Dosažení odolnosti podnikání

Zveřejněno 10/09/2020 by vmwareczechrepublic

 s pomocí řešení VMware Cloud Foundation v rámci přípravy na flexibilní budoucnost

Michael Fishman, Head of Sales, Security Business Unit, CEMEA at VMware

Posledních několik měsíců vyžadovalo bezprecedentní reakci ze strany vlád, firem i jednotlivců. Velice rychle se změnilo fungování firem a podniků, které se snažily co nejrychleji dosáhnout kontinuity podnikových procesů a zavést práci z domova.

Teď, když se z této rané fáze dostáváme do další a máme lepší možnost reflexe, musejí organizace vyhodnotit, jak dobře jsou připraveny na to, co může přinést budoucnost. Jak úspěšná byla jejich proměna? Co mohly provést jinak a jak tyto poznatky využijí, aby se lépe připravily na nadcházející týdny a měsíce? Je jejich infrastruktura IT tak stabilní, pružná a škálovatelná, jak se domnívaly?

 

Příprava na další vlnu

Mnozí z těch, kdo již takové vyhodnocení provedli a identifikovali oblasti ke zlepšení, zjistili, že jejich infrastruktura neodpovídala účelům, pro které ji potřebovali používat. Pravděpodobně se potýkali s tím, že značná část jejich zaměstnanců pracovala z různých míst, museli rychle zavádět nové aplikace (například nástroje pro spolupráci nebo platformy pro sdílení informací a souborů) a potřebovali rychle navýšit kapacitu pro zpracování online objednávek nebo zajišťovat sítě s optimální mírou pružnosti.

Tyto podniky také viděly, kolik úzkých míst vytváří lidský faktor v jejich provozních procesech IT a jak se v důsledku toho zpomalují různé aktivity, včetně konfigurace, nasazování a údržby infrastruktury. Tyto ruční zásahy brzdí rozhodování a provozní postupy, které tato nová, digitální éra vyžaduje.

Podniky, které se snaží připravit na náročné obchodní prostředí, si musejí zajistit dostatečnou pružnost, aby se mohly rychle a flexibilně přizpůsobovat jakýmkoli budoucím změnám.

Proto musejí mít více obchodních modelů, které mohou podle širší situace škálovat oběma směry. V odvětví pohostinství například mnoho restaurací, barů a velkododavatelů přešlo na online objednávky a přímé dodávky zákazníkům. Organizátoři akcí se zase rychle přesunuli do virtuálního prostředí. Rychlost změny ale nebyla konzistentní – některé velké podniky dokázaly změnit kurz velice rychle, i přes svou zjevnou velikost a ne úplně moderní infrastrukturu, zatímco menší firmy byly pomalejší.

Zásadní v tomto případě je mít správnou infrastrukturu a správný provozní model. To znamená jednoduchou, stabilní architekturu IT, na které mohou organizace nasazovat své aplikace a poskytovat je jakémukoli uživateli na jakémkoli zařízení.

 

Dobrá základna pro zvyšování odolnosti

Schopnost rychle se obrátit k novým obchodním modelům a udržet podnikání v chodu vyžaduje dynamickou, škálovatelnou a pružnou základnu, která dokáže rychle využívat prostředky, a přesto je bezpečná a zabezpečená. Takové platformy také musejí kombinovat nepostradatelné, nativní cloudové a moderní aplikace, bez kterých nelze poskytovat inovativní služby a možnosti.

Proto je zapotřebí hybridní cloud, který nabízí to nejlepší z veřejných a privátních cloudů spolu s místními datovými centry a umožňuje tak provozovat souběžně nativní i starší aplikace. Současně umožňuje hladce přesouvat pracovní zatížení do prostředí nejlépe vyhovujících jejich potřebám. V podstatě jde o to, mít možnost využívat prostředky a současně rozšiřovat stávající schopnosti. V jádru této hybridní cloudové strategie stojí potřeba jednotné infrastruktury a provozu. Právě ta poskytuje nezbytnou dynamiku a pružnost, nezvyšuje přitom složitost a poskytuje zákazníkům svobodu zvolit si vhodný cloud pro každé pracovní zatížení a aplikaci, aniž by museli přihlížet k provozním omezením.

Tato jednotnost nebo konzistentnost má naprosto zásadní význam – když organizace v minulosti používaly více cloudů a dalších platforem, potřebovaly pro každé prostředí jiné týmy a dovednosti. To je závažná překážka pro zavádění ideální kombinace cloudů a místních datových center. Jednotná infrastruktura a provoz vyžaduje menší úsilí při zajištění správy a škálování, protože zavedené týmy mohou stavět na svých stávajících dovednostech a provozovat svůj vlastní hybridní cloud.

A právě takovou flexibilní infrastrukturu připravenou na budoucnost poskytuje řešení VMware Cloud Foundation – jednu odolnou platformu, která nabízí škálovatelnost a samoobslužné funkce potřebné pro úspěšný rozvoj v prostředí svazovaném omezeními. Zjednodušení dodavatelského řetězce IT podnikům také umožňuje udržovat flexibilitu a reakceschopnost a získat odolnost potřebnou k tomu, aby se dokázaly vyrovnat s jakoukoli eventualitou.

 

Vaše odolné podnikání na vás čeká

Firmy všech velikostí musely přehodnotit své zavedené přístupy, pokud chtěly zůstat v provozu. Odvedly nesmírné množství práce, aby udržely své zaměstnance v bezpečí a přesto dokázaly poskytovat služby svým zákazníkům. Několik posledních měsíců, během kterých jsme se setkali se změnami, jaké nemají obdoby, jasně ukázalo, že ty nejpružnější digitalizované společnosti jsou schopny se rychle přizpůsobit a budou mít nejlepší předpoklady k tomu, aby se ze zpomalení ekonomiky nejrychleji zotavily.

Připravenost na další fázi ale vyžaduje ještě více práce. Podniky musejí získat odolnost – rychlost, se kterou na začátku dokázaly reagovat na jakékoli převratné změny, se musí stát standardem.

To může zajistit jen optimální infrastruktura, která je připravená na hybridní cloud, vytváří digitální základnu, na níž je možné nasazovat různé obchodní modely, a umožňuje opravdu odolný provoz.

Zavedení flexibilní hybridní cloudové platformy připravené na budoucnost zajišťuje kontinuitu podnikových procesů za jakýchkoli okolností. Začněte plánovat pro budoucnost s řešením VMware Cloud Foundation.

Více informací najdete zde, kde vám evropská vedoucí společnosti IDC pro cloudový výzkum odhalí jedinečné poznatky o cloudových trendech a investicích. Dozvíte se, jak společnosti s nejvyšší úrovní digitalizace mohou prosperovat i v bouřlivých časech díky konzistentnímu hybridnímu cloudu.


Kategorie: Novinky a hlavní zprávy

Tagy: , , , ,

Související články

Zveřejněno 26/06/2020 by aafra@vmware.com

Šest kroků, pomocí nichž dokáží CIO zvládnout rychlý nástup aplikací, které transformují jejich podnik

Podniky prochází obdobím rychlého zavádění nových aplikací. Bez ohledu na odvětví nebo cílovou skupinu, postavení podniku ovlivňuje jeho schopnost rychle zavádět modernizované aplikace a služby, které mu umožní odlišit se od konkurence a nabídnout lepší uživatelskou zkušenost. Podle predikcí vznikne v letech 2008-2023 větší počet aplikací než za předchozí čtyři desetiletí. Podniky proto hledají optimální využití cloudových […]

Zveřejněno 08/07/2019 by vmwareczechrepublic

Platforma Kubernetes bude v roce 2019 hrát ústřední roli

Na rychlosti v podnikání záleží a nové nápady, nové produkty a nové strategie vyžadují hbitost a svěží přístup. Jeff Bezos zdůrazňuje nutnost „kvalitních a chytrých rozhodnutí“.

Zveřejněno 06/05/2020 by aafra@vmware.com

Kontinuita podnikových procesů během nečekaných událostí: je vaše organizace připravena?

Všichni víme, že život je nepředvídatelný. Neplánované události, jako jsou přírodní katastrofy, extrémní počasí, nemoci nebo omezení cestování, prakticky znemožňují normální fungování organizace. Je vaše organizace připravena na situaci, kdy tradiční způsoby práce nebudou po značnou dobu použitelné? Budete muset přistoupit na kompromisy mezi zabezpečením a kontinuitou podnikových procesů? Pokud zvažujete nebo již zavádíte řešení pro […]

Komentáře

Zatím žádné komentáře

Add a comment

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy