בניית גמישות עסקית כהכנה לעתיד גמיש עם VMware Cloud Foundation

פורסם בתאריך 21/07/2020 by VMware Israel

מאת מיכאל פישמן 

Regional Sales Manager – Hybrid Cloud Mediterranean, Central Eastern Europe, Russia and CIS Region at VMware

החודשים האחרונים דרשו תגובות חסרות תקדים מממשלות, מעסקים ומאנשים בודדים. בתקופה זו היינו עדים להתפתחות של דרכים חדשות לתפעול עסקי, כאשר ארגונים נדרשו ליישם במהירות רציפות עסקית ולהסתגל לעבודה מהבית.

כעת, כאשר שלב התגובה המוקדמת עבר וניתן להקדיש לכך יותר מחשבה, ארגונים צריכים לבחון עד כמה הם מוכנים לכל הפתעה שהעתיד צופן להם. עד כמה המעבר שלהם היה מוצלח? מה הם היו עושים אחרת וכיצד עליהם ליישם לקחים אלה כדי להתכונן טוב יותר בשבועות ובחודשים הקרובים? האם תשתית ה-IT שלהם יציבה, מהירה ומדורגת כמו שחשבו?

 הכנות לגל הבא

עבור אלה שכבר חשבו וזיהו תחומים שדורשים שיפור, רבים ודאי ימצאו שהתשתית שלהם לא התאימה לצעדים שאותם הם נדרשו לנקוט. ייתכן שהם התקשו להסתגל לכך שמספר גדול ומשמעותי של העובדים עובד במקומות שונים, ייתכן שהם נדרשו לפרוס במהירות יישומים חדשים חיוניים (כמו כלי שיתוף פעולה ופלטפורמות שיתוף) וייתכן שהם נאלצו להגיב למבול של הזמנות מקוונות או התקשו להקצות משאבי רשת במהירות הנדרשת.

ארגונים אלה ודאי גילו גם עד כמה רבים המקרים שבהם תהליכים של תפעול ה-IT דורשים מעורבות אנושית, דבר שגרם להאטת פעילויות כמו קביעת תצורה של התשתית, פריסה ותחזוקה. התערבויות ידניות אלה מעכבות את תהליך קבלת ההחלטות המהיר ואת הזרימה התפעולית שהפכו כה חיוניים בעידן דיגיטלי לא יציב זה.

כאשר ארגונים מתכוננים לסביבה העסקית המשתנה, עליהם להבטיח שהם מספיק זריזים כדי להסתגל במהירות ובגמישות לכל שינוי שיצוץ בעתיד.

כלומר, עליהם לבסס כמה מודלים עסקיים הניתנים להרחבה או לצמצום, בהתאם להקשר הרחב יותר. למשל, במגזר האירוח, כמה מסעדות, ברים וספקים סיטונאיים עברו להזמנות באינטרנט ולאספקה ישירות לצרכנים; בענף אחר, מארגני אירועים שינו כיוון והחלו לספק חוויות וירטואליות. עם זאת, מהירות השינוי לא הייתה עקבית – כמה מהארגונים הגדולים יכלו לבצע שינויים במהירות רבה, על אף הגודל שלהם והתשתית שברשותם, שעשויה להיחשב מיושנת, בעוד שעסקים קטנים יותר הגיבו בקצב איטי יותר.

 במקרה זה, יש חשיבות קריטית לתשתית מתאימה ולמודל תפעולי מתאים של הארגון. כלומר, ארכיטקטורת IT פשוטה ויציבה שבה הארגונים יכולים לפרוס את היישומים שלהם ולספק אותם לכל משתמש או לכל מכשיר.

 הבסיס המתאים לבניית גמישות הולכת וגדלה

כדי לשנות כיוון למודלים עסקיים חדשים ולשמור על רצף תפעולי, נדרש בסיס מהיר, מדרגי וגמיש שיאפשר לארגונים לרתום משאבים במהירות, ובה בעת לשמור על הבטיחות והאבטחה. פלטפורמות אלה צריכות גם לשלב יישומים חיוניים למשימה, מודרניים ומותאמים לענן שיש להם תפקיד חיוני במעבר לשירותים וחוויות חדשניים.

 הפתרון, אם כן, הוא ענן היברידי, המשלב את מיטב מרכזי הנתונים הציבורים והפרטיים, המקומיים ובענן, המאפשר ליישומים מקוריים ומיושנים לפעול אלה לצד אלה, עם יכולת לפזר באופן חלק עומסי עבודה לסביבות שמתאימות לצרכים שלהם. למעשה, הרעיון הוא למנף משאבים תוך הרחבת היכולות הקיימות. בלב ליבה של אסטרטגיית ענן היברידי זו עומד הצורך לתשתית ותפעול משותפים, המספקים את המידה הנדרשת של מהירות וגמישות, בלי להוסיף מורכבות, ומעניקים ללקוחות את המבחר ואת החופש לבחור את הענן המתאים לכל עומס עבודה ולכל יישום, ללא אילוצים תפעוליים.

האחידות, או העקביות, היא קריטית – ההיסטוריה מלמדת כי בעת שימוש בריבוי עננים ופלטפורמות אחרות, הארגונים נאלצו להחזיק צוותים שונים בעלי מיומנויות שונות לכל סביבה. זהו מכשול משמעותי לפריסת השילוב הנכון של עננים ומרכזי נתונים מקומיים. תשתית ותפעול משותפים דורשים פחות מאמץ תפעולי לניהול ולהרחבה, כאשר הצוותים הקיימים יכולים להסתמך על המיומנויות הקיימות שלהם להפעלת ענן היברידי משלהם.

 זהו בדיוק סוג התשתית הגמישה והמותאמת לעתיד ש-VMware Cloud Foundation מספק – פלטפורמה גמישה אחת בעלת מדרגיות ויכולות של שירות עצמי הדרושות להתפתחות מוצלחת של ארגון בסביבה מוגבלת. בנוסף, על-ידי ייעול של שרשרת אספקת ה-IT, הארגונים יכולים לשמור על גמישות ותגובתיות, עם יכולת התגובה המהירה הדרושה כדי להתמודד עם כל תרחיש.

 העסק הגמיש שלך נמצא בעמדת המתנה

עסקים בכל הגדלים נדרשו לבחון את הגישות הקיימות שלהן כדי להמשיך לפעול. הם נאלצו להשקיע שעות רבות בעבודה קשה כדי לשמור על בטיחות העובדים תוך מתן שירות ללקוחות. החודשים האחרונים שהביאו עמם שינוי חסר תקדים הוכיחו באופן ברור שרוב החברות המהירות והדיגיטליות ביותר הן אלה שהצליחו להסתגל במהירות ויהיו אלה שיתאוששו בקצב המהיר ביותר מהמשבר הכלכלי.

 אך כדי להגיע מוכנים לשלב הבא נדרשת עבודה נוספת. הארגונים צריכים להפוך לגמישים – המהירות שבה הם יכולים להגיב בשלב ההתחלתי של כל משבר צריכה להפוך לנורמה.

רק תשתית נכונה התומכת בענן היברידי יכולה לתת מענה לצורך זה, כאשר היא מעניקה בסיס לפריסת מודלים עסקיים מרובים ותפעול גמיש באמת.


קטגוריה: מאמרים

תגיות: , , ,

יכול לעניין אותך

פורסם בתאריך 08/03/2020 על ידי VMware Israel

לפעול לא רק להשגת רווחים – שימוש בטכנולוגיה למטרות טובות

פריצות אבטחה. הטיה בלתי מודעת. תמרון תוצאות בחירות. מחיצות דיגיטליות. מגזר הטכנולוגיה עשה כמה צעדים שגויים בשנים האחרונות, וכתוצאה מכך לפני שנתיים החלה להתגבש תפיסה של עידן הרתיעה מהטכנולוגיה  על פני השטח, לא נראה שמאז חלו שינויים כלשהם. רק בשבוע הראשון של השנה הנוכחית פייסבוק סירבה לבצע בדיקת עובדות במודעות פוליטיות או להגביל את אופן […]

פורסם בתאריך 21/11/2018 על ידי VMware Israel

עדכונים מברצלונה – מוצרי הענן ההיברידי

הודעה לעיתונות מהכנס המרכזי בברצלונה: סל מורחב של שירותי ענן היברידי משולב שיסייע ללקוחות החברה לפרוס ולנהל באופן קל יותר את סביבות הענן שלהם

פורסם בתאריך 02/12/2020 על ידי VMware Israel

מדוע עתיד העבודה כבר כאן

עבור רבים, האירועים של השנה האחרונה היוו את אחת התקופות המשבשות ביותר . עבור רוב הארגונים, תקופה זו הובילה לדרישה לחשוב מחדש על התפעול העסקי, הזהות התרבותית והדרישות של כוח העבודה. איננו חושבים שזה תום עידן המשרד, אבל אנו מאמינים שהמשרד לא חייב להיות יותר במרכז הארגון. למעשה, לפי סקר חדש שערכנו ישנה עליה של […]

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy