Być światłem w świecie wielu chmur

Dodane 12/10/2017
OŚWIADCZENIE: ten artykuł jest starszy niż jeden rok i może nie być aktualny w przypadku ostatnich wydarzeń lub nowo dostępnych informacji.

Bartłomiej Ślawski, Country Manager VMware Polska

Przedsiębiorstwa już się nie zastanawiają, czy potrzebują technologii chmurowych. Obecnie jest to akceptowana przez większość zarządów metoda dostarczania rozwiązań informatycznych. W świecie wielu chmur pytanie brzmi, jak wybrać właściwą ich kombinację, która zaspokoi potrzeby klientów i pracowników oraz pozwoli firmowemu działowi informatyki być motorem innowacji i konkurencyjności.

Techniczne wyzwanie, przed którym stoją firmy, to integracja lokalnej architektury informatycznej z wdrożeniami w wielu chmurach przy jednoczesnym dopasowaniu się do planów rozwoju biznesu, uproszczeniu obsługi środowiska informatycznego i redukcji kosztów. Dla niektórych firm może to być przytłaczające:

Które aplikacje i zadania przenieść do chmury?

W jakiej kolejności je przenosić?

Jak to zrobić bez przestojów ani zakłóceń działalności firmy?

Firmy chcą znać odpowiedzi na wszystkie z powyższych pytań. Żeby wszystko udało się za pierwszym razem, potrzebna jest pomoc specjalistów, którzy przygotują odpowiedzi dopasowane do specyfiki danej firmy. Przecież każda firma jest inna i nie istnieje jedno podejście, które byłoby odpowiednie dla wszystkich.

Dotrzymać kroku zmianom

Użytkowanie chmury powinno być szybkie, proste i zintegrowane. Można zaobserwować duży, dwucyfrowy popyt na zarządzane środowiska hybrydowe, wielochmurowe. Klienci coraz bardziej chcą połączyć szybkość i oszczędności zapewniane przez chmurę publiczną z funkcjonalnością i bezpieczeństwem chmury prywatnej. Przykładem może być tu firma Rackspace, która otwiera w Niemczech nowe centrum przetwarzania danych z technologią VMware Cloud Foundation.

Ta sama firma pomogła firmie GoHenry wykorzystać zalety chmury prywatnej VMware. GoHenry to brytyjska firma z branży FinTech, która pomaga rodzicom uczyć dzieci zarządzać finansami — używa do tego inteligentnych aplikacji na smartfony i specjalnych kart. Kierownictwo GoHenry szukało technologii elastycznej i skalowalnej, a jednocześnie zapewniającej bezpieczeństwo danych. Rozwiązania VMware spełniały wszystkie te warunki, ale firma nie mogła poświęcić swoich zasobów na samodzielne zarządzanie własnym centrum przetwarzania danych. Tutaj pomocna okazała się firma Rackspace z ofertą zarządzanej chmury prywatnej. Używając technologii zarządzanej wirtualizacji VMware, udało się dostarczyć firmie GoHenry wszystko, czego potrzebuje, aby skupić się na swojej działalności, a jednocześnie mieć pewność, że jej infrastruktura działa prawidłowo. Rackspace używa rozwiązań VMware do projektowania, modyfikowania i uaktualniania aplikacji, które dzięki temu działają sprawnie i bezpiecznie na całym świecie. Migracja środowiska firmy GoHenry na platformę Rackspace zajęła tylko jeden weekend — zgodnie z harmonogramem i budżetem oraz bez żadnych zakłóceń.

VMware to często wybierana platforma — zarówno na potrzeby chmury prywatnej, jak i publicznej. Dzięki obecnemu zaawansowaniu tej technologii klienci mogą korzystać z chmury w prosty i dynamiczny sposób. Może im służyć na przykład do tymczasowego zwiększania zasobów albo jako środowisko DevOps.

Sukces dzięki współpracy

Rackspace jest strategicznym partnerem globalnym w programie vCloud Air Network (vCAN) i umożliwia wszystkim firmom używanie aplikacji w wielu chmurach i na różnych urządzeniach w ramach wspólnego środowiska operacyjnego. Program vCAN udostępnia idealny sposób tworzenia, promowania i sprzedawania hostowanych usług, takich jak infrastruktura jako usługa (IaaS), komputer osobisty jako usługa (DaaS), odtwarzanie po awarii jako usługa (DRaaS), kopie zapasowe i replikacja jako usługa, pamięć masowa jako usługa oraz inne usługi chmurowe.

Firma VMware zawsze była branżowym liderem pod względem nakładów na badania i rozwój technologii chmurowych, zabezpieczeń i innowacji cyfrowych. Rackspace oferuje usługi zarządzanej chmury z technologią VMware na rynku globalnym od ponad dekady, starając się zapewnić wyjątkowy poziom obsługi klienta i zadowolenia użytkowników końcowych. Klienci to doceniają, czego owocem jest szybki rozwój Rackspace.

Chcemy być dobrze przygotowani do obsługi firm wybierających chmurę — stąd bliska współpraca Rackspace i VMware. VMware Cross-Cloud, jak każda chmura, potrzebuje odpowiedniego oświetlenia, aby można było ją zobaczyć. Rackspace chce być światłem, które pozwoli dostrzec wszystkie zalety VMware.


Chcesz przeczytać więcej wpisów Bartłomieja Ślawskiego? Kliknij tu >


Kategoria: Business

Tagi: , , ,

Podobne artykuły

Dodane 28/02/2020 przez msalanski

Gospodarka zadowolenia, czyli jak chmura wspiera customer experience  

Richard Bennett, dyrektor ds. rozwiązań i strategii biznesowych w firmie VMware Według badań, 72 proc. Millennialsów woli wydać pieniądze na event realizowany na żywo, niż na rzeczy materialne. Decyzje zakupowe młodych pokoleń definiuje bowiem pogoń za ciekawymi doświadczeniami, a nie posiadanie. Jak, w tym nowym świecie, którym rządzi tzw. customer experience i swoista gospodarka zadowolenia, […]

5 minuty czytania
Dodane 08/01/2020 przez msalanski

Dlaczego chmura to przyszłość służby zdrowia?

Ochrona zdrowia to sektor, którego cyfryzacja jest jednym z najtrudniejszych rynkowych wyzwań. W szpitalach, klinikach czy przychodniach nadal działają dziesiątki tzw. systemów zastanych. Służba zdrowia przetwarza przy tym ogromne ilości wrażliwych danych, a to wszystko w środowisku w którym wykorzystanie technologii może bezpośrednio przełożyć się na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. I właśnie dlatego placówki […]

4 minuty czytania
Dodane 14/05/2020 przez msalanski

Przyszłość branży retail w czasach “nowej normalności”

Cała branża retail znalazła się pod niezwykłą presją, by zapewnić konsumentom nieprzerwany dostęp do jedzenia i produktów pierwszej potrzeby. W myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” sieci handlowe starają się działać normalnie. A przynajmniej blisko tej „normalności”. W obecnej sytuacji dla wielu firm ratunkiem okazała się praca zdalna. W przypadku handlu pomocny, jak nigdy wcześniej, […]

4 minuty czytania

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy