איך אסטרטגיה של ריבוי עננים יכולה לפשט את המסע שלך לענן?

פורסם בתאריך 02/12/2020 by VMware Israel

הרווה רנו, סמנכ”ל הענן באזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, VMware

השנה אני מציין את השנה העשירית שלי ב-VMware. הרבה דברים יכולים להשתנות במהלך עשור, אבל אין ספק שהשינוי הטכנולוגי שהתחולל בעשור האחרון הוא אדיר. כאשר הצטרפתי לחברה ב-2010, הדיון בנושא הענן עסק בשאלה פשוטה: ענן ציבורי או ענן פרטי.

במשך הזמן, הדיון עבר לנושא הענן ההיברידי והתמקד ברעיון שארגונים צריך לבחור בין סביבת ענן מקומית, ציבורית או פרטית. האפשרות שארגון יוכל להשתמש במגוון פתרונות ענן שונים אפילו לא עלתה על הדעת. בשנים שלאחר מכן, ראינו כמה הרעיון הזה היה רחוק מהמציאות. לארגונים לא היה קל לשלב את האפליקציות המסורתיות שלהם בסביבת הענן וליצור אפליקציות מקוריות ייעודיות לענן. עם הזמן התברר לכולם עד כמה הביצועים תלויים ביכולת לבחור את סביבת הענן המתאימה שתתמוך באפליקציות האלה.

 כעת, הביקוש הגובר לסביבות שמאפשרות לארגונים לבנות אפליקציות, להפעיל ולנהל אותן, לספק להן אבטחה ולחבר ביניהן הוביל לעידן שבו בוחרים ומשלבים בין פתרונות ענן פרטיים, ציבוריים ופתרונות ענן בעמדות קצה. כל הפתרונות האלה תומכים בעלייה הדרמטית במספר האפליקציות, שעוזרות לספק את החוויה הדיגיטלית העוצמתית והמותאמת אישית שלקוחות ועובדים מחפשים. למעשה, לפי   Forrester, סמנכ”לי מערכות מידע צופים שמספר פתרונות הענן שהם משתמשים בהם – בסביבות פרטיות, ציבוריות וסביבות קצה – יגדל בשיעור של 53% בשלוש השנים הבאות, מ-5.6 היום ל-8.7 בשנת 2023, בעקבות הסתמכות רבה יותר על אפליקציות מקוריות לענן, שיאפשרו לחדשנות לבוא לידי ביטוי.

סביבות ריבוי עננים יכולות לספק מגוון יתרונות עסקיים. יחד עם זאת, הן דורשות תפעול עקבי שיאפשר להפחית את המורכבות, להפסיק את השימוש במאגרים מבודדים ולשפר את יכולת הניהול. ואכן, לפי המחקר האחרון שלנו, שהתמקד בגורמים מובילים, מקבלי החלטות ומפתחים בתחום ה-IT‏, 63% מהעונים הדגישו את חוסר העקביות בין פתרונות ענן בתור אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בסביבות ריבוי עננים, שאיתם העסק שלהם מתמודד.

הפחתת המורכבות היא בדיוק הסוגיה שניסינו לפתור בעזרת פלטפורמת ריבוי העננים שלנו. הפלטפורמה יכולה לתמוך בכל אפליקציה, בכל פתרון ענן ובכל מכשיר והיא מספקת שימוש קל ושקיפות מרבית.

מתכוננים להרחבה בקנה מידה משמעותי

פלטפורמות ענן מודרניות ומדרגיות מאפשרות לעסקים לבחור את פתרון ה-Hyperscaler שהכי מתאים לאופן שבו הם מעוניינים לספק את האפליקציות שלהם – Alibaba Cloud‏, AWS‏, Azure‏, Google Cloud‏, IBM Cloud‏, Oracle Cloud‏, OVHCloud או ספק ענן מקומי ייעודי. אבל הפלטפורמות יכולות לעשות זאת באופן אמין רק אם למפתחים יש את הכלים המתאימים לפיתוח בסביבות הענן השונות, בנוסף לניהול ולתפעול עקביים.

זה שינוי משמעותי – לפני עשר שנים, הבחירה ב-Hyperscaler מסוים הייתה מונעת מארגון לעבוד עם המתחרים. כעת, ארגונים יכולים לעבוד עם פתרונות שונים, שמוצעים על-ידי מגוון רחב של ספקי ענן, כולל חלק מהארגונים החדשניים ביותר בעולם. המציאות הזו מאפשרת לעסקים לגלות את הפוטנציאל המלא של הענן בדרכים שלא ראינו בעבר, ולנצל את ערכו האמיתי, אשר טמון ביכולת לספק מודרניזציה של אפליקציות, גמישות עסקית, יציבות וטרנספורמציה דיגיטלית.

ישנם יתרונות עסקיים ברורים שהופכים לאפשריים כשמאמצים אסטרטגיה של ריבוי עננים. למשל, בחברת Harman International, מובילה עולמית בתחום טכנולוגיית הרכב המקושרת, גילו שהיכולת להציג באופן מרוכז את כל הסביבה מרובת העננים שלהם עזרה להם לחסוך יותר ממיליון דולר בשנה בהוצאות על הענן. גם בחברת ייצור החשמל האיטלקית Ansaldo גילו שהביצועים והעצמאות שהעניק להם השימוש ב-VMware Cloud on AWS מהווים בסיס מצוין למסע שלהם לענן.

פלטפורמת ריבוי עננים אחת משנה באופן משמעותי את האופן שבו ארגונים בונים אפליקציות ומאפשרת לארגון לבחור את התשתית שהכי מתאימה לצורכי הפיתוח שלו. אנחנו נכנסים לעידן שבו עסקים יוכלו סוף-סוף לבחור מבין מגוון ספקים את הטכנולוגיה המיטבית ולהשתמש בה כדי לתמוך בחדשנות – בכל מקום שבו היא דרושה.

 בונים, מריצים והכול מוכן

מה שעסקים צריכים הוא אסטרטגיית ריבוי עננים שתאפשר להם ליצור אפליקציות במהירות; תשמש כפלטפורמה משותפת שמספקת את כל האפליקציות; ותעזור למפתחים להשתמש בטכנולוגיות הגורמים המכילים והמתודולוגיות העדכניות ביותר כדי להגיע לשלב הייצור מהר יותר.

 ליבת הפלטפורמה צריכה לכלול גם ניהול ותפעול עקביים. הדבר יאפשר לארגונים לאמץ ארכיטקטורות של מיקרו-שירותים שמבוססות על גורמים מכילים ולייעל את האופן שבו הארגון מאמץ את Kubernetes – אשר מקשר בין הפיתוח, התפעול והאבטחה כדי להפיק תוצר שהארגון יכול לצרוך.

הסרת המכשולים שעומדים בפני אימוץ של Kubernetes תאפשר למנהלי IT לשפר את הכישורים שלהם ובכך לתמוך בדור חדש של אפליקציות מודרניות. לדוגמה, חברת שילוח הסחורות ZIM. ביחד עם VMware Pivotal Labs, החברה העבירה את צוותי התוכנה שלה למודל של אפליקציות מקוריות לענן, ובכך קיצרה את הזמן שנדרש כדי לספק אפליקציות למשתמשים – מחודשים למספר ימים בלבד. האפליקציות האלה שיפרו את חוויית הלקוח הכוללת ואפשרו לצוותים של העסק לקבל את הגישה המהירה והאוטומטית שנחוצה כדי לקבל החלטות אפקטיביות.

להתכונן לעתיד

 חשוב שאסטרטגיית ריבוי העננים תקבל מקום מרכזי בתפעול ה-IT. היא משמשת כבסיס ייחודי ואוניברסלי שמאפשר לשפר את החדשנות; בסיס שמעניק למפתחים את החופש שהם צריכים כדי להיות חדשניים ומספק למחלקות ה-IT אבטחה ותפעול עקביים. עסקים שבוחרים להעמיד אסטרטגיה כזו במרכז תפעול ה-IT יוצרים לעצמם את הגמישות הדרושה כדי לעמוד בחזית החדשנות.

יחד עם זאת, אנחנו רחוקים מסופו של המסע לענן. עשר השנים האחרונות היו מסע מדהים, ומי יודע לאן עוד הדרך מובילה? מה שאני יכול לומר הוא שלא נראה את ההתקדמות שכולנו רוצים ללא עקביות. העקביות הזו קריטית כדי לקשר בין פתרונות ה-Hyperscaler לספקי הענן המובילים בעולם ולעזור לארגונים להפוך לגמישים יותר, לשפר את יכולת החדשנות שלהם ולהתבלט בתחומם בעזרת איכויות ייחודיות. בקיצור – לאפשר להם לנהל ולמצות את השינוי מעמדה טובה יותר.

למידע נוסף על בניית סביבה מרובת עננים שתתאים לצורכי העסק שלך, אפשר להאזין לשיחה האחרונה של VMware, שבה אנחנו משוחחים עם ג’פרי שו, סמנכ”ל מערכות המידע של EMPLOYERS. היא זמינה כאן.


קטגוריה: מאמרים

תגיות:

יכול לעניין אותך

פורסם בתאריך 21/11/2018 על ידי VMware Israel

עדכונים מברצלונה – מוצרי הענן ההיברידי

הודעה לעיתונות מהכנס המרכזי בברצלונה: סל מורחב של שירותי ענן היברידי משולב שיסייע ללקוחות החברה לפרוס ולנהל באופן קל יותר את סביבות הענן שלהם

פורסם בתאריך 08/07/2019 על ידי VMware Israel

גישה שונה לענן

כיצד טכנולוגיה יכולה לאפשר שינוי חיובי בעולם מאת לואיז אוסטרום סגנית נשיא לנושא הענן

פורסם בתאריך 22/11/2020 על ידי VMware Israel

בניית בסיס עתידי לענן ההיברידי וליישומים מודרניים – ב3 צעדים

הקצב של השינויים הדיגיטליים הפך להיות מהיר יותר בחודשים האחרונים. למרות שלכל ארגון יש דרך משלו, תשתית מוכנה לענן היא הגורם המשותף לכולם. לא כל הארגונים מאמצים כמה פלטפורמות ענן, אבל לרובם, גישה של ענן היברידי היא הדרך הטובה ביותר לתמוך במצב המתמשך הזה. לצורך כך יש לשאול כמה שאלות: כיצד אני יכול למקסם את […]

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy