VMware liderem w rankingu IDC MarketScape w kategorii EMM

Dodane 15/06/2018 by marcoa
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Roch Norwa, Lead System Engineer, End User Computing Specialist, VMware

Jakiś czas temu firma IDC opublikowała raport – IDC MarketScape: Enterprise Mobility Management Software for Ruggedized/IoT Device Deployments 2017 Vendor Assessment (IDC MarketScape: ocena dostawców oprogramowania EMM dla urządzeń wzmocnionych (ang. ruggedized) i urządzeń Internetu rzeczy). W raporcie tym, obejmującym 13 dostawców, platforma cyfrowego miejsca pracy VMware Workspace ONE™ oparta na technologii AirWatch® została uznana za najlepsze rozwiązanie do wdrażania urządzeń wzmocnionych i urządzeń Internetu rzeczy oraz zarządzania nimi.

Na rynku pojawia się wiele niestandardowych urządzeń końcowych, w związku z czym firmy muszą inwestować w kompleksowe, ujednolicone platformy do zarządzania nimi (ang. Unified Endpoint Management ― UEM). Platformy te umożliwiają zarządzanie różnymi urządzeniami i systemami operacyjnymi oraz ich ochronę, a ponadto zapewniają skalowalność, której często wymagają takie urządzenia i systemy. VMware Workspace ONE to ujednolicone rozwiązanie do zarządzania wszystkimi urządzeniami pracowników, włącznie z urządzeniami wzmocnionymi, od wersji pilotażowych po wdrożenia na dużą skalę.

Jak wynika z raportu IDC MarketScape, „[VMware] jest jednym z pierwszych dostawców rozwiązań Enterprise Mobility Management, którzy zapewniają klientom wdrożenie i obsługę technologii do zarządzania nietradycyjnymi mobilnymi urządzeniami końcowymi. VMware oferuje rozwiązania oparte na systemach EMM umożliwiające zarządzanie urządzeniami Internetu rzeczy. Z rozwiązań tych korzystają już klienci o znaczącej pozycji na rynku. Firma ma ambitne plany w zakresie systemów Internetu rzeczy dla przedsiębiorstw, dotyczące w szczególności inteligentnych sal konferencyjnych, urządzeń peryferyjnych, drukarek mobilnych i urządzeń wearable”.

VMware współpracuje z wieloma producentami OEM i twórcami aplikacji wyspecjalizowanymi w urządzeniach wzmocnionych. Dzięki tej współpracy klienci mogą zaoszczędzić czas i zasoby. Wdrożenie i skonfigurowanie rozwiązań jest bardzo proste. Mechanizmy kontrolne i reguły wbudowane w urządzenia chronią dane przedsiębiorstwa. Pracownicy mają dostęp do aplikacji o newralgicznym znaczeniu dla firmy, a narzędzia do zdalnego zarządzania pomagają użytkownikom pracującym w terenie. Workspace ONE pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom z różnych branż. Obsługuje wzmocnione rozwiązania i urządzenia peryferyjne oraz inteligentne okulary, a także laptopy i inne urządzenia używane w przedsiębiorstwach, z jednej konsoli.

W raporcie IDC MarketScape można również przeczytać, że „VMware zdecydował się na utworzenie odrębnej jednostki organizacyjnej, aby lepiej skoncentrować się na Internecie rzeczy oraz obszarach, których nie obsługuje rozwiązanie AirWatch, a które stanowią 95% infrastruktury Internetu rzeczy. Obszary te, obejmujące samochody i transport, zarządzanie energią, inteligentne miasta, przemysł wytwórczy itp., wymagają specjalnych funkcji, które umożliwiają ich monitorowanie i ochronę oraz zarządzanie nimi, jak również skalowanie do milionów obiektów”.

Rozwiązania VMware Workspace ONE i VMware Pulse™ IoT Center™ obsługują najszerszy na rynku zakres urządzeń Internetu rzeczy. Pulse IoT Center to nowy produkt zaprojektowany z myślą o systemach Internetu rzeczy dla przedsiębiorstw, jak również o powiązanych z tymi systemami urządzeniach brzegowych, bramach i urządzeniach podłączonych do Internetu oraz ich czujnikach. W rozwiązaniu tym wykorzystano sprawdzone technologie VMware umożliwiające zarządzanie urządzeniami, a ponadto dodano nowe funkcje monitorowania, wykrywania anomalii, ochrony i wsparcia, przeznaczone dla trójwarstwowej architektury wymaganej w przypadku używania Internetu rzeczy.

„Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z technologii Internetu rzeczy i przetwarzania na brzegu sieci. Klienci będą więc potrzebować kompleksowych modeli zarządzania infrastrukturą brzegową i jej ochrony. Dzięki takim produktom, jak Workspace ONE i Pulse IoT Center, VMware może z powodzeniem współpracować z klientami w celu opracowania kompleksowej metody zarządzania systemami Internetu rzeczy i urządzeniami brzegowymi oraz ich ochrony” ― powiedział Ray O’Farrell, wiceprezes i CTO VMware oraz dyrektor generalny działu IoT w Dell Technologies. „Będziemy kontynuować ścisłą współpracę z klientami i liczną społecznością naszych partnerów, aby wprowadzać na rynek kolejne innowacje oraz nowe rozwiązania z zakresu Internetu rzeczy i przetwarzania na brzegu sieci”.


Przeczytaj inne posty Rocha Norwy >


Kategoria: Aktualności

Tagi:

Podobne artykuły

Nie znaleziono powiązanych wpisów

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy