że vSAN […]

4 minuty czytania
Dodane 29/08/2019 przez msalanski

Porażki cyfryzacji miejsca pracy da się uniknąć. Wystarczy pamiętać o trzech zasadach

Trójka to dla naszej kultury cyfra szczególna. Zasada trójki działa wszędzie – w kinie, literaturze, w codziennym życiu. Wystarczy spojrzeć na słynne cytaty czy hasła reklamowe, które wykorzystują moc cyfry trzy – Veni, vidi, vici, Wolność, równość, braterstwo czy Just Do It. A co jeśli ten sam koncept zaadaptować do cyfrowej transformacji. IDC wspólnie z […]

3 minuty czytania
Dodane 22/08/2019 przez msalanski

Prosta droga do chmury hybrydowej

Organizacje, które zdecydują się pójść drogą cyfrowej transformacji mogą napotkać wiele wyzwań i przeciwności. Słyszymy od naszych klientów, że każdego dnia borykają się oni z koniecznością minimalizowania ryzyka awarii, zmniejszaniem kosztów czy podniesieniem efektywności operacyjnej. Rynek wymusza przy tym na firmach szybkie i sprawne wdrażanie innowacji. Środowiska IT muszą być na to przygotowane. Cyfrowy sukces […]

3 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy