Wyniki za III kwartał finansowego 2018 roku

Dodane 01/03/2018
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Maciej Magierek, Manager General Business, VMware

Przychód liczony rok do roku wzrósł o 11 proc., osiągając wartość 1,98 mld USD.
Powiększa się oferta produktowa i geograficzny obszar działania firmy.

Wyniki za III kwartał roku finansowego 2018 przedstawiają się następująco:

 • Przychód w III kwartale osiągnął wartość 1,98 mld USD, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016.
 • Przychód ze sprzedaży licencji w III kwartale wyniósł 785 mln USD, co oznacza wzrost o 14 proc. w porównania z analogicznym okresem roku 2016.
 • Zysk netto liczony według zasad GAAP osiągnął w III kwartale wartość 443 mln USD albo 1,07 USD w rozwodnieniu na jedną akcję, co oznacza wzrost o 43 proc. zysku rozwodnionego na akcję w porównaniu do odpowiednio 319 mln USD i 0,75 USD za III kwartał 2016. Zysk netto liczony bez zastosowania GAAP za miniony kwartał wyniósł 553 mln USD albo 1,34 USD w rozwodnieniu na jedną akcję i jest większy o 17 proc. w stosunku do 485 mln USD i 1,14 USD za III kwartał 2016.
 • Zysk operacyjny według GAAP wyniósł w III kwartale 465 mln USD, co stanowi wzrost o 22 proc. w porównaniu do III kwartału 2016. Zysk operacyjny liczony bez zastosowania GAAP wyniósł w ostatnim kwartale 689 mln USD i jest większy o 16 proc. od wyniku osiągniętego w III kwartale 2016.
 • Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej za III kwartał wyniosły 970 mln. Wolne przepływy pieniężne w III kwartale osiągnęły poziom 911 mln USD.
 • Środki pieniężne i inwestycje krótkoterminowe wyniosły 11,6 mld USD, a niezrealizowane przychody stanowiły 5,6 mld USD według stanu na dzień 3 listopada 2017 r.
 • Łączne przychody plus zmiana sekwencyjna w łącznych niezrealizowanych przychodach wzrosły o 21 proc. rok do roku.
 • Przychody z licencji plus zmiana sekwencyjna w łącznych niezrealizowanych przychodach licencyjnych wzrosły o 16 proc. rok do roku.

„Podsumowując bardzo udany, związany z konferencją VMworld okres, jesteśmy szczególnie zadowoleni z nowych produktów i usług, jakie udało nam się wprowadzić w ubiegłym kwartale. Pokazują one nasze zaangażowanie w innowacyjność i rozwiązywanie złożonych problemów klientów” – stwierdził Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware. – „Bardzo cieszą nas wyniki finansowe III kwartału; nasza strategia w dalszym ciągu współgra z potrzebami klientów korzystających z szerokiej oferty produktów i usług VMware.”

„Za nami bardzo dobry III kwartał” – ocenił Zane Rowe, wiceprezes i dyrektor finansowy w VMware. – „Nasze wyniki odzwierciedlają wzmocnienie oferty i przywiązanie klientów do VMware jako strategicznego partnera dostarczającego oprogramowanie zarówno do zastosowań on-premise, jak i chmury hybrydowej.”

Najważniejsze wydarzenia i strategiczne komunikaty w trzecim kwartale:

 • W konferencji VMworld 2017, która odbyła się w Las Vegas i Barcelonie, wzięło udział ponad 30 000 klientów, partnerów i liderów opinii. Wydarzenie było okazją do przedstawienia nowych produktów i usług VMware, koncentrujących się na kluczowych technologiach z obszarów chmury, mobilności, sieci i bezpieczeństwa. Najważniejsze z nich to:
  • Poszerzony zestaw produktów i usług w ramach VMware Cloud™, dostępny obecnie w ofercie VMware oraz partnerów firmy, obejmującej:
   • Usługę VMware Cloud on AWS, która wstępnie jest oferowana w chmurze AWS w regionie U.S. West. VMware Cloud on AWS tworzy programowo definiowane data center VMware w chmurze AWS. Usługa umożliwia klientom uruchamianie aplikacji w spójnych operacyjnie i bazujących na rozwiązaniu VMware vSphere® środowiskach, które mogą składać się z wielu chmur: prywatnych, publicznych i hybrydowych. VMware Cloud on AWS zapewnia także zoptymalizowany dostęp do usług AWS.
   • Nowe usługi VMware Cloud, dające pełne wgląd w wykorzystanie chmury i sieci oraz związane z tym koszty, a także zapewniające spójne funkcje sieciowe i bezpieczeństwo w środowiskach składających się z chmur publicznych i zasobów lokalnych.
  • VMware zaprezentował VMware AppDefense™ – swoje przełomowe rozwiązanie do zabezpieczania aplikacji uruchamianych w środowiskach zwirtualizowanych i chmurowych. Ułatwia ono wprowadzanie intuicyjnego (intent-based) modelu bezpieczeństwa i umożliwia tworzenie środowisk, w których dla kluczowych aplikacji wykorzystuje się zasadę „minimum uprawnień“.
  • Firmy VMware i Pivotal Software, we współpracy z Google Cloud, przedstawiły usługę Pivotal Container Service™ (PKS), opartą na komercyjnym wydaniu technologii open source Cloud Foundry Container Runtime. Po udostępnieniu pomoże ona korporacjom z listy Global 2000 operacjonalizować system Kubernetes.
 • Firma VMware ogłosiła zamiar przejęcia VeloCloud™ Networks, producenta wiodącej technologii programowo definiowanej sieci rozległej (SD-WAN), przeznaczonej dla przedsiębiorstw oraz dostawców usług. Przejmując VeloCloud i wykorzystując sukces VMware NSX®, wiodącej platformy wirtualizacji sieci, VMware powiększy swoją ofertę sieciową, by zapewnić kompleksową automatyzację, zachowanie ciągłości działania aplikacji, transformację oddziałów firm oraz bezpieczeństwo od centrum danych po brzeg sieci.
 • W oparciu o wyniki sprzedaży rozwiązań hiperkonwergentnych wykorzystujących oprogramowanie VMware vSAN™ firma VMware została w raporcie IDC „Worldwide Quarterly Converged Systems Tracker” uznana za największego dostawcę oprogramowania infrastruktury hiperkonwergentnej w pierwszej połowie roku 2017.(1)

 


Kategoria: Aktualności

Tagi:

Podobne artykuły

Nie znaleziono powiązanych wpisów

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy