Być światłem w świecie wielu chmur

Dodane 12/10/2017
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska

Przedsiębiorstwa już się nie zastanawiają, czy potrzebują technologii chmurowych. Obecnie jest to akceptowana przez większość zarządów metoda dostarczania rozwiązań informatycznych. W świecie wielu chmur pytanie brzmi, jak wybrać właściwą ich kombinację, która zaspokoi potrzeby klientów i pracowników oraz pozwoli firmowemu działowi informatyki być motorem innowacji i konkurencyjności.

Techniczne wyzwanie, przed którym stoją firmy, to integracja lokalnej architektury informatycznej z wdrożeniami w wielu chmurach przy jednoczesnym dopasowaniu się do planów rozwoju biznesu, uproszczeniu obsługi środowiska informatycznego i redukcji kosztów. Dla niektórych firm może to być przytłaczające:

Które aplikacje i zadania przenieść do chmury?

W jakiej kolejności je przenosić?

Jak to zrobić bez przestojów ani zakłóceń działalności firmy?

Firmy chcą znać odpowiedzi na wszystkie z powyższych pytań. Żeby wszystko udało się za pierwszym razem, potrzebna jest pomoc specjalistów, którzy przygotują odpowiedzi dopasowane do specyfiki danej firmy. Przecież każda firma jest inna i nie istnieje jedno podejście, które byłoby odpowiednie dla wszystkich.

Dotrzymać kroku zmianom

Użytkowanie chmury powinno być szybkie, proste i zintegrowane. Można zaobserwować duży, dwucyfrowy popyt na zarządzane środowiska hybrydowe, wielochmurowe. Klienci coraz bardziej chcą połączyć szybkość i oszczędności zapewniane przez chmurę publiczną z funkcjonalnością i bezpieczeństwem chmury prywatnej. Przykładem może być tu firma Rackspace, która otwiera w Niemczech nowe centrum przetwarzania danych z technologią VMware Cloud Foundation.

Ta sama firma pomogła firmie GoHenry wykorzystać zalety chmury prywatnej VMware. GoHenry to brytyjska firma z branży FinTech, która pomaga rodzicom uczyć dzieci zarządzać finansami — używa do tego inteligentnych aplikacji na smartfony i specjalnych kart. Kierownictwo GoHenry szukało technologii elastycznej i skalowalnej, a jednocześnie zapewniającej bezpieczeństwo danych. Rozwiązania VMware spełniały wszystkie te warunki, ale firma nie mogła poświęcić swoich zasobów na samodzielne zarządzanie własnym centrum przetwarzania danych. Tutaj pomocna okazała się firma Rackspace z ofertą zarządzanej chmury prywatnej. Używając technologii zarządzanej wirtualizacji VMware, udało się dostarczyć firmie GoHenry wszystko, czego potrzebuje, aby skupić się na swojej działalności, a jednocześnie mieć pewność, że jej infrastruktura działa prawidłowo. Rackspace używa rozwiązań VMware do projektowania, modyfikowania i uaktualniania aplikacji, które dzięki temu działają sprawnie i bezpiecznie na całym świecie. Migracja środowiska firmy GoHenry na platformę Rackspace zajęła tylko jeden weekend — zgodnie z harmonogramem i budżetem oraz bez żadnych zakłóceń.

VMware to często wybierana platforma — zarówno na potrzeby chmury prywatnej, jak i publicznej. Dzięki obecnemu zaawansowaniu tej technologii klienci mogą korzystać z chmury w prosty i dynamiczny sposób. Może im służyć na przykład do tymczasowego zwiększania zasobów albo jako środowisko DevOps.

Sukces dzięki współpracy

Rackspace jest strategicznym partnerem globalnym w programie vCloud Air Network (vCAN) i umożliwia wszystkim firmom używanie aplikacji w wielu chmurach i na różnych urządzeniach w ramach wspólnego środowiska operacyjnego. Program vCAN udostępnia idealny sposób tworzenia, promowania i sprzedawania hostowanych usług, takich jak infrastruktura jako usługa (IaaS), komputer osobisty jako usługa (DaaS), odtwarzanie po awarii jako usługa (DRaaS), kopie zapasowe i replikacja jako usługa, pamięć masowa jako usługa oraz inne usługi chmurowe.

Firma VMware zawsze była branżowym liderem pod względem nakładów na badania i rozwój technologii chmurowych, zabezpieczeń i innowacji cyfrowych. Rackspace oferuje usługi zarządzanej chmury z technologią VMware na rynku globalnym od ponad dekady, starając się zapewnić wyjątkowy poziom obsługi klienta i zadowolenia użytkowników końcowych. Klienci to doceniają, czego owocem jest szybki rozwój Rackspace.

Chcemy być dobrze przygotowani do obsługi firm wybierających chmurę — stąd bliska współpraca Rackspace i VMware. VMware Cross-Cloud, jak każda chmura, potrzebuje odpowiedniego oświetlenia, aby można było ją zobaczyć. Rackspace chce być światłem, które pozwoli dostrzec wszystkie zalety VMware.


Chcesz przeczytać więcej wpisów Bartłomieja Ślawskiego? Kliknij tu >


Kategoria: Business

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 21/11/2017 przez blogsadmin

Jak osiągnąć pełną kontrolę nad infrastrukturą Internetu rzeczy (IoT)?

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska Jedną z korzyści, które zapewnia Internet rzeczy, jest dostęp do nowych źródeł danych. Odpowiednie funkcje analityczne umożliwiają przekształcanie tych danych w użyteczne i wartościowe informacje. Wielu klientów ma jednak trudności z osiągnięciem fazy, w której Internet rzeczy może przynieść widoczny zwrot z inwestycji. W VMware postanowiliśmy wyeliminować te trudności, tak […]

2 minuty czytania
Dodane 14/12/2017 przez blogsadmin

VMware vSphere 6.5 najlepszym produktem na rynku według czytelników IT Professional

Technologia VMware została doceniona przez czytelników miesięcznika IT Professional w prestiżowym konkursie Produkt Roku 2017. Rozwiązanie VMware vSphere 6.5 zwyciężyło w kategorii Wirtualizacja. Nagrodzone rozwiązanie stanowi nową wersję platformy wirtualizacji będącą fundamentem dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC). VMware vSphere 6.5 to prosta obsługa, wbudowane kompleksowe zabezpieczenia […]

1 minuty czytania
Dodane 20/12/2017 przez blogsadmin

Nowe badanie VMware: sektor bankowy przoduje we wdrażaniu najnowszych technologii

Podczas konferencji Money 20/20 w Las Vegas firma VMware, przedstawiła wyniki badania przeprowadzonego na jej zlecenie wśród amerykańskich specjalistów ds. bankowości. Jego tematem był wpływ technologii na przyszłość sektora bankowego. Zdaniem bankowców, nowe technologie – od Internetu rzeczy, przez uwierzytelnianie biometryczne, po blockchain – w ciągu najbliższych pięciu lat odmienią ich branżę. Wyniki badania nie […]

3 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy