Jak osiągnąć pełną kontrolę nad infrastrukturą Internetu rzeczy (IoT)?

Dodane 21/11/2017 by blogsadmin
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska

Jedną z korzyści, które zapewnia Internet rzeczy, jest dostęp do nowych źródeł danych. Odpowiednie funkcje analityczne umożliwiają przekształcanie tych danych w użyteczne i wartościowe informacje. Wielu klientów ma jednak trudności z osiągnięciem fazy, w której Internet rzeczy może przynieść widoczny zwrot z inwestycji.

W VMware postanowiliśmy wyeliminować te trudności, tak aby przedsiębiorstwa mogły bez problemu pozyskiwać użyteczne informacje na podstawie danych pochodzących ze środowiska Internetu rzeczy, a następnie wykorzystywać te informacje w procesie podejmowania decyzji. Zarządzanie systemami IoT jest skomplikowane i wymaga specjalistycznej, dedykowanej infrastruktury. Działy odpowiedzialne za technologie informatyczne i operacyjne muszą mieć pełną kontrolę zarówno nad tą infrastrukturą, jak i należącymi do niej „rzeczami”. Dlatego wprowadziliśmy na rynek rozwiązanie Pulse IoT Center.

Jest to łatwa w obsłudze platforma zaprojektowana z myślą o produkcyjnych przypadkach użycia, przeznaczona dla klientów, którym nie udaje się przejść z fazy weryfikacji koncepcji do fazy produkcji. Umożliwia ona znacznie prostsze śledzenie, wizualizowanie, monitorowanie i zabezpieczanie setek, a nawet tysięcy urządzeń w środowisku Internetu rzeczy.

Rozszerzone funkcje zarządzania i kontroli są potrzebne nawet tym firmom, które osiągnęły już fazę produkcyjną, ponieważ środowiska IoT są coraz większe i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało nastąpić spowolnienie tego trendu. Firma analityczna IDC przewiduje, że liczba punktów końcowych w takich środowiskach zainstalowanych na całym świecie wzrośnie z 12,1 miliarda na koniec 2015 roku do ponad 30 miliardów w roku 2020*. Rozwiązanie Pulse IoT Center umożliwi przedsiębiorstwom szybsze osiągnięcie zwrotu z inwestycji dzięki usprawnieniu wdrażania i skalowania projektów dotyczących Internetu rzeczy.

Niezależnie od tego, czy firma dopiero zaczyna wdrażać Internet rzeczy, czy też osiągnęła już zaawansowaną fazę tego procesu, musi dbać o bezpieczeństwo danych. O ile funkcje analityczne takiego systemu mogą pomóc przedsiębiorstwu w osiąganiu lepszych wyników, to cyberatak lub wyciek danych spowodowany niedostatecznym zabezpieczeniem infrastruktury przyniesie odwrotny skutek.

Przedsiębiorstwa i instytucje potrzebują bezpiecznej infrastruktury Internetu rzeczy, która zapewnia odpowiedni poziom ochrony urządzeń, sieci i aplikacji. Największe znaczenie ma ograniczenie ilości danych narażonych na ataki do minimum, możliwość usunięcia danych z urządzenia w każdej chwili oraz dostęp do uaktualnień i poprawek zabezpieczeń. Równie ważne jest monitorowanie urządzeń w czasie rzeczywistym oraz reagowanie na nieprawidłowości, zanim zdążą one spowodować szkody.

Przedsiębiorstwo, które wdrożyło infrastrukturę zarządzania IoT, może szybciej wprowadzać innowacje i realizować projekty w tym zakresie, a tym samym zwiększać swoje przychody. Pulse IoT Center, pierwsze rozwiązanie z nowej rodziny VMware IoT, zostało stworzone, aby ułatwić firmom korzystanie z Internetu rzeczy bez komplikacji, które dotychczas często miały miejsce. Jest to kompleksowe rozwiązanie spełniające wszystkie kryteria wymagane w przypadku zarządzania systemami Internetu rzeczy.


Chcesz przeczytać więcej wpisów Bartłomieja Ślawskiego? Kliknij tu >


Kategoria: Aktualności

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 01/07/2019 przez VMwarePOL

Jak rzeczywistość science fiction staje się faktem

Joe Baguley, wiceprezes i dyrektor generalny ds. technologii, VMware EMEA Nowe technologie na naszych oczach przeobrażają rzeczywistość i przesuwają granicę tego co możliwe. Myśląc o innowacyjności nie pytamy, czy coś da się zrobić, tylko jak to wpłynie na nasze życie. Czas, gdy maszyna będzie leczyć, a doktor będzie jedynie dbać o nasze samopoczucie są bliżej […]

Dodane 16/02/2017 przez blogsadmin

Jak rozwiązać problemy współczesnych środowisk IT? Słuchając ludzi

Bartłomiej Ślawski, Country Manager, VMware Polska Nikt nie przepada za wypełnianiem firmowych formularzy rozliczania wydatków. Przez całe lata przedsiębiorcom wmawiano jednak, że korzystanie z nich ułatwia wszystkim życie. Ale prawda leży gdzie indziej — formularze są wygodne tylko dla tych, którzy odpowiadają za rozliczanie wydatków innych pracowników. Ten prosty przykład pokazuje, że w wielu firmach […]

Dodane 09/12/2016 przez blogsadmin

Trendy w aplikacjach mobilnych w 2017 roku

Tomasz Lorek, EUC Sales Specialist, VMware Zbliża się koniec roku – czas więc na krótkie podsumowanie i kilka ciekawych statystyk. Z obserwacji wynika, że średnia ilość urządzeń z jakich korzystają użytkownicy wynosi na dziś 3.64, średnia częstotliwość z jaką sięgają po urządzenie mobilne to 150 razy w ciągu dnia, a korzystają z nich średnio przez 72 […]

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy