העבודה המפוצלת כאן כדי להישאר- מה המשמעות שלה לכם?

פורסם בתאריך 30/11/2020 by VMware Israel

השנה, כוח העבודה עבר מהפכה- ולא מבחירה. שינויים במודל העבודה שדנו עליהם במשך עשורים במדינות רבות הואצו לראש האג’נדה העסקית. חלק מהארגונים חשבו מחדש על המבנה שלהם בעוד אחרים עשו שינויים קבועים בעזרת משרדים וירטואליים.

ארגונים רבים וכוח העבודה שלהם נמצאים היום בצומת דרכים בנוגע לאילו נוהגים יקדמו אתם הלאה. כאשר מודל העבודה המפוצל מתחזק יותר ויותר, האם זה משנה כעת היכן תעבוד? מהבית, מבית הקפה, מהמשרד או בשילוב של כל המקומות האלה יחד. אם רמות היעילות גבוהות והעובדים מעורבים מה עוצר את ההצלחה העסקית?

המחקר החדש שלנו בשיתוף עם Vanson Bourne   חשף ש-41% מהעובדים בEMEA  מכירים כעת בעבודה מרחוק כמשהו שיישאר איתנו. אך עדיין, למול הקריאות לעבודה גמישה יותר, העבודה מרחוק צריכה להסתגל למודלים עסקיים קיימים. לדוגמא 41% מהמנהלים באזור EMA  עדיין דואגים שהעובדים שלהם לא יבצעו את המשימות ויותר מחצי מהם (59%) מרגישים לחץ להיות מחוברים גם מחוץ לשעות העבודה השגרתיות.

באופן ברור, אין גישה אחת שמתאימה לכולם. מה שאולי יעבוד למנהל בכיר במדינה אחת, לא יעבוד לעובד מתחיל במדינה אחרת. אם ניקח את התובנות במחקר שלנו נוכל לראות שיש סוגים שונים של דרכי עבודה שמושפעים מהעובדים עצמם:

ניקח למשל את פול, בוגר טרי שמצא עבודה בחברה פיננסית בפרנקפורט למרות שהוא מתקשה להתחבר עם עמיתיו לעבודה באופן וירטואלי, ישנה תחושה חיובית בעבודה שלו והמורל שלו גבוה. פול גדל בעולם דיגיטלי ולא מרגיש שהטכנולוגיה תפריע לקריירה שלו.

קייט היא רופאת משפחה שצמצמה את הפגישות פנים אל פנים שלה מאז מרץ. קייט מסוגלת להיפגש עם המטופלים שלה באמצעים דיגיטלים יותר מאי פעם והאיזון בין חיי העבודה למשפחה שלה השתפר.

לואיס הוא מנהל כוח אדם שחי מחוץ ללונדון עם משפחתו ועבר לעבוד מהבית במשרה מלאה מאז מרץ. ללא הצורך להגיע לעיר עצמה כל יום, לואיס יכול לבלות יותר זמן עם הילדים שלו וגם לחוות עליה ביעילות בעבודה.

קתרין היא מומחית IT בסוכנות ממשלתית בקופנהגן. בעזרת מומחיות דיגיטלית חזקה, המעבר לעבודה מפוצלת טבעי לה אבל חלק מעבודתה כעת היא לבדוק עם חבריה לעבודה כיצד משפיע המעבר עליהם.

המהפכה במקום העבודה אילצה ארגונים להפוך לארגונים מכל מקום. תרחישים היפותטיים אלו משקפים את הרגשות של עובדים שלא רוצים לחזור למבני העבודה הישנים ומעריכים את הגמישות שאופן העבודה החדש מציע.

חברות שחושבות קדימה יצטרכו לענות על הדרישות של העובדים לעבודה מפוצלת. כיום מנהיגים עסקיים צריכים להנהיג תרבות של אמון כדי לחזק את היצירתיות של העובדים וליצור סביבת עבוד שלא מבוססת על מפגש פנים אל פנים.


קטגוריה: מאמרים

תגיות:

יכול לעניין אותך

פורסם בתאריך 02/12/2020 על ידי VMware Israel

מדוע עתיד העבודה כבר כאן

עבור רבים, האירועים של השנה האחרונה היוו את אחת התקופות המשבשות ביותר . עבור רוב הארגונים, תקופה זו הובילה לדרישה לחשוב מחדש על התפעול העסקי, הזהות התרבותית והדרישות של כוח העבודה. איננו חושבים שזה תום עידן המשרד, אבל אנו מאמינים שהמשרד לא חייב להיות יותר במרכז הארגון. למעשה, לפי סקר חדש שערכנו ישנה עליה של […]

פורסם בתאריך 26/01/2021 על ידי VMware Israel

בעוד השלכות המגפה נמשכות – מה יכולים מנכ”לים לעשות?

בזמנים מאתגרים, צריך להישען על אנשים שאנו סומכים עליהם כדי לממש את חזון עתיד ה-IT שלכם מגיפת הקורונה המתהווה משפיעה על מנכ”לים – מבחינה פיננסית, לוגיסטית ורגשית. זוהי תקופה היסטורית שבה סביבה של עמיתים ושותפים קרובים יכולים להשפיע על השגשוג העסקי. בעזרת מחקר שביצענו מול  אנליסטים, לקוחות ושותפים, זיהינו שלושה אתגרים משמעותיים שבאמצעותם ניתן ללמוד […]

פורסם בתאריך 19/01/2021 על ידי VMware Israel

VMware מזמינה אתכם לאירוע בנושא כוח העבודה מכל מקום

הדרך שבה  אנו עובדים השתנתה לתמיד ב-2020 והמשרד המסורתי לא נמצא יותר במרכז. האם ב2021, כוח אדם מפוזר יהפוך למודל של העבודה העתידית או האם דברים יחזרו לקודמתם? כיצד מנהלים ומנהיגים יכולים לענות על אתגר השינוי? הצטרפו אלינו לסדרה בנושא הויכוח על “כוח עבודה מכל מקום” בהשתתפות גרטנר ואוניברסיטת אוקספורד ביום שלישי ה9 לפברואר. מדוע […]

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy