Rakuten Group: jak nejlépe využít inovace a zachovat si při tom kontrolu nad IT

Posted on 14/12/2017
DISCLAIMER: this article is older than one year and may not be up to date with recent events or newly available information.

Nick Tramontin, EU Infrastructure & Operations Manager, Rakuten Group

Společnost Rakuten Group patří mezi největší světové poskytovatele internetových služeb. Byla založena v Japonsku v roce 1997 jako online tržiště. Od té doby uskutečnila řadu akvizic a rozrostla se po celém světě.  Převzala mimo jiné firmy Priceminister (Francie), Rakuten Deutschland – dříve Tradoria (Německo), Play.com (velká Británie) a Wuaki.tv (Velká Británie a Španělsko). Rakuten Group chce být inovativním globálním hráčem využívajícím nové technologie ke zkvalitňování služeb a zlepšování zkušenosti zákazníka. A náš přístup funguje – jsme velmi hrdí na to, že se od roku 2012 umísťujeme mezi 20 nejinovativnějšími společnostmi podle časopisu Forbes.

Uplatnění inovací, se kterými přichází náš geograficky rozptýlený tým, není vždy snadné a staví IT před náročné úkoly. Například každá z našich akvírovaných firem v Evropě přistupovala ke správě infrastruktury a zavádění softwaru jiným způsobem a užívala odlišná vývojová prostředí. To vedlo ke komplikacím a k tomu, že náš centrální IT tým nedokázal rychle reagovat na jejich požadavky na poskytnutí IT služeb.

V důsledku nedostatečně rychlé reakce se někdy vývojáři softwaru raději uchýlili k veřejným cloudovým službám, aby mohli zachovat tempo inovací. Tím ale IT ztrácelo kontrolu a přestávaly být uplatňovány osvědčené postupy. Při nasazení některých nově vyvinutých aplikací do produkčního prostředí jsme zjistili, že nebyly řádně uplatněny zásady správné praxe.

Vzhledem k tomu, že velká část našich inovací se týká digitálních technologií, naše IT oddělení muselo podstatně zrychlit reakce na požadavky na podporu v oblasti IT služeb – jinak hrozila ztráta kontroly. Dnes užíváme kombinaci VMware Integrated OpenStack a NSX, abychom podpořili vývoj inovací a zároveň překonali zmiňované problémy. S důvěrou můžeme provozovat OpenStack v produkčním prostředí díky osvědčené a spolehlivé back-endové platformě VMware. Architektura typu „cross-cloud“, kdy můžeme spravovat a zabezpečovat aplikace na různých cloudových platformách, se rychle stává předpokladem úspěšného digitálního byznysu, jako je ten náš.

 


Category: SDDC, Virtualization

Tags: , ,

Related Articles

Posted on 23/07/2018 by vmwareczechrepublic

Závody v inovacích

Proč vás schopnost inovovat udrží ve hře Richard Bennett, Head of Accelerate & Advisory Services, VMware Rychleji, rychleji a ještě rychleji. Tempo, s jakým na trh přichází dosud nevídané produkty – od žárovky přes iPhone po elektromobil – stále stoupá, ale každá novinka se velmi rychle stává samozřejmostí. Jako podniky i jednotlivci máme stále vyšší nároky, […]

4 minute read
Posted on 21/01/2019 by vmwareczechrepublic

Tři předpoklady úspěchu na trhu 5G

Poskytovatelé komunikačních služeb po celém světě mají zcela mimořádnou a jedinečnou příležitost definovat a dodat na trh příští vlnu převratných služeb a uživatelských zkušeností.

4 minute read
Posted on 01/01/2018 by blogsadmin

NSX – síť a zabezpečení pro nativně cloudové aplikace

NSX-T 2.1 zavádí integraci s platformami Pivotal: PKS a Pivotal Cloud Foundry 2.0 Scott Goodman, Product Marketing Manager, VMware Aplikační architektury se vyvíjejí. To asi není pro nikoho žádnou novinkou. Dnes se začínají být i v produkčním podnikovém prostředí běžné architektury využívající kontejnerizované pracovní zátěže a mikroslužby, i když ještě nedávno byly předmětem výzkumných projektů ve vývojových […]

3 minute read

Comments

No comments yet

Add a comment

Your email address will not be published.

*

This site uses cookies to improve the user experience. By using this site you agree to the privacy policy