Edge computing, IoT a digitální základy na okraji sítě

Posted on 04/06/2019

VMware rozšiřuje nabídku řešení pro edge computing a internet věcí a nyní nabízí kompletní digitální základy na okraji sítě

 

Podniky hledají způsoby, jak rychle využít možností, které nabízí internet věcí (IoT), a cenná data, která tato fyzická zařízení dodávají, avšak zavádění IoT brzdí faktory jako bezpečnost, správa a rozsah.

Společnost VMware na Mobile World Congress 2019 představila kompletní soubor softwarových řešení pro okrajová zařízení, který zákazníkům umožní jednak taková zařízení spravovat, jednak vytvořit bezpečný základ pro inteligentní vyhodnocování dat z IoT. Software je založený na kombinaci operačního systému Photon OS 3.0, což je odlehčená distribuce Linuxu optimalizovaná pro nativně cloudové aplikace, kontejnery a okrajová a IoT prostředí, a řešení VMware Pulse IoT Center, systému podnikové třídy pro bezpečnou správu a monitoring IoT zařízení.

Využití open-source softwaru, jako je Linux, umožňuje podnikům urychlit inovace a zaměřit se na vývoj diferencovaných funkcí a schopností zaměřených na různé scénáře nebo odvětví. V rychlém a dynamickém světě technologií jako je IoT dává orientace na open-source jako základních stavebních kamenů jednoznačně smysl.

Operační systém Photon OS a řešení VMware Pulse IoT Center společně tvoří digitální základy pro okraj sítě. Tyto základy postavené na konzistentní, bezpečné a škálovatelné infrastruktuře VMware umožňují různé scénáře využití internetu věcí v různých oblastech podniku.

 

Photon OS verze 3.0   

Nové vydání operačního systému Photon OS v číslem verze 3.0 přináší podporu architektury ARM64, zdokonalený instalátor a aktualizované balíčky. Operační systém Photon OS 3.0 navíc vylepšuje správu balíčků a obsahuje nový soubor nástrojů pro vývoj ovladačů (DDK), který usnadňuje tvorbu vlastních ovladačů hardwarových zařízení a jejich přidávání do systému. Photon OS představuje otevřený, flexibilní a stabilní základ podporující edge computing, IoT a moderní aplikační prostředí.

 

VMware Pulse IoT Center a Photon OS rozšiřují možnosti využití edge computingu a IoT

Zachování vysoké úrovně bezpečnosti v celé infrastruktuře je zcela zásadní požadavek jakékoli implementace IoT. Nasazení agenta Pulse IoT Center s operačním systémem Photon OS na IoT zařízeních zvyšuje bezpečnost těchto jinak velmi zranitelných prvků pomocí certifikátů, DNS a bezpečnostních tokenů. Schopnost dálkové aktualizace Pulse IoT Center navíc může sloužit k bezpečnostním opravám a aktualizacím systému BIOS u IoT zařízení i k aktualizaci operačního systému Photon na okrajových zařízeních.

Photon OS a Pulse IoT Center podporují kontejnery pro běh nativně cloudových aplikací včetně analýzy a filtrování dat blízko místa jejich vzniku u většiny scénářů IoT. Stále více scénářů IoT vyžaduje zpracování dat a rozhodování v reálném čase na okraji sítě. Trend analýzy dat v okrajových zařízeních proto bude dále sílit.

Photon OS 3.0 také obsahuje nejnovější open-sourcové balíčky EdgeX pro podniky, které chtějí ve svých IoT prostředích využívat tento otevřený rámec pro interoperabilitu mikroslužeb. Součástí minimální linuxové distribuce jsou i předpřipravené obrazy pro cloud určené k rychlému nasazení na Google Compute Engine (GCE), Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) a Microsoft Azure. Podporu bran Dell EMC Edge 3000 a 5000 zajišťují specifické ovladače a optimalizovaný instalátor.

Podniky, které zavádí edge computing a IoT vyžadují řešení, která jim zjednoduší práci, zabezpečí okrajovou infrastrukturu ve velkém rozsahu a budou podporovat inovace. Využití operačního systému Photon OS spolu s řešeními VMware pro edge computing a IoT, včetně Pulse IoT Center, pomáhá zavádět digitální základy, které budou podporovat více různých implementací IoT v rámci jedné bezpečné a škálovatelné architektury sahající od okraje po cloud.

Další informace o řešení VMware pro edge computing a IoT naleznete na stránkách: https://www.vmware.com/solutions/edge.html

Sledujte VMware IoT na Twitteru @VMwareIot a LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/vmware-iot/

 


Category: Business, SDDC, Virtualization

Tags: , ,

Related Articles

Posted on 21/08/2019 by vmwareczechrepublic

VMware Pulse IoT Center 2.0 SaaS

Edge computing a IoT hrají klíčovou úlohu při probíhající transformaci celých odvětví. Tempo zavádění výpočetních zdrojů na okraji sítě kvůli analýze dat zrychluje…

4 minute read
Posted on 06/06/2019 by vmwareczechrepublic

VMware vForum 2019 – ohlédnutí za konferencí

Dne 4. června se v pražském hotelu Clarion uskutečnila tradiční konference VMware vForum 2019 a i letos nabídla pohled na technologické trendy v cloud computingu a příklady jejich využití.

2 minute read
Posted on 10/09/2019 by vmwareczechrepublic

Jak může umělá inteligence pomoci

Při testování schopností Alexy nebo jiné umělé inteligence si můžete užít spoustu zábavy, ale některé praktické implementace AI dokáží skutečně transformovat pracovní prostředí.

5 minute read

Comments

No comments yet

Add a comment

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy