הדרך לגיוון והכללה בכוח העבודה העתידי

פורסם בתאריך 05/01/2021 by VMware Israel

דאנקן גרינווד, סמנכ”ל לנושא גיוון והכללה לאזור  EMEA ב- VMware

עתיד העבודה סוף סוף כאן

כשהתחלתי את דרכי המקצועית, קהילות טכנולוגיות דיברו על “עתיד העבודה” כמושג מעורפל ורחוק. רצינו לדעת כיצד מקום העבודה העתידי יוכל להיות יותר יעיל, יותר שיתופי ויותר מכליל. הבעיה היא, שעד עכשיו רק דיברנו על זה. ואז הגיעה 2020 ושינתה את הכל.

“כוח עבודה מפוצל”  מול “עבודה מרחוק”

לטוב או לרע, השנה הזו שינתה את הדרך שבה אנו מנהלים ארגונים ועושים עסקים. לפתע, “עתיד העבודה” הוא ממש כאן, ומתרחש לנגד עינינו. ארגונים ברחבי העולם הופכים לארגונים של “מכל מקום” ומגלים שהם חייבים להסתגל ולנהל כוח אדם מפוצל.

עבודה מפוצלת מתייחסת לתפיסה התומכת בכך שעובדים יהיו מסוגלים לעבוד מכל מקום. באם זה מהבית, מהמשרד או בדרך, או שילוב של שלושתם ועבור ארגונים רבים זוהי תפיסה רדיקלית. כיצד ניתן לנהל עובדים כשלא ניתן לראות אותם? כיצד שומרים על שיתוף פעולה ועל קשר בתוך הצוות? כיצד ניתן להבטיח שהיעילות לא תפחת? כל השאלות האלו הן שאלות איתן מתמודדים מנהלים כיום.

מודל עבודה יותר מגוון ומכליל

למרות זאת,  המודל החדש הזה של עולם העבודה הוא גם בעל יתרונות. איננו יכולים להתעלם מהעובדה שהוא יכול ליצור הזדמנויות לסביבות עבודה מכלילות בכל שלב של התהליך מהגיוס ועד לנהלי העבודה עצמם.

נחשוב לרגע על הורים עובדים. סביבת עבודה יציבה ומפוצלת מאפשרת להורים לבנות לוח זמנים במיקומים שמתאימים להם, בבית, במשרד או במקום אחר. צריך לשכוח מנוהגים ישנים כמו למדוד את היעילות של העובד בין השעות 9 ל5. עבודה מפוצלת והרעיון שהעבודה יכולה להתבצע למעשה מכל מקום יכולים להקל על גידול הילדים ולעודד שגשוג של הורים במקומות העבודה.

אבל לא רק.

אותה המתודולוגיה יכולה להיות מיושמת במגוון של עובדים מרקעים שונים ונסיבות אחרות. מודל כוח העבודה המפוצל מזיז את המכשולים הפיזיים של ההגעה למקום העבודה. גורם זה יכול להשפיע מאד, ולהקל על בעלי נכויות למשל למצוא עבודה, גם אלו שעלות הנסיעה משמעותית עבורם או אלו שלא גרים ליד תחבורה ציבורית יוכלו למצוא בכך יתרונות. בנוסף בלי ההגבלות של תפקיד המבוסס על 9 עד 5 מנהלים יותר למצוא יותר בקלות מועמדים, ללא קשר לנסיבות החיים שלהם באותו הזמן.

כל זה נשמע מושלם לא? בעולם אידיאלי, אולי. בפועל הרבה תלוי במנהלים ובמנהיגים עסקיים שצריכים להפוך את כוח העבודה המפוצל לחיוני ובר קיימא ומועדף על ידי העובדים. מנהלים אלו צריכים להבין שלעובדים שונים אישיות אחרת ונסיבות שונות וזה יכול להשפיע על תחושת העובד או על שיתוף הפעולה של הצוות. לכן מנהלים צריכים לספק לעובדים שלהם את ההכשרה הנכונה, להתייחס לדאגות של העובדים ולוודא שהדרישות של כוח העבודה ימולאו.


קטגוריה: מאמרים

תגיות:

יכול לעניין אותך

פורסם בתאריך 21/07/2020 על ידי VMware Israel

בניית גמישות עסקית כהכנה לעתיד גמיש עם VMware Cloud Foundation

מאת מיכאל פישמן  Regional Sales Manager – Hybrid Cloud Mediterranean, Central Eastern Europe, Russia and CIS Region at VMware החודשים האחרונים דרשו תגובות חסרות תקדים מממשלות, מעסקים ומאנשים בודדים. בתקופה זו היינו עדים להתפתחות של דרכים חדשות לתפעול עסקי, כאשר ארגונים נדרשו ליישם במהירות רציפות עסקית ולהסתגל לעבודה מהבית. כעת, כאשר שלב התגובה המוקדמת עבר […]

פורסם בתאריך 15/09/2020 על ידי VMware Israel

ההייליטס וההרצאות שאתם חייבים לראות ! VMworld 2020

נרשמתם כבר לVMworld ? שימו לב- כפי שאתם יודעים השנה האירוע נערך במתכונת מקוונת, קל יותר מאי פעם להשתתף בו. תוכלו להצטרף מהמשרד, מהבית או מהסלון ולקבל גישה למגוון רחב של הרצאות. אנו מבטיחים לעדכן אתכם בכל הנושאים החשובים לכם ולארגון שלכם. יש כרגע מאות הרצאות שזמינות לכם אבל אולי אין לכם זמן לעבור על […]

פורסם בתאריך 18/08/2020 על ידי VMware Israel

המפתח להמשכיות עסקית ? יישומים של הדור הבא

   מאת אבי יושעי CTO at VMware Israel בחודשים האחרונים, היינו עדים לאירועים שהאיצו מגמות דיגיטליות שכבר היו קיימות קודם לכן. החל מהבחירה שלא לשלם במזומן ועד לעבודה מהבית, שינויים רבים התרחשו בהתנהגות הצרכנית והם כבר לא נחשבים כיום לתנועות קטנות, אלא מהווים מגמות עכשוויות בחברה. ההאצה של השינוי הדיגיטלי הניעה מודלים עסקיים חדשים, אבל […]

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy