Firma Worldline stawia na wirtualizację sieci i platformy zarządzania chmurą VMware, aby wprowadzać innowacje i szybciej dostarczać swoje usługi na rynek

Dodane 07/03/2018 by marcoa
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Stanisław Bochnak, Senior Business Solutions Strategist, VMware

Firma Worldline – europejski potentat w branży usług płatniczych i transakcyjnych – wdraża technologie VMware do wirtualizacji sieci i zarządzania chmurą obliczeniową. Celem wdrożenia jest przyspieszenie wprowadzenia nowych usług na rynek, zwiększenie ekspansji międzynarodowej oraz zachowanie zgodności z regulacjami. Platformy VMware NSX™ i VMware vRealize® Suite, wykorzystane w ramach programowo definiowanej architektury centrum danych, zapewnią firmie Worldline spójność w obszarze infrastruktury chmurowej i operacji, umożliwiając zwiększenie zwinności IT i sprawniejszą obsługę szybko rozwijającego się biznesu.

Firma Worldline, która zdobyła renomę wyróżniającymi się na rynku i oferowanymi w 29 krajach rozwiązaniami płatności, nieustannie poszukuje sposobów na zwiększenie innowacyjności. Chce osiągnąć wysoki poziom zwinności IT i wykorzystać metodykę DevOps, aby skrócić cykle rozwoju aplikacji oraz szybciej reagować na potrzeby klientów. Jak informuje Worldline, dzięki osiągniętej przy użyciu rozwiązań VMware automatyzacji pracochłonnych i obarczonych ryzykiem błędów zadań ograniczono obciążenie w zakresie konfiguracji o 75 proc. oraz skrócono czas potrzebny na dostarczenie usług sieciowych z dni do zaledwie minut. Ma to znaczące przełożenie na biznes – Wordline może obecnie dużo sprawniej rozwijać, testować i wdrażać nowe aplikacje, a następnie szybko wprowadzać je na rynek.

Dzięki VMware NSX i vRealize Suite nasze IT jest teraz zwinniejsze i może skupić się na zadaniach przynoszących większe korzyści. W połączeniu z naszymi kompetencjami w tworzeniu usług dostarczających klientom wartość biznesową przekłada się to na szybsze wprowadzanie nowych usług na rynek i łatwiejszą międzynarodową ekspansję

– stwierdził Frédéric Papillon, Managing Director of Production Services w firmie Worldline.

Firma Worldline, która dostarcza część swoich usług poprzez platformę IaaS (Infrastructure-as-a-Service platform), spodziewa się coraz większego zapotrzebowania na usługi oparte na chmurze. Ponieważ klienci oczekują różnych form kontroli nad tymi dostosowanymi do indywidualnych potrzeb usługami, Worldline musi obsłużyć czasochłonną konfigurację sieciową, zapewniając swoim klientom większą elastyczność.

Jak informuje Worldline, dzięki zapewnianej przez platformy VMware NSX i vRealize Suite automatyzacji chmury i sieci klienci firmy mają obecnie dostęp do zestawu ujednoliconych schematów usługowych. Wstępnie skonfigurowane i oparte na niezbędnych politykach usługi są gotowe do dostarczenia, a proces ten zabiera nie dni a zaledwie minuty. W efekcie firma ogranicza wykorzystanie swoich zasobów IT, a jej klienci zyskują usługę o wyższej jakości i skracają czas wprowadzania swojej oferty na rynek.

Zwiększona standaryzacja systemów i procesów w obszarze usług płatności ułatwiła firmie Worldline powielanie oferty na kolejnych rynkach. Ponieważ jej międzynarodowa ekspansja jest częściowo realizowana przez fuzje i przejęcia, to wykorzystanie rozwiązań VMware jako wspólnej platformy ułatwia integrację infrastruktury IT.

Worldline wykorzystuje platformę VMware vRealize Suite do zarządzania i operacji w obszarze chmury. Dzięki rozwiązaniu vRealize Operations firma zwiększy wgląd w infrastrukturę IT i może przewidywać zapotrzebowania na zasoby, płynnie obsługując szczytowe natężenia ruchu. Przy użyciu rozwiązania vRealize Automation™ Worldline może ograniczać zadania wykonywane ręcznie, zwiększając efektywność IT. Aby zapewnić ciągłość działania firma wdrożyła platformę VMware NSX w trybie multi-site active-active, przez co może zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i zgodność ze standardami branżowymi, takimi jak PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).


Chcesz zobaczyć inne wpisy Stanisława Bochnaka? Kliknij tu >


 


Kategoria: Aktualności

Tagi:

Podobne artykuły

Nie znaleziono powiązanych wpisów

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy