Innowacyjne zabezpieczenia sieciowe wspierają rozwój giganta ubezpieczeniowego

Innowacyjne zabezpieczenia sieciowe wspierają rozwój giganta ubezpieczeniowego

Dodane 17/04/2019

Przejęcie jest zwykle postrzegane jako czynnik wspierający rozwój firmy. Może ono jednak również stanowić inspirację do innych, fundamentalnych zmian. Co by się stało gdyby przejęcie potraktować jako szansę na całkowitą zmianę biznesowych priorytetów i kształt prowadzonej działalności?

Helvetia to jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Szwajcarii. W 2014 r. przejęła konkurującą firmę Nationale Suisse, co pozwoliło jej zwiększyć swój udział w rynku, ale również przysporzyło wielu problemów związanych z konsolidacją czterech centrów danych w taki sposób, by powstały dwa. To wyzwanie dało zespołowi IT możliwość stworzenia nowego środowiska od podstaw.

Taki projekt w firmie, która zwykle stopniowo wprowadzała wszelkie zmiany, pozwolił na wykonanie śmiałego posunięcia i stworzenie całkowicie nowego centrum danych definiowanego programowo. W efekcie Helvetia zwiększyła tempo realizowanej od kilku lat transformacji cyfrowej, by szybciej i sprawniej świadczyć klientom usługi, zgodne z ich potrzebami.

Rozwiązanie oparto na oprogramowaniu VMware NSX® Data Center. Stanowi ono w Helvetii podstawę definiowanego programowo centrum danych (SDDC). Dostarczaj funkcje sieciowe i zabezpieczenia w warstwie oprogramowania, całkowicie oddzielnie od bazowej infrastruktury fizycznej. Pozwala to jednocześnie poprawić wydajność i efektywność firmy. VMware vCloud Suite® to z kolei oprogramowanie dla chmury prywatnej, które łączy w sobie wiodącą w branży technologię VMware vSphere Hypervisor i platformę zarządzania środowiskami cloudowymi, czyli VMware vRealize® Suite. Rozwiązanie to zapewnia infrastrukturę przyjazną dla programistów (która obsługuje maszyny wirtualne i kontenery) oraz umożliwia spójną obsługę zarówno chmury hybrydowej, jak i środowisk multicloud.

Obecnie Helvetia korzysta z dwóch centrów danych działających w trybie active-active w rejonie Zurychu, czyli  tej części kraju o niższym ryzyku trzęsień ziemi niż rejon Bazylei, w którym znajduje się siedziba firmy. Realizacja całego projektu trwała 18 miesięcy. W rezultacie Helvetia może poszczycić się nowoczesnymi procedurami ciągłości biznesowej i wzrostem wydajności infrastruktury oraz możliwością szybszego uruchamiania nowych usług na rynku. Zespół IT firmy Helvetia może pracować efektywniej i obsługiwać większą liczbę usług przy niezmienionej liczbie pracowników. Łatwiejsze stały się także integracja nowo przejętych firm czy skalowanie infrastruktury odpowiednio do potrzeb rozwijających się obszarów działalności.

Andreas Hagin, główny inżynier ds. infrastruktury IT w firmie Helvetia, stwierdził – z mojej perspektywy rozwiązanie VMware vRealize® Network Insight to obowiązkowa pozycja na liście każdej firmy. Daje nam wgląd w całkowicie zwirtualizowaną infrastrukturę i przyspiesza cyfrową transformację biznesu. Rynek się zmienia i czas wprowadzania nowych produktów ma ogromne znaczenie. W świecie sprzedaży wielokanałowej musimy błyskawicznie oferować nowe produkty. Dzięki odpowiedniej mocy obliczeniowej i wysokiej sprawności możemy sprostać tym wyzwaniom.

Aby dowiedzieć się, co Andreas Hagin ma do powiedzenia na temat transformacji cyfrowej firmy Helvetia, obejrzyj nasz film.

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: ,

Podobne artykuły

Dodane 27/02/2019 przez msalanski

Hiperkonwergencja i “pudełkowe” data center rosną w siłę

Według IDC wartość rynku rozwiązań konwergentnych wyniosła 3,5 mld dolarów – o ponad 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Największy wzrost zaliczyły jednak rozwiązania hiperkonwergentne. Trend ten napędzają inwestycje w cyfrową transformację biznesu, która potrzebuje prostych i sprawnych narzędzi.

4 minuty czytania
Dodane 02/04/2019 przez msalanski

Dzięki cyfrowej transformacji CaixaBank lepiej komunikuje się z klientami

Cyfrowa transformacja biznesu odgrywa coraz większą rolę we wszystkich branżach, również w bankowości. Kluczowe znaczenie w tej branży ma ciągłe wprowadzanie innowacji, dzięki którym bank może rozwijać i wykorzystywać nowe metody interakcji z klientami, podnosząc wartość oferowanych przez siebie usług dostosowanych do potrzeb i preferencji użytkowników. CaixaBank jest wiodącym bankiem detalicznym w Hiszpanii, który obsługuje ponad […]

2 minuty czytania
Dodane 09/05/2017 przez blogsadmin

Jak zmodernizować infrastrukturę przy użyciu wirtualnego storage’u?

Przemysław Tomaszewski, Systems Engineer, VMware Zarządy firm często wywierają presję na działy IT, chcąc, by stały się one motorem napędowym cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. W rzeczywistości swoją chęć wprowadzania zmian informatycy muszą konfrontować z koniecznością zmagania się z szarą codziennością i wyzwaniami technicznymi, z którymi mają do czynienia na bieżąco. By pozbyć się podobnych dylematów, przedsiębiorstwa […]

4 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy