כיצד VMware תומכת בבריאות עובדיה?

פורסם בתאריך 21/12/2020 by VMware Israel

בחברת VMware, הדאגה לבריאות של העובדים שלנו היא חלק מתוכנית הוליסטית שעונה על נושאים נפשיים ופיזיים כאחד. היוזמה הזו שינתה את פניה בשנה האחרונה, וזכתה לתגובות אוהדות מאד מצד העובדים.

העובדה שארגונים נוקטים בפעולות אקטיביות לטובת הבריאות של העובדים שלהם אינה חדשה. במיוחד בגרמניה, זה לא רק נתפס כחובה לדאוג לעובדים אלא קיימת מודעות לכך שעובדים בריאים ושבעי רצון יתרמו בצורה משמעותית להצלחת הארגון. למרות זאת, במקרים רבים מאמצים כאלו עדיין נעשים בצורה מסורתית, כך שההתמקדות היא בדרך כלל בבריאות הפיזית של העובדים.

כחלק מיוזמה של עובדים למען עובדים בסוף 2019, VMware החליטה ליישם מערכת הוליסטית ניהולית לטובת בריאות העובדים. לצורך כך, מונה מנהל בריאות במקום העבודה ויחד עם צוות שכעת מונה שבעה אנשים ממחלקות שונות, הוטלה עליהם האחריות לנושאים הקשורים לקידום הבריאות ולרווחת העובדים. כתוצאה מהיוזמה הצוות בחר לשלב נושאים של גיוון במקום העבודה.

צוות הבריאות הגרמני בחר בנושא “עמידות” כנושא המרכזי השנה, כלומר היכולת לעבור תקופות לא פשוטות בחיים מבלי להיות מושפעים מהם בצורה שתשאיר חותם ולפתח חוזק פנימי וביטחון. זהו נושא מתאים לתקופה שבה, בשל המגיפה, העסקים ממש לא כרגיל.

בקונטקסט הזה, הצוות בחר ביום העולמי הרשמי לבריאות הנפש כהזדמנות לתכנן שבוע שלם עם פעילויות בנושא בריאות. יום זה שחל באוקטובר מזכיר לנו את החשיבות שבחוזק נפשי. המטרה של היום הייתה להסיר את הסטיגמות ממחלות הנפש. העניין הרב שמשכו הפעילויות כללו תיאור מאד רגשי של עובד שחווה דיכאון- והראו ליוזמים שיש ביקוש גדול ליוזמות כאלו בתוך החברה.

בנוסף נערכו גם מפגשים בנושאים כמו ארגונומיה ותזונה וגם אימוני יוגה ופילטיס, בצורה מקוונת כמובן. מעניין לציין שיותר עובדים השתתפו בפעילויות המקוונות. לדברי אחת המארגנות – המטרה הייתה לחזק את השרירים, לשפר את הכושר ואת הקואורדינציה והתנוחה, לעודד זרימת דם ומודעות לגוף- אחרי שעות של ישיבה מול השולחן.

הפעילויות משכו יותר עובדים מאשר שהצוות המארגן ציפה. ניוזלטר שבועי הופק על ידי העובדים והוא כלל טיפים על תזונה וגם המלצות להליכות והסברים על הורמוני האושר. בנוסף דנו שם בנושאים כמו מדיטציה, מיינדפולנס ואיזון אישי.

היוזמה, שנבעה מכוח העבודה עצמו בגרמניה, מתקבלת כחיובית גם במקומות אחרים בעולם. ישנן תכניות ליישם אותה במקומות נוספים ולהרחיב אותה גם בעתיד.


קטגוריה: מאמרים

תגיות:

יכול לעניין אותך

פורסם בתאריך 14/07/2019 על ידי VMware Israel

היחסיות של הזמן והבגרות של הענן

מחשוב הענן הגיע לבגרות. לקוחות מחפשים את הסביבה המתאימה שתתמוך במשימה העסקית שלהם וביישומים קריטיים במהלך המעבר הדיגיטלי שהם מבצעים. מאמר מאת ארווה רנו מנהל החטיבה העסקית של ספקי הענן

פורסם בתאריך 11/08/2019 על ידי VMware Israel

מרכזי נתונים חדשים המוגדרים על-ידי תוכנה מציבים את פורשה אינפורמטיק בראש הרשימה

כלי רכב חשמליים, כלכלה שיתופית, כלי רכב מקושרים ונהיגה אוטונומית: מגמות אלו מאיצות את  תעשיית הרכב   לשנות מסלול. פורשה אינפורמטיק-  מרכז הבקרה של תוכנת פורשה הולדינג – חיוני לצורך ההתפתחויות הדינמיות הללו. רק בעזרת  הכלים הנחוצים להנדסת פתרונות ברמה העולמית ניתן לבנות פתרונות פורצי דרך לקידום עתיד הניידות. בשנת 2018, פורשה אינפורמטיק‏ רצתה לחדש את […]

פורסם בתאריך 10/10/2019 על ידי VMware Israel

מחקר חדש שערכנו חושף קשר ישיר בין החוויה הדיגיטלית של העובדים לצמיחה העסקית של הארגון

לאחרונה פרסמנו את הדו”ח השנתי  בתחום טכנולוגיות העבודה הדיגיטליות וההשפעה שלהן על עולם העסקים. המחקר חושף שחברות בצמיחה גבוהה משקיעות יותר בחוויה הדיגיטלית של עובדיהן והן בעלות סיכוי רב יותר לצמיחה עסקית, לתרבות ארגונית מתקדמת, לשמירה של כוח האדם ולדירוג כמקום עבודה מוביל. המחקר כלל 3,600 עובדים מאזור אירופה והמזרח התיכון כולל אנגליה, גרמניה, צרפת, […]

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy