Jak nowe technologie rozwiązują największe problemy naszej planety

Dodane 12/07/2019 by VMwarePOL
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Wiele nowych technologii, ktory na przestrzeni ostatnich 2-3 wieków zmieniły nasz świat są często odpoowiedzialne za problemy nękające naszą planetę – globalne ocieplenie, bieda. Wiele innowacji jest też środkiem do ich rozwiązania. W firmie VMware wierzymy, że razem ponosimy odpowiedzialność za to, by były one siłą napędzającą dobre zmiany i pozytywnie oddziaływały na środowisko, społeczeństwo i światową gospodarkę.

Przeprowadziliśmy niedawno wśród naszej społeczności na Twitterze ankietę na ten temat, gromadząc opinie 2000 respondentów z regionu EMEA. Niemal połowa z nich (45%) uważa, że technologia jest siłą napędzającą dobre zmiany. Udzielając odpowiedzi na pytanie o to, które technologie oferują największy potencjał podnoszenia jakości życia ludzi na całym świecie, 41% respondentów wskazało sztuczną inteligencję, 29% — sieć 5G, a 22% — Internet rzeczy.

Przyjrzyjmy się trzem z wielu różnych problemów naszej planety, które poruszono w ankiecie, oraz zastanówmy się nad rolą technologii w ich rozwiązywaniu:

  1. Dobra jakość edukacji

Dobra jakość edukacji stanowi podstawę zrównoważonego rozwoju i jest jednym z Celów Zrównoważonego Rozwoju realizowanych przez ONZ. Oprócz poprawy jakości życia powszechny dostęp do edukacji daje ludziom narzędzia niezbędne do opracowywania innowacyjnych rozwiązań największych globalnych problemów. Cel ten zdecydowanie podziela nasza społeczność na Twitterze — więcej niż jedna trzecia jej członków uważa, że innowacje technologiczne i dostęp do lepszego sprzętu odgrywają ważną rolę w podnoszeniu dostępu do edukacji.

Dobrym przykładem jest Prince Sultan University — prywatny uniwersytet non profit. W ramach programu King Salman Education for Employment Program (E4E) uniwersytet rozwija umiejętności i wiedzę młodych absolwentów, które pozwolą im znaleźć zatrudnienie na saudyjskim rynku pracy coraz mocniej skoncentrowanym na technologii. VMware jest głównym partnerem programu E4E i realizuje program nauczania zawodowego, kształcąc konsultantów z certyfikatami VMware.

  1. Zdrowie i dobre samopoczucie

Technologia zmienia również kształt naszej służby zdrowia. Usprawnia udostępnianie informacji między zespołami, prowadzenie badań, wizualizację danych medycznych oraz interakcję między różnymi placówki. Analiza danych, robotyka czy sztuczna inteligencja otwierają nowe możliwości i metody leczenia pacjentów oraz opracowywania nowych leków. Ponad połowa naszych respondentów uważa, że ochrona zdrowia jest branżą o największym potencjale wdrażania nowych technologii, które mogą zapewnić ochronę i opiekę zdrowotną nowej generacji.

VMware współpracuje z wieloma klientami, umożliwiając im wprowadzanie pozytywnych zmian w ochronie zdrowia. Doskonałym przykładem jest organizacja Medic Mobile z Afryki. Wykorzystuje ona podstawowe modele telefonów komórkowych i rozwiązania VMware, by dostarczać aplikacje do monitorowania zwiększonej liczby zachorowań, rejestracji ciąż oraz komunikacji między wioskami i dużymi klinikami. W Wielkiej Brytanii organizacja Royal College of Nursing we współpracy z firmą VMware opracowała platformę cyfrową, która oferuje szkolenia, doradztwo i wsparcie nowemu pokoleniu pielęgniarek zatrudnianych przez National Health Service.

  1. Zrównoważony rozwój środowiska

Trzecia kwestia koncentruje się na zrównoważonym rozwoju środowiska i znajduje szeroki oddźwięk wśród naszej społeczności na Twitterze — 75% respondentów sądzi, że technologia może rozwiązać problem zmian klimatycznych, usprawnić opracowywanie ekologicznych rozwiązań technologicznych oraz obniżyć emisję dwutlenku węgla.

VMware ma wiodącą pozycję na rynku oprogramowania do wirtualizacji serwerów. Nasze produkty są główną siłą napędową, która pomaga klientom wejść na wyższy poziom efektywności operacyjnej centrów przetwarzania danych, co pozytywnie wpływa na środowisko dzięki obniżeniu emisji dwutlenku węgla.

Jednak nasz wkład w zrównoważony rozwój środowiska musi obejmować coś więcej niż tylko pomoc klientom. Dokładamy starań, aby nasze praktyki i działania realizowane na całym świecie stanowiły przykład dbałości o czystośc planety. W 2018 r. — dwa lata przed zaplanowanym terminem — uzyskaliśmy certyfikat CarbonNeutral. Prowadziliśmy działania mające na celu wyeliminowanie plastikowych jednorazówek w naszych biurach. Jesteśmy przekonani, że sektor technologiczny ma do odegrania niezwykle ważną rolę w rozwiązaniu największych problemów nękających naszą planetę. Naszym celem jest zadbanie o lepszą przyszłość przez oddawanie środowisku więcej niż od niego bierzemy. W ten sposób możemy tworzyć sprawiedliwy świat oparty na innowacjach i zrównoważonym rozwoju.

Więcej informacji o naszych działaniach wpływających na środowisko znajdziesz tutaj.


Kategoria: Aktualności

Tagi:

Podobne artykuły

Nie znaleziono powiązanych wpisów

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy