VMware i AWS zwiększają funkcjonalność i dostępność usługi VMware Cloud on AWS

Dodane 05/02/2018 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Mikołaj Wiśniak, Manager Systems Engineering VMware

Na konferencji AWS re:Invent 2017 VMware i należąca do Amazon.com firma Amazon Web Services (AWS) poinformowały o udostępnieniu usługi VMware Cloud™ on AWS w regionie U.S. East (Wirginia Północna), obejmującej kolejne funkcjonalności VMware i wsparcie większej liczby usług AWS. Dzięki temu klienci mogą teraz jeszcze łatwiej przenosić i na dużą skalę uruchamiać i chronić swoje newralgiczne aplikacje.

Mark Lohmeyer, wiceprezes i dyrektor generalny działu platform chmurowych, powiedział: „VMware Cloud on AWS rozwija się bardzo szybko, a firmy VMware i AWS wprowadzają nowe funkcjonalności zaledwie trzy miesiące po udostępnieniu tej usługi, wzmacniając strategiczną współpracę poprzez większą integrację swoich platform. Użytkownicy VMware Cloud on AWS będą mogli jeszcze szybciej przeprowadzać migrację swoich aplikacji do chmury dzięki rozwiązaniom Hybrid Cloud Extension i AWS Direct Connect, jednocześnie zapewniając optymalną wydajność, skalę i dostępność, wymagane przez newralgiczne aplikacje”.

Sandy Carter, wiceprezes działu zastosowań korporacyjnych w Amazon Web Services, powiedziała: „Cieszymy się z udostępnienia VMware Cloud on AWS w regionie U.S. East. Zespoły obu firm bardzo starały się, by szybko wprowadzić nowe funkcjonalności, których oczekują klienci. Oprócz dodania funkcji związanych z dostępnością, obsługą sieci i zabezpieczeniami, które zapewnią lepszą obsługę obciążeń produkcyjnych, rozszerzamy natywną integrację z AWS Direct Connect”.

Scripps Networks Interactive to czołowy dostawca treści związanych ze stylem życia (dom, kuchnia, podróże) dla telewizji, internetu i nowych platform. Drew Fredrick, wiceprezes ds. infrastruktury IT i chmury w Scripps Networks Interactive, powiedział: „Używamy na dużą skalę zarówno produktów VMware, jak i usług AWS, a naszym celem jest stworzenie chmury hybrydowej zapewniającej bezproblemową integrację posiadanej infrastruktury VMware z chmurą publiczną AWS. VMware Cloud on AWS umożliwi nam przenoszenie, modernizowanie, chronienie i skalowanie naszych aplikacji, zwiększając związane z nimi korzyści poprzez natywne usługi AWS. Ponieważ usługa jest oparta na VMware vSphere, możemy w spójny sposób obsługiwać chmurę i nasze środowisko lokalne, maksymalnie wykorzystując posiadane narzędzia i kompetencje pracowników”.

Szybsza migracja aplikacji i bezproblemowa przenoszalność

Użytkownicy VMware Cloud on AWS mogą zdecydować, gdzie uruchomią swoje aplikacje, zgodnie z potrzebami biznesowymi. Wykorzystując VMware vSphere® vMotion®, nowe funkcje L2 network stretch oraz AWS Direct Connect, będą w stanie przenosić aplikacje z lokalnego klastra VMware do usługi VMware on AWS bez zakłócania ich pracy oraz konieczności zmiany konfiguracji sieci. Klienci będą mogli również używać AWS Direct Connect do tworzenia szybkich i niezawodnych, prywatnych połączeń sieciowych, umożliwiających szybszą migrację „na zimno” i „na żywo” za pomocą vMotion.

VMware Hybrid Cloud Extension™ to dodatkowa usługa SaaS dla VMware Cloud on AWS, umożliwiająca migrację na dużą skalę między środowiskami lokalnymi z vSphere 5.0+ a chmurą VMware Cloud on AWS bez ponownego konfigurowania i testowania platformy oraz zmiany narzędzi. Hybrid Cloud Extension ma wbudowane rozszerzenia do wysokowydajnej obsługi warstwy 2 sieci, dzięki którym podczas przenoszenia obciążeń nie trzeba zmieniać jej konfiguracji, adresów IP i zasad routingu. Eliminuje to konieczność pracochłonnego mapowania zależności aplikacji podczas ich migracji do VMware Cloud on AWS. Ten dodatek oferuje też wydajne rozszerzenia warstwy 2 sieci, funkcje synchronizacji danych, analizy ruchu i optymalizacji łączy WAN oraz wbudowaną obsługę IPsec VPN. Umożliwia to bezpieczne, optymalne i skuteczne przeprowadzenie migracji do chmury bez żadnych przerw w działaniu aplikacji. Przeczytaj więcej o usłudze Hybrid Cloud Extension dla VMware Cloud on AWS na tym blogu.

Dostępność aplikacji i ciągłość biznesowa dla obciążeń o newralgicznym znaczeniu

VMware Site Recovery™ to nowa usługa dla użytkowników VMware Cloud on AWS, umożliwiająca ochronę lokalnych centrów danych w VMware Cloud on AWS lub ochronę środowiska klienta z jednej strefy dostępności (Availability Zone, AZ) AWS w innej. VMware Site Recovery umożliwia obniżenie wydatków inwestycyjnych dzięki eliminacji konieczności posiadania dodatkowego centrum danych na wypadek awarii, usprawnieniu obsługi za pomocą zautomatyzowanej orkiestracji, umożliwieniu przełączania awaryjnego i poawaryjnego za pomocą dobrze znanych narzędzi do zarządzania, a także podniesieniu poziomu przygotowania na awarię z możliwością przeprowadzenia w dowolnym momencie, na żądanie niezakłócających pracy testów.

Skalowanie, bezpieczeństwo i widoczność aplikacji o newralgicznym znaczeniu

VMware i AWS rozszerzają skalowanie, obsługę sieci i zabezpieczenia usługi VMware Cloud on AWS na potrzeby aplikacji wymagających największych zasobów: Oracle, Oracle RAC, Microsoft SQL Server, Apache Spark czy Hadoop.

VMware Cloud on AWS umożliwia obecnie tworzenie klastrów z 32 hostami i wielu definiowanych programowo centrów danych (software-defined data center, SDDC) w jednej organizacji. Wkrótce wprowadzona zostanie obsługa 10 klastrów w jednym SDDC. Umożliwi to obsługę dziesiątków tysięcy maszyn wirtualnych w pojedynczym środowisku. Środowiska SDCC klientów działają na dedykowanej infrastrukturze sprzętowej AWS o dużej wydajności i wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Z myślą o zespołach odpowiadających za aplikacje firma VMware dodaje obsługę Wavefront® by VMware, usługi chmurowej VMware z funkcjami wizualizacji, alertów i diagnostyki dla aplikacji działających w VMware Cloud on AWS. Wavefront by VMware to platforma z otwartym interfejsem API, mająca ponad 80 integracji do zbierania serii czasowych danych z kolektorów metryk aplikacji w językach, takich jak Java, Ruby, Python i Go, oraz kolektorów metryk usług dla MySQL, Pivotal, Kubernetes, AWS i innych.

Więcej informacji o VMware Cloud on AWS można znaleźć na stronie: http://cloud.vmware.com/vmc-aws.


Chcesz zobaczyć inne posty Mikołaja Wiśniaka? Kliknij tu >


 


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , , , ,

Podobne artykuły

Dodane 07/07/2017 przez blogsadmin

Wirtualizacja funkcji sieciowych: najlepsze praktyki

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Niemal w całej branży telekomunikacyjnej, zarówno w obszarze technologicznym, jak i operacyjnym, zachodzi migracja do zwirtualizowanych sieci przy wykorzystaniu wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV). Nie ma już wątpliwości, czy branża telekomunikacyjna będzie przechodzić transformację do zwirtualizowanych środowisk. Sprawą otwartą pozostaje jedynie kiedy i jak do tego dojdzie, co zależy od […]

Dodane 20/02/2018 przez blogsadmin

Wdrożenie rozwiązania Kubernetes w przedsiębiorstwach przy użyciu VMware Pivotal Container Service

Roch Norwa, Lead System Engineer, End User Computing Specialist, VMware Usługa Pivotal Container Service (PKS) dla klientów poszukujących rozwiązania Kubernetes klasy enterprise jest  wstępnie dostępna od połowy grudnia 2017. PKS jest wyspecjalizowanym produktem dla przedsiębiorstw i dostawców usług, służącym do operacjonalizowania rozwiązania Kubernetes i znacząco upraszczającym wdrażanie klastrów Kubernetes oraz zarządzanie nimi. Usługa PKS, którą […]

Dodane 18/06/2020 przez VMwarePOL

Zakupy w chmurach – jak cloud zmienia branżę retail

Jarek Matschey, Dyrektor ds. branży retail, VMware EMEA Branża handlowa przechodzi dzisiaj prawdziwą rewolucją i nie chodzi o to jak wyglądają same sklepy. Mam na myśli to jak, co oraz czym kupujemy. Zmienia się również sposób w jaki działają łańcuchy dostaw. Nowoczesne technologie na nowo definiują doświadczenia konsumentów oraz sposób w jaki działają współcześni sprzedawcy detaliczni. Kluczem […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy