Innowacyjne zabezpieczenia sieciowe wspierają rozwój giganta ubezpieczeniowego

Innowacyjne zabezpieczenia sieciowe wspierają rozwój giganta ubezpieczeniowego

Dodane 17/04/2019

Przejęcie jest zwykle postrzegane jako czynnik wspierający rozwój firmy. Może ono jednak również stanowić inspirację do innych, fundamentalnych zmian. Co by się stało gdyby przejęcie potraktować jako szansę na całkowitą zmianę biznesowych priorytetów i kształt prowadzonej działalności?

Helvetia to jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Szwajcarii. W 2014 r. przejęła konkurującą firmę Nationale Suisse, co pozwoliło jej zwiększyć swój udział w rynku, ale również przysporzyło wielu problemów związanych z konsolidacją czterech centrów danych w taki sposób, by powstały dwa. To wyzwanie dało zespołowi IT możliwość stworzenia nowego środowiska od podstaw.

Taki projekt w firmie, która zwykle stopniowo wprowadzała wszelkie zmiany, pozwolił na wykonanie śmiałego posunięcia i stworzenie całkowicie nowego centrum danych definiowanego programowo. W efekcie Helvetia zwiększyła tempo realizowanej od kilku lat transformacji cyfrowej, by szybciej i sprawniej świadczyć klientom usługi, zgodne z ich potrzebami.

Rozwiązanie oparto na oprogramowaniu VMware NSX® Data Center. Stanowi ono w Helvetii podstawę definiowanego programowo centrum danych (SDDC). Dostarczaj funkcje sieciowe i zabezpieczenia w warstwie oprogramowania, całkowicie oddzielnie od bazowej infrastruktury fizycznej. Pozwala to jednocześnie poprawić wydajność i efektywność firmy. VMware vCloud Suite® to z kolei oprogramowanie dla chmury prywatnej, które łączy w sobie wiodącą w branży technologię VMware vSphere Hypervisor i platformę zarządzania środowiskami cloudowymi, czyli VMware vRealize® Suite. Rozwiązanie to zapewnia infrastrukturę przyjazną dla programistów (która obsługuje maszyny wirtualne i kontenery) oraz umożliwia spójną obsługę zarówno chmury hybrydowej, jak i środowisk multicloud.

Obecnie Helvetia korzysta z dwóch centrów danych działających w trybie active-active w rejonie Zurychu, czyli  tej części kraju o niższym ryzyku trzęsień ziemi niż rejon Bazylei, w którym znajduje się siedziba firmy. Realizacja całego projektu trwała 18 miesięcy. W rezultacie Helvetia może poszczycić się nowoczesnymi procedurami ciągłości biznesowej i wzrostem wydajności infrastruktury oraz możliwością szybszego uruchamiania nowych usług na rynku. Zespół IT firmy Helvetia może pracować efektywniej i obsługiwać większą liczbę usług przy niezmienionej liczbie pracowników. Łatwiejsze stały się także integracja nowo przejętych firm czy skalowanie infrastruktury odpowiednio do potrzeb rozwijających się obszarów działalności.

Andreas Hagin, główny inżynier ds. infrastruktury IT w firmie Helvetia, stwierdził – z mojej perspektywy rozwiązanie VMware vRealize® Network Insight to obowiązkowa pozycja na liście każdej firmy. Daje nam wgląd w całkowicie zwirtualizowaną infrastrukturę i przyspiesza cyfrową transformację biznesu. Rynek się zmienia i czas wprowadzania nowych produktów ma ogromne znaczenie. W świecie sprzedaży wielokanałowej musimy błyskawicznie oferować nowe produkty. Dzięki odpowiedniej mocy obliczeniowej i wysokiej sprawności możemy sprostać tym wyzwaniom.

Aby dowiedzieć się, co Andreas Hagin ma do powiedzenia na temat transformacji cyfrowej firmy Helvetia, obejrzyj nasz film.

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: ,

Podobne artykuły

Dodane 23/07/2019 przez msalanski

Wirtualizacja zapewnia Porsche Informatik najlepszą pozycję startową

Elektryczne napędy, samochody łączące się z siecią i autonomiczne samochody – wszystkie te technologie sprawiają, że przemysł samochodowy nie ma wyboru — musi zmienić dawno obrany kurs. Porsche Informatik, centrum sterowania oprogramowaniem firmy Porsche Holding, odgrywa zasadniczą rolę w realizacji tego zadania. Przełomowe rozwiązania tworzące przyszłość branży automotive mogą tworzyć jedynie ludzie, którzy dysponują narzędziami […]

3 minuty czytania
Dodane 16/10/2017 przez blogsadmin

Czy jest możliwość przewidywanie awarii rozwiązań IT?

Mikołaj Wiśniak, Manager Systems Engineering VMware Co muszą zrobić firmy, aby zapobiegać awariom systemów IT? – muszą przede wszystkim ustawicznie, dokładnie monitorować stan swojej infrastruktury. Najważniejsze jest aby zastosowane w tym celu narzędzie było skuteczne, wszechstronne oraz obejmowało swoim zasięgiem jak największą ilość komponentów IT. Jako centralne źródło wszystkich informacji o całej infrastrukturze, zarówno fizycznej, jak […]

2 minuty czytania
Dodane 12/09/2019 przez msalanski

VMware wspiera Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża

Na całym świecie toczą się obecnie 32 konflikty zbrojne, a ich skutki odczuwają miliony ludzi. Każdego dnia, z pomocą docierają do nich pracownicy i wolontariusze Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Ich praca często wymaga szybkiej, bezproblemowej łączności i wymiany danych. Inaczej ludzkiej życia mogą być zagrożone. Organizacja zdecydowała się wesprzeć swoje codzienne działania wirtualną siecią opartą na […]

3 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy