VMware Cloud on AWS to dla wielu naturalny wybór

Dodane 27/04/2018 by marcoa
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Chmura hybrydowa jest bezpiecznym, bo ewolucyjnym podejściem dla firm rozpoczynających swoją przygodę z cloud computingiem. VMware we współpracy z AWS dostarczył usługę, która umożliwia stworzenie takiego środowiska w sposób prosty i bezbolesny.

Wykorzystanie chmury publicznej sukcesywnie rośnie. Organizacje stawiają na środowisko hybrydowe, w którym mogą korzystać z zalet zarówno chmury prywatnej, jak i publicznej. Ponieważ wiele z nich swoją lokalną infrastrukturę opiera na platformie VMware, więc naturalnym wyborem przy tworzeniu chmury hybrydowej będzie dla nich usługa VMware Cloud on AWS. Nie tylko oferuje ona skalowalność i wydajność klasy enterprise, ale także zapewnia większe korzyści ekonomiczne i techniczne niż inne chmurowe alternatywy.

W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorstw VMware oferuje bezproblemowo integrujące się rozwiązanie chmury hybrydowej. Dzięki bogatemu zestawowi funkcjonalności i narzędzi dostępnych w usłudze VMware Cloud on AWS klientom łatwo jest przechodzić przez kolejne fazy migracji, która jest przy tym efektywna kosztowo.

To się musi opłacać

Przewagi funkcjonalne i operacyjne z posiadania chmury hybrydowej tracą na znaczeniu, jeśli koszty rozwiązania będą nie do zaakceptowania. Usługa VMware Cloud on AWS oferuje klientom atrakcyjny wskaźnik TCO, a uruchomienie jej na dedykowanym hoście AWS w trybie “bare metal” wiąże się z porównywalnymi bądź niższymi kosztami od innych natywnych instancji chmurowych (ostatecznie zależy to od stopnia konsolidacji maszyn wirtualnych). Na dedykowanym hoście VMware Cloud on AWS klienci korzystają z ekonomicznych zalet nadsubskrypcji chmury publicznej – maszyny wirtualne nie używają przez cały czas wszystkich przypisanych im zasobów obliczeniowych i pamięciowych (a płaci się tylko za to, co jest wykorzystywane). Z drugiej strony, dzięki trybowi “na żądanie” (także wynikającemu wprost z natury chmury publicznej) uruchomienie nowych hostów trwa tylko chwilę.

Nie trzeba wiele zmienić

Trzeba pamiętać, że koszty stworzenia nowego środowiska wynikają bezpośrednio także z tego, z jak dużymi zmianami się wiąże się cały proces. Usługa VMware Cloud on AWS w porównaniu do chmurowych alternatyw znakomicie upraszcza życie. Przy migracji opartych na vSphere maszyn wirtualnych do VMware Cloud on AWS nie ma potrzeby przeprojektowywania aplikacji i korzystania z nowych narzędzi. Kolejną korzyść daje wykorzystanie spójnego zarządzania operacjami przy użyciu serwerów vCenter, więc nie trzeba wydawać znacznych sum na kolejne szkolenia zespołu IT. Wszystko sprowadza się do określenia, jak wiele hostów będzie potrzebnych w chmurze, a darmowy kalkulator zasobów w usłudze VMware Cloud on AWS oraz narzędzie do obliczania TCO pomogą w tych szacunkach.

Narzędzia do łatwej migracji

VMware Cloud on AWS oferuje wiele funkcjonalności ułatwiających klientom przechodzenie do chmury. Wykorzystując narzędzie VMware vSphere vMotion i bezpośrednie połączenie z AWS, można przeprowadzać bezpieczną dwukierunkową migrację aplikacji przy zachowaniu spójnych polityk. Co więcej, udostępniona została usługa VMware Hybrid Cloud Extension, która zapewnia mobilność aplikacji i funkcjonalne rozszerzenia data center dla dowolnych wersji vSphere (i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami).

Te same kompetencje, które firmowi informatycy nabyli przez lata korzystania z usług VMware, teraz mogą być użyte w chmurze, a VMware zadba o aktualizacje programowe infrastruktury. Klient może się więc skupić na dostarczaniu i uruchamianiu swoich biznesowych aplikacji, które wpłyną na rozwój jego firmy.

Wykorzystać oba światy

Nie można zapominać o tym, że przeprowadzka do chmury w ramach nowej usługi VMware to możliwość skorzystania z natywnych usług AWS. Klienci VMware Cloud on AWS dostają, to co najlepsze z obu światów – wyjątkowy na rynku stos wirtualizacyjny (w warstwie obliczeniowej, pamięciowej i sieciowej) wdrożony na dedykowanej, elastycznej i wysokodostępnej infrastrukturze AWS. Usługa VMware Cloud on AWS powstała w wyniku strategicznego partnerstwa pomiędzy VMware i Amazon, więc umożliwia natywny dostęp do zasobów AWS.


Kategoria: Aktualności

Tagi:

Podobne artykuły

Nie znaleziono powiązanych wpisów

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy