Programowa transformacja sprzętu IT

Dodane 26/03/2019 by VMwarePOL
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Wiemy, że wśród naszych klientów jest wielu strategicznych partnerów firm Cisco oraz VMware. Od lat mówią nam, że chcą korzystać z obu technologii jednocześnie. Od teraz to możliwe.

Wiadomo, że sieci działają lepiej, gdy zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie dobrze ze sobą współpracują. W cyfrowej transformacji nie chodzi przecież o to, aby pozbyć się całkowicie fizycznych narzędzi. Jesteśmy przekonani, że tradycyjna infrastruktura nadal odgrywa istotną rolę. Jednak sama warstwa sprzętowa nie umożliwia aktywnego podejścia do kwestii zabezpieczeń danych, ani nie zapewnia efektywności operacyjnej. Stosując podejście typu „najpierw oprogramowanie”, lepiej wykorzystasz dotychczasowe inwestycje sprzętowe. Tylko w ten sposób uzyskasz maksimum korzyści oferowanych zarówno przez hardware i software.

Nowe potrzeby wymagają nowych metod

Tradycyjne sieci oparte na sprzęcie stanowią poważne obciążenie dla działów IT — wymagają dużych nakładów pracy, często są przestarzałe i zwiększają złożoność chmury obliczeniowej. Wraz ze wzrostem liczby urządzeń końcowych i środowisk, zarządzanie nimi zajmuje coraz więcej czasu. Obsługa sieci fizycznych nie jest intuicyjna, co wiąże się z koniecznością przewidywania ewentualnych wymogów aplikacji. Przede wszystkim, zabezpieczenia sieci fizycznej działają w sposób reaktywny, a nie proaktywny, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa danych.

Sieć typu „najpierw oprogramowanie”

Zintegrowana sieć oparta na podejściu „najpierw oprogramowanie” pozwala uniknąć czasochłonnej i kosztownej modernizacji sprzętu. Rozwiązanie VMware NSX zapewnia kompleksowe zabezpieczenia aplikacji i danych oraz pomaga sprawniej i bardziej elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby biznesowe. Dzięki podejściu typu „najpierw oprogramowanie” rosnące ilości danych, użytkowników i urządzeń nie wymagają angażowania nowych zespołów czy zwiększania budżetu. Co więcej, automatyzacja procesów w rozwiązaniu NSX umożliwia osiągnięcie maksymalnej efektywności operacyjnej, obniżając ryzyko błędu ludzkiego i skracając czas ponownego wykonywania działań.

Z przewodnika „Software-Defined WAN For Dummies” dowiesz się, jak wykonać migrację do sieci rozproszonej, która zapewnia niższy stopień złożoności, większą elastyczność i łatwość zarządzania. Bez pozbywania się aktualnie używanego sprzętu: Pobierz przewodnik.

 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 25/03/2019 przez VMwarePOL

Sztuczna inteligencja jest wśród nas, ale jest czymś innym niż myślisz

Inteligentne maszyny są częścią naszej popkultury od dawna. Nie raz nie dwa widzieliśmy jak super-zaawansowane technologicznie roboty polowały na Sarę Connor albo stawały do walki z Avengersami. Niestety cały ten fikcyjny sztafaż namieszał w naszym postrzeganiu SI w prawdziwym życiu, a właściwie w biznesie. Dzisiaj mało kto wie jak działa sztuczna inteligencja. Co więcej, są […]

Dodane 14/05/2020 przez VMwarePOL

Przyszłość branży retail w czasach “nowej normalności”

Cała branża retail znalazła się pod niezwykłą presją, by zapewnić konsumentom nieprzerwany dostęp do jedzenia i produktów pierwszej potrzeby. W myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” sieci handlowe starają się działać normalnie. A przynajmniej blisko tej „normalności”. W obecnej sytuacji dla wielu firm ratunkiem okazała się praca zdalna. W przypadku handlu pomocny, jak nigdy wcześniej, […]

Dodane 15/04/2020 przez VMwarePOL

VMware umożliwia Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu prowadzenie studiów online

 Obecna sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że pracownicy akademiccy i studenci muszą pozostać w domach. Czy to oznacza, że większość uczelni musiała przerwać nauczenie? Nie w czasach gdy do komunikacji potrzebne jest tylko stabilne połączenie z Internetem. Na całym świecie uniwersytety przechodzą na nauczanie online. Wśród nich polskie uczelnie m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy