Zaměřeno na: Budování digitálního pracovního prostředí

Zveřejněno 04/02/2019 by vmwareczechrepublic
Upozornění: tento článek je starší než jeden rok a nemusí obsahovat aktuální informace.

Zaměřeno na: Budování digitálního pracovního prostředí

Vstoupili jsme do roku 2019 a rádi bychom zrekapitulovali některá důležitá oznámení týkající se našich strategických IT priorit.

Na těchto základních pilířích stojí náš přístup k podpoře, kterou poskytujeme našim zákazníkům. Zaměřujeme se na podporu jejich digitální transformace, od infrastruktury přes zabezpečení a poskytování služeb a aplikací po zkušenost koncového uživatele. V tomto příspěvku se zabýváme budováním digitálního pracovního prostředí, v dalších se věnujeme modernizaci datových center, integraci veřejného cloudu a transformací bezpečnosti.

Velká část toho, co děláme, je zaměřená na budování základů pro digitalizaci. Datová centra, sítě, cloud – bez těchto technologií by nebylo možné zajistit zkušenosti, služby a schopnosti, díky nimž je digitální byznys pro uživatele a zákazníky tak intuitivní a nápomocný.

Digitální pracovní prostředí se tomu v jistém smyslu vymyká. Jedná se o konečný výsledek – umožňuje uživatelům pracovat jakýmkoli způsobem, kdykoli a kdekoli potřebují, bez ohrožení bezpečnosti podniku. Vždy jsme se výrazně zaměřovali na výpočetní řešení pro koncové uživatele. Digitálním pracovním prostředím pomáháme podnikům propojit veškeré aspekty práce ve velké organizaci, aby mohly pracovníky vybavit efektivnějšími prostředky a poskytnout jim větší volnost i odpovědnost a ve výsledku dosahovat lepších výsledků.

Inteligentně řízené digitální pracovní prostředí

Jedním z aspektů digitálního pracovního prostředí je zjednodušení práce zaměstnancům. Loni v březnu jsme představili „digitální pracovní prostředí podporované analytickými informacemi“ – další vývojový krok platformy VMware Workspace ONE využívající vizualizační a automatizační nástroje, jehož smyslem je pomoci podnikům rozhodovat na základě dat vyjadřujících věrný a konzistentní obraz skutečnosti. Jedná se o první krok k využití umělé inteligence a strojového učení k doporučením a predikcím v digitálním pracovním prostředí. Jinými slovy, zbavujeme zaměstnance časově náročného rozhodování a umožňujeme jim soustředit se na produktivní práci.

Bezpečnost podnikové třídy, spotřebitelská jednoduchost

Nová verze platformy VMware Workspace ONE usiluje o více než zjednodušení práce – všichni potřebujeme fungovat ve zcela bezpečném prostředí, i když žijeme v době, kdy množství bezpečnostních hrozeb nikdy nebylo větší. Skutečné digitální pracovní prostředí dokáže bezpečí poskytnout bez omezení přístupu, akceschopnosti nebo flexibility. Proto jsme přišli s moderním komplexním přístupem k podnikové bezpečnosti na ochranu rozvíjejícího se digitálního prostředí Tento nový koncept, který nazýváme Workspace ONE Trust Network, transformuje zabezpečení na úrovni zaměstnanců, aplikací, koncových bodů a sítí tím, že umožňuje chránit, detekovat a neutralizovat kyberbezpečnostní hrozby pomocí bezpečnostního modelu založeného na důvěře a prověřování. Funguje jako virtuální vyhazovač – vzbuzuje-li vaše chování podezření, bude vám odepřen přístup. Pokud se vše zdá v pořádku, můžete pracovat, jak si přejete.

Další inovace

Někomu by to mohlo stačit – zásadně nový způsob poskytování digitálního pracovního prostředí a podpora rozmanitosti a různorodosti, s jakou se dnes setkáváme v každé organizaci. Nám to však nestačí. Nic nezůstává neměnné – způsob, jakým podniky fungují, i způsob, jakým chtějí pracovat jejich zaměstnanci, se mění den ode dne. Proto jsme v listopadu přišli s novinkami, od způsobu, jakým IT spravuje a zabezpečuje zařízení, cloudy a platformy přes posílení bezpečnosti díky lepšímu přehledu po zvýšení produktivity uživatelů.

Protože to je oč běží – pomáhat zaměstnancům pracovat chytřeji. James McMahon ze společnosti Atos výstižně shrnul ve svém blogu: „Aby zaměstnanci pracovali skutečně efektivně, musí je práce bavit. A zaměstnavatelé se musí snažit zajistit, aby zaměstnance práce bavila.“ A takový názor můžeme podpořit i čísly. Náš vlastní výzkum ukázal, že se více než 80 % IT ředitelů v regionu EMEA domnívá, že lze během tří let zvýšit výnosy o 5 %, dostanou-li zaměstnanci lepší nástroje a větší svobodu, tedy budou-li moci užívat aplikace, které chtějí a potřebují, a tyto aplikace jim budou pohotově k dispozici.

„Klíčový diferenciátor“

Víme, že dodáváme, co zákazníci žádají, ale je skvělé mít to nezávisle potvrzené. Klíčovým aspektem digitálního pracovního prostředí je způsob, jakým jsou spravována koncová zařízení, tedy styčné body mezi uživatelem a technikou. Ani ne před měsícem získal náš přístup ke správě koncových bodů nejvyšší ohodnocení v nezávislé studii analytické společnosti IDC MarketScape: Worldwide Enterprise Mobility Management Software 2018 Vendor Assessment. Autoři studie vyhodnotili schopnost platformy Workspace ONE vytvářet specializované mobilní aplikace a integrace mezi aplikacemi, spravovat Windows 10 a její analytické funkce jako klíčové diferenciátory – což byla skvělá zpráva na závěr roku.

Zajímá vás, jak jiné podniky podporují produktivitu svých zaměstnanců a inovace? Přečtěte si o 5 úspěšných strategiích budování digitálního pracovního prostředí.

Rozvoj digitálního pracovního prostředí zůstane strategickou prioritou společnost VMware i v roce 2019. Stáhněte si našeho průvodce budováním bezpečného digitálního pracovního prostředí a podpořte digitální transformaci vašeho podniku.


Kategorie: Novinky a hlavní zprávy

Tagy:

Související články

No related posts found

Komentáře

Zatím žádné komentáře

Add a comment

Your email address will not be published.

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy