VMware vForum 2019 – ohlédnutí za konferencí

Posted on 06/06/2019

Dne 5. června se v pražském hotelu Clarion uskutečnila tradiční konference VMware vForum 2019 a i letos nabídla pohled na technologické trendy v cloud computingu a příklady jejich využití. Na pódiu se objevily osobnosti nejen z VMware, ale i představitelé společností, kteří sdíleli konkrétní zkušenosti s VMware technologiemi a jak přispěly inovace v multi-cloudových technologiích ke spokojenosti zákazníků v rozličných oblastech.

Letošní ročník otevřela country manažerka pro Česko a Slovensko Eliška Jirovská shrnující hodnoty a cíle VMware za více než dvacet let svojí existence. svoboda, spolehlivost, flexibilita a volnost jsou podle Elišky výsledky toho, co tato dlouholetá cesta s jasným cílem může nabídnout. S ucelenou vizí na poli technologického vývoje pak převzal slovo Vicepresident a CTO pro oblast EMEA Joe Baguley. Představil svět digitálních technologií a historii produktů a řešení  VMware. Vysvětlil mimo jiné, že dnes nejsou aplikace závislé na jedné, ale operují na několika různých platformách jako síť, a zdůraznil, že cílem VMware tak je, aby se klienti mezi těmito platformami mohli flexibilně pohybovat. Zvolit si řešení dle vlastní potřeby je to nejdůležitější.

Konference pokračovala vystoupením řady hostů, kteří publiku představili praktické využití multi-cloudových technologií napříč oblastmi ve státním sektoru, bezpečnosti nebo automatizaci. Jaroslav Banta z Merit Group a.s například mluvil o automatizaci infrastruktury Policejního prezídia skrze technologii NSX, Ondřej Kubeček ze System4u pak demonstroval možnosti technologie Workspace ONE, která dokáže zmnohonásobit efektivitu mobilních zařízení do míry srovnatelné s běžným počítačem. Další představitelé společností se věnovali třeba výhodám hyperkonvergované infrastruktury nebo mikrosegmentaci jako základního kamene bezpečnosti v datových centrech.

I letos se tedy nedá mluvit jinak než o vydařeném ročníku kombinujícím ucelenou vizi VMware a konkrétní výsledky technologických inovací. Všem, kteří se zúčastnili, patří díky, protože bez nich by vForum nebylo tím, čím je.

kliknutím na obrázek zvětšíte náhled.

        

    

        

 

 


Category: Zprávy

Tags: , , ,

Related Articles

Posted on 27/11/2017 by blogsadmin

Bezpečnost je základním předpokladem digitalizace

Tak jako kdysi zlatý prach jsou data v 21. století klíčem k bohatství a jejich objem se každé dva roky zdvojnásobuje (v roce 2020 podle odhadů dosáhne 44 bilionů gigabytů). Data umožňují podnikům všech oborů a velikostí do maximální možné míry poznat své zákazníky a všechny podniky hledají způsoby, jak efektivně údaje o svých stávajících (i potenciálních) […]

3 minute read
Posted on 28/02/2018 by marcoa

Cesta k digitálnímu pracovnímu prostředí

O digitálním pracovním prostředí ve VMware hovoříme už roky. Ale pokud pozvete do jedné místnosti 10 lidí a zeptáte se jich, co to digitální pracovní prostředí je a jak ho dosáhnout, získáte nejméně 25 velmi zajímavých a velmi odlišných odpovědí. Může mít totiž mnoho podob – včetně samoobslužného přístupu, katalogu aplikací nebo „virtuálního pracovního prostoru“, […]

1 minute read
Posted on 30/10/2019 by vmwareczechrepublic

Jak na dnešním přeplněném trhu…

Přístup ke znalostem a zkušenostem potřebným k zavedení správných cloudových prostředí mohou podniky získat díky spolupráci s poskytovateli služeb a dalšími partnery.

4 minute read

Comments

No comments yet

Add a comment

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy