הענן חיוני להצלחת מערכת הבריאות העתידית

פורסם בתאריך 18/05/2020 by VMware Israel

מגזר הבריאות הוא אחד המגזרים המאתגרים ביותר לשינוי. הוא כולל מספר רב של מערכות מסורתיות עם כמויות נתונים רבות המכילות מידע אישי ורגיש. בנוסף זהו מגזר שמתאפיין בלחצי זמן במטרה להעניק טיפול מדויק ובטוח ולעיתים אף להציל חיים.

בימים אלו רבים בעולם מתמודדים עם מערכות בריאות שצריכות לעבור שינוי דיגיטלי. מערכת הבריאות האירופאית למשל עומדת מול אתגרים חסרי תקדים בשל הפחתת משאבים ורשתות לא מספיקות לעומת הדרישות והציפיות ההולכות וגוברות לשירותים דיגיטליים.

כל זה ממקם את המודלים הנוכחיים של מערכת הבריאות תחת אילוצים רבים. בזמן שבו מגזר הבריאות צריך להפוך ליעיל יותר באמצעות השינוי הדיגיטלי יש לחץ רב יותר לספק שירות טוב יותר למטופלים. לכן מנהלי טכנולוגיות במגזר הבריאות רבים צריכים להיות חדשניים ולהתמקד בטיפול בחולה. זהו תפקיד שרבים מהם כבר מודעים אליו: דוח של פורבס מצא שארבעים ושישה אחוז ממנהלי הטכנולוגיות כבר אומרים שהתפקיד שלהם יהיה חיוני לאימוץ חדשנות בארגונים שלהם. והם הולכים לממש זאת, לא על ידי התמקדות בחומרה אלא על ידי התמקדות בתוצאות. הם שואלים את עצמם מה הם יכולים לספק לחולים ולמרפאות ובאילו אמצעים שירותים חדשים יוכלו להיות מיושמים במהירות.

ההאצה של מתן שירותים רפואיים דיגיטליים מונעת על ידי הכוח של פתרונות הענן, שמשנים את הדרך שבה רופאים, אחיות, אנשי טיפול, מרפאות ובתי חולים מספקים שירותים איכותיים וזולים למטופלים שלהם באמצעות השינוי הדיגיטלי. על ידי שיפור הפיתוח, הניהול והאבטחה של היישומים והמידע, פתרונות הענן כיום מהווים את עמוד השדרה של מערכות הבריאות המודרנית.

זהו הכוח של אסטרטגיית ריבוי העננים. המטרה היא לא הענן אלא לחבר בין היישומים למשתמש – הרופא, האחות, המטפל, המטופל- במהירות ובצורה מאובטחת ככל האפשר. מאחורי הקלעים הבחירה בענן – פרטי, ציבורי, היברידי – לא צריכה לשנות. אבל המורכבות של הארגונים שמשתמשים בריבוי עננים- בממוצע שמונה עננים – ופיתוח היישומים והניהול שלהם הפכה ליותר מורכבת מאי פעם: יישומים מסורתיים, תלויי ענן ושירותים. כל הארגונים כיום מסתמכים על הרצת תשתית שיכולה להתמודד עם השינויים התכופים האלה, ברמה שיכולה להתמודד עם עומסי עבודה חדשים.

חוויה טובה של ריבוי עננים משמעותה שניתן ליצור, להריץ , לנהל ולחבר כל יישום, בקרב כל ענן, בכל מהירות. לפי ההשקפה שלנו, הניסיון מראה שהמורכבות יורדת אך היעילות עולה. לכן ניתן לתמוך בפיתוח של תפעול בענן ויישומים מבוססי קונטיינרים ולהמשיך להניע עלויות של עומסי עבודה במקום הארגון החוצה ואפילו לקשר בין יישומים קיימים ולשלוט בהם ובמאגרי המידע בעזרת יישומים חדשים מכווני ענן כדי ליצור ערך בדרכים חדשניות.

ההשפעה הגדולה של טכנולוגיות הענן על מגזר הבריאות הייתה שההתמקדות היא בתוצאה ולא בפיתוח, בהתקנה או בבנייה ובניהול. זה נכון במיוחד כשלא ברור כיצד השימוש או האימוץ של יישום מסוים יתפתח, והשאלה של המדרוג ההכרחי אינה יכולה להיפתר בבירור. לפתע אפשרי עבור מחלקות מסוימות לפרסם יישומים באופן עצמאי, להשתמש בשירותים המוצעים חיצונית או לבצע מחקרים בלי היערכות מוקדמת ארוכה, למרות שכל זה יכול ליצור לחץ על צוותי הטכנולוגיה כשאין תיאום בין המחלקות. למרות זאת ישנן יתרונות למצב הזה: זמן ההתקנה הוא מהיר הרבה יותר מאשר במקום הארגון וזה גורם חשוב במגזר הבריאות, הוא מחזק חדשנות בגלל מהירות הגישה והפשטות, הוא מאפשר חופש פיננסי, ניתן להוסיף ולהפחית לפי הצורך את המשאבים לפי הדרישות התפעוליות, והוא מציע דרך לקצר תהליכים ולכן יכול לחסוך זמן וכסף.


קטגוריה: חֲדָשׁוֹת

תגיות:

יכול לעניין אותך

לא נמצאו פוסטים משויכים

תגובות

אין עדכונים עדיין

הוספת תגובה

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy