המפתח להצלחה עסקית בימי הקורונה? מנכ”לים טכנולוגיים

פורסם בתאריך 28/10/2020 by VMware Israel

מאת אד הופיט , דירקטור ליישומים ופלטפורמות ענן לאזור EMEA בחברת  VMware

לאור השינויים הכבירים שעברנו בשנה האחרונה, בחודשים האחרונים היינו עדים לשימוש הולך וגובר בטכנולוגיה  ולהסתמכות עליה בעולם העסקי. ארגונים, שמונעים על ידי טכנולוגיה דיגיטלית, היו מסוגלים לנוע מהר יותר במהלך הזמנים האלה: מחינוך ילדים וסטודנטים באוניברסיטאות , לשינוי פני הרפואה, לאספקת ערוצים חדשים לבנקים ולממשלות כדי להעביר כספים לעסקים, ועד לקמעונאים שאימצו ערוצים דיגיטליים וזיהו דרכים חדשות להניע יעילות בייצור מקומי.

בחודשים הקצרים אך הנמשכים האלה, האספקה הדיגיטלית של מידע ושירותים הפכה לקריטית והיא הייתה גם תלויה ביכולת לפתח ולספק יישומים למשתמשים (עובדים או לקוחות) במהירות האפשרית. ארגונים מסביב לעולם היו צריכים לקדם את הטכנולוגיה כדי שתהיה במרכז העסקים שלהם בתקופה מאד קצרה של זמן. קבלת ההחלטות הייתה מהירה והתאימה לאמונה שלמה בשימוש בטכנולוגיה כדי לתמוך בדרישות העסקיות. אבל הטכנולוגיה לבדה לא יכולה לקבל את כל הקרדיט – היו אלו האנשים שהניעו את השינויים האלה, וקיבלו החלטות נכונות.

לפי מחקר שערכנו לאחרונה, 71 אחוז מהמנהיגים העסקיים באזור EMEA מאמינים שמנהיגות מונעת טכנולוגיה מניעה הצלחה עסקית. זה אומר שמנהיגים עסקיים ברחבי העולם צריכים לאזן בין עמידות עסקית (כלומר להגן על הקיום שלהם בהווה ובעתיד) , חדשנות (להניע יתרון תחרותי) ואחריות (להבטיח שהטכנולוגיה תניע תוצאות עסקיות והשפעה חברתית). הקורונה האיצה הרבה ממה שהמהפיכה הדיגיטלית כבר סיפקה או שאפה לספק והחשיבות שלה נחשפת כעת גם במקרה של ארגונים שלא היו מוכנים.

כלומר, כדי שהארגון יצליח הוא צריך להיות מסוגל לפעול בחוכמה ובמהירות.  הוא צריך שתהיה לו מנהיגות שמוכנה לקחת אחריות, מנהלים שיודעים שחדשנות תעזור לארגונים שלהם ושיהיו מוכנים להסתגל לכל תנאי שוק. למטרה זו, לא מפתיע שרוב המנהיגים העסקיים באזור EMEA מאמינים שמנכ”לים צריכים להיות אנשים בעלי רקע טכנולוגי בפיתוח יישומים או תוכנה. לפי המחקר שלנו, לפי חלק מהיתרונות, חצי מהמנהיגים העסקיים מדגישים במקרה של מנהלים טכנולוגיים יעילות גבוהה יותר של הארגון, 42% זיהו עלייה בביצועים העסקיים, 40% הכירו בפוטנציאל לחדשנות ויותר משליש (37%) ציינו חווית לקוח טובה יותר. מנהלים טכנולוגים תומכים יותר בהשקעה דיגיטלית וביישום טכנולוגי ובסופו של דבר מספקים חדשנות.

ארגונים שלא דאגו ליציבות שלהם התעוררו במהלך המשבר וראו שהמוטיב הדיגיטלי הוא היחיד שנשאר יציב וחזק. חלקם בחרו להתמקד מחדש ולכוון מחדש את היצע המוצרים שלהם. אחרים היו מסוגלים להתאושש בקלות. האחרונים התאפיינו בבגרות דיגיטלית וסיפקו בסיס דיגיטלי יציב שתמך ביישומים מהדור החדש. היכולת לשמור, להריץ , לנהל ולאבטח יישומים היא קריטית כדי להיחלץ מהמשבר. למעשה, חוסר יכולת לספק יישומים של הדור הבא יכולה להוביל לפגיעה בארגון – 80% ממפתחי היישומים באזור EMEA  ומהמנהלים הבכירים האמינו שללא מודרניזציה מוצלחת של יישומים, ארגונים לא יהיו מסוגלים לספק חווית לקוח טובה דיה.

אם ארגונים רוצים להמשיך לפעול אל מול הפרעות מתמשכות, הם חייבים לקבל החלטות ומהר , לבנות עמידות ולהניע חדשנות. זה דורש מנהיגות טכנולוגית ובסיס דיגיטלי שיכול לעזור להאיץ את הקצב של אספקת יישומים חדשים ושירותים חדשים. הטכנולוגיה היא שתבדיל בין ארגונים שיגשגו לבין כאלו שלא ישרדו. כלומר מנהיגים בעלי יכולות רלוונטיות , מומחיות ונקודת השקפה תומכת הם הכרחיים במצב כזה. בעזרת הכלים הדיגיטליים הנכונים ותשתית מתאימה, ארגונים יוכלו לשמור על הלקוחות שלהם ועל העובדים שלהם ולמקסם תחרותיות כעת ובעתיד.


קטגוריה: מאמרים

תגיות:

יכול לעניין אותך

פורסם בתאריך 18/08/2020 על ידי VMware Israel

המפתח להמשכיות עסקית ? יישומים של הדור הבא

   מאת אבי יושעי CTO at VMware Israel בחודשים האחרונים, היינו עדים לאירועים שהאיצו מגמות דיגיטליות שכבר היו קיימות קודם לכן. החל מהבחירה שלא לשלם במזומן ועד לעבודה מהבית, שינויים רבים התרחשו בהתנהגות הצרכנית והם כבר לא נחשבים כיום לתנועות קטנות, אלא מהווים מגמות עכשוויות בחברה. ההאצה של השינוי הדיגיטלי הניעה מודלים עסקיים חדשים, אבל […]

פורסם בתאריך 28/07/2020 על ידי VMware Israel

מחקר חדש של VMware קובע

מנכ”לים ומנהלים בכירים בעלי רקע טכנולוגי, כמו רקע בפיתוח יישומים או תוכנה, משפרים את סיכויי ההצלחה של הארגון, כך לפי שלושה רבעים (71%) מהמנהלים הבכירים באזור EMEA. מחקר חדש תומך בכך שאנשי טכנולוגיה שמשתלבים בתפקידי ניהול הם בעלי ערך משמעותי לארגון שלהם. חצי מהמנהלים שענו על הסקר (50%) הדגישו שיש לכך השפעה על היעילות, 42% […]

פורסם בתאריך 22/11/2020 על ידי VMware Israel

מודרניזציה של רשתות לתמיכה בסביבת היישומים המשתנה

מאת ניק קרוס, סגן נשיא לנושא רישות, אבטחה ואוטומציה לאזור EMEA בחברת VMware יש קושי לשלב את נושא הרישות בשיחות מנהלים. הרישות, במובנים רבים, היא קורבן של ההצלחה שלה- אם הרשתות מתפקדות כמו שצריך, אז הן נאבקות על תשומת לב- הן פשוט עובדות בשקיפות. ועדיין בקונטקסט של יישומים קריטיים לעסקים, הרישות הוא קריטי. יישומים אלו, […]

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy