VMware liderem w rankingu IDC MarketScape w kategorii EMM

Dodane 15/06/2018
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Roch Norwa, Lead System Engineer, End User Computing Specialist, VMware

Jakiś czas temu firma IDC opublikowała raport – IDC MarketScape: Enterprise Mobility Management Software for Ruggedized/IoT Device Deployments 2017 Vendor Assessment (IDC MarketScape: ocena dostawców oprogramowania EMM dla urządzeń wzmocnionych (ang. ruggedized) i urządzeń Internetu rzeczy). W raporcie tym, obejmującym 13 dostawców, platforma cyfrowego miejsca pracy VMware Workspace ONE™ oparta na technologii AirWatch® została uznana za najlepsze rozwiązanie do wdrażania urządzeń wzmocnionych i urządzeń Internetu rzeczy oraz zarządzania nimi.

Na rynku pojawia się wiele niestandardowych urządzeń końcowych, w związku z czym firmy muszą inwestować w kompleksowe, ujednolicone platformy do zarządzania nimi (ang. Unified Endpoint Management ― UEM). Platformy te umożliwiają zarządzanie różnymi urządzeniami i systemami operacyjnymi oraz ich ochronę, a ponadto zapewniają skalowalność, której często wymagają takie urządzenia i systemy. VMware Workspace ONE to ujednolicone rozwiązanie do zarządzania wszystkimi urządzeniami pracowników, włącznie z urządzeniami wzmocnionymi, od wersji pilotażowych po wdrożenia na dużą skalę.

Jak wynika z raportu IDC MarketScape, „[VMware] jest jednym z pierwszych dostawców rozwiązań Enterprise Mobility Management, którzy zapewniają klientom wdrożenie i obsługę technologii do zarządzania nietradycyjnymi mobilnymi urządzeniami końcowymi. VMware oferuje rozwiązania oparte na systemach EMM umożliwiające zarządzanie urządzeniami Internetu rzeczy. Z rozwiązań tych korzystają już klienci o znaczącej pozycji na rynku. Firma ma ambitne plany w zakresie systemów Internetu rzeczy dla przedsiębiorstw, dotyczące w szczególności inteligentnych sal konferencyjnych, urządzeń peryferyjnych, drukarek mobilnych i urządzeń wearable”.

VMware współpracuje z wieloma producentami OEM i twórcami aplikacji wyspecjalizowanymi w urządzeniach wzmocnionych. Dzięki tej współpracy klienci mogą zaoszczędzić czas i zasoby. Wdrożenie i skonfigurowanie rozwiązań jest bardzo proste. Mechanizmy kontrolne i reguły wbudowane w urządzenia chronią dane przedsiębiorstwa. Pracownicy mają dostęp do aplikacji o newralgicznym znaczeniu dla firmy, a narzędzia do zdalnego zarządzania pomagają użytkownikom pracującym w terenie. Workspace ONE pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom z różnych branż. Obsługuje wzmocnione rozwiązania i urządzenia peryferyjne oraz inteligentne okulary, a także laptopy i inne urządzenia używane w przedsiębiorstwach, z jednej konsoli.

W raporcie IDC MarketScape można również przeczytać, że „VMware zdecydował się na utworzenie odrębnej jednostki organizacyjnej, aby lepiej skoncentrować się na Internecie rzeczy oraz obszarach, których nie obsługuje rozwiązanie AirWatch, a które stanowią 95% infrastruktury Internetu rzeczy. Obszary te, obejmujące samochody i transport, zarządzanie energią, inteligentne miasta, przemysł wytwórczy itp., wymagają specjalnych funkcji, które umożliwiają ich monitorowanie i ochronę oraz zarządzanie nimi, jak również skalowanie do milionów obiektów”.

Rozwiązania VMware Workspace ONE i VMware Pulse™ IoT Center™ obsługują najszerszy na rynku zakres urządzeń Internetu rzeczy. Pulse IoT Center to nowy produkt zaprojektowany z myślą o systemach Internetu rzeczy dla przedsiębiorstw, jak również o powiązanych z tymi systemami urządzeniach brzegowych, bramach i urządzeniach podłączonych do Internetu oraz ich czujnikach. W rozwiązaniu tym wykorzystano sprawdzone technologie VMware umożliwiające zarządzanie urządzeniami, a ponadto dodano nowe funkcje monitorowania, wykrywania anomalii, ochrony i wsparcia, przeznaczone dla trójwarstwowej architektury wymaganej w przypadku używania Internetu rzeczy.

„Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z technologii Internetu rzeczy i przetwarzania na brzegu sieci. Klienci będą więc potrzebować kompleksowych modeli zarządzania infrastrukturą brzegową i jej ochrony. Dzięki takim produktom, jak Workspace ONE i Pulse IoT Center, VMware może z powodzeniem współpracować z klientami w celu opracowania kompleksowej metody zarządzania systemami Internetu rzeczy i urządzeniami brzegowymi oraz ich ochrony” ― powiedział Ray O’Farrell, wiceprezes i CTO VMware oraz dyrektor generalny działu IoT w Dell Technologies. „Będziemy kontynuować ścisłą współpracę z klientami i liczną społecznością naszych partnerów, aby wprowadzać na rynek kolejne innowacje oraz nowe rozwiązania z zakresu Internetu rzeczy i przetwarzania na brzegu sieci”.


Przeczytaj inne posty Rocha Norwy >


Kategoria: Aktualności

Tagi:

Podobne artykuły

Nie znaleziono powiązanych wpisów

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy