הטכנולוגיה: מאפשרת שינוי לממשלות ברחבי אירופה

פורסם בתאריך 28/02/2021 by VMware Israel

במשך השנה האחרונה מנהיגים ברחבי אירופה התמודדו עם האתגר הגדול ביותר של הדור שלנו. אתגר שהכריח אותם לעשות שינויים תכופים במדיניות שלהם, בהליכים הממשלתיים ובפרוטוקול שבדרך כלל נמשכו חודשים, אם לא שנים. ובכל הזמן הזה הם התמודדו עם חוסר וודאות רבה ועם אויב בלתי נראה ודרישה לאזן את הבטיחות האישית עם הישרדות כלכלית.

המאפיין האוניברסאלי היה כמעט השבתה של כל המדינות (לדרגות שונות), מה שהוביל את הטכנולוגיות הדיגיטליות לחזית היו האנשים שהיו צריכים לעבור לעבוד באופן מקוון בין לילה, לנהל קשרים ולקנות ברשת. על כל אלו תוכלו לקרוא בדוח הבא.

במהלך השנה הזו הטכנולוגיה הפכה ממשולבת לחיונית. נשיאת הועידה האירופאית אורסולה ואן דר לייאן אמרה שהמגיפה האיצה את החדשנות הטכנולוגית. האיחוד האירופאי למשל הקדיש חלק ניכר מהתקציב שלו לאג’נדה דיגיטלית, בין השאר לחקיקה בנושא שיתוף נתונים ולשימוש באינטליגנציה מלאכותית.

אנו עומדים לראות שינויים משמעותיים באופן שבו ממשלות מתוות את החוויות הדיגיטליות שלנו כתוצאה מהמגפה. דוח של MIT מצא ש70 אחוזים מהמנהלים במגזר הממשלתי מאמינים שהשינוי דיגיטלי הואץ בעקבות המגיפה. בשל הצורך של הטכנולוגיה לסייע לעסקים ולמחוקקים, הקורונה הייתה גורם מאיץ של יישום ושבירת תקרת הזכוכית. הדוח גם מצא ש84 אחוזים מהמנהלים במגזר הממשלתי מתכוונים לשמור על היקף הוצאות ה-IT או להגביר אותם על ידי השקעה נוספת בהתאמה לטכנולוגיה.

בעוד ממשלות מציגות שירותים דיגיטליים חדשים, אנו עומדים לראות התמקדות בהגנה מפני התקפות סייבר ואבטחה של מידע- מעל חצי (51 אחוזים) מאלו שנסקרו בדוח מקצים יותר מ25  אחוזים מתקציבי הIT שלהם לאבטחה ולניהול איומים. כאשר לוקחים בחשבון שארגונים חוו עלייה של 148% בהתקפות כופר כבר בתחילת המגיפה, אפשר להבין מדוע היבטים אלו נחשבים כעדיפות עבור ממשלות. במיוחד אם ניקח בחשבון את כמות המידע במגזר הממשלתי.

אנו עדים גם להאצה באימוץ ענן. בממוצע, 10 אחוזים מהיישומים הממשלתיים נמצאו בענן הציבורי לפני הקורונה. מספר זה התרחב ל19% ב18 החודשים הבאים. לצד שיפור בגישה למידע ובשיתוף הפעולה, אימוץ ענן הוא קריטי כדי לשמור על רגולציה ממשלתית. למעשה כמעט ארבעה מתוך עשרה מגיבים (36 אחוזים) תמכו באימוץ מואץ של פלטפורמות מבוססות ענן שתומכות בפיתוח יישומים מודרניים.

הענן הוא רק תחום אחד שהתרחב. רוב העונים (67 אחוזים) ציינו שהם מרחיבים שיטות ומתודולוגיות בשל מגפת הקורונה, כמו שיפור יעילות התשתית, אימוץ פלטפורמות פיתוח, מינוף אבטחה, הרחבת אימוץ שירותי ענן ומעבר לאסטרטגיה של ענן היברידי. הרחבת המדיניות של עבודה מהבית נרשמה כבעלת עדיפות (56 אחוזים) ביחס להשקעה ממשלתית עתידית.

שדה המשחק השתנה – וזה לטובה. ממשלות שלא אופיינו באימוץ מוקדם של הטכנולוגיה הוכרחו להשתנות. הטכנולוגיה יותר ויותר נתפסת גם על ידי האזרחים כמאפשרת שינוי.

אבל ההצלחה לטווח הרחוק תלויה בשיתוף פעולה, תקשורת ומחויבות למנף את מה שניתן ללמוד מהמגפה. ייתכן שזוהי התחלה של עידן שבו ממשלות יהיו חדשניות יותר, מגיבות יותר ותגובתיות יותר.  


קטגוריה: חֲדָשׁוֹת

תגיות:

יכול לעניין אותך

לא נמצאו פוסטים משויכים

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy